Razvoj i popularizacija filatelije u Srbiji!

*Guestes*

Početnik
Poruka
1
Poštovani kolekcionari :),
radim diplomski rad na ovu temu. Pa bih vas zamolila (ako vam nije teško), kao ljude koji se time aktivno bave i na koje ova tematika direktno utiče, da iznesete svoje mišljenje i ideje o tome kako bi se ovo moglo postići. Naravno, mislim u skladu sa tim što vi mislite da vam ovde nedostaje da biste se još kvalitetnije mogli baviti svojim hobijem.

Ono što sam i sama mogla da primetim je, da je u svim zemljama u regionu, a da ne govorim šire, posvećena mnogo veća pažnja filateliji i poštanskoj marki uopšte. Primera za poboljšanje ima dosta, ali mene baš zanima šta bi iz vašeg ugla najpre trebalo uraditi.

Ako vas bude zanimalo, mogu vam izneti i neke svoje ideje, pa da prodiskutujemo o tome...

Nadam se uspešnoj saradnji! Pozdrav svima! :)

p.s. Možda uspem na kraju i da pomognem u ovom smislu, ako odradimo dobar posao... ;)
 
Ako nije kasno za diplomski
evo chlanka iz 1940 godine koji je mislim josh uvek aktuelan.....izvor je Hrvatski filatelistichki Vjesnik Ozujak 1940 str 47-49 autor filatelista Gj.Gruborovic iz Beograda..
Ukoliko se nemoze prochitati javite ovde mail da bi Vam to poslao mailom
pozdrav




Poštovani kolekcionari :),
radim diplomski rad na ovu temu. Pa bih vas zamolila (ako vam nije teško), kao ljude koji se time aktivno bave i na koje ova tematika direktno utiče, da iznesete svoje mišljenje i ideje o tome kako bi se ovo moglo postići. Naravno, mislim u skladu sa tim što vi mislite da vam ovde nedostaje da biste se još kvalitetnije mogli baviti svojim hobijem.

Ono što sam i sama mogla da primetim je, da je u svim zemljama u regionu, a da ne govorim šire, posvećena mnogo veća pažnja filateliji i poštanskoj marki uopšte. Primera za poboljšanje ima dosta, ali mene baš zanima šta bi iz vašeg ugla najpre trebalo uraditi.

Ako vas bude zanimalo, mogu vam izneti i neke svoje ideje, pa da prodiskutujemo o tome...

Nadam se uspešnoj saradnji! Pozdrav svima! :)

p.s. Možda uspem na kraju i da pomognem u ovom smislu, ako odradimo dobar posao... ;)
 

Prilozi

  • Ozujak 1940 str 46-47.jpg
    Ozujak 1940 str 46-47.jpg
    87,7 KB · Pregleda: 14
  • Ozujak 1940 str 48-49.jpg
    Ozujak 1940 str 48-49.jpg
    65,5 KB · Pregleda: 6
Poštovana,

Izvinjavam se što tek sada odgovaram na vašu poruku. Dosta sam bio zauzet poslednjih meseci, pa nisam nalazio vremena da se ozbiljnije posvetim ovom forumu. Nadam se da ipak nije kasno, a mogu Vam dosta pomoći. Slobodno mi se javite na e-mail, imam dosta znanja iz filatelije, a pogotovo domaće, čak i u istorijskom smislu, a i ja sam dosta razmišljao na temi o kojoj Vi pišete. Voljan sam da diskutujemo na temu razvoja i popularizacije filatelije kod nas.

Srdačan pozdrav!
 
Chlanak ima dve stranice sa po 2.5mb ja sam malo posvadjan sa rezolucijama tako da mi je lakshe da Vam poshaljem na mail.stavite Vashu mail adresu na pp i poslacu Vam.pozdrav.


Poštovanje,
sakupljam verigare a na ovoj vašoj postavljenoj strani iz filatelističkog časopisa vidim tekst "Nadopune k pregledu naklada maraka prvog slovenačkog izdanja". Da li biste bili ljubazni da skenirate ceo tekst ta da ga postavite samo u malo boljoj rezoluciji.
Unapred hvala.
 

Back
Top