Quantcast

Razvod više pogađa muškarce?

S_K_V_O

Iskusan
Poruka
6.168
ljubo po zakonu i majka tvog deteta i bivsa zena moze pod odredjenim uslovima da trazi alimentaciju u odredjenom periodu
tesko se pravicno podeli imovina i proceni taj doprinos onako kako treba. kako da ga procenis? i koliko se uopste rad domacice ceni?
tesko se donosi i odluka o alimentaciji koja je bazirana na tacnim podacima i koja je pravicna
da li ce se stvar okoncati fer mnogo vise zavisi od toga kakvi su ljudi nego od zakona
kad zakon uredjuje takve stvari uvek je neko manje ili vise ostecen
i nema sanse pravilno oceniti sta je prema kome fer, ni u kom pogledu
kada je vec tako ne cini mi se da je mogucnost davanja izdrzavanja bivsem Supruzniku (sa velikim S), roditelju tvog deteta, bio to muz ili zena, pod odredjenim okolnostima za osudu. naprotiv.

EIIe

Iskusan
Moderator
Poruka
5.565
Ljubo, ono za "promenljivu kategoriju" sam samo upotrebila taj izraz. Ne vidim šta je tu specijalno i imalo da se kapira, razumela sam.

Osim toga, ti si taj koji me nije razumeo - potpuno je izlišno postavljati pitanje kakve veze ima čija uloga u roditeljstvu, ako jedan od roditelja živi sa detetom, provodi s njim 90% dana, preživljava s njim sve od domaćih zadataka, preko pada sa bicikla do ovčijih boginja, a onaj drugi plati nije bitno koliko (i zavisi koliko), a dete viđa povremeno, uglavnom nedovoljno i pod nekim posebnim okolnostima. Oni prosto, u takvoj priči, ne mogu sve i da hoće biti fifty-fifty (jedino da žive kao porodica, zajedno) - za kompenzacije o kojima ti pričaš zaista nisam sigurna da su moguće (u potpunosti, mislim) pa sam ti zato i rekla da navedeš primer ako ti znaš da jeste - ne šta bi moglo i šta bi bilo kad bi bilo.

I SKVO je delimično odgovorila ono što bih ti i ja rekla - ne znam zašto potenciraš ograničenja zakonima i slične stvari, ako i sam znaš kako stvari u praksi funkcionišu.

UbicaDecijegaLica

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.071
A sta se desava ako otac kaze "daj meni dete i odyebi, ne moras ni alimentaciju da mi dajes" ? Znaci ne osporava joj pravo da vidja dete i da mu bude "part-time" majka.

Malo mi je glupo to da sada majka je ta kojoj je starateljstvo zagarantovano, a otac treba da izdrzava sada i nju zbog deteta.

EIIe

Iskusan
Moderator
Poruka
5.565
A sta se desava ako otac kaze "daj meni dete i odyebi, ne moras ni alimentaciju da mi dajes" ? Znaci ne osporava joj pravo da vidja dete i da mu bude "part-time" majka.

Malo mi je glupo to da sada majka je ta kojoj je starateljstvo zagarantovano, a otac treba da izdrzava sada i nju zbog deteta.
Niko nije rekao da otac treba da izdržava i nju, ne radi se o tome. Nisi pažljivo pratio.
Majci nije starateljstvo zagarantovano baš koliko misliš da jeste ...

allice

Ističe se
Poruka
2.383

Odkud ti to da je starateljstvo zagarantovano?

Postoji odredjena minimalna suma koja je predodredjena za alimentaciju deteta.

Sve iznad je dogovor izmedju bivshih partnera.

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
...ок је да тип треба да преузме одговорност за децу...али да издржава бившу жену...мислим пали...крајње је време да жене избаце из глава ту комуњарску, паразитску психологију :roll:
Koju parazitsku psihologiju, površno moje maleno, garant neoženjeno ili loše oženjeno ili loše razvedeno ili već...
Slušaj ovo, žena dala otkaz da bi mogla kvalitetno da izdržava svoje troje dece. Posle 9 godina braka muž se zaljubio i - otišao. Da li razumeš - otišao. Da bi živeo sa svojom novom mladom ženicom u NJENOM stanu. Prethodnoj ženi uzeo kola, uzeo tv, uzeo sve svoje stvari i jednostavno otišao. Čovek ima odličnu platu i na sudu odlučeno da za decu daje po 5.000 dinara mesečno. To je 15.000 dinara za TROJE dece od 5, 6 i 8 godina. Kakva divna država! kakav pravni sistem. a sad ti meni kaži, pošto žena mora da radi po kućama trenutno da bi zaradila da ima da prehrani decu, da im kupi šta da obuku, da plaća ugalj, drva... sad ti meni kaži ko će da vaspitava decu pošto ona radi i po 14 sati. Zar ne misliš da je najblaže rečeno FER da taj neko ko ODE plati toj nezaposlenoj ženi makar socijalno dok ne nađe posao jer je MAJKA NJEGOVE dece! Kroz ovakve slučajeve se vidi nebriga društva za decu a ne za ženu. A sad... naravno da ima izutetaka kada žene hože da zloupotrebe činjenicu što imaju dete sa nekim pa zagorčaju život i tom čoveku i toj deci... ali o tome ne pričam.