Quantcast

Razvod više pogađa muškarce?

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Istraživanje sprovedeno u Kanadi pokazuje da

U studiji je utvrđeno i da se depresija, do koje je došlo posle razvoda, povlači za prosečno četiri godine.
Malo (glupe) statistike...
Šta mislite o ovome?I,brak...da,ili ne?

Naravno da u Kanadi to izgleda TAKO!
Ovde je dijametralno suprotno, jer ovde zakon ne štiti ženu. Na žalost, tu imam nekog iskustva. Kada žena prevari muža, ona ili dobije preko p.... A ako muž napusti ženu i decu, opet žena dobije preko p.... ali od države! Boli ovu državu dupe da li bivši muž a biološki otac daje novac za decu i bivšu suprugu, da li ne daje... koliko daje... a ako ženi nešto nije pravo, može da GA tuži, ali on ima pravo da se ne pojavljuje na sudu do iznemoglosti i dok žena ne crkne od gladi. Smešna država, pa smešni i zakoni.
Tako da ženi ostaje da rmbači kao muškarčina (da bi othranila sebe i decu) a da u trenucima dokolice (to je uglavnom noću kada deca spavaju... šta bi inače rekli psiholozi o njenom egoizmu i uznemiravanju dece!) ... dakle, preostaje joj noć da plače kao svaka normalna i ranjena žena...

georgejune

Starosedelac
Poruka
151.880
Kao muskarac nemam nista protiv predbracnog ugovora..A sto se tice zena koje se udaju iz interesa,bez ljubavi sto sta..Nije mi takodje jasno da se za vreme zabavljanja sa nekim,ne moze videti kakav je on..i uci u brak posle kraceg vremena-poznanstva..Narocito mi je zao dece,koja zbog njihove nezrelosti ispastaju..

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.085
Boli ovu državu dupe da li bivši muž a biološki otac daje novac za decu i bivšu suprugu
...ок је да тип треба да преузме одговорност за децу...али да издржава бившу жену...мислим пали...крајње је време да жене избаце из глава ту комуњарску, паразитску психологију :roll:

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.085
...слажем се да није лако...а пошто деца угл остану уз мајку...некако ми је логично да отац треба финансијски више да допринесе...и колико год је могуће у васпитању, времену...мислим није то само до одговорности, него и до родитељске љубави ваљда...
...али не говорим ја о томе...говорим о женама које живе на рачун типова...и не видим ни један једини разлог зашто би и један динар који тип оставља за децу ишао у њен џеп. Мислим човек "мора да зна" за децу из бившег брака...али не и да "зна" да је имао жену...

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.261
pazi to je vrlo diskutabilno ljubo
slazem se da ima zena koje su paraziti
ali isto tako ima onih koje u dogovoru s muzem(cesto i na muzevljev zahtev) napuste karijeru posvete se domacinstvu i onda kad se razvedu posle 15 god kako ce ona da nadje posao kad joj je u cv rupa od 15 god!ko ce da je zaposli?

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.085
...па добро пази сад...то се решава тако што се имовина ипак дели на неки начин...може и судски ако баш мора...значи ипак је он створио то...али се све дели зато што је она дала свој допринос у другом смислу...и то ми је скроз ок. Е сад за после...па мислим...не може да очекује да ће бити на позицији министра финансија...али за себе може да заради...само је питање да ли је спремна да се озноји...

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.261
jeste ,da se oznoje
i onda dodju kuci i cekaju ih domaci zadatak ili prljave pelene
a muskarac se oznoji dodje kuci i sve 4 u vis
ta nepravda mi nekako smeta
da se ogradim odmah:lepo je biti mama i provoditi vreme s detetom ali isto tako je lepo i biti tata
sto mene konkretno nervira je sto se zeni prebacuje ukoliko posle razvoda ostavi decu na vaspitanje bivsem muzu,ajde i da razumem-patrijarhalno drustvo.nego sad bi to drustvo da bude i patrijarhalno i moderno pa sem sto zena posto mora da uzme decu imala nemala uslova-zelje-mogucnosti jos mora i da bude potpuno samostalna
ono ,odlucite se ;)

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.085
jeste ,da se oznoje
i onda dodju kuci i cekaju ih domaci zadatak ili prljave pelene
a muskarac se oznoji dodje kuci i sve 4 u vis
ta nepravda mi nekako smeta
da se ogradim odmah:lepo je biti mama i provoditi vreme s detetom ali isto tako je lepo i biti tata
sto mene konkretno nervira je sto se zeni prebacuje ukoliko posle razvoda ostavi decu na vaspitanje bivsem muzu,ajde i da razumem-patrijarhalno drustvo.nego sad bi to drustvo da bude i patrijarhalno i moderno pa sem sto zena posto mora da uzme decu imala nemala uslova-zelje-mogucnosti jos mora i da bude potpuno samostalna
ono ,odlucite se ;)
...та коју чекају прљаве пелене ипак није имала рупу од 15 година у CV-u :lol:...а ако је имала може и децу мало да упосли јер нису тако мала...:lol:

...ма генерално зато мислим да у брак треба да улазе што сличнији људи...јер има милион препрека које могу постати озбиљни проблеми касније...образовање, сама породица, карактер,приходи...па чак и религија...итд...
...још нешто...са једне стране мислим да неки ликови чак намерно бирају такве жене...да би на неки начин жена зависила од њих...да би им биле у шаци...јер не могу другачије да изграде ауторитет, поштовање, љубав...тј природно стање ствари да се жена пода зато што тако жели и ужива у томе...:lol:...мислим да капираш, мало сам се лаконски изразио...али ме мрзи сад да објашњавам...

...зато ми је увек боља ова друга филозофија...да је свако свој (или има потенцијал да буде)...па онда да се гради неки леп однос...
...мислим вероватно постоји неки страх код типа од јаке жене...али има и ту сатисфакцију и импонује му што не мора да се пита зашто је она са њим...

EIIe

Iskusan
Moderator
Poruka
5.617
... не видим ни један једини разлог зашто би и један динар који тип оставља за децу ишао у њен џеп. Мислим човек "мора да зна" за децу из бившег брака...али не и да "зна" да је имао жену...
Ne ide to Ljubo baš tako, jer da nije te žene dece ne bi ni bilo, niti bi njega neko odmenjivao u 24h-ovnom nadzoru njegove dece. Ne svodi se roditeljstvo samo na evre i dinare ... Neću da generalizujem jer ne mogu - nije uvek tako, ali mnoge samohrane majke, naročito sa više dece samo što ne dube na trepavicama ne bi li sve i svakoga opslužile, dok oni muškarci sa shvatanjima sličnim tvojima jednostavno plate i ne misle. Ona i plaća, i radi sve ono ostalo što pravo roditeljstvo podrazumeva. A on ni ne zna šta to sve podrazumeva, jer to jednostavno ne radi. Iz tog ugla je lako pametovati i pričati o nekom sponzorisanju.

Ne kažem da samohrane majke treba da "muzu" bivše muževe a conto staranja o deci, ali malo mi je ovo tvoje gledište prizemno i sebično, ne uključuje drugu stranu ni najmanje.

sonjam69

Primećen član
Poruka
929
... a to da se ni ne komentariše.
:evil: Pop...pip...kad čujem komentare ponekih muškaraca,zato što nemaju pojma kako je nama samohranim majkama...radim (nisam bez posla,hvala bogu),živim sa rodiljeljima u kući a opet ponekad moram deci reći da nemam novca za neke stvari...otac se ponovo ženi i planira novu porodicu...ovu decu je zaboravio...seti ih se ponekad...:?

EIIe

Iskusan
Moderator
Poruka
5.617
:evil: Pop...pip...kad čujem komentare ponekih muškaraca,zato što nemaju pojma kako je nama samohranim majkama...radim (nisam bez posla,hvala bogu),živim sa rodiljeljima u kući a opet ponekad moram deci reći da nemam novca za neke stvari...otac se ponovo ženi i planira novu porodicu...ovu decu je zaboravio...seti ih se ponekad...:?
Ja sam upravo o takvim slučajevima pričala, a oni su nažalost u većini. Takvi se dece ne sete "ponekad" nego kad treba da se plati alimentacija ili nešto ekstra kupi, inače je prošli brak a i dete zajedno sa njim za njih deo prošlog života, tako nekako.

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.085
Ne ide to Ljubo baš tako, jer da nije te žene dece ne bi ni bilo, niti bi njega neko odmenjivao u 24h-ovnom nadzoru njegove dece. Ne svodi se roditeljstvo samo na evre i dinare ... Neću da generalizujem jer ne mogu - nije uvek tako, ali mnoge samohrane majke, naročito sa više dece samo što ne dube na trepavicama ne bi li sve i svakoga opslužile, dok oni muškarci sa shvatanjima sličnim tvojima jednostavno plate i ne misle. Ona i plaća, i radi sve ono ostalo što pravo roditeljstvo podrazumeva. A on ni ne zna šta to sve podrazumeva, jer to jednostavno ne radi. Iz tog ugla je lako pametovati i pričati o nekom sponzorisanju.

Ne kažem da samohrane majke treba da "muzu" bivše muževe a conto staranja o deci, ali malo mi je ovo tvoje gledište prizemno i sebično, ne uključuje drugu stranu ni najmanje.
...јбт па јел ви све седите на ушима или само вређате свој мозак?:roll: Деца нису спорна...и обавезе према њему, не само финансијске...

...хммм па пази сада...закон није идеалан (посебна прича је што га је тешко спровести)...нити може да изједначи разлике између полова...може само да покуша да изнивелише неке ствари...
...ето нпр сви полазомо од тога да су деца са мајком...а шта је нпр са тим што би можда очеви волели да живе са децом (и да га потпуно издржавају и васпитавају?..али не могу...јер закон даје првенство женама. И још милион ствари...али да не ширимо сад дискусију...
...значи поента је да ће увек ту неко да се осећа на неки начин искоришћено...али закон мораш да правиш тако да буде универзалан...да покуша да буде обективан...
...мислим та жена има професију и звање које има...уласком у брак она добија можда и већи стандард, прилику да оснује породицу и сл...
У случају развода она се само враћа на своје...и опет може да затражи поделу имовине...тј предвиђено је заштита за жене ако свој рад уложе у породицу...

...значи моја поента је да ми сад можемо да причамо о томе да ли се алиментација плаћа или не или није у довољном износу...или је пак неправедна у односу на типове...или можемо причати о осталим аспектима васпитавања и да ли тип довољно пажње и времена посвећује деци...значи то је нешто што је променљива величина...али је непроменљив мој став...да после развода и..поделе имовине...апсолутно тип нема никаквих финансијских, а што је још битније ни моралних обавеза према бившој жени...значи ради се само о деци и финансијским, едукативним, врменским ...итд...обавезама према њему...тј подели обавеза...

EIIe

Iskusan
Moderator
Poruka
5.617
Niti sedimo na ušima niti vređamo svoj mozak ... U tvom prethodnom izlaganju su glavni argumenti i bili "promenljive veličine" tipa žena koje izdržavaju bivši muževi.
Na stranu to što ja ne znam nijednu od te sorte (a znam x primera za priču koju sam forsirala), što je možda i manje bitno od fakta da je, mislim, realno obrnuta situacija mnogo češća.

Sad smo zaglibili u duboku filozofiju ali da ti kažem da muškarci ne bi bili toliko "uskraćeni" za starateljstvo nad decom samo da su malo više zainteresovani za to; znam par primera gde su deca (čak manja) odlazila da žive s ocem a ne majkom. Majci jeste zakonom data prednost ali to u 99% slučajeva muškarcima ide na ruku a ne na štetu pa uopšte ne znam kakav ti je to argument, i za šta.

Slažem se da muškarac posle razvoda nema nikakve moralne i sl. obaveze prema majci svoje dece ali takav isti muškarac treba da shvati da će on preko zajedničke dece uvek imati neku vezu sa njom, pre svega jer je njena uloga u podizanju i vaspitavanju dece, kao roditelja koji sa njima živi primarna i nezamenljiva a da je njegova pomoć sa strane, koliko god da je velika u bilo kom pogledu, uglavnom samo dodatak i po definiciji, samim njegovim fizičkim odsustvom ima sekundarni značaj.
Ne znam da li ti je to jasno, da ako takav muškarac želi da u podizanju dece učestvuje podjednako kao i žena, sa fifty-fifty u svemu, prosto mora živeti sa njima u domaćinstvu i biti deo cele te priče stalno - a od toga je u startu odustao raskidom braka.
Ako imaš nekih primera koji ovo pobijaju, navedi, ja teško to mogu da zamislim.

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.085
...читам ја ово и питам се јеси ли промашила тему или си само вешт демагог...:lol:...а и ниси неке ствари скапирала уз то...оно за променљиву категорију...

...па ја управо и потенцирам на томе да према њој лично нема никакве обавезе...него само према деци...какве бре везе има чија је ту примарна улога, какве то везе има у односу на тему и оно што сам ја рекао? :lol: Као кад бих ја рекао...волим пистаће, а ти на то...да, да...паприке су црвене...:lol:

Па нормално да ако већ не живе заједно не може бити исто...тј фифти-фифти у свему...али се може извршити компензација да се покуша да буде фифти-фифти генерално......лично знам типа који би преузео апсолутно сву одговорност за децу, значи да живи са дететом...само да може...значи нема никакве везе да ли то у 99% сл иде типовима у корист...него у томе да постоји ограничење и то ја суштина...

...а што се тиче тога да мора да зна да његова бивша жена постоји...да...али само у домену коректних односа због деце....

...и још једна ствар...не раскидају се сви бракови због његове иницијативе...