Razvod, uzas.....nisu normalni

S

__sin___

Gost
Svi koji zele da pomognu u vezi razvoda
...neka kliknu ovde - Nov 30, 2003 10:57 (195.252.*)
Dragi forumovci,

Autor teksta "Kako se spasiti" sa prethodne strane tema ispod (___Tuzna___) je bila moja majka. Zeleo bih da vam malo
pojasnim tu situaciju i da vas zamolim za neku pomoc.Ona je to postavila na ovaj forum sa mnom , na moj predlog
da posaljemo neki zahtev za pomoc na net...

Ako ste procitali tekst, vec znate sta je napisala, a ako ne evo citiracu:

"Imam problem.
Muz nece da shvati da treba da ode jer ce oboje da nas ubije (psihicki) ako ostane.
Nemam vise osecanja za njega, osim prijateljskih. 20 godina smo u braku.
Da li neko ima ideju kako da resim problem..."

E , pa situacija je ovakva...

Moj otac je mnogo vredan covek. Porodican. Mnogo dobar.Mozda stvarno zna nekad da pretera, ali sve to sto kaze, kaze
zato sto je necim prouzrokovano...

Uglavnom , moja keva je u 43god. klimaks je verovatno hvata, ona hoce da rasturi brak...

Moj cale ludi...danas je rekao da ce da je ubije...To nimalo ne lici na njega...ali toliko je psihicki puko
da je sasvim moguce da napravi neko sranje...

Treba mi pomoc nekog psihijatra...

Ja sam rekao njemu , kad je keva dosla meni sa pricom da ce da je ubije (ako je bude video sa drugim) da cu
ga zivog zakopati, da cu pozvati bolnicu (nasta je on meni rekao da li hocu da ja zavrsim u bolnici!?)


Ja ne znam sta da radim, zabrinut sam, u mom ulazu su se desavala razna sranja , ne zelim jos jedno...
Pozdrav i pitajte sve sto vam treba da bi vam bilo lakse oko pomoci (ako je naravno uopste i ima)

Cale ne moze da se pomiri sa tim da ode jer je godinama ulagao u ovaj stan u kome smo, sredjivao ga po nasem
i njegovom ukusu, jednostavno se navikao na okolinu.


Sin

p.s.Samo mi nemojte reci da su pukli oboje sa mozgom, posto to znam... :(






--------------------------------------------------------------------------------



Marsal_swe_30 (skupljac perja) - Nov 30, 2003 10:59 (registrovani član)
Kod nas kod kuce svi imaju svoju sobu. Samo tata ne, on uvijek mora
spavati s mamom


--------------------------------------------------------------------------------



>ring< - Nov 30, 2003 11:01 (*.surfer.at)
vozi care na psychologiju



--------------------------------------------------------------------------------



____Sin____ - Nov 30, 2003 11:07 (195.252.*)
Marsal , ponavljas se , to sam vec cuo jednom od tebe...

Ozbiljna stvar, trazim pomoc ozbiljnih ljudi, Marsal hvala


--------------------------------------------------------------------------------



_anonimna_ - Nov 30, 2003 11:08 (*.cgocable.net)
Ne znam, zeznuta situacija....Da li ima sanse da prodaju stan i podele pare? Nakon toliko godina braka, mislim da stan podjednako pripada i jednom i drugom. aravno, ako je ikako moguce, prvo, neka idu u neko bracno savetovaliste zajedno, iznenadio bi se koliko problema se tamo resi. I, zar je imati samo prijateljskla osecanja prema supruzniku posle 20 godina braka nesto neobicno. Mislim, sta ona ocekuje, da i dalje bude zaljubljena kao siparica...?Znaci, ne mrzi ga, nije problem u tom da ne moze da ga gleda/smisli.
Meni je zao tebe da prolazis kroz sve to, jako si mlad. Ali, pokusaj da ne budes ni na jednoj strani i da ih nekako smiris....



--------------------------------------------------------------------------------



Marsal_swe_30 (skupljac perja) - Nov 30, 2003 11:15 (registrovani član)
____Sin____ - Nov 30, 2003 11:07 (195.252.*)
Marsal , ponavljas se , to sam vec cuo jednom od tebe


Ah, oprosit:))


--------------------------------------------------------------------------------



Millorad - Nov 30, 2003 11:15 (*.comhem.se)
ono sto je izmedju njih dvoje to je stvar u koju tebe nikako ne bi trebali mesati. to sto ti je majka dosla da ti se zali za oca nije znacilo da ona ocekuje da se sad ti svadjas sa njime nego je jednostavno dosla da ti se isplace i dobije neku utesnu rec. zato nemoj se svadjati sa ocem i podizati tenziju nego gledaj ako vec sami ne mogu da rese problem da pomoc zatraze od nekog strucnog lica, a ako ni to nije moguce izvesti onda ne preostaje drugo nego da se razvedu kako se ne bi desile jos gore stvari.
decko kojeg optuzuju da je ubio u svedskoj ministarku spoljnih poslova je upravo imao takav haos u familiji da je cak jednom prilikom podigao ruku na oca. i dan danas takav lik ne moze biti normalna osoba. zato bi upravo tebe njih dvoje trebali da zastite od svega toga i skreni im oboma na to paznju.


--------------------------------------------------------------------------------



___Sin____ - Nov 30, 2003 11:19 (195.252.*)
>>>> _anonimna_ - Nov 30, 2003 11:08 (*.cgocable.net)
Ne znam, zeznuta situacija....Da li ima sanse da prodaju stan i podele pare? Nakon toliko godina braka, mislim da stan podjednako pripada i jednom i drugom. aravno, ako je ikako moguce, prvo, neka idu u neko bracno savetovaliste zajedno, iznenadio bi se koliko problema se tamo resi. I, zar je imati samo prijateljskla osecanja prema supruzniku posle 20 godina braka nesto neobicno. Mislim, sta ona ocekuje, da i dalje bude zaljubljena kao siparica...?Znaci, ne mrzi ga, nije problem u tom da ne moze da ga gleda/smisli.
Meni je zao tebe da prolazis kroz sve to, jako si mlad. Ali, pokusaj da ne budes ni na jednoj strani i da ih nekako smiris....
<<<<<<<<<<<


Pazi, stan u kome su(smo) je do skoro bio babin stan...znaci veoma dugo zivimo tu...napokon smo uspeli da skupimo (cale) pare za novi stan , tj. stan predvidjen za babu, koji se nalazi odmah iznad naseg.
E sad...cale ne moze da se pomiri sa tim da se sad prodaje tu nesto, pogotovu kad je godinama ulagano u ovaj dole i namestano da bude sve maximalno sredjeno.Elem, u ovaj gore se baba uselila i sad je taj stan na njeno ime. Cale nece da se preseli, na mamino insistiranje, gore dok se stan ne prebaci na njegovo ime. E sad tu ima komplikacija, jer keva hoce da se taj stan prepise na ime mene i burazera...a to nece cale, izgleda....ma ludnica....

A ovo sto kazes za prijateljska osecanja, to mi je ona rekla da napisem verovatno zato sto ne zeli da ispadne mnogo losa ili sta, uglavnom u poslednje vreme mnogo prica da ne moze da ga smisli, da ne moze da ga gleda i sl...

Medjusobno se "chashcavaju lepim" recima cesto...

Uzas...



--------------------------------------------------------------------------------



_anonimna_ - Nov 30, 2003 11:22 (*.cgocable.net)
:(


--------------------------------------------------------------------------------



___Sin____ - Nov 30, 2003 11:25 (195.252.*)
--------------------------------------------------------------------
Millorad - Nov 30, 2003 11:15 (*.comhem.se)
ono sto je izmedju njih dvoje to je stvar u koju tebe nikako ne bi trebali mesati. to sto ti je majka dosla da ti se zali za oca nije znacilo da ona ocekuje da se sad ti svadjas sa njime nego je jednostavno dosla da ti se isplace i dobije neku utesnu rec. zato nemoj se svadjati sa ocem i podizati tenziju nego gledaj ako vec sami ne mogu da rese problem da pomoc zatraze od nekog strucnog lica, a ako ni to nije moguce izvesti onda ne preostaje drugo nego da se razvedu kako se ne bi desile jos gore stvari.
decko kojeg optuzuju da je ubio u svedskoj ministarku spoljnih poslova je upravo imao takav haos u familiji da je cak jednom prilikom podigao ruku na oca. i dan danas takav lik ne moze biti normalna osoba. zato bi upravo tebe njih dvoje trebali da zastite od svega toga i skreni im oboma na to paznju.
---------------------------------------------------------------------

Kako bre da me ne mesaju, pa valjda sam i ja deo porodice i nesto se pitam. Ne mesaju oni mene, koliko se ja mesam i koliko je moje interesovanje za njih veliko. Da napomenem , punoletan sam, i znam ipak nesto, nisam ja tu neko "malo detence" koje moze samo da nastrada u ovoj situaciji. Ako nekome moze da skodi to je moj mali burazer koji ima 11 god. i njega ne treba mesati...

Drugo, kad je dosla mama da se pozali (bili smo u sobi i ja i brat)nije dosla da se isplace, vec da , kako rece (smejuci se usput) "da nas upozori " ...to je sve bilo posle danasnje "male" rasprave u trepezariji. Naime, cale joj je rekao da ce da je ubije ako je vidi sa nekim , cisto da razjasnim...

I bili su i po savetovalistima i pricali sa svim mogucim ljudima, od psihijatara, pedagoga do vracara i gatara...tako da....

ne znam , nemam reci....postaju mi i smesni, ali se mnogo brinem jer nemam osecaj da ce iz ovoga nesto dobro da proistekne.Toliko je ruznih reci...





--------------------------------------------------------------------------------



Speed1 (student) - Nov 30, 2003 11:29 (registrovani član)
Nista burazeru, svako sebi sobu, cutite dok gledate TV, jedite u razlicitim prostorijama, izbegavate jedno drugo i kapak, nema problema.


--------------------------------------------------------------------------------



Millorad - Nov 30, 2003 11:34 (*.comhem.se)
>>cale joj je rekao da ce da je ubije ako je vidi sa nekim

zar ona ima nekog drugog u planu kad se uplasila toliko ocevih reci?


--------------------------------------------------------------------------------



___Sin____ - Nov 30, 2003 12:30 (216.236.*)
E lepo bi bilo kad bi sve tako mirno ispalo...Svako sebi sobu i gotovo...nas je 4 ...a soba 3....ko spava u wc-u ?!

Nego...


Ne znam da li ima nekog drugog u planu, to mi ne bi licilo na nju. Cale , u trenutcima ludila, stalno prica da ima i da sve to radi zbog "pripremanja terena za drugog" ...

Mada , ja cisto sumnjam, nije takva moja mama...

A i da ima nekog u planu, zasto da ne, ipak je to njen zivot, ima pravo da pokusa nekog da zavoli ako izgleda stvarno tatu ne moze...

Zar ne ?



--------------------------------------------------------------------------------



Ja licno.... - Nov 30, 2003 13:22 (*.aol.com)
...nikada nikom ne dajem savet ili da nekog savetujem, samo cu komentarisati jednu ISTINU o ZENAMA.

Pomenucu mog pokojnog dedu (Bog da mu dushu prosti) bio je genijalac i expert za zene.
Uvek je govorio: Zenu dobro istuci-isprebijaj, a posle toga je dobro i krvnicki IZJEBI, ona ce te voleti i ljubiti kao da se nishta nije desilo i sve ce zaboraviti. OVO JE NAJ VECA ISTINA kad su zene u pitanju.
E moj momak, zene su cudna biljka, nije samo tvoja majka takva.
Takvih slucajeva danas u svetu ima na milione.
ZENI kad stvorish SVE uslove za jedan normalan zivot, tada nastaju problemi.
I to ponajceshce sa zenske strane.
Pocinju s HEMIJOM, pa do psihijatrije.
Ne radi HEMIJA, dosta mi ga je, on je lud, ne moze me zadovoljiti, on je ovakav, on je onakav.

Tebi cu reci: Ne meshaj se u njihov BRAK ma kolko da ih volish i poshtujesh, samo cesh sebi navuci belaja.
Zamrzece te i otac i majka, a to ti nije potrebno.
Ti ih nisi ni SPAJAO, a nemoj ih ni razdvajati.
To neka sami reshe, ako se zavrshi i tragicno, tu nemoj da meshash sebe, jer DANAS NIKO NIKOME nema PRAVO da se mesha u ZIVOT, pa makar to i DETE bilo.
Ako se budesh meshao veruj da ce te OBOJE gledati kao NEPRIJATELJA.
I ne padaj na zensku suzu, pa makar ona i majcina bila.
Zeni je lakshe zaplakati, nego meni otici se ispishati.

Znam da dozivljavash traume i neugodnosti, ali nisi sam...danas takvih problema ima na sve strane.
Mogu ti reci da NORMALAN COVEK moze josh teze probleme da izdrzi i da pri tom svemu ostane normalan.

NE MESHAJ SE MEDJU RODITELJE, ako se budesh meshao vishe ih necesh imati.
Imacesh neprijatelje, koji ce te mrzeti, a i kleti.
Bolje da te RODITELJ NE KUNE.

Mogao bih ti puno toga opisati, ali i ovo je dovoljno, ako se ozbiljno shvati.
pozdrav




--------------------------------------------------------------------------------



^_^'' - Nov 30, 2003 14:02 (*.t-online.de)
pazite, aol.ovcu se otvorila dizna...sad pa cak postade Baba Saveta ... i zvaka zvaku jednog ravic-a ... divan si. kako sam sebi nisi dosadan, da Bog da?


--------------------------------------------------------------------------------



krin - Nov 30, 2003 14:59 (registrovani član)

Ne znam zasto, ali imam osecaj da branis majku. Ok je ako je razumes, ali pokusaj shvatiti i oca. 20 godina je ulagao u nesto( stan je najmanje bitan ). Ulagao je u porodicu, u vas, sa posla je dolazio u nesto sto se zove dom gde su ga cekala njegova deca za koju svaki roditelj zivi... a sada vasa majka, onako olako zeli to da unisti i izbacuje ga kao pseto. Shvati da njemu sigurno nije problem stan( to mu je mozda samo izgovor ), problem mu je sto ostaje sam, sto gubi zenu koju ocigledno voli.... I povrh svega ni ti nemas razumevanja za njega. pokusaj smireno razgovarati sa njim. Razmisli kako bi tebi bilo u njegovoj kozi.

Zene su ponekad vrlo prepredene( mada i ja pripadam toom rodu ) i videla sam mnogo situacija kako upravo decu koriste kako i zadrzale ili ostavile muza. Tada uopste ne razmisljaju o osecanjima dece,paklu kroz koji prolaze( bez obzira koliko ti je godina, mora da te boli ). Muskarci to redje rade.

Moje misljenje je da se ne trebas stavljati na bilo koju stranu. Sami su napravili probleme i neka ih sami resavaju. Stavljajuci se na stranu majke, povredices i mozda izgubiti oca.

Ako je tvoja majka tako dobra i zeli mirno resenje, a ne da se izivljava nad tvojm ocem, zasto joj smeta da drugi stan bude na njegovo ime. Kao kompromisno resenje mu moze ponuditi da i stan u kome zivite prevedete na tebe ili brata.

Cini mi se da si zloupotrebljen i to ces jednog dana shvatiti, samo ti moze biti kasno. Srecno i ne petljaj se u njihove sukobe.




--------------------------------------------------------------------------------



salome - Nov 30, 2003 15:06 (*.adslplus.ch)
Ne volim da dajem savete , jer time i primas neku odgovornost,Ali reci cu vam i sama dete razvedenih roditelja,nije bilo dana kada nisam cula svadje i vristanje,tako sam odrasla.Jako sam zelela da se razvedu da imamo svi malo svog mira.Onda je nastalo potezanje po sudu,blacenje obeju strana.Potezanje oko starateljstvai glupa pitanja socuologa :"koga vise volite mamu ili tatu?"I nas dece preplasenog izgleda koje neznaju sta reci,koga volimo vise levu ili desnu ruku??
ETo danas smo odrasli ,i,amo svi svoje porodice.Otac ozenio ima dece koje obozava,majka sama i dalje u samoci, u cetri zida.
A mi deca nismo imali noc koju nismo proplakali za drugim roditeljem.
I danas kao majka osudjujem roditelje.I danas kao odrasla osoba zelim otici kod roditelja,a ne u strahu da li ce se drugi ljutiti. STA bih tebi zelela reci POKUSAJ da ih nagovoris na bracno savetovaliste.Jer mozda imaju sanse uvideti svoje greske i situacija se malo popraviti.A TEBI savetujem ne idi na niciju stranu jer to su ti roditelji.Jako mi je zao sto si u takvoj situaciji jer sam i ja to prezivela.


--------------------------------------------------------------------------------



____Sin____ - Nov 30, 2003 19:19 (195.252.*)
Eto, covek malo napise vise o majki i odmah pomisle da si na njenoj strani. E pa nisam! Nisam ni za jednog od njih! Oboje ih ne razumem. A inace, vise zalim caleta, jer je on STVARNO ULAGAO U OVAJ BRAK, i kada bi se SVE njegove negativne osobine oduzele opet bi pozitivne pobedile.
NAJVECI PROBLEM je u tome sto otac ne moze majku da ubedi u to da je bolje da budu zajedno. Ona se sad nesto istripovala da treba da se razvede po cenu zivota i da hoce svoj mir. Sad , kad joj je cela kuca sredjena, kad je resila (skoro) sva zivotna pitanja , kad je "iscedila caleta ko krpu"(citiram njega) nasla je da se razvodi. Nista je ja ne branim. Mislim da i mnogo gresi. Probali su oni svasta...isli su i u bracna savetovalista, rekao sam vec ranije. Ali izgleda nije ni to pomoglo. Bilo je trenutaka kada oboje sede (u razlicitim sobama) i uvece , pred spavanje, citaju psiholoske knjige...(Cale "Da li si ti prava osoba za mene?" , a mama "Emocije") . Izgleda da oni iz tih knjiga nisu nista naucili, a pogotovu majka kad posle svog tog caletovog cimanja i dalje zeli da se razvede...




--------------------------------------------------------------------------------



Za.... - Dec 01, 2003 00:10 (*.aol.com)
....gospodju-dina s (online-de) providera.
Cini mi se da je i tebe zivot shutnuo.

Ja ovde coveku pricam ISTINU o zenama, a tebe ako je shtrecnula, jebi se.
I bolje bi ti bilo da gledash pametnija posla nego shto ovde cumish po vas ceo dan ko buva na *****.
Ali takve osobe i nemaju a i neznaju nishta drugo vec da vire u tudju nesrecu i tudje dvorishte i da olajavaju.
Gadite mi se murve.

Ova gospodja i ako uspe da nekim slucajem uzme STAN ovom nesrecnom coveku, On ce opet biti COVEK, ali ona ce biti i ostati fukara i murva.
Samo se je kasno setila, KRSHTENICA joj odavno pozutela za nekakve avanture.

Ovom momku preporucujem, ako se ikad bude zenio, prvo shta treba da pita svoju izabranicu: Je li IZIVELA MLADOST?
Njegova majka zasigurno to nije i zato i jeste ovakva kakva je.
Ali sad je kasno, u starosti ce garant zavrshiti u kontejneru.

"Zena pameti nema, samo UM -- Shto naUMI to i ucini, a ne razmishlja o posledicama". Za dobru jebacinu i dobar ***** i oca iz groba ce dati.

Momce, josh jednom - ne meshaj se medju roditelje i njihove probleme.
pozdrav


--------------------------------------------------------------------------------



___Sin____ - Dec 01, 2003 01:08 (*.sezampro.yu)
Ne mesam se , mesaju oni mene. Da znate sta se jutros dogodilo.
Dosao mi je cale u sobu, u pola 7 ujutru. Ja sam i dalje bio budan, jer sam sav na iglama, ne mogu da spavam. Toliko su me sjebali svojim razvodom da cu na kraju ja psihicki da puknem.
Dosao je u sobu, sedeo pored mene, cutao , pricao mi kako ne moze da se pomiri sa razvodom, kako je sad kad je sve ulozio u brak, kad je sve popravio, namestio u kuci, kad je pokusao (zadnjih 4 meseca ) da se izmeni ona nasla da ga odbaci. Sedeo je tako pored mene i placnim glasom mi sve to pricao. Rekao mi je da ne zeli drugi zivot. Da ne zeli da izadje iz ovog stana koji je sredjivao , da ne vidi smisao zivota i da , sto je najgore, ne zeli da zivi posle ovoga...

Cale kakav je moj, retko se vidja, osoba koja nikad nije prevarila, veran ko pas, voleo je ( a i dalje ocigledno) majku svim srcem...

Ona to ne shvata, ona ne zeli da mu da drugu sansu izgleda. Ne znam sta to ona treba da cuje da bi se mozda predomislila !?

Ovo je uzas...
neko ce da ovde *ajebe...




--------------------------------------------------------------------------------
 
Cao!Vidim da se situacija pogorsala od proslog puta.
Ti sad mozes da im preporucis savetovaliste,i da sa bratom(cini mi se da ga imas)palis negde,da ne bi i vi pukli.Oni ce sad preko vas pokusavati da privole onog drugog da ode ili ostane.Neverujem da ce doci do tezih .ranja,ali ni tu nemozes pomoci.Pisao sam ti da su se moji razveli uz velika .ranja,i to posle 18 godina braka.Moja majka i mi smo imali sve sto smo pozeleli.Otac je genije za elektroniku.'79.-'80. god.on je vec imao zx-spektrum.('83.)jednostavno smo imali sve.Tada je moja majka sa 33 god.i petoro dece, nasla momka od 18 god.sta dalje da ti kazem. Zamisli sva .ranja koja slede,da bi na kraju otac otisao iz svog stana. Majka nije dovela nikog niti se udavala.Ima toga jos,samo ja sad nemam vremena.
Pitaj ako te jos nesto bude zanimalo,ali da znas da je svaki slucaj za sebe :!: :!: :!:
 
Pa stvarno nije u redu sto tebe u tom haosu muce! Da si mali, verovarno bi sami sredjivali svoj odnos, ali posto si dovoljno odrastao roditelji smatraju da jos treba i da "razumes", a mozda ocekuju da se ti opredelis, ili cak i da budes sudija, ili neko "mirovno vece". Bas ti strasno breme stavljaju na ledja! Ocigledno im je potrebna pomoc ali mogli bi da odu u neko savetovaliste... Sada, ceo zivot se okrenuo naglavacke. Verovatno je mama svesna cene koju svi placate za njenu odluku da napusti muza prema kojem ima samo prijateljske osecaje. Ne mislim da treba da se zrtvuje i odustane od sebe, samo se pitam da li je apsulutno sigurna da je ono sto cini prava stvar? I da se nece pokajati?
Razumem i tvog oca, ceo svet mu se srusio. Ne treba, u bolu, da preti ubistvom, ma koliko da mu je tesko, treba da misli na vas koji ga volite, i da vas ne izneveri nekim ocajnickim gestom.
Znam da je ovo malo glupo, i da niko ne moze u potpunosti da zastiti decu od takvih trauma, ali ja bih malo sibom po turu mamu koja dolazi da se zali sinu (koji je suvise mlad, osetljiv, uzdrman i bespomocan da bi se uzdigao iznad tog haosa)na tatu, i tatu koji bas sve deli sa sinom (koji je suvise mlad, osetljiv, uzdrman i bespomocan...)
Naka te puste da sto mirnije spavas u svojoj sobi, da ucis, i polako ozdravis od svega toga...
 
:!: Dva coveka su zauvek povezani jedan sa drugim dvema nitima: od njega/nje ka meni i od mene ka njemu/njoj. Njena mrznja kida prvu nit. Ako se ona prekinula, onda stradaju oboje. Ona zato sto se njeno srce grcevito stisnulo i postalo surovo, a ja- zato sto moram da gledam kako se ona zbog mene muchi i jos zato sto i ja sam namrznut patim zbog nje. Spasiti situaciju moguce je jedino ovako- Podrzavati drugu nit- od mene prema njoj. Jacati je i obnavljati kroz nju prvu. Mora je ubediti da ne odgovara mrznjom na njenu mrznju, da ne uzvraca na njenu zlobu i neprijateljstvo, da priznaje mogucu krivicu i posledice i da se potrudi da se iskupi i ugasi nemanje ljubavi odnosno da probudi duhovno pa na kraju i fizicki ljubav koja se nikad ne gasi do kraja.
 
Keva nepodnosi caleta i hoce slobodu.
Caletu zao ulozenog truda(stan)i nezeli da ode.
A zasto i bi pitam ja vas?
Nek se gospodja lepo spakuje i nek izvoli, a vi niste klinci i mozete lepo da zivite sa caletom.
Uopste se netrebate nervirati vec joj pomozite da ode kad tako silno zeli da zivi bez njega.
Navijam za momke!
 
ja sam u braku 18 godina i ja sam imao krizne periode no medjutim deca su u stvari ta koja drze sve.otac bi mogao malo da stane sa rintanjem i da se posveti vise majci.43 klimaks normalno ako on non stop radi i njihov seksualni zivot los.vreme klimaksa i dolazi od seks.zivota sto vise kasnije ce da dodje.otud nezadovoljstvo kod tvoje majke.mislim da bi ti morao da uzmes stvar u ruke.posadi ih lepo za sto i prica.reci koliko ti je stalo do oboje i da tvoj zivot zavisi od njih.spoji jih ponovo.uspeces sigurno.pozdravljam te.samo napred pokazi im koliko si ozbiljan i svestan svega.bez onoga zakopacu itd...
 
najbolji nacin da tvoj otac vrati tvoju majku jeste da bude potpuno nezainteresovan i da pokusa da glumi da ima ljubavnicu veruj mi to uvek uspeva kod zene,igrati na zensku sujetu jedini nacin je vratiti zenu jer zewna ne trpi da bude druga i da neka druga zameni njeno mesto
 
Veruj mi prijatelju da ti ne mozes da ucinis nista. Niti mozes da pomognes niti da odmognes i sto pre to shvatis to bolje za tebe. Jedino mozes da budes jak oslonac svom bratu, a roditelje batali dok te nisu sredili skroz na skroz. Pa nisi ih ti ni vencavao tako da je na tebi samo da se naviknes na novonastalu situaciju.
Sto se tvoje majke tice, mislim da stvarno treba jako da se potrudis da je shvatis. Zene su mnogo komplikovana i kompleksna stvorenjca. Tu su hormoni, pa emocije, pa kompleksi. Trebalo bi da je nagovoris nekako da batali svoju preokupaciju da se resi tvoga tate, nego jednostavno da se okrene sebi. Da ode kod kozmeticara, kupi sebi neku lepu krpicu, da ode kod frizera, da sredi malo liniju... da se oseti zadovoljno. Napunice se pozitivnom energijom, a naravno i ti treba da joj prenosis tu energiju. Ne samo njoj, nego i tati. Pomeni im onako usput sta su stvarni zivotni problemi ( tipa bolesti, siromastva, nemoci), a to kroz sta oni prolaze je samo faza koja se da prevazici. Ali oni to moraju sami od sebe.
Moras da ih smiris do te mere da pocnu da razmisljaju, jer koliko vidim ovde je prilika da rade emocije, a ne mozak. Moj ti je savet da smirite situaciju.
Lupi pesnicom o sto i reci: ok, aj sad mirno, da vidimo sta cemo. Slobodno baci sve na papir, postavi neka pravila, sta je zabranjeno, sta dozvoljeno i neka ti to oboje potpisu. Bez zezanja, moze da upali.
A posto vidim kakvi su ti roditelji, mislim da ce te stres sa njima pratiti sve dok ih se ne resis, a to je da pocnes da zivis sam i budes svoj covek.
Nemoj sve da primas mnogo k srcu, nego gledaj sebe i batu da iz toga izadjete sa velikom skolom.
 

Back
Top