Razvod braka - RAZLOG ili RAZLOZI ???

dacaada

Primećen član
Poruka
522
Kada se dvoje supružnika odluče na razvod braka koje razloge navode za takvu odluku?:flert::ljubomoran::ajmo:z:kiss::ovca:
Da li posle razvoda razmišljaju o oprvdanosti tog koraka?z:hm:
Da li su se ikada pokajali zbog te odluke i poželeli vratili svom bivšem supružniku?
:sad2::zsmrcka::smrcka::cvet:
Pošto na forumu ima "sretno ili nesretno razvedenih" molim da uzmu učešće u postovanju !:hvala:

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
Kako misliš "koje razloge"? Niko ih ne pita za razloge, sem u Centru, ali više kao dodatak sveukupnoj analizi osoba kao roditelja.

Kako misliš "opravdanosti"? Možda ispavnosti?

Ne.

Ja bih da učestvujem, samo reci šta te u stvari zanima? Ne mogu da ti kažem da li da se razvedeš, ili ne. Ako nisi sigurna, čućeš ovde mnog e priče, pa možda poguramo malo u nekom od datih smerova... :lol:

greba

Buduća legenda
Poruka
26.473
Kada se dvoje supružnika odluče na razvod braka koje razloge navode za takvu odluku?POSTO SAM JA TRAZILA RAZVOD,NAVELA SAM RAZLOG ALKOHOLIZAM,I ZBOG ISTOG-NEZAINTERESOVANOST ZA NORMALAN PORODICNI ZIVOT.
Da li posle razvoda razmišljaju o oprvdanosti tog koraka?POSLE RAZVODA NISAM RAZMISLJALA,JER JE TO BIO MOJA ISPRAVNA ODLUKA.MNOGO SAM RAZMISLJALA PRE RAZVODA,POKUSAVALA DA GA URAZUMIM.
Da li su se ikada pokajali zbog te odluke i poželeli vratili svom bivšem supružniku?ISKRENO-NIKAD SE NISAM POKAJALA ZBOG TE ODLUKE NITI SAM POZELELA VRACANJE
:brus:

greba

Buduća legenda
Poruka
26.473
ja sam se sporazumno razvela,i iz tog razloga imali smo istog advokata,a kao razlog za razvod je-nemogucnost daljeg zajednickog zivota zbog alkoholizma
bila skroz jasna situacija,dete je pristao da pripadne meni...i niko nije ni pokusao da nas miri ili da centar za socijalno nesto odlucuje...
bar tad je to tako bilo (`89-te)

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
I ja sam sporazumno, prošle godine... prvo je išla tužba, ali kada je ustanovljeno da može da potraje, preinačeno u sporazumno. Jedno ročište i kraj priče. U Centru traje par meseci, pokušali da mire, formalnost na koju se nijedno nije odazvalo, a kada dođe do suda sve ide mnogo brže.
Po novom zakonu, u deo o sporazumnom raskidu braka je ubačena i stavka o podeli imovine, čisto pitanje da li postoji dogovor, više mi se učinilo kao retoričko, jer ako odgovoriš negiranjem, prolongira se čitav postupak... ako pak kažeš da dogovor postoji, niko ne ulazi dublje u priču... kome i koliko.
Inače, podela imovine je vanparnični postupak i nema nikakve veze sa razvodom, sa kojim je razlogom ubačena i ta klauzula, pojma nemam, jer da bi ostvario imovinsko pravo, to možeš da pokreneš tek kada rešenje o razvodu postane pravosnažno.

dacaada

Primećen član
Poruka
522
Kako misliš "koje razloge"? Niko ih ne pita za razloge, sem u Centru, ali više kao dodatak sveukupnoj analizi osoba kao roditelja.

Kako misliš "opravdanosti"? Možda ispavnosti?

Ne.

Ja bih da učestvujem, samo reci šta te u stvari zanima? Ne mogu da ti kažem da li da se razvedeš, ili ne. Ako nisi sigurna, čućeš ovde mnog e priče, pa možda poguramo malo u nekom od datih smerova... :lol:

Pa ne razvode se supružnici bez razloga! Sigurno postoji neki razlog! Ja nemam nameru da se razvodim jer za to nemam razloga. Eto Greba je pogurala priču u jednom smeru!

Hvala što si dopunila moje pitanje,dakle ISPRAVNOST odluke!

greba

Buduća legenda
Poruka
26.473
I ja sam sporazumno, prošle godine... prvo je išla tužba, ali kada je ustanovljeno da može da potraje, preinačeno u sporazumno. Jedno ročište i kraj priče. U Centru traje par meseci, pokušali da mire, formalnost na koju se nijedno nije odazvalo, a kada dođe do suda sve ide mnogo brže.
Po novom zakonu, u deo o sporazumnom raskidu braka je ubačena i stavka o podeli imovine, čisto pitanje da li postoji dogovor, više mi se učinilo kao retoričko, jer ako odgovoriš negiranjem, prolongira se čitav postupak... ako pak kažeš da dogovor postoji, niko ne ulazi dublje u priču... kome i koliko.
Inače, podela imovine je vanparnični postupak i nema nikakve veze sa razvodom, sa kojim je razlogom ubačena i ta klauzula, pojma nemam, jer da bi ostvario imovinsko pravo, to možeš da pokreneš tek kada rešenje o razvodu postane pravosnažno.
mi se nismo ni pojavili u sudu,advokat u nase ime,samo jedno rociste.
kobajagi smo se dogovorili i oko podele imovine,ali kad je doslo vreme za to...ipak sam morala da se parnicim,i to celih 10 god :eek: a posle je pravosnazna presuda dugo čučala kod sudskog izvršitelja (jer mu je bio drugar)...elem,bilo kako bilo,ipak na kraju dobih neko obestecenje...tricavo..ali daleko mu lepa kuca.samo kad ja sacuvah dobro zdravlje i zivce i kad podigoh dete.

inace,mislim da je odlicna stvar `predbracni ugovor`

dacaada

Primećen član
Poruka
522
Pa ne znam gde to navode u opstini?ono nepremostive razlike jasno da je glupost..sigurno nece reci zaljubio sam se u klinku udara me klimax

Razlozi za razvod mogu biti recimo: fizičko nasilje nad bračnim partnerom, bolesna ljubomora, preljuba, neispunjavanje bračnih obaveza i ko zna šta još, ne znam, zato i pitam!
Ako se rasplamsa tema,videćemo na kraju koji su najčešći razlozi! Baš me jako zanima!z:hm::ceka:
Ne bih rekla da je glupost "zaljubio sam se u klinku udara me klimax" jer i toga sigurno ima.

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
Pa ne razvode se supružnici bez razloga! Sigurno postoji neki razlog! Ja nemam nameru da se razvodim jer za to nemam razloga. Eto Greba je pogurala priču u jednom smeru!

Hvala što si dopunila moje pitanje,dakle ISPRAVNOST odluke!

Pričam o tome da svakog drugog, pa i sud boli q zašto se razvode. Oni dnevno razvedu na desetine parova... Ebo te... niko te ne pita, ako baš hoćeš da kažeš, neće te niko ni ućutkati.

Pa nije Grebina tema... ? Ne kažem da se razvodiš, niti me zanima, ali ti si postavljač, pitaš za razloge, sad ja tebe pitam koji je razlog teme, da bih znala i smer u kom trebam da se krećem. :roll:

Ako budeš 2x razmislila da li je ispravna, naći ćeš izgovore da se ne razvedeš.
Ako ti samo 1x padne na pamet, znači da je odluka ispravna.
Na kraju krajeva... plodovi sazrevaju tek kasnije... zavisno šta je razlog za razvod, ali u 99% slušajeva, ono što dobijaš instant je olakšanje, i sloboda.
Jel jasnije?

Helen71

Zainteresovan član
Poruka
381
Odgovoriću ukratko:
Razvela sam se sporazumno i nikoga nije interesovao razlog.
Jesam se preispitivala posle razvoda da li sam dobro postupila, ali mi je moj bivši svojim ružnim ponašanjem u toku i posle razvoda samo potvrdio da je moja odluka bila ispravna.
Nikad mu se više ne bih vratila i samo mogu da žaim što ga se nisam ranije otarasila.:bye:

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
... i samo mogu da žaim što ga se nisam ranije otarasila.:bye:

Ovo većina skonta posle razvoda, kada već sve maske padnu... I kada shvatiš šta si imao, sa kim si živeo, kolika si budala dozvolio sebi da ispadneš, šta si sve u životu propustio, čemu si se prepustio, i koliko godina si dao nekome iz bog te pita kojih razloga... Nekad možda validnih, kasnije nedovoljnih za priznanje da nisi morao da ostaneš u tom braku. Mnoge se stvari iskristališu tek kasnije... kada se konačno oslobodiš zabluda, predrasuda, osećaja odgovornosti, dužnosti, pritiska okoline... ili straha.

georgejune

Starosedelac
Poruka
189.249
Razlozi za razvod mogu biti recimo: fizičko nasilje nad bračnim partnerom, bolesna ljubomora, preljuba, neispunjavanje bračnih obaveza i ko zna šta još, ne znam, zato i pitam!
Ako se rasplamsa tema,videćemo na kraju koji su najčešći razlozi! Baš me jako zanima!z:hm::ceka:
Ne bih rekla da je glupost "zaljubio sam se u klinku udara me klimax" jer i toga sigurno ima.

Aha razumeo:hvala:mislio sam da se obicno nadje neka nova osoba koja se ne bi pomenula kao povod za razvod..u tom smislu da nije bitan izgovor ako nema ljubavi..pa se onda izmislja i napakuje

dacaada

Primećen član
Poruka
522
Pričam o tome da svakog drugog, pa i sud boli q zašto se razvode. Oni dnevno razvedu na desetine parova... Ebo te... niko te ne pita, ako baš hoćeš da kažeš, neće te niko ni ućutkati.

Pa nije Grebina tema... ? Ne kažem da se razvodiš, niti me zanima, ali ti si postavljač, pitaš za razloge, sad ja tebe pitam koji je razlog teme, da bih znala i smer u kom trebam da se krećem. :roll:

Ako budeš 2x razmislila da li je ispravna, naći ćeš izgovore da se ne razvedeš.
Ako ti samo 1x padne na pamet, znači da je odluka ispravna.
Na kraju krajeva... plodovi sazrevaju tek kasnije... zavisno šta je razlog za razvod, ali u 99% slušajeva, ono što dobijaš instant je olakšanje, i sloboda.
Jel jasnije?

Evo ja pitam na forumu Krstarice!
Nema potrebe da me savetuješ.Ako do toga dođe sama ću odlučiti kao i većina onih koji se razvode. Sigurno mi neće ni mama ni tata popovati! Razlog postavljanja ove teme je upravo činjenica da se o tome malo govori tj da su nebitni razlozi.
Nije Grebina tema ali je ona dala jasan odgovor, isto tako i Helen71
Možeš da se krećeš u kojem god hoćeš smeru samo nemoj da zalutaš!:snesko6:

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
Evo ja pitam na forumu Krstarice!
Nema potrebe da me savetuješ.Ako do toga dođe sama ću odlučiti kao i većina onih koji se razvode. Sigurno mi neće ni mama ni tata popovati! Razlog postavljanja ove teme je upravo činjenica da se o tome malo govori tj da su nebitni razlozi.
Nije Grebina tema ali je ona dala jasan odgovor, isto tako i Helen71
Možeš da se krećeš u kojem god hoćeš smeru samo nemoj da zalutaš!:snesko6:

Kako kome, neko će biti ponižavan, omalovažavan, žrtva batina, alkoholičara, narkomana, varan, zapostavljan, zanemarivan, nevoljen... a nijedna od navedenih stavki mu neće biti dovoljan razlog za razvod.

Hoćeš moj razlog? Pun q nezadovoljastva, i ponešto od navedenog.

Poruka
18.228
Kada se dvoje supružnika odluče na razvod braka koje razloge navode za takvu odluku?:flert::ljubomoran::ajmo:z:kiss::ovca:
Da li posle razvoda razmišljaju o oprvdanosti tog koraka?z:hm:
Da li su se ikada pokajali zbog te odluke i poželeli vratili svom bivšem supružniku?
:sad2::zsmrcka::smrcka::cvet:
Pošto na forumu ima "sretno ili nesretno razvedenih" molim da uzmu učešće u postovanju !:hvala:

..evo malo istrazivanja na temu razloga.. http://forum.krstarica.com/showthread.php/274216-Разлог-за-развод-брака?

..o ostalim pitanjima ne znam nishta da kazem.. :)

Софија

Legenda
Poruka
50.427
..prevare su naravno na prvom mestu, samo mi nije jasno kako kad ovde skoro svi pravdaju prevaru :think:

Ех...кад се прође довољно веза (некад није потребан брак), схватиш колика је ситница превара у односу на неке друге ужасе који могу да се десе.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.