Razvedena žena sa decom

Da li ste za ozbiljnu vezu/brak sa razvedenom koja ima i decu?


  • Ukupno glasova
    34
da, razlog zasto nikad nisam ni pomislila da se udajem ponovo..
zamili da neko o mojim sinovima misli kao o "delikventima" koje ce da "primi pod svoj krov":neutral:
so, moj krov, moja deca,i rešeno.
e sad deca vec imaju svoje krovove i svoje zene, ali meni i dalje nije do udaje..
mism kad bi neko teo da me zeni jel:)))))
ko u onom vicu, draga kumo, ja se u nedelju u 12 udajem, molim te dođi i povedni nekog da me ozeni:mrgreen:
Sve zavisi da li imaš potrebu za muškarcem i po kojim pitanjima. Ako su ti prethodni muškarci ostavili dovoljno "utisaka" kako je to imati muškarca pored sebe onda je to sasvim noramalan stav.

U suštini, svako ko traži određene kvalitete kod suprotnog pola može da nađe osobu s njima, samo je pitanje koliko je spreman i on sam da se prilagodi toj drugoj osobi.
 
Sve zavisi da li imaš potrebu za muškarcem i po kojim pitanjima. Ako su ti prethodni muškarci ostavili dovoljno "utisaka" kako je to imati muškarca pored sebe onda je to sasvim noramalan stav.

U suštini, svako ko traži određene kvalitete kod suprotnog pola može da nađe osobu s njima, samo je pitanje koliko je spreman i on sam da se prilagodi toj drugoj osobi.
imam potrebu da nekog volim i da imam sex.
nemam potrebu da zivim sa nekim i te druge stvari koje brak podrazumeva..
a spremnost da se voli i spremnost da se prilagođava u pedesetim..to je retka pojava
 
realno, prethodni muskraci kao da nisu ni postojali..jedan jedini je bio sa kojim sam zivela, to je bilo toliko davno da se ne secam sto smo se razveli.
misim lazem, secam se, ali u sustini smo imali dobar zivot..obzirom koliko smo razliciti
 
MILF - "Mother I'd Like to F**k" - "Majka koju bih voleo da j***". Ova skraćenica se koristi u kolokvijalnom engleskom jeziku, umesto cele fraze.

To označava stariju ženu koja se smatra seksualno privlačnom, obično onu koja ima decu (otuda majka u nazivu)
,,father I want to kill you,,
još nije dobio ovaku široku primenu
kao gornji stih iz pesme
ipak zvuči bolesno da u rečenici zajedno stoje reči kao što su
majka i iebanje….
 
Каква тема...
Брате мили...али ајде...
ако ми се деси да нађем даму 40 плус која ми се свиђа...
уопште ми неће бити битно има ли децу...
То чак може бити само плус.
u vecini slucajeva, ako ima musku decu ili dete, doci ce do pokusaja dizanja ruke na tebe....
 
То је јако осетљива ситуација и није за свакога. Нема шта ко да се вређа. Нико није дужан да компликује себи живот а многи се под налетом страсти занесу.
Најпоштеније је ставити то до знања.

А са друге стране не би ни свака жена лако, уз децу, прихватила некога. Ја прва нисам док ми је син био мали. Не можеш знати ко је какав а како ми је дете на првом месту нисам била спремна на такав ризик. Једно је виђати се са неким а сасвим друго делити живот, мењати детету живот и удобност (јер није исто са родитељима и неким новим, за њега туђим).

Опет сада, и са овим искуством да немам иза себе заједницу и дете, опет бих пре бирала мушкарца са дететом који је добар отац. То много говори о њему и особинама које су мени важне.
pa jel dolazi tvoj decko kod vas ili samo izlazite i spavas kod njega?da li je on nekad prespavao kod tebe?jel se sin ne ljuti?kad sam bio sa starijom devojkom, 7 god.starija,a sin imao19. godina,nikad nisam bio kod nje,posto je on presao ponovo kad majke'' rekla da joj glupo zbog sina da dovodi svoje partnere i ''kakav primer bih dala svojoj deci?''. :dontunderstand:
 
pa jel dolazi tvoj decko kod vas ili samo izlazite i spavas kod njega?da li je on nekad prespavao kod tebe?jel se sin ne ljuti?kad sam bio sa starijom devojkom, 7 god.starija,a sin imao19. godina,nikad nisam bio kod nje,posto je on presao ponovo kad majke'' rekla da joj glupo zbog sina da dovodi svoje partnere i ''kakav primer bih dala svojoj deci?''. :dontunderstand:
Прво, немам "дечка" јер ни ја нисам девојка. Немамо 15-20 година, побогу.

Долази, знају се, али обзиром да смо скоро деценију заједно, првих неколико година се нису знали. Упознали су се када је мој син изразио ту жељу.
Уопште није битно да ли је дете заиста дете или свршен човек, него колико је та веза озбиљна и трајна. Заиста је непотребно упознавати их са сваким са ким се виђаш. Чему то?

Мој коментар је био везан за малу децу и ризик од мрачне а тајне стране особе са којом улазиш у однос. Ја се, ето, не бих усудила. Пуне црне хронике таквих.

Иначе, по примерима из моје околине рекла бих да су мушкарци спремнији прихватити туђу децу. Изгледа да сте ту бољи људи од нас. Или је то природније јер жена дете рађа а мушкарац га добије, не знам. Није џабе зла маћеха :lol: Мада и ту има светлих примера, хвала Богу :heart:
 
Zvuči baš gorko ali deca jesu malo otežavajuća okolnost kada je u pitanju funkcionisanje sa partnerom. Ali samo kada je to u pitanju. Za sve ostalo, deca su najveća sreća i ponos za svakog čoveka.

Sad, ženama je tu lakše ako njihov partner ima decu. Jer deca u velikoj većini slučajeva žive sa majkom. I onda, to dete skoro i da mu ne dođe kao dete nego neki hobi za koji izdvaja prilično para i bavi se njim jednom sedmično.

Kod muškaraca, ako žena ima decu, može biti nezgodno. Šta sad ti se oženiš njom, šta sa decom, moraš i njih prihvatiti tako reći kao svoju, moraju živeti zajedno sa vama.... A i deca znaju biti tu malo specifična. Koliko god da se dobro slažete, nekad će doći do konflikta kada možeš čuti "ti nisi moj otac" a onda šta raditi i kako postupiti, to je vrlo diskutabilno.
 
Zvuči baš gorko ali deca jesu malo otežavajuća okolnost kada je u pitanju funkcionisanje sa partnerom. Ali samo kada je to u pitanju. Za sve ostalo, deca su najveća sreća i ponos za svakog čoveka.

Sad, ženama je tu lakše ako njihov partner ima decu. Jer deca u velikoj većini slučajeva žive sa majkom. I onda, to dete skoro i da mu ne dođe kao dete nego neki hobi za koji izdvaja prilično para i bavi se njim jednom sedmično.

Kod muškaraca, ako žena ima decu, može biti nezgodno. Šta sad ti se oženiš njom, šta sa decom, moraš i njih prihvatiti tako reći kao svoju, moraju živeti zajedno sa vama.... A i deca znaju biti tu malo specifična. Koliko god da se dobro slažete, nekad će doći do konflikta kada možeš čuti "ti nisi moj otac" a onda šta raditi i kako postupiti, to je vrlo diskutabilno.
Није горко, реално је.
И уопште нису фер они који се вређају због свих дилема које други, без деце имају.

Па чак и када обоје имају децу није свеједно. Не зато што ти дете оног другог смета него зато што то јесте специфичан однос. Ја немам двоструке аршине, то могу да тврдим. И оно што замерам другима замерам и свом детету, њему прво. Али моје дете ће моју добронамерност разумети, њега могу лакше прекорити. Док то није случај са туђим. Није исто када ти дете васпитаваш од почетка и када туђ систем вредности (а обично се он разликује од твог јер се твој садашњи партнер у већини случајева и разишао од бивше због тога) разликује од твог а ипак утиче и на тебе, сада када сте скупа.
Заиста ми нису јасне жене које се вређају због ове теме и свих дилема када ово јесте деликатна ситуација, из свих углова и за све стране.
 
Sinoć čujem razvela se jedna sa troje dece. U četrdesetim. Materijalno je solidno situirana, a sad već bivši je plastični hirurg
Čim su počeli razvela se, blista, raspoložena.....pitao sam a čime se bavi novi dečko/muž?
Kažu, ne znaju ništa, ni da li postoji, samo da je ona procvetala i sve.
Neki političar, tu me secite.
 
Није горко, реално је.
И уопште нису фер они који се вређају због свих дилема које други, без деце имају.

Па чак и када обоје имају децу није свеједно. Не зато што ти дете оног другог смета него зато што то јесте специфичан однос. Ја немам двоструке аршине, то могу да тврдим. И оно што замерам другима замерам и свом детету, њему прво. Али моје дете ће моју добронамерност разумети, њега могу лакше прекорити. Док то није случај са туђим. Није исто када ти дете васпитаваш од почетка и када туђ систем вредности (а обично се он разликује од твог јер се твој садашњи партнер у већини случајева и разишао од бивше због тога) разликује од твог а ипак утиче и на тебе, сада када сте скупа.
Заиста ми нису јасне жене које се вређају због ове теме и свих дилема када ово јесте деликатна ситуација, из свих углова и за све стране.

A jeste ali osetljive su to stvari. Sve što je vezano za decu je prilično osetljivo i tu su te neke najpipljivije emocije izmešane. Sa jedne strane dete koje bezrezervno voliš a sa druge strane, možda, osoba koju definitivno mnogo voliš i znači ti a njemu činjenica da imaš decu, smeta.
I sad, bojim se da bi takva situacija mogla prosto dovesti do toga da majka ima čak pomešana osećanja prema rođenom detetu. Previše bi bilo reći, da ga prosto omrzne ali da oseti da joj je to dete... teret. Ili sam možda upotrebio opet grub izraz ali kapiraš šta hoću da kažem.

A i muškarac je tu u nekom raskoračnom položaju jer, ako ti smeta nečije dete, zašto si se uopšte uplitao u vezu sa njom.
Mada, ne ulazi se uvek u vezu sa namerom da sa osobom uđeš u brak....
A šta ti ja znam, komplikovani su takvi odnosi. 😄
 
A jeste ali osetljive su to stvari. Sve što je vezano za decu je prilično osetljivo i tu su te neke najpipljivije emocije izmešane. Sa jedne strane dete koje bezrezervno voliš a sa druge strane, možda, osoba koju definitivno mnogo voliš i znači ti a njemu činjenica da imaš decu, smeta.
I sad, bojim se da bi takva situacija mogla prosto dovesti do toga da majka ima čak pomešana osećanja prema rođenom detetu. Previše bi bilo reći, da ga prosto omrzne ali da oseti da joj je to dete... teret. Ili sam možda upotrebio opet grub izraz ali kapiraš šta hoću da kažem.

A i muškarac je tu u nekom raskoračnom položaju jer, ako ti smeta nečije dete, zašto si se uopšte uplitao u vezu sa njom.
Mada, ne ulazi se uvek u vezu sa namerom da sa osobom uđeš u brak....
A šta ti ja znam, komplikovani su takvi odnosi. 😄
Sad mi iskoči pred oči scena iz filma "Ana Karenjina" , sin ili ljubavnik...
Nebitno, nego se naprasno setih toga.
 
Такву дилему може имати само недо.јебана кучка.

Дете нема конкуренцију.
И не можеш ни заволети некога коме је твоје дете проблем, не стигнеш дотле, ако си емотивно зрео. Ако ниси- плачи или сазри.
 

Back
Top