Raznorazne inspekcije

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.569
Ne mogu da verujem da neko kao preduzetnik, trgovac ili bilo sta slicno ima bas sve papire po zakonu u svojoj firmi. Pa kad je tako i svi to znamo, onda nam salju inspektore koji sve to lepo procesljavaju i za to naplaciju kazne.
Kako se ophodite prema doticnima, koji je najbolji pristup i kako najblaze proci ?
 
Ne mogu da verujem da neko kao preduzetnik, trgovac ili bilo sta slicno ima bas sve papire po zakonu u svojoj firmi. Pa kad je tako i svi to znamo, onda nam salju inspektore koji sve to lepo procesljavaju i za to naplaciju kazne.
Kako se ophodite prema doticnima, koji je najbolji pristup i kako najblaze proci ?[/QUOTE

Najbolje je imati dobrog racunovodju i dobro ga platiti.Ja radim za nekoliko firmi,za jednu cak osam godina i za taj period nisu platili ni jednu kaznu....
 
Слажем се. Морају су одлично познавати закони, уредбе, разне допуне, мишљења министарства, Врховног суда...

Када дође инспекција не смеју да те ометају у пословању, што људи обично не знају. За свако ометање у послу, можеш да их тужиш и добијеш одштету. По правилу снимати разговоре са инспекторима, а ко има камере у објекту, још боље!
 
Када дође инспекција не смеју да те ометају у пословању, што људи обично не знају. За свако ометање у послу, можеш да их тужиш и добијеш одштету. По правилу снимати разговоре са инспекторима, а ко има камере у објекту, још боље![/QUOTE]

Da li je ovo samo teorija ili je to neko vec probao u praksi, posto to cesto nije isto u nasoj zemlji.
Eto, juce mi na primer odnese pauk auto sa pariknga koji se placa na taj nacin sto udes kroz rampu, uzmes karticu pa na izlasku platis. Kazu, parkirala sam na zelenu povrsinu, u stvari sam nagazila bankinu, a u pitanju je parking sa 200 mesta gde ni jedno nije bilo slobodno.
 
Ja moram da pohvalim sve one koji imaju 100% ciste papire. Ali po mom skromnom iskustvu, ako je inspektor resio da ti naplati kaznu, naplatice je.

Uvek mogu nesto da nadju pa makar to bila banalnost tipa: "velicina slova kojom ti je ispisano ime vlasnika na ulazu je manja od propisane". E kad im trazis da ti pokazu gde pise koja velicina slova treba da bude, oni kazu "tuzi nas".

Ako resis da ih tuzis, dobices ih verovatno, ali posle xy godina, izgubljenog vemena, zivaca, novca itd itd.

Naravno, po zakonu ne smeju da ti ometaju poslovanje. Naravno po zakonu ne smeju da te maltretiraju. Ali ... Znaj da drzava nikada nece da ide sama protvi sebe.

Zato ti je moj savet: kada dodju, lepo i fino sa njima, ali u smislu kao sa recimo dobrom musterijom. Znaci ne preteruj i ne pokazuj im da se plasis bilo cega.

I naravno - vecinu stvari bi morao da ti odradi knjigovodja. On je srce svakog posla. Ako ti knjigovodja nije dobar - u problemu si.
 
pa, sto se tice tvog slucaja, mislim da primer nije najbolji...sama kazes da nije bilo mesta na parkingu....a ti jos "malo" nagazila bankinu (sto mi je cudno, posto su bankine visoke preko 30cm :) )...dakle kriva si kako god da okrenes...ali donbro, to sve nema veze....
mada, primer jeste dobar ako su ti naplatili neku suludu kaznu za parkiranje....
 
Ma nije kazna velika 500 dinara i ne zalim se na to, zalim se na to sto mi je pauk odneo auto sa parkinga koji je placen, u stvari, posto su taj auto odneli nisam morala da ga platim po izlasku sa parkinga- reci ce zlobnici. To je prostor namenjen za parkiranje, veliki, ulazis tako sto prodjes kroz rampu, uzmes karticu iz automata i na izlasku platis. Racunas da ces parking svakako platiti jer ne mozes na drugi nacin da izadjes. Pa ko da stvarno nemaju drugih mesta za skupljanje automobila nego ulaze na placene parkinge...
 
Ma nije kazna velika 500 dinara i ne zalim se na to, zalim se na to sto mi je pauk odneo auto sa parkinga koji je placen, u stvari, posto su taj auto odneli nisam morala da ga platim po izlasku sa parkinga- reci ce zlobnici. To je prostor namenjen za parkiranje, veliki, ulazis tako sto prodjes kroz rampu, uzmes karticu iz automata i na izlasku platis. Racunas da ces parking svakako platiti jer ne mozes na drugi nacin da izadjes. Pa ko da stvarno nemaju drugih mesta za skupljanje automobila nego ulaze na placene parkinge...
Је ли то паркинг у центру код Робне куће и Отвореног Универзитета?
 
Ma nije kazna velika 500 dinara i ne zalim se na to, zalim se na to sto mi je pauk odneo auto sa parkinga koji je placen, u stvari, posto su taj auto odneli nisam morala da ga platim po izlasku sa parkinga- reci ce zlobnici. To je prostor namenjen za parkiranje, veliki, ulazis tako sto prodjes kroz rampu, uzmes karticu iz automata i na izlasku platis. Racunas da ces parking svakako platiti jer ne mozes na drugi nacin da izadjes. Pa ko da stvarno nemaju drugih mesta za skupljanje automobila nego ulaze na placene parkinge...

e pa ovo je sasvim druga prica....
dakle, ti si platila, a ovi odneli kola?
 
AAAAAAAAA, ko je ovde plavusa ?
Nisam platila jer su mi odneli kola posto se parking placa na izlasku kada pokazes karticu pa ti izracunaju koliko si bio unutra, dakle, nisu mi dali priliku da platim nego su kola, zajedno sa karticom u njima odneli.
 
Ne mogu da verujem da neko kao preduzetnik, trgovac ili bilo sta slicno ima bas sve papire po zakonu u svojoj firmi. Pa kad je tako i svi to znamo, onda nam salju inspektore koji sve to lepo procesljavaju i za to naplaciju kazne.
Kako se ophodite prema doticnima, koji je najbolji pristup i kako najblaze proci ?
Jedno je preduzetnik,a drugo je trgovac;jedno je dokumentacija radnje,a drugo su uredni papiri "poslovanja".
Kao osnovac(preduzetnik) i kao neko ko je registrovao radnju ti vec imas svu urednu dokumentaciju(resenje o registraciji,PIB,resenje iz agencije za privredne registre,licencu za prodaju cigareta,razne ugovore sa dobavljacima,ugovor sa knjigovodstvenom agencijom,itd)-koja mora da stoji u radnji,te ti olaksava komunikaciju sa inspekcijom.
Moras da imas trgovacku knjigu,bilo gotov obrazac kupljen u knjizari bilo odstampanu stranicu iz kjigovodstvene agencije(svaki dan)-to i tebi olaksava posao u mnogo cemu.Racune i otpremnice (kalkulacije)svaki dan zavodis u knjigu.Svaki dan zavodis dnevne izvestaje.
Trgovac vodi racuna o rokovima,da izdaje fiskalne racune,da mu je kasa tacna,da neprima stranu valutu;a ti da ga opominjes da to sve bude "odradjeno".
Te prema tome kada sve to imas ne vidim u cemu je problem sa inspekcijom.
E a drugo je ako ti kao preduzetnik nalozis trgovcu kao zaposledom da sve to radi ali na suprotan nacin zato sto bi ti da "pokupis pare" mimo svih propisa i papira. ;-)
 
@preduzetnikk
radis li ti tako kako si napisao, mislim, sve po propisu ili se trudis da malo "pokupis pare" radeci suprotno ?
Jednostavno ne mogu da verujem da neko radi bas sve po propisu i da na taj nacin moze da zaradjuje dovoljno da bi se taj rad isplatio.
Mozda poznajem pogresne ljude, ali jos nisam srela takvog "ispravnog"
I, da, ne moras da mi objasnjavas sta i kako bi trebalo da se radi po zakonu, to znam iako sam samo plavusa. Nekako imam osecaj da si ti od onih sto kad mu zena dodje da ugovara posao uz "nazovi" šalu kaze "Posalji mi gazdu da razgovaram sa njim, ili barem nekog muskog"
 
Ја не знам да ли сам тамо икада видео да има слободног места. :wink:

Ima ali u drugom delu, iza univerziteta. Problem je sto ne zelim toliko udaljen parking, koji ja smatram trecom zonom da placam 21 dinar na sat, tj, 168 dinara na dan. Ako placam prvu zonu, hocu da je i dobijem pa po cenu parkiranja na bankinu.
I ko mi je onda kriv kada me odnese pauk ? Ispada ja sama... tako je to u nasoj zemlji.
 

Back
Top