gost 186661
Elita
- Poruka
- 24.166
Речи ономад изговорене од друга судца Раше, ''западне цивилизацијске вредности којима ова држава тежи'' понукаше ме на размишљање.Шта су то доиста те вредности који грађанство тежи по сваку цену?
Мислим се нако лаички, долар, долар и опет долар.У влаништву, наравно.
Опет мноштво тих долара за собом повлачи, јелте и жељу за моћи и управљањем туђим судбинама.
Сасвим реално и у људској природи је да стиче те да управља другима разним процесима у стицању личне материјалне користи.
По сиситему вредности којем тежимо, наравно.
Елем, пошто ми ту нешто није никако јасно, усудим се као припадник друге Србије да поразмислим својом главом.
Како то да желимо систем у коме царује богатсво и моћ а све нудимо и поклањамо другима?
Земљу, привреду, ресурсе, људе?
Зар не би требало дејствовати баш супротно?
Јер како да сарађујемо и будемо пријатељи са моћнима и богатима ако све дајемо њима на управљање?
Неће ли они то искористити у личном интересу, или нас воле више од нас самих, па ће то учинити за нас?
Једноставно као мали ретрогардни припадник нисам у стању да схватим, молио бих грађанство без алтернативе да појасни, ако је могуће?
Хвала.
Мислим се нако лаички, долар, долар и опет долар.У влаништву, наравно.
Опет мноштво тих долара за собом повлачи, јелте и жељу за моћи и управљањем туђим судбинама.
Сасвим реално и у људској природи је да стиче те да управља другима разним процесима у стицању личне материјалне користи.
По сиситему вредности којем тежимо, наравно.
Елем, пошто ми ту нешто није никако јасно, усудим се као припадник друге Србије да поразмислим својом главом.
Како то да желимо систем у коме царује богатсво и моћ а све нудимо и поклањамо другима?
Земљу, привреду, ресурсе, људе?
Зар не би требало дејствовати баш супротно?
Јер како да сарађујемо и будемо пријатељи са моћнима и богатима ако све дајемо њима на управљање?
Неће ли они то искористити у личном интересу, или нас воле више од нас самих, па ће то учинити за нас?
Једноставно као мали ретрогардни припадник нисам у стању да схватим, молио бих грађанство без алтернативе да појасни, ако је могуће?
Хвала.




