Razmera "propasti" Nemačke

Neke činjenice:

Nemačka je od 2019. izgubila nekih 272 hiljada radnih mesta u industrijskom sektoru
Samo u 2025. je automobilska industrija izgubila 49 hiljada radnih mesta
Procene su da se svakog meseca gubi oko 10 hiljada radnih mesta u industrijskom sektoru
Samo u prvoj polovini 2025. je bankrotiralo oko 11.900 firmi
...
 
Znam da ovde ima dosta ljudi koji tamo žive i rade pa bi bilo korisno čuti nešto i iz prve ruke

Oni i dalje veruju da to što "nemci igraju 90 minuta" pa u poslednjih 10 minuta utakmice nakon nikakve igre daju tri gola nije zapravo inetrvencija "kajzera" i ucena protivničkog tima.
Ili kada svojim miljenicima nameste prolaz do polufinala na nekom SP jer im trebaju za praljave poslove a primete da im malo pada nacionalna kohezija ..
 
Neke činjenice:

Nemačka je od 2019. izgubila nekih 272 hiljada radnih mesta u industrijskom sektoru
Samo u 2025. je automobilska industrija izgubila 49 hiljada radnih mesta
Procene su da se svakog meseca gubi oko 10 hiljada radnih mesta u industrijskom sektoru
Samo u prvoj polovini 2025. je bankrotiralo oko 11.900 firmi
...

Drži ih samo to što kontrolišu štampanje eur i još uvek su jake njihove agenture pa obmana može još da potraje

Jedino ako i opet ne utrče glupi Rusi pa ih popridignu..
 
Možda nisam trebao "propast" da stavim pod znake navoda kao nešto upitno jer je sunovrat više nego očigledan. Meni a i mnogim drugima. A da li je vama?
Daleko je Njemačka od bilo kakve propasti.
Tamo radnik i kad ostane bez posla prekvalificira se za neki drugi poso i opet radi.
Sve jeftinije nego u čitavoj bivšoj Jugoslaviji.
 
1778430548962.png


1778430732743.png
 
Neke činjenice:

Nemačka je od 2019. izgubila nekih 272 hiljada radnih mesta u industrijskom sektoru
Samo u 2025. je automobilska industrija izgubila 49 hiljada radnih mesta
Procene su da se svakog meseca gubi oko 10 hiljada radnih mesta u industrijskom sektoru
Samo u prvoj polovini 2025. je bankrotiralo oko 11.900 firmi
...
Posla nikad više,ko god hoće da radi.
Izgubiš poso u automobilskoj industriji, prekvalificiraš se u neko drugo zanimanje gdje nedostaje radnika.
 
Neće Rusi da im pomognu iz ljudskosti već isključivo zbog dobiti - "ljubav za ljubav, a sirenje za pare"

Kakvu dobit mogu imati Rusi od njih? I kakvu su korist ikada imali od njih?

Šta su to tačno Nemci ikome ikada od tehnologije razvili? Autoindistriju im vaspostavili Amerikanci, dok su im bili naučnici iz exSSSR ranih tridesetih godina prošlog veka nešto su i napravili posle im trebalo 15 godina da kao razviju one Fau1 rakete i opet ništa

Isto bilo i do pre deceniju,.
Jedino u čemu su dobri to je propaganda, obmana razne ideologije koje izvoze i baljezganje zaludnih pregladnelih potomaka krstaša koji su kada su potrošili napljačkano počeli da prodaju filozofiju

Englezima nisu prodali komunizam, ali su zato Rusima uvalil do balčaka a i nama
 

Back
Top