Razmatranje Biblije iz ugla Jehovinih Svedoka

U pravu si. Međutim naglasak je na tome da Isus nije "mirovao".
zahvaljujem
Ima toga još. Tako npr, smatraju da je mudrace sa istoka koji su se došli pokloniti Isusu,pomoću one zvijezde vodio Sotona.
ja nisam js [vidi se i iz mog potpisa], ne zanima me ostalo sta uce, jer je jasno da su vodjeni laznim prorokom i da izmisljaju sta ne stoji, kao npr. 1914, ali me ovo zanima, jer se odnosi na tumacenje jevandjelja i ovde ja mislim mozda kao oni - odakle ovo znas? znaci, lepo pise da je pastire vodio andjeo Gospodnji, a posledica vodjenja zvezdara sa istoka je pogubljenje sve one dece od strane iroda - ko je onda vodio zvezdare sa istoka ako ne covekoubica od iskoni u nameri da predupredi i eliminise Spasitelja?
 
zahvaljujem
ja nisam js [vidi se i iz mog potpisa], ne zanima me ostalo sta uce, jer je jasno da su vodjeni laznim prorokom i da izmisljaju sta ne stoji, kao npr. 1914, ali me ovo zanima, jer se odnosi na tumacenje jevandjelja i ovde ja mislim mozda kao oni - odakle ovo znas? znaci, lepo pise da je pastire vodio andjeo Gospodnji, a posledica vodjenja zvezdara sa istoka je pogubljenje sve one dece od strane iroda - ko je onda vodio zvezdare sa istoka ako ne covekoubica od iskoni u nameri da predupredi i eliminise Spasitelja?

Zar ti ovo nije malo zabrinjavajuce da si svojim licnim umovanjem doneo zakljucke koje JS uce?

Pogledaj Zitije za 25 dec. na Rodjenje Hristovo i videces ko ih je vodio. A opet mozemo malo vise razmisliti o tumacenju otaca kako je ovaploceni Bog Svedrzitelj, Spas nas Isus Hristos, otkrivajuci svoje ovaplocenje najmudrijim i najjednostavnijim ( pastirima) ljudima pokazao da ce ga te dve kategorije jedine i poznati i iskreno poverovati. To je i istorija jasno potvrdila. Samo oni koji poveruju u punoj mudrosti ( recimo Kapadokijski oci i drugi) ili u punoj prostoti ( Apostoli, pustinjaci, nebrojeni mucenici... ) mogu imati pravu i iskrenu, punu ljubavi veru.
Sve ono izmedju: psevdosamouzdizanje, psevdonadimanje, psevdofilozofiranje... je podlozno prelesti ili iskrivljenoj polujeretickoj veri. Tu covek nije ni hladan ni vruc vec dostojan bljuvanja.
 
Zar ti ovo nije malo zabrinjavajuce da si svojim licnim umovanjem doneo zakljucke koje JS uce?

Pogledaj Zitije za 25 dec. na Rodjenje Hristovo i videces ko ih je vodio. A opet mozemo malo vise razmisliti o tumacenju otaca kako je ovaploceni Bog Svedrzitelj, Spas nas Isus Hristos, otkrivajuci svoje ovaplocenje najmudrijim i najjednostavnijim ( pastirima) ljudima pokazao da ce ga te dve kategorije jedine i poznati i iskreno poverovati. To je i istorija jasno potvrdila. Samo oni koji poveruju u punoj mudrosti ( recimo Kapadokijski oci i drugi) ili u punoj prostoti ( Apostoli, pustinjaci, nebrojeni mucenici... ) mogu imati pravu i iskrenu, punu ljubavi veru.
Sve ono izmedju: psevdosamouzdizanje, psevdonadimanje, psevdofilozofiranje... je podlozno prelesti ili iskrivljenoj polujeretickoj veri. Tu covek nije ni hladan ni vruc vec dostojan bljuvanja.
Po učenju pravoslavlja,hoće li se spasiti katolici? Znam da PC kao validne priznaju sakramente RKC.

Isto pitanje za protestante. Hoće li se oni spasiti.

Jehovini svjedoci uče da će svi osim njih nakon drugog uskrsenja biti uništeni,a nešto slično uče i neki islamski učenjaci.
 
Po učenju pravoslavlja,hoće li se spasiti katolici? Znam da PC kao validne priznaju sakramente RKC.

Isto pitanje za protestante. Hoće li se oni spasiti.

Jehovini svjedoci uče da će svi osim njih nakon drugog uskrsenja biti uništeni,a nešto slično uče i neki islamski učenjaci.
Jehovini Svedoci uce kao sto i pise u Bibliji
da ce svako ko ide tim Bozjem putem dobiti spasenje.
kao sto kaze Biblija da ce pravednici dobiti vecni zivot.

Dakle Jehovini Svedoci rade na svom spasenju i veruju da ce dobiti spasenje
Jer se u svom zivotu dzre Bozje reci i Bozjeg morala
ali ne samo oni vec i svi koji idu tim Bozjim putem

Tako da JS imaju siguran put spasenja i rade na spasenju.
A ostali nek vide gde su.
Bog ce svima suditi pa cemo videti ko ce preziveti Bozji Sud.
 
Po učenju pravoslavlja,hoće li se spasiti katolici? Znam da PC kao validne priznaju sakramente RKC.

Isto pitanje za protestante. Hoće li se oni spasiti.

Jehovini svjedoci uče da će svi osim njih nakon drugog uskrsenja biti uništeni,a nešto slično uče i neki islamski učenjaci.

Nije nase da uzimamo sudijsku stolicu od Gospoda i odlucujemo ko ce se i da li ce se neko spasiti. Nase je da vadimo svoje brvno iz oka.
 
Po učenju pravoslavlja,hoće li se spasiti katolici? Znam da PC kao validne priznaju sakramente RKC.

Isto pitanje za protestante. Hoće li se oni spasiti.

Jehovini svjedoci uče da će svi osim njih nakon drugog uskrsenja biti uništeni,a nešto slično uče i neki islamski učenjaci.
Nije mi poznato da pravoslavni priznaju sakramente KC, ne zaboravite da je KC bila PC do raskola. Tako da nam je prvih hiljadu i nesto godina zajednicko. Po tome svi hriscani imaju pravoslavlje u izvoristu i koje je jedino sacuvalo punotu crkve. Mislim da je iz toga jasno da ce se ostali spasavati kako se budu vracali izvoru. Cista logika.
 
Nije mi poznato da pravoslavni priznaju sakramente KC, ne zaboravite da je KC bila PC do raskola. Tako da nam je prvih hiljadu i nesto godina zajednicko. Po tome svi hriscani imaju pravoslavlje u izvoristu i koje je jedino sacuvalo punotu crkve. Mislim da je iz toga jasno da ce se ostali spasavati kako se budu vracali izvoru. Cista logika.
Spasenje je ssmo u Hristu.
Niko nema licemcu na ti, osim Hrista.

A oni su na cas prvi bacili bulu i prokleli.
Po tom pravilu su oni prvi povukli i pucali.
Posle nema.
 
Zar ti ovo nije malo zabrinjavajuce da si svojim licnim umovanjem doneo zakljucke koje JS uce?

Pogledaj Zitije za 25 dec. na Rodjenje Hristovo i videces ko ih je vodio. A opet mozemo malo vise razmisliti o tumacenju otaca kako je ovaploceni Bog Svedrzitelj, Spas nas Isus Hristos, otkrivajuci svoje ovaplocenje najmudrijim i najjednostavnijim ( pastirima) ljudima pokazao da ce ga te dve kategorije jedine i poznati i iskreno poverovati. To je i istorija jasno potvrdila. Samo oni koji poveruju u punoj mudrosti ( recimo Kapadokijski oci i drugi) ili u punoj prostoti ( Apostoli, pustinjaci, nebrojeni mucenici... ) mogu imati pravu i iskrenu, punu ljubavi veru.
Sve ono izmedju: psevdosamouzdizanje, psevdonadimanje, psevdofilozofiranje... je podlozno prelesti ili iskrivljenoj polujeretickoj veri. Tu covek nije ni hladan ni vruc vec dostojan bljuvanja.
cekaj malo, 'oce opet da bude kao sa ...kako se zvase onaj... andrej kesarijski? davaj, sve sto imas.
a na pitanje da ti odgovorim - oni ako sluze satani sa kojim se hvale da je pao 1914, moze biti da im je on i rekao
ja sluzim Logosu i logici, pa ako je pastire vodio andjeo Gospodnji, gde je tvoj odgovor za zvezdare, vrace, gatare, horoskppase, sta li su, ah da mudraci, zbog njih, djavo da ih nosi, irod pobi onoliku decu. Porekni, da nije bilo njih, zar bi pobio onoliku decu? Ko ih je vodio? Pastire glavom i bradom andjeo GOSPODNJI, A OVE? Eeee, odgovornosti moja.
 
Jakov 1

5 I ako kome od vas nedostaje mudrosti, neka traži od Boga, jer on svima daje velikodušno i bez prekoravanja, i dat će mu je.
6 Ali neka traži s verom, ne sumnjajući nimalo, jer je onaj ko sumnja kao morski val nošen vetrom i teran tamo-amo.
7 Neka takav ne misli da će išta primiti od Jehove.
8 Takav je čovek neodlučan, nepostojan na svim putevima svojim.

Jakov 4

7 Podložite se, dakle, Bogu, a suprotstavite se Đavlu, i pobjeći će od vas!

8 Približite se Bogu, i on će se približiti vama! Očistite ruke, grešnici, i pročistite srca, neodlučni
!

(Isaija 55:6) Tražite Jehovu dok ga se može naći! Zovite ga dok je blizu!

Filipljanima 4
8 Na kraju, braćo, što je god istinito, što je god plemenito,* što je god pravedno, što je god čisto, što je god dopadljivo,* što je god pohvalno, što je god čestito i što je god hvalevrijedno, o tome razmišljajte.
 
Poslednja izmena:

Back
Top