Quantcast

Razmatranje Biblije iz ugla Jehovinih Svedoka

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.699
Sta ocekujete da vam odgovori?
Da su JS sve to izmislili kako bi mogli da tvrde da su jedina prava religija. :)
ne, ocekujemo da vi svi vidite kako se prepoznaju lazni proroci - po zlim plodovima - antihrist je napisao lazno otkrivenje, sve je slagao sto nije tek aluziaj na prosle dogadjaje, 144.000 devstvenika koji se NE OPOGANISE SA ZENAMA je tek 1 primer, pa ako zenama ovo ne smeta...muski su ionako duhovno ustrojeni

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.187
u kom kontekstu onda pisac laznog otkrivenja pominje ZENE, ako ne u seksualnom, tj. sta mu znaci to KOJI SE NE OPOGANISE ZA ZENAMA, kako to vi zene duhovno poganite ljude... Ja Adam znam, ali ako kazem, opet ce biti - uzeo si mi misao.
ako je tebi Otkrivenje lazno apsurdno je da diskutujes o tome.
Hula na Boga je isto nepriznavanje njegovih nadahnutih spisa

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.187
Hvala ti.
Po kom hermeneutičkom ključu u istom segmentu se broj 144.000 shvata doslovno, a objašnjenje da se to odnosi na 12 plemena Izrailjevih, metaforično.
Šta je kriterijum?
Kriterijum je razumevanje pisma u kontekstu.
Kada citas Novi Zavet vidis da Bog prihvata ljude iz svih nacija svakoga ko slusa Boga...

Dela Apostolska 10 34 Tada je Petar progovorio: „Sad zaista shvatam da Bog nije pristran,
35 nego iz svakog naroda prihvata onog ko ga se boji i čini što je pravedno.

tako da se ne moze odnositi na 12 plemena Izraelovih.
Oni su izgubili taj povlascen polozaj kod Boga

A doslovan broj 144000 jeste.
Jer se doslovno spominje.

jednostavno kad proucavas Bibliju sve mora da je slozno i logicno
proveravaju se fusnote - okolni citati koji ih objasnjavaju
i svi citati vezani za neku temu...

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.187
Kako znas da je to pocelo od apostola i prvih hriscana?
Po istorijskim istrazivanjima, i strunjacima za hriscansku istoriju, smatra se da je prvih hriscana bilo preki 500 0000 hiljada.
Jer je apistolski rad, bio izuzetno podrtan silom D Svetoga i cudima.
Jer nije bilo tehnike kao danas.
Pisle apostola dolazi do velikig kvarenha pa nisu imali vise zastitu pa ih Islam na jedvite hada islamizira ba tim podrucjima ili prigoni, ubija.
Ostale papstvo preuzima pre njih.

Ti rece da u 144000 spadaju apostoli i prvi hriscani?
Pa i za njih nije imalo mesta cak.
Kako to objasnjavas?

Kako znas da ima stalno vaskrsenje?

Kako znas da broj nije popunjen?
Kako znas da je to bukvalan broj?
Ne kaze se dzabe 144000 izabranih
Dakle prvi medju njima su Isusovi apostoli i ucenici
ne svi nego odabrani

Sta znaci stalno vaskrsenje?
Pisal sam postoji nebesko uskrsenje - prvo i zemaljsko
Taj broj od 144000 je popunjen

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
34.837
Kriterijum je razumevanje pisma u kontekstu.
Kada citas Novi Zavet vidis da Bog prihvata ljude iz svih nacija svakoga ko slusa Boga...

Dela Apostolska 10 34 Tada je Petar progovorio: „Sad zaista shvatam da Bog nije pristran,
35 nego iz svakog naroda prihvata onog ko ga se boji i čini što je pravedno.

tako da se ne moze odnositi na 12 plemena Izraelovih.
Oni su izgubili taj povlascen polozaj kod Boga

A doslovan broj 144000 jeste.
Jer se doslovno spominje.

jednostavno kad proucavas Bibliju sve mora da je slozno i logicno
proveravaju se fusnote - okolni citati koji ih objasnjavaju
i svi citati vezani za neku temu...
Hvala na odgovoru, ali nisam baš ubeđen.
Nema veze, neću gnjaviti dalje

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.187
VASKRSENJE

Bog je stvorio Zemlju da na njoj zive ljudi vecno.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.

Jasno pise da ce pravednici ziveti vecno na Zemlji.
ne pise da ce ici na nebo da zive vecno...

Dakle Biblija govori o dve vrste vaskrsenja

prvo vaskrsenje je nebesko i samo odredjeni broj ljudi vaskjrsava na nebo

da bi vladali sa Hristom...

A svi ostali ocekuju vaskrsavanje na Zemlji.To je drugo vaskrsenje.

Dok je Isus bio na Zemlji radili su vaskrsavanja na Zemlji on i njegovi ucenici.
kao model toga sta ce biti u "novom svetu" na Zemlji.

Prvo uskrsenje je NEBESKO
i o tome govori
1 Solunjanima 4:16
“Najprije će ustati oni koji su mrtvi u zajedništvu sa Hristom”

Otkrivenje kaze da postoji prvo uskrsenje
sto znaci da postoji i drugo uskrsenje...

Otkrivenje 20
6 Srećan je i svet svako ko ima udeo u prvom uskrsenju.
Nad njima druga smrt nema vlasti, nego će biti Božji i Hristovi sveštenicii vladaće kao kraljevi s Hristom hiljadu godina.

Eto jasno pise da postoji prvo uskrsenje na nebo i njihova je uloga suvladara Hrista.
dakle Isus Hris je tek svojom smrcu i uskrsenjem otvorio put nebeskom uskrsenju.
Tako da nakon Hristovog uskrsenja od 1 veka se odvija uskrsenje na nebo
odredjenog broja ljudi...[/b]...

A svi oni sto su umrli pre njega u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona.
Tako je prema Bibliji.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.187
2. ZEMALJSKO USKRSENJE

Svi koji su umrli pre Hrista u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona.

Tako je prema Bibliji.

u 1 veku Isus vaskrsava ljude na Zemlji.
primer vaskrsenja Lazara
Jovan 11
38 Tada je Isus, opet duboko potresen, otišao do groba.
To je u stvari bila pećina, a na ulazu je ležao kamen.
39 Isus je zapovedio: „Sklonite kamen!“ A Marta, sestra umrloga, rekla mu je: „Gospode,
sada već sigurno zaudara, jer je četvrti dan otkako je umro.“
40 A Isus joj je rekao: „Zar ti nisam rekao da ćeš videti Božju slavu ako budeš verovala?“
41 Zato su sklonili kamen. A Isus je podigao oči prema nebu i rekao: „Oče, hvala ti što si me uslišio.
42 Ja sam znao da me uvek uslišavaš, ali rekao sam to zbog naroda koji ovde stoji, da bi verovali da si me ti poslao.“
43 Rekavši to, povikao je na sav glas: „Lazare, izađi!“
44 I umrli je izašao. Noge i ruke bile su mu obavijene zavojima,+ a lice mu je bilo obavijeno platnom.
Tada im je Isus rekao: „Skinite to s njega i pustite ga nek ide.“

Sto se tice Zemaljskog vaskrsenja to je Isus demonstrirao u 1 veku
i to je sve zapisano u Biblij.

Takodje nas ocekuje Zemljasko uskrsenje nakon sudjenja svima i Armagedona.

Jovan 5:28,29
28 Ne čudite se tome, jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima*
čuti njegov glas
29 i izaći će
— oni koji su činili dobro u uskrsenje života, a oni koji su činili zlo u uskrsenje osude.

Dela Apostolska 24:15 I imam nadu, koju imaju i oni, da će Bog uskrsnuti i pravednike i nepravednike.

Sigurno da nece na nebo uskrsnuti nepravednike.

Na nebo vaskrsavaju samo oni koji su dokazali svoju svetost i besprekornost.

A na Zemlji ce vaskrsavati ljudi za vreme hiljadugodinje vladavine Hrista nakon Armagedona.
sto sledi u buducnosti, I nakon cega ce Bog vecno unistiti zlo i zle

dakle samo 144000 odabranih vaskrsava na nebo Otkrivenje 14:1-5

a svi ostali vaskrsavaju na Zemlji, vecina....

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.187
Hvala na odgovoru, ali nisam baš ubeđen.
Nema veze, neću gnjaviti dalje
Pa ok meni je to logicno
Ako je Bog odbacio Izrael kao poseban narod
i nacinio je duhovni Izreal to su tih 144000
kad imam vremena isstrazicu sve stihove o tome pa cu napisati ovo je bilo kratko objasnjenje
evo jos nesto

Isus je onima koji trebaju primiti pečat rekao: “Ne boj se, malo stado, jer je volja Oca vašega dati vam kraljevstvo” (Luka 12:32). Drugi biblijski reci, kao što su Otkrivenje 6:11 i Rimljanima 11:25, ukazuju na to da je broj pripadnika malog stada doista ograničen i unaprijed određen. Sljedeće Ivanove riječi to potvrđuju: “I čuo sam broj pečatom obilježenih — sto četrdeset i četiri tisuće pečatom obilježenih iz svakoga plemena sinova Izraelovih: Iz plemena Judina dvanaest tisuća pečatom obilježenih, iz plemena Rubenova dvanaest tisuća, iz plemena Gadova dvanaest tisuća, iz plemena Ašerova dvanaest tisuća, iz plemena Naftalijeva dvanaest tisuća, iz plemena Manašeova dvanaest tisuća, iz plemena Šimunova dvanaest tisuća, iz plemena Levijeva dvanaest tisuća, iz plemena Isakarova dvanaest tisuća, iz plemena Zebulunova dvanaest tisuća, iz plemena Josipova dvanaest tisuća i iz plemena Benjaminova dvanaest tisuća pečatom obilježenih” (Otkrivenje 7:4-8).

Ne ukazuje li ta vizija možda na doslovni Izrael? Ne, jer se popis plemena iz Otkrivenja 7:4-8 razlikuje od uobičajenog popisa izraelskih plemena (4. Mojsijeva 1:17, 47). Očigledno svrha ovog popisa nije ukazati na doslovne Židove po njihovim plemenima, već pokazati da duhovni Izrael ima sličnu organizacijsku strukturu. Taj novi narod sačinjava točno 144 000 osoba — 12 000 iz svakog od 12 plemena. U Izraelu Božjem nijedno pleme nije posebno izabrano za kraljeve ili svećenike. Svi pripadnici tog naroda vladat će kao kraljevi i služiti kao svećenici (Galaćanima 6:16; Otkrivenje 20:4, 6).

Židovi i obraćenici na židovstvo prvi su dobili priliku da budu pripadnici duhovnog Izraela, no samo ih je mali broj prihvatio tu priliku. Jehova je stoga poziv proširio i na druge narode (Ivan 1:10-13; Djela apostolska 2:4, 7-11; Rimljanima 11:7). Tako su i ne-Židovi, poput Efežana koji su prije bili “otuđeni od izraelske zajednice”, sada dobili priliku da putem Božjeg duha dobiju pečat i postanu dio skupštine pomazanih kršćana (Efežanima 2:11-13; 3:5, 6; Djela apostolska 15:14). U skladu s tim su i riječi pjesme koju 24 starješine pjevaju pred Janjetom: “Krvlju si svojom kupio Bogu ljude iz svakog plemena i jezika i puka i naroda, i učinio si ih kraljevstvom i svećenicima Bogu našemu i kraljevat će nad zemljom” (Otkrivenje 5:9, 10).

Kršćanska je skupština “izabrani rod, kraljevsko svećenstvo, sveti narod” (1. Petrova 2:9). Budući da je umjesto židovskog naroda izabrana da bude Božji narod, postala je novi Izrael, odnosno pravi Izrael (Rimljanima 9:6-8; Matej 21:43).* Stoga je razumljivo što je Isusov polubrat Jakov uputio svoju poslanicu ‘dvanaesterim plemenima koja su rasijana po svijetu’, odnosno skupštini pomazanih kršćana, koji se nalaze diljem svijeta i čiji konačni broj iznosi 144 000 (Jakov 1:1).

https://wol.jw.org/hr/wol/d/r19/lp-c/1101988019#h=18:0-21:482

Koslav75

Zainteresovan član
Poruka
208
cekaj, ona moze da reklamira js, a ja ne mogu da dobijem odgovor generalno kako to zene opoganjuju [ako se otkrivacevih 144000 devstvenika ne opoganise sa zenama]? kao da im veze jel 144 ili 12 ili milion i 144
Mislim da se ovdje radi o necemu drugom, nije rijec o poganjenju u pravom smislu, vjerovatno se odnosi na muskarce koji su posvetili svoj zivot Bogu i koji cuvaju svoju nevinost ili djevstvenost, iako nisu uskopljeni suzdrzavaju se od odnosa, kao monasi.

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Ne kaze se dzabe 144000 izabranih
Dakle prvi medju njima su Isusovi apostoli i ucenici
ne svi nego odabrani

Sta znaci stalno vaskrsenje?
Pisal sam postoji nebesko uskrsenje - prvo i zemaljsko
Taj broj od 144000 je popunjen
Samo da zakljucimo, nista protiv tebe.
Drugi put mi nisi odgovorila na pitanja.
Sto znaci da je to ucenje, ucenje Kule strazare a ne biblijsko ucenje.
Jer biblijski nemas pokrice za to ucenje.
Inace bi mi dala odgovore da imas.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.187
Samo da zakljucimo, nista protiv tebe.
Drugi put mi nisi odgovorila na pitanja.
Sto znaci da je to ucenje, ucenje Kule strazare a ne biblijsko ucenje.
Jer biblijski nemas pokrice za to ucenje.
Inace bi mi dala odgovore da imas.
Izvini tek sada sam videla pitanja pa pocinjem da odgovaram
Jeste Biblijsko ucenje jer se nalazi u Bibliji

To sto JS svoja ucenja objavljuju u casopisima je drugo

kad imam vremena nacicu sve Biblijske dokaze

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.699
Mislim da se ovdje radi o necemu drugom, nije rijec o poganjenju u pravom smislu, vjerovatno se odnosi na muskarce koji su posvetili svoj zivot Bogu i koji cuvaju svoju nevinost ili djevstvenost, iako nisu uskopljeni suzdrzavaju se od odnosa, kao monasi.
ok,
ali apostoli su bili zenjeni, nisu se zenili da bi se suzdrzavali, devstvenik ili jesi ili nisi, svaka cast monasima, oni su drugo, povuceni od sveta, ali ovde se otvara i drugo pitanje, zasto samo rimokatolicki svestenici se ne zene [vidi citat ispod], a ne i nasi

citaj sta kaze pavle
5. Еда ли немамо власти сестру жену водити, као и остали апостоли, и браћа Господња, и Кифа?
jevandjelje, odakle kifi tasta, ako nije zenjen, i na tom Kifi Gospod osnova Crkvu
14. И дошавши Исус у дом Петров виде ташту његову где лежи и грозница је тресе.

1. Тимотију, глава 4

1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске,
2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,
3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.699
Stoga je razumljivo što je Isusov polubrat Jakov uputio svoju poslanicu ‘dvanaesterim plemenima koja su rasijana po svijetu’, odnosno skupštini pomazanih kršćana, koji se nalaze diljem svijeta i čiji konačni broj iznosi 144 000 (Jakov 1:1).
covek zenjen,
citaj sta kaze pavle
5. Еда ли немамо власти сестру жену водити, као и остали апостоли, и браћа Господња, и Кифа?
nije medju 144000 devstvenika, ali neka se javi neka zena pa neka kaze kako se to muski opoganju sa zenama koji nisu u tih 144 hiljade

Koslav75

Zainteresovan član
Poruka
208
ok,
ali apostoli su bili zenjeni, nisu se zenili da bi se suzdrzavali, devstvenik ili jesi ili nisi, svaka cast monasima, oni su drugo, povuceni od sveta, ali ovde se otvara i drugo pitanje, zasto samo rimokatolicki svestenici se ne zene [vidi citat ispod], a ne i nasi

citaj sta kaze pavle
jevandjelje, odakle kifi tasta, ako nije zenjen, i na tom Kifi Gospod osnova Crkvu
14. И дошавши Исус у дом Петров виде ташту његову где лежи и грозница је тресе.
Pa nigdje i ne stoji da se ovo odnosi na apostole, to sama nasa prijateljica iz JS ubacuje, ☺. Pa zenili su se i u RKC prije velike sizme, nisam siguran, ali mi se cini da sam negdje procitao da je postojao i neki red u RKC koji je stupao u brak i poslijee raskola.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.699
Pa nigdje i ne stoji da se ovo odnosi na apostole, to sama nasa prijateljica iz JS ubacuje, ☺. Pa zenili su se i u RKC prije velike sizme, nisam siguran, ali mi se cini da sam negdje procitao da je postojao i neki red u RKC koji je stupao u brak i poslijee raskola.
pa jel mislis da nas ona ovde sve duhovno opoganjuje, a mi koji sa njom diskutujemo smo zato opoganjeni, pa nas nema u tih 144.000?ako ti to tako vidis, onda ...ccc
ako su se zenili ranije onda znaci da nisu bila posl. vremena, ali sustina je u razlogu ZASTO su zabranjivali - jos jedan plod laznog otkrivenja, i to bi bilo zanimljivo istraziti, pa da vidimo da li se pozivaju na knj. otkr. kada zabranise

Poslednja izmena:

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.187
Koliko se ljudi, po Bibliji, može nadati nebeskom životu?

Luka 12:32: “Ne boj se, malo stado, jer je volja Oca vašega dati vam kraljevstvo.”

Otkr. 14:1-3: “I pogledao sam, i gle — Janje [Isus Krist] stoji na gori Sionu [na nebu; vidi Hebrejima 12:22-24] i s njim sto četrdeset i četiri hiljade onih koji imaju ime njegovo i ime Oca njegova napisano na čelima svojim. (...) Pjevali su kao novu pjesmu (...). I nitko nije mogao naučiti tu pjesmu osim onih sto četrdeset i četiri tisuće, koji su otkupljeni sa zemlje.”

Jevrejima 12
22 Vi ste, naprotiv, pristupili gori Sionu i gradu Boga živoga, nebeskom Jeruzalemu, i desecima tisuća anđela,+ 23 u sveopćem skupu,+ i skupštini prvorođenaca+ zapisanih+ na nebesima i Bogu, koji je Sudac svima,+ i duhovnom životu+ pravednika koji su učinjeni savršenima+ 24 i Isusu, posredniku+ novoga saveza,+ i krvi škropljenja,+ koja govori bolje od krvi Abelove.+