Quantcast

Razlike izmedju uspesnih i neuspesnih

frozen1982.

Iskusan
Banovan
Poruka
6.314
Horbil:
Po cemu se razlikuju uspesni i neuspesni ljudi (nije bitno u cemu je neko uspesan)?
Po meni je najbitnije da covek zna sta zeli da postigne i da svaki dan ide ka tome, tacnije da ne gubi vreme...
Uspesan covek je srecan,neuspesan nesrecan.Ciljevi su bezznacajni jer ne vrede nista.Mozes postici milion ciljeva i ako te to ne ispunjava koji ce ti?Neke ljude usrcuje ostvarivanje ambicija...ali krajnja ambicija ma sta ona bila za svakog pojedinca je uvek neostvarljiva....tako da smo svi vise-manje nesrecni.......neki se samo bolje samoobmanjuju.

batka_mija

Domaćin
Poruka
3.233
'jedi ili ces biti pojeden' i 'preko leseva' su mnoooogo opasne taktike... po meni totalno pogresne...
licno, radije zavrsavam 'jedno po jedno', ma koliko god to malo bilo, nego da skacem i da se menjam kad god se pruzi prilika. ne kazem ni da do promena ne dolazi, ali su to neznatne promene koje se samo odrazavaju na brzinu postizanja cilja! e sad, svi bi ti mali, dostizni ciljevi trebali da vode ka nekom primarnom i taj najveci cilj zavisi od onoga sto ja ocekujem od svog zivota i od sebe samog... stepen ostvarenja tog najveceg cilja ce mi na kraju reci da li sam bio uspesan ili ne... bilo da su to vile i jahte, unuci ili zena sa kojom i za 50 god mogu da pricam bez dosade... ponovo, uspeh je relativna stvar i zavisi od tumacenja individue... za mene pare i napredovanje u drustvu nisu nikakav uspeh! za mene postoje mnogo bitnije stvari... mozda su nam iskustva drugacija... ne znam...

C

CaLiMeRo

Gost
frozen1982.:
Uspesan covek je srecan,neuspesan nesrecan.Ciljevi su bezznacajni jer ne vrede nista.

Mozes postici milion ciljeva i ako te to ne ispunjava koji ce ti?
Ciljevi su značajni jer pokreću sve čovekove unutrašnje snage, pokreću čoveka da se mrdne. Bez toga NEMA potencijalnog ličnog napretka.

Ako te to ne ispunjava, onda si odabrao pogrešne ciljeve, što još uvek ne negira da je postojanje CILJA preduslov za uspeh. :D

majcheki

Iskusan
Poruka
6.522
@batka_mija
Ja moram da ti dam još samo ovaj odgovor - i evo obećavam, neću više da se kačim na ovu temu, smorila sam - znam :lol:
Ja sam još u prvom postu razgraničila to o čemu ti govoriš i rekla da me je naslov teme povukao da dalje pišem u ovom kontekstu.
Ali kako je priča nastavila dalje tako sam i ja...
Naravno da je taj neki duševni mir i blagostanje, život u večnoj ljubavi, zdravlju i sreći cilj kome većina ljudi teži, ali on sam po sebi ne dolazi tako lako i povlači za sobom sve o čemu sam ja pisala - hteo da poveruješ u to ili ne... Eto, čak i sama zlatna ribica iz priče odbija da ispuni tako neku želju :lol:
E sad... šta je opasno i po koga ono ,,jedi ili ćeš biti pojeden''? :lol:
I sam znaš da život nije fer - oko toga nema dileme, jel da?
I ja po ko zna koji put pitam - ako već nije fer, što ne bi bilo nefer u moju korist a ne u tuđu? :lol:

divlja u srcu

Poznat
Banovan
Poruka
7.025
divlja u srcu:
Obicno je uspeh usko vezan za penjanje po drustvenoj lestvici ili zgrtanje novca.

Oprostice te mi, juce sam se bavila jednim filozofom, koji ono nase autenticno, ono sto nas izdvaja naziva "poezijom srca", a ono sto je u suprotnosti sa tim "prozom prilika". Tako bi za mene uspeh bio maksimalno ostvarenje "poezije srca", bez odbacivanja ili negiranja "proznih prilika". :D
Samo da dodam nesto.:)
Onaj sto odbaci "prozne prilike" postaje tragican. A nesrecan je onaj koji se odrekao "poezije svog srca" . Za neuspesnog bih odredila ovog drugog, jer prvi ima sansu da udje u legendu, iako je tragican. :lol:

Poruka
2.385
Vidim da ste se raspisali .... lepo !
Po meni veoma je vazno u celoj stvari videti da li je bitno sta kaze okolina sta je uspesan covek ili sta ti sam o sebi mislis .... vidite ja mislim da je uspesan covek onaj ko je zadovoljan svojim dostignucima i trenutnim stanjem u zivotu .... pa pobogu pola ljudi ovde misli da je jelena karleusa uspesna zena .... a ako je slandal majstor uspeh onda jbg :roll: ....... i slicno!

buaha

Početnik
Poruka
19
to će najbolje reći litar do dva crnoga vina...tu ti sve jasno bude. mali medo je pijo vino i postao najmudriji vuk u šumi...i najuspješniji. keš kolica i šmekerica. za dobrim se konjem prašina diže. sve je to onako kako se okrene a sove su najmudrije od svih tica. lija tu ne može ništa. uspješan je onaj koji kajlu nosi i kolica vozi. osmjeh se na licu njegovom nalazi. i nebo se smješi uspjehu i sreći. a sunce je visoko...tu se završava sva priča. i najbolji je onaj koji para ima jer ne priča mnogo...a što će mu da kome reče kad može da ih kupi...kvanto kosta ovo ono

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Horbil:
Po cemu se razlikuju uspesni i neuspesni ljudi (nije bitno u cemu je neko uspesan)?
Po meni je najbitnije da covek zna sta zeli da postigne i da svaki dan ide ka tome, tacnije da ne gubi vreme...
Nijedan uspeh ne dolazi preko noci i vazno je dobro se potruditi da bi se ono sto zelis i ostvarilo...ma i ako samo sedis i cekas da ti bez muke padnu neke pare moras da dignes d... da prostite da uplatis Loto...e posle ako i dobijes novac ne znas sta ces onda si opet neuspesan. Sve se vrti oko para reklo bi se al ja znam dosta njih koji ih imaju a opet su definitivno neuspesni...

topmodelsica

Elita
Poruka
16.613
Horbil:
Po meni nije to.Ima nekih ljudi kod kojih sve ide nekako svojim tokom,zavrse skolu,zaposle se,nadju posao i udaju se i ozene se,ili ako su iz sela zavrse skolu i na primer obradjuju zemlju,i takodje osnuju zdravu i lepu porodicu, a sve u skladu sa svojim mogucnostima.E,za mene su to neuspesni ljudi,mada vazi pravilo da su takvi ljudi prosecno uspesni.
Uspesni su oni ljudi koji probiju te neke svoje mogucnosti koje im je zivot sam dao i urade nesto vise od svog zivota,nesto neobicno,nesto neocekivano,ili nesto ekstremno dobro,pa cak i ako urade nesto ekstremno lose ako rade to vrhunski smatram to uspehom.Uglavnom vezujem pojam uspeha sa pojmom novca ali u nekim retkim slucajevima ne mora da bude novac najveci uspeh.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Ava G.:
hajde objasni beskompromis-nije isto sto i makijavelisticki pristup,Patak...
Pa ukratko....Videh da shvatanje beskompromisnog jeste da se nešto radi bez kompromisa....što će reći onako kako je osoba zamislila uz poštovanje svoje etike i morala .....

Makijavelistički pristup je ili bi trebalo da bude, rad na nečemu , ali bez pridržavanja nikakvih etičkih principa, čak ni svojih.......

S_K_V_O

Iskusan
Poruka
6.168
mislim da uspesnost u smislu ostvarivanja ciljeva koje je covek sebi zacrtao sama po sebi i nije nesto posebno, s obzirom da ljudi cesto bivaju rukovodjeni pogresnim ciljevima...
s tim u vezi smatram da je najveci uspeh svakog coveka da upozna sebe i zivi sebe koliko mu to mogucnosti dopustaju.