Razlike izmedju Raja i Pakla

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
46.319
Raj je mesto ljubavi.Svi koji tamo zive ,iz ljubavi ugadjaju jedni drugima.
Pakao je mesto mrznje. Svi koji su tamo, cine zlo jedni drugima iz mrznje.
Zamislite kako je ziveti u sredini gde te svi vole i svi ti ugadjaju...i tamo gde te svi mrze i cine ti nekakvo zlo.
Mnogi ljudi su to osetili i sada u ovom zivotu.Ako su bili zeljeno dete i osecali ljubav i paznju od svih oko njega.
Oni koji su proveli neko vreme u zatvoru, imali su priliku osecati suprotno.
 
Poslednja izmena:
kako se oseca nas predsednik
losim cinjenjem je dosao tamo gde ima moc
losim cinjenjem tu moc zadrzava i siri mrznju oko sebe
dusevni mir bi hteo da kupi od pravoslavnog lihvara koji za saku para deli oprost
a smiraja i oprostaja nema
jer ga trazi na pogresnom mestu i od pogresne osobe
i samo tone sve vise u zivo blato
sreca je tamo gde je mir
 
Sede Milošević, Tuđman i Sadam Husein u paklu.
Pita Tuđman đavola: Je l’ mogu da pozovem Zagreb samo na minut i vidim kako stoje stvari u mojoj zemlji? Zanima me kada ćemo u Evropu.

– Može – odgovori đavo.

Završi Tuđman razgovor, a đavo mu kaže: Ovaj poziv košta milion dolara.

– Nema problema - reče Tuđman i plati.

Čuje to Sadam pa i on upita: Mogu li i ja da nazovem Bagdad? Ovi moji imaju probleme, pa me zanima kako ih rešavaju.

– Može, ali će te to koštati 2 miliona dolara - kaže đavo.

Sadam završi razgovor i plati.

To je sve čuo Milošević pa upita đavola: A je l’ mogu ja da nazovem Beograd? Zanima me da li su sačuvali Kosovo, da li se popravio standard i mnogo toga još.

– Može - reče đavo.

Kad je završio razgovor Milošević upita: Koliko treba da platim?

– Ništa – odgovori đavo

- Kako ništa. Ova dvojica su platili po milion i dva, a ja ništa.

– Kad zoveš iz jednog pakla u drugi, računa se kao lokalni poziv.

:lol:
 
ne moze da se zna razlika izmedju Raja i Pakla kada ih niko video nije
osim da Raj i Pakao sluze da se plase ljudi i strahom drze pod kontrolom,
jer, ko je dobar ide u Raj, ko je los ide u Pakao .U Raju je med i mleko u Paklu vatra i oganj
 
ne moze da se zna razlika izmedju Raja i Pakla kada ih niko video nije
osim da Raj i Pakao sluze da se plase ljudi i strahom drze pod kontrolom,
jer, ko je dobar ide u Raj, ko je los ide u Pakao .U Raju je med i mleko u Paklu vatra i oganj
Ne mozemo da znamo ali mozemo da verujemo.
Raspolazemo sa dovoljno cinjenica na ovom svetu, da bi smo mogli da izgradimo takvu sliku.
Ko nece da veruje ,ne mora.
Mi, koje to zanima, bavimo se time.
I na ovom svetu ko krade ide u zatvor.
Treba li tvrditi da je zakon napisan samo da bi plasio lopove?
 
Poslednja izmena:
Zato sto je bol od opeklina uzasan.
I to je nesto sto zaista postoji.Nije izmisljotina.
Ni trunku tako uzasan ako jednom ubici koji sta god izjavio nikada se sustinski nije pokajao za svoja nedela, krene odjednom toliko savest da radi i da ga muci vecno za sve ono lose sto je ucinio i to ga muci i muci, stalno mu izlazeci slike ljudi koje je ubio, dusa nema mira. Stalno mu se neprekidno dusa pece ali ne vatrom vec svim nedelima koje je ucinio. Treba malo vise zagrebsti a ne tako kao tamo su cvetici i leptirici tu je raj a ovde je pakao lozi se vatra
 
Ni trunku tako uzasan ako jednom ubici koji sta god izjavio nikada se sustinski nije pokajao za svoja nedela, krene odjednom toliko savest da radi i da ga muci vecno za sve ono lose sto je ucinio i to ga muci i muci, stalno mu izlazeci slike ljudi koje je ubio, dusa nema mira. Stalno mu se neprekidno dusa pece ali ne vatrom vec svim nedelima koje je ucinio. Treba malo vise zagrebsti a ne tako kao tamo su cvetici i leptirici tu je raj a ovde je pakao lozi se vatra
Bolom od opekline Pakao je najednostavnije predstavljen kao nesto strasno, sto i jeste.
 
Pakao je predstavljen onakvim kakav jeste e sada sto neki to ne mogu shvatiti pa pojednostavljuju ..... ok
Svako ima prava da veruje onako kako smatra da treba.
Ne mozes celu knjigu staviti na korice, nego izraz koji bi je autenticno predstavio.
To je bio izraz mnogih umetnika i ja se u njihovu umetnicku slobodu ne mesam. To je bio njihov dozivljaj i ja se trudim da ga razumem.
Tebi niko ne brani da ga ti predstavis onako kakvim ga ti vidis.
 
Raj je mesto pravde.
U Raju nema nasilja, kradje,otimanja.Nista sto ti pripada nije ti uskraceno.Zivi se bez ikakvih briga i neizvesnosti...
Imas sve sto ti je potrebno...sve sto pozelis...

Pakao je mesto nepravde...mesto nasilja...Kako stoji u bibliji: mesto placa i skrguta zuba...Mesto koje napada jezom i strahom,obescu i sadizmom...Mesto u kome se kriju kao krtice od zveri, da ne bi bili silovani i muceni...mesto gde kada se sretnu, ubijaju se kao zveri...jer tu vlada mrznja i nepravda...
 
Poslednja izmena:
Raj je mesto gde je svako svakom prijatelj.Svi se gledaju u oci - s ljubavlju.
Od svakoga ,u svakom trenu dozivljavas samo prijatnosti, prijatna iznenadjenja, ugadjanja,odusevljenja...udivljenja...

Pakao je mesto gde je svako svakom neprijatelj. Saveznici zaziru jedan od drugoga i cekaju samo momenat kada ce koga izdati i pokrasti ili kada ce ko njih da izda ili pokrade.Nema gledanja u oci da se ne bi videle mrznja i zloba.Od svakoga se dozivljavaju samo neprijatnosti, pakosti , ponizavanja i uvrede pretnje i zastrasivanja...nanosenja bola svake vrste...
 
Kako mi mozemo predosetiti osobine raja ili pakla?

Nasavsi se u kakvoj zdravoj sredini, oseticemo odlike raja.
Nasavsi se u kakvoj nezdravoj sredini, videcemo odlike pakla.

Svedoci smo da sve osobine kojima su predstavljeni i Raj i Pakao zaista postoje...i da smo mnoge od njih i sami osetili...ili posedujemo...
 
Raj je mesto gde je svako svakom prijatelj.Svi se gledaju u oci - s ljubavlju.
Od svakoga ,u svakom trenu dozivljavas samo prijatnosti, prijatna iznenadjenja, ugadjanja,odusevljenja...udivljenja...

Pakao je mesto gde je svako svakom neprijatelj. Saveznici zaziru jedan od drugoga i cekaju samo momenat kada ce koga izdati i pokrasti ili kada ce ko njih da izda ili pokrade.Nema gledanja u oci da se ne bi videle mrznja i zloba.Od svakoga se dozivljavaju samo neprijatnosti, pakosti , ponizavanja i uvrede pretnje i zastrasivanja...nanosenja bola svake vrste...
Druze...jel sve ok kod tebe kuci?
 
Mnogi Pakao predstavljaju lazno...kao mesto izobilnog seksa, kockarskog bogacenja itd. St je sve gnusna laz.
U zatvorima nema spajanja polova. To je zabranjeno.

Mislim da u to niko ne veruje. Više se takav opis koristi kao opravdanje.

Da ljudi većinaki veruju u takav opis pakla
ne bi ih obuzdao ni jedan zakon.
Čak i ateisti koji žive pošteno i normalno su na neki način vernici. Veruju u dobro.
 

Back
Top