RAZLIKA U ONOME STO PRUZAJU MAICNE PLOCE PRILIKOM IGRANJA

trondhaim

Zainteresovan član
Poruka
370
Poshto cu uskoro kupiti neku matichnu plochu interesuje me sledece.
Ako recimo uporedima neku plocu od 90EUR i plocu od 65EUR npr:
ASUS M4A88TD-V EVO/USB3.....90EUR
GIGABYTE GA-880GM-UD2H.....65EUR(ima integrisanu grafiku)
Ako mi "CF" nije bitan tj zelim se igrati sa samo jednom grafickom dali ce mi igre bolje raditi na prvonavedenoj ploci ako obe ploce testiram na istoj konfiguraciji ili je danas razlika u ceni samo zbog razlike u PODRZANOSTI ODREDJENIH tehnologija tj ASUS ima CF a GIGABAJT nema pa je zato prva skuplja 25EUR a ustvari se na obe mogu podjednako dobro igrati sa jednom grafickom?????:think::hvala:
I dali znaci da je kvalitet izrade ASUS-ove ploce bolji jer je skuplja 25eur od navedene GIGABAJTOvE????
 
Poslednja izmena:
U igrama, razliku između ove dve ploče nećeš osjetiti jer je nema. Razlika je obično u čipsetima. Bolji čipseti daju veće mogućnosti za klokovanje i brži hypertransport, kao i CF. Bila je rasprava na nekoj temi gdje neko (ne sjećam se ko) prikazao neki biostar sa jednim PCIex16 slotom (znači ništa CF) i lošim kondenzatorima (ništa klokovanje) i 790GX čipsetom. Tako da nije samo čipset na ploči nikakav indikator, bolje je kupiti ploču sa nešto slabijim čipsetom i kvalitetnijom izradom ostatka ploče koja će lako izdržati klokovanje. Asus i Gigabyte odavno ne koriste ništa osim SS kondenzatora tako da ti je kvalitet isti kod oba proizvođača. Cijena u odnosu na kvalitet je uvije na strani gigabytea. Što se tiče razlike u performansama u cijenovnom rangu teško da će biti ikakve razlike. Pod uslovom da se dvoumiš između asusa i gigabytea, gledaj količinu i raznovrsnost priključaka na pločama. Ono što bi moglo biti korisno su ti FireWire i WiFi, te eSATA, USB3.0, i što više PCI slotova (nikad se ne zna) i može još da zezne nepostojanje slota za floppy, što bi odigralo ulogu pri pravljenju RAID particije na windows XP (mislim da bi bilo nemoguće). Osim toga postoje ploče koje se prave bez IDE slotova (ATA). Velika glupost, ne možeš prikopčati optičku jedinicu ako je ATA, a u 95% slučajeva jesu. Međutim, ako je razlika u cijeni ogromna onda je najbolje ne bacati pare na gluposti. Skoro sve što se ubada u PCI slotove je napravljeno i u USB varijanti. FireWire gotovo niko ne koristi, a WiFi dolazi i u USB i PCI varijanti. A ne treba zanemariti CF mogućnost. Kao što znamo sad je isplatnije kupiti dva radeona 5770 nego jedan 5870. Performanse su na strani 5770x2 i cijena, a potrošnja struje je prilično slična.
Zaključak: razlika u performansama između ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 i GIGABYTE GA-880GM-UD2H ne postoji. Vidi priključke, koji postoje i koji ti trebaju pa se opredijeli.
 
U igrama, razliku između ove dve ploče nećeš osjetiti jer je nema. Razlika je obično u čipsetima. Bolji čipseti daju veće mogućnosti za klokovanje i brži hypertransport, kao i CF. Bila je rasprava na nekoj temi gdje neko (ne sjećam se ko) prikazao neki biostar sa jednim PCIex16 slotom (znači ništa CF) i lošim kondenzatorima (ništa klokovanje) i 790GX čipsetom. Tako da nije samo čipset na ploči nikakav indikator, bolje je kupiti ploču sa nešto slabijim čipsetom i kvalitetnijom izradom ostatka ploče koja će lako izdržati klokovanje. Asus i Gigabyte odavno ne koriste ništa osim SS kondenzatora tako da ti je kvalitet isti kod oba proizvođača. Cijena u odnosu na kvalitet je uvije na strani gigabytea. Što se tiče razlike u performansama u cijenovnom rangu teško da će biti ikakve razlike. Pod uslovom da se dvoumiš između asusa i gigabytea, gledaj količinu i raznovrsnost priključaka na pločama. Ono što bi moglo biti korisno su ti FireWire i WiFi, te eSATA, USB3.0, i što više PCI slotova (nikad se ne zna) i može još da zezne nepostojanje slota za floppy, što bi odigralo ulogu pri pravljenju RAID particije na windows XP (mislim da bi bilo nemoguće). Osim toga postoje ploče koje se prave bez IDE slotova (ATA). Velika glupost, ne možeš prikopčati optičku jedinicu ako je ATA, a u 95% slučajeva jesu. Međutim, ako je razlika u cijeni ogromna onda je najbolje ne bacati pare na gluposti. Skoro sve što se ubada u PCI slotove je napravljeno i u USB varijanti. FireWire gotovo niko ne koristi, a WiFi dolazi i u USB i PCI varijanti. A ne treba zanemariti CF mogućnost. Kao što znamo sad je isplatnije kupiti dva radeona 5770 nego jedan 5870. Performanse su na strani 5770x2 i cijena, a potrošnja struje je prilično slična.
Zaključak: razlika u performansama između ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 i GIGABYTE GA-880GM-UD2H ne postoji. Vidi priključke, koji postoje i koji ti trebaju pa se opredijeli.
Hvala na opsirnom i konkretnom odgovoru pomogao si mi mnogo.
 
U igrama, razliku između ove dve ploče nećeš osjetiti jer je nema. Razlika je obično u čipsetima. Bolji čipseti daju veće mogućnosti za klokovanje i brži hypertransport, kao i CF. Bila je rasprava na nekoj temi gdje neko (ne sjećam se ko) prikazao neki biostar sa jednim PCIex16 slotom (znači ništa CF) i lošim kondenzatorima (ništa klokovanje) i 790GX čipsetom. Tako da nije samo čipset na ploči nikakav indikator, bolje je kupiti ploču sa nešto slabijim čipsetom i kvalitetnijom izradom ostatka ploče koja će lako izdržati klokovanje. Asus i Gigabyte odavno ne koriste ništa osim SS kondenzatora tako da ti je kvalitet isti kod oba proizvođača. Cijena u odnosu na kvalitet je uvije na strani gigabytea. Što se tiče razlike u performansama u cijenovnom rangu teško da će biti ikakve razlike. Pod uslovom da se dvoumiš između asusa i gigabytea, gledaj količinu i raznovrsnost priključaka na pločama. Ono što bi moglo biti korisno su ti FireWire i WiFi, te eSATA, USB3.0, i što više PCI slotova (nikad se ne zna) i može još da zezne nepostojanje slota za floppy, što bi odigralo ulogu pri pravljenju RAID particije na windows XP (mislim da bi bilo nemoguće). Osim toga postoje ploče koje se prave bez IDE slotova (ATA). Velika glupost, ne možeš prikopčati optičku jedinicu ako je ATA, a u 95% slučajeva jesu. Međutim, ako je razlika u cijeni ogromna onda je najbolje ne bacati pare na gluposti. Skoro sve što se ubada u PCI slotove je napravljeno i u USB varijanti. FireWire gotovo niko ne koristi, a WiFi dolazi i u USB i PCI varijanti. A ne treba zanemariti CF mogućnost. Kao što znamo sad je isplatnije kupiti dva radeona 5770 nego jedan 5870. Performanse su na strani 5770x2 i cijena, a potrošnja struje je prilično slična.
Zaključak: razlika u performansama između ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 i GIGABYTE GA-880GM-UD2H ne postoji. Vidi priključke, koji postoje i koji ti trebaju pa se opredijeli.

-Prelomio sam kupicu plocu GA-880-GA-UD3H......87EUR, ima i USB3.0 i najnoviji SATA standard ali i PCIEx4 graficki slot i integrisanu
grafiku ATI 4270 cini mi se, sve isto ima i ASUS te klase ali nema PCIEx4.
-PITANJE ZA TEBE: koliko je procesar bitan za igranje i koji mi procesor preporucujesh za ovu plocu, ako procesor nije bitan za
igranje onda bih izdvojio do 70EUR za procesor a ako jeste onda do 90EUR...TVOJA PREPORUKA...????
 
Zavisi od toga kakvu grafičku karticu kupuješ.
Koliko ćeš dati para za grafičku?

Pa recimo da bih uzeo RADEON 5770 HD... cini mi se da je ta oznaka?.... i kosta nekih 7000din. tj. oko 70eur a inace dao bih i 100eur
ali posto vec imam kakvu takvu grafiku na ploci a i nemam para sada za grafiku neznam tacno koliko cu biti spreman da platim kada budem
kupovao grafiku ali posto je ona najvaznija za igranje dao bih sumu ekvivalentnu sadashnjim 100eur, razumesh me sigurno sta
hocu da kazem. Dakle grafiku sam sto se kupovine ostavio za kraj kako bih za isti novac mogao da kupim jacu grafiku. Dakle odgovor
bi bio neki RADEON 5770HD ili nesto do 90eur, ........
Evo sada sam gledao nesto u IT SVETU tamo ASUS HD 5770 sa 512MB DD3 kosta oko 100eur a ja sam bio pre dva dana u CLICK COMPUTERS u BG-u na Dorcolu i tamo su mi rekli da ista ta grafika kosta 7200din sto je oko 70eur, neznam sada dali si iz Srbije ili iz RS-ske posto se tamo koriste marke. Uglavnom da zakljucim. Dao bih 90eur za grafiku koju bih grafiku trebao da uzmem za taj novac SADA???? i koji bi procesor uz tu preporuchenu grafiku najbolje pasao????. Hvala unapred!.Meni se chini da je PHENOM II x3 710 2,6GHz sa 7,5MB dobar ako ne i najbolji izbor???? kosta 80eur....
 
Poslednja izmena:
Mi u Srpskoj trošimo sve živo: marke, eure, dolare, jene, plavuše, babe...
Taj procesor jeste najbolji izbor, za te pare. Samo imaj na umu da kupovinom nekog DC athlona možeš otključavanjem jezgra dobiti quad phenom za male pare ali to je kupovanje mačka u vreći.
Na radeon 5770 dolazi samo i isključivo GDDR5, bez izuzetaka. Nigdje ne košta ispod 110€ a asus modeli ne idu ispod 130€ tako da ako nažeš negdje po cijeni od 70€ slobodno kupi 2 komada zamene, ja ću doći do tebe za 3-4h pa ćemo se razračunati. Potpuno sam ozbiljan.
 
Mi u Srpskoj trošimo sve živo: marke, eure, dolare, jene, plavuše, babe...
Taj procesor jeste najbolji izbor, za te pare. Samo imaj na umu da kupovinom nekog DC athlona možeš otključavanjem jezgra dobiti quad phenom za male pare ali to je kupovanje mačka u vreći.
Na radeon 5770 dolazi samo i isključivo GDDR5, bez izuzetaka. Nigdje ne košta ispod 110€ a asus modeli ne idu ispod 130€ tako da ako nažeš negdje po cijeni od 70€ slobodno kupi 2 komada zamene, ja ću doći do tebe za 3-4h pa ćemo se razračunati. Potpuno sam ozbiljan.

OK, u pravu si, mozda mi ova nije lepo procitala i radi se o ASUS 5670 HD sa 512 DD5 .....u tom slucaju uzeo bih tu grafiku. Sada cu da pogledam
ponovo, cini mi se da sam video DD3 varijantu 5770 HD-a za oko 107eur????. Zivim u okolini Smedereva tako da ce ti trebati jos 1 do 2 sata duze.
 
Poslednja izmena:
Mi u Srpskoj trošimo sve živo: marke, eure, dolare, jene, plavuše, babe...
Taj procesor jeste najbolji izbor, za te pare. Samo imaj na umu da kupovinom nekog DC athlona možeš otključavanjem jezgra dobiti quad phenom za male pare ali to je kupovanje mačka u vreći.
Na radeon 5770 dolazi samo i isključivo GDDR5, bez izuzetaka. Nigdje ne košta ispod 110€ a asus modeli ne idu ispod 130€ tako da ako nažeš negdje po cijeni od 70€ slobodno kupi 2 komada zamene, ja ću doći do tebe za 3-4h pa ćemo se razračunati. Potpuno sam ozbiljan.

evo ga ASUS 5670 1GB DDR5...82EUR ili GIGABAYT 5670 1GB GDDR5 za 87eur......sta mislish o toj grafici i ima li za te pare bolja????
 
Poslednja izmena:

Back
Top