Razlika izmedju Slovenca i Srbina

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
Dok Srbija muku muci sa Yugom, Slovenci konkurisu svetskim proizvodjacima "sokolom". Toliko o tome kao potvrda mog misljenja da Slovenci realno nikada nisu ni pripadali bivsoj Jugi, ni po cemu.

Prvi slovenački superautomobil

Slovenci žele da svojim superautomobilom konkurišu Paganiju i Bugattiju. Da li će uspeti u tome?


Ovaj superautomobil zove se Shayton Equilibrium i trebalo bi da postiže brzinu veću od 400 km/h.

Za pogon je zadužen V12 motor koji razvija 1.084 KS pri 5.000 o/min i 900 Nm obrtnog momenta.


Sprint do stotke bio bi moguć za 2,9 sekundi, a sprint do 200 km/h za 8,5 sekundi.

Slovenački superautomobil neće biti teži od 1.200 kilograma zahvaljujući strukturi od aluminijuma, ugljeničnih vlakana i titanijuma.
9011992524d7771b867dc2349254071_640x23785.JPG


Nema sumnje da Shayton izgleda veoma atraktivno, kao i da na njemu vidimo elemente Enza, Koenigssega CCX i Zonde.


Ime Shayton znači soko na jeziku Siuksa, američkih Indijanaca, i đavo na persijskom i arapskom.

825029184d776c51625cb278860193_orig.JPG

Koštaće oko 1,4 miliona evra, a Slovenci planiraju da proizvode 20 primeraka svoje egzotike godišnje. Pre toga, pred njima je veliki posao - moraju da prikupe finansijska sredstva od investitora.

Fotografije pogledajte u našoj Galeriji

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2011&mm=03&nav_id=497960
 
Znaci istina je ono sto neki pricaju o opstenju siptara sa magarcima? :think:

Pa recicu samo da ga nije pravio shipi u fabrici. :mrgreen:

... i da je, bukvalno, uneo deo sebe u taj proces. :mrgreen:

I mi koristimo magarce za vise namena.:hahaha::gace::gace:

Znam, znam. :lol: Lepo bar neko da prizna... :ok:

Shiptarski ferari (tochi se gorivo):

donkey.png


Shiptarska Sheron Stoun (mmm seksi):

donkey.jpg


:gace: :brus: :bye:
 
Baba snila što joj srcu milo.

Za motor će verovatno da iskoriste Džemsa Vata i njegovu parnu turbinu.
Za kokpit će imati slike sa već dobro poznatih trka F1 pa će već naći nešto da preslikaju.
A šasiju će da nabave kod Italijana od odličnog "fiat cinque".

I eto odličnog automobila.
Za jedan slovenački auto, prosečan prebogati evropljanin moči če da kupi 5-6 Ferarija.

Ali bolje je da se poseduje jedan slovenački trotomobil nego 6 Ferarija iz više razloga.
Najvažniji je recimo potrošnja goriva koja je 6 puta manja. Ili samo zamisli kad se registruje jedan auto ili onaj ko registruje 6 komada "malih" Ferarija !!!
 
Poslednja izmena:
Baba snila što joj srcu milo.

Za motor će verovatno da iskoriste Džemsa Vata i njegovu parnu turbinu.
Za kokpit će imati slike sa već dobro poznatih trka F1 pa će već naći nešto da preslikaju.
A šasiju će da nabave kod Italijana od odličnog "fiat cinque".

I eto odličnog automobila.
Za jedan slovenački auto, prosečan prebogati evropljanin moči če da kupi 5-6 Ferarija.

Ko kupi ovaj auto, ferari dobije pride. Kao nekad u SAD Yugo:hahaha::hahaha:
 
Slovenija i nije na balkanu kao sto nije ni Vojvodina.Mi pripadamo srednjoevropskoj regiji i geografski i kulturoloski.Sticajem okolnosti znam neke koji su u Sloveniji sluzili vojsku u vreme SFRJ.Dok je u Srbiji bilo *jagnjecih brigada* u Sloveniji je od 7-15h vladala prohivicija.Ako su hteli da piju jutarnju kafu na poslu dolazili su pola sata ranije.A od 7h se radilo.Pauza pola sata i kafe pauza 15 minuta.U 15h zavrsetak posla.A u Srbiji dodje u 7:30,popije kafu,krene da raducka kad ono jos 20 minuta do dorucka,ajmo perimo ruke i jedimo narednih sat vremena,malo da popijemo nesto u obliznjoj kafani...onda pocnu da raduckaju sat dva pa onda 20 minuta do kafe pauze,ajmo na kafu i pice...I tako sat vremena,onda ajmo jos malo da raduckamo pa dodje pola 3,pakujmo se i ajmo kuci.O laznim bolovanjima da i ne govorim...A vi se cudite zasto su najbolji?I Vojvodina bi bila kao Slovenija da nije bilo nasilne jogurt revolucije sad je po standardu na nivou africkih zemalja sve zahvaljujuci srbskoj hegemoniji.
 
[Ne_Vazim_Se];17081181:
Aaaaaa vazi shto su otishli shto podmecesh Ademe sad' sam pogledao i zvanichna statistika kaze da ih je milion na Kosmetu... a neki kazu i dva miliona.

Lazu bre vase statistike. Nase kazu da ih ima nekoliko desetina hiljada, ali da ih je bilo vise, medjutim nezadovljni su bili i otisli gde su nasli bolje.
nego koliko magaraca treba po glavi stanovnika, ili koliko stanovnika po glavi magaraca?
 
[Ne_Vazim_Se];17080985:
Dok Srbija muku muci sa Yugom... najbolje prevozno sredstvo koje je shiptar napravio je magarac. :mrgreen:

Mislim da si se pogresno izrazio i da je situacija obrnuta. :mrgreen:

@tema

YUGO je 80ih godina bilo solidno vozilo u svojoj klasi za cenu po kojoj se prodavao. Problem je sto se pojedini majmuni ismevaju onom YUGU od pre 30 godina, ali to ne treba da cudi jer je ocigledno da su zaostali bas tih 30g u mentalnom razvoju.
Srbija je napravila cudo u sve i jednom naucnom sektoru samom cinjenicom da je bila naseljena juznim zaostalim plemenom i tako osakacena u samom startu.
 
  • Podržavam
Reactions: Reg
Slovenija i nije na balkanu kao sto nije ni Vojvodina.Mi pripadamo srednjoevropskoj regiji i geografski i kulturoloski.Sticajem okolnosti znam neke koji su u Sloveniji sluzili vojsku u vreme SFRJ.Dok je u Srbiji bilo *jagnjecih brigada* u Sloveniji je od 7-15h vladala prohivicija.Ako su hteli da piju jutarnju kafu na poslu dolazili su pola sata ranije.A od 7h se radilo.Pauza pola sata i kafe pauza 15 minuta.U 15h zavrsetak posla.A u Srbiji dodje u 7:30,popije kafu,krene da raducka kad ono jos 20 minuta do dorucka,ajmo perimo ruke i jedimo narednih sat vremena,malo da popijemo nesto u obliznjoj kafani...onda pocnu da raduckaju sat dva pa onda 20 minuta do kafe pauze,ajmo na kafu i pice...I tako sat vremena,onda ajmo jos malo da raduckamo pa dodje pola 3,pakujmo se i ajmo kuci.O laznim bolovanjima da i ne govorim...A vi se cudite zasto su najbolji?I Vojvodina bi bila kao Slovenija da nije bilo nasilne jogurt revolucije sad je po standardu na nivou africkih zemalja sve zahvaljujuci srbskoj hegemoniji.

Salzem se.U stvari poenta teme i jeste da se pokaze da se radom moze postici svasta, cak i ako nemas skoro nista. Rad, rad i samo rad. A ne price o tome kako je nasa zemlja bogata, kako... bla blaa
 
Slovenija i nije na balkanu kao sto nije ni Vojvodina.Mi pripadamo srednjoevropskoj regiji i geografski i kulturoloski.Sticajem okolnosti znam neke koji su u Sloveniji sluzili vojsku u vreme SFRJ.Dok je u Srbiji bilo *jagnjecih brigada* u Sloveniji je od 7-15h vladala prohivicija.Ako su hteli da piju jutarnju kafu na poslu dolazili su pola sata ranije.A od 7h se radilo.Pauza pola sata i kafe pauza 15 minuta.U 15h zavrsetak posla.A u Srbiji dodje u 7:30,popije kafu,krene da raducka kad ono jos 20 minuta do dorucka,ajmo perimo ruke i jedimo narednih sat vremena,malo da popijemo nesto u obliznjoj kafani...onda pocnu da raduckaju sat dva pa onda 20 minuta do kafe pauze,ajmo na kafu i pice...I tako sat vremena,onda ajmo jos malo da raduckamo pa dodje pola 3,pakujmo se i ajmo kuci.O laznim bolovanjima da i ne govorim...A vi se cudite zasto su najbolji?I Vojvodina bi bila kao Slovenija da nije bilo nasilne jogurt revolucije sad je po standardu na nivou africkih zemalja sve zahvaljujuci srbskoj hegemoniji.


Hm ..... i ja sam svojevremeno živeo cele 2 godine u Mariboru. Pa se nešto baš i ne sećam toga. To ima samo još u današnjim pričama ...... iz kuloara "demokraskog" prosperiteta, budućnosti i EU bez alternative.
Uostalom imaš na ovom topiću dosta magaraca pa se ogledni ......

Ali se sećam da sam u Beogradu kupovao krilo za R-4 za 420 DM spoljno a unutrašnje za 270. A ceo R-4 koštao 8000 DM.
U Italiji i Grčkoj za oba bi bilo oko 150 DM ali dok pređe granicu porez i carina naguraju cenu na tričavih 800-900 DM, plus put, plus troškovi .... i tako dalje.
 

Back
Top