Различити светови

ННПКИ

Ističe se
Poruka
2.004
Била једном једна необична књига у старој библиотеци. На њеним страницама, скривене између редова, биле су приче о мушко-женским односима које су превазилазиле време и простор. Једна од прича говорила је о двоје људи из различитих светова који су се сусрели на мосту између својих реалности.

Он је био уметник, човек који је цртао светлост у најтамнијим угловима света, док је она била научница, посвећена откривању тајни универзума. Иако су њихови светови били различити, нашли су заједнички језик у музици звезда и бојама снова.

Он је учио о ритму галаксија, док је она откривала како да боји своје мисли. Заједно су стварали нови свет, место где су наука и уметност биле испреплетене у савршеном складу.

Али као што то обично бива у причама, дошао је тренутак када су морали да се растају. Мост је почео да се руши, а њихове реалности су их звале назад. Пре него што су се раздвојили, обећали су једно другом да ће наставити да граде мостове, не само између њих, већ и између свих оних који траже сједињење светова.

И тако, прича о њима остала је записана у књизи, као подсетник да су мостови између људи најјачи када су изграђени од разумевања, поштовања и заједничке страсти према откривању и стварању. И сваки пут када неко отвори ту књигу, мостови се поново граде, а прича наставља да живи.

Може ли љубав надјачати различите карактере?

Dobro ajde, aj ovako, da ne trolujem.
Mislim da je bitno za svakoga, barem i jednom da bude s nekom osobom razlicitih afiniteta, imidza, statusa, karaktera kako vec.
A razlog tome je jer pomaze coveku da napravi razliku upravo izmedju svog senzibiliteta i ostalog.
Secam se jedne veze gde je ona bila totalno drugaciji fazon od mene. Fenserka, skroz u zivotu na zemlji, nije da nismo oboje bili pragmaticni, vec razliciti pristupi.
I nikada medju nama nije to dolazilo do izrazaja i uvek se osecalo to precutno medjusobno postovanje i uvazavanje nasih svetova. A imali smo jedan bas skladan odnos i kapiranje i u toj prici nije ni dolazilo toliko do tog spoljnjeg, veoma malo.
I oboje smo naucili tu razliku i pravu vrednost tog unutrasnjeg. Nedodirljivo je. I zalosno je videti ljude koji pucaju po svom nekom klanu, imidzu, statusu, ne kazem, nalaze se ljudi i tako ali cesto mi se cine nekako nedopunjujucim i uokvirenim i da poatoji neka bareijera medju njima koja je tabu zbog svega ovoga.

Може ли љубав надјачати различите карактере?
Одакле закључак да су били различити карактери? Ја сам разумела различити светови а то није исто.
Наше наслеђе, историја, прошлост, околности које нас држе у нашем свету могу да буду препрека, често и буду али ако је љубав са обе стране, могуће је све превазићи.

Одакле закључак да су били различити карактери? Ја сам разумела различити светови а то није исто.
Наше наслеђе, историја, прошлост, околности које нас држе у нашем свету могу да буду препрека, често и буду али ако је љубав са обе стране, могуће је све превазићи.
Можда. 😉

Бруфен.

У чему је разлика очи моје?
Сем карактера имамо само изглед и професију...
Није тако једноставно. Карактер је једно а условљеност околиним, околностима..
Замисли девојку која има болесног оца или мајки, небитно и неопходна је родитељу. Замисли момка који је нема сличних проблема.
Замисли да се заволе и да је он жели за себе, да граде породицу...
Шта се догоди? Да ли је до карактера или околности?

Замисли девојку која има болесног оца или мајки, небитно и неопходна је родитељу. Замисли момка који је нема сличних проблема.
Поентирала си,добар пример.

Ко каже да не могу паралелно да граде свој свет и чувају мајку/оца?
Јесте компликовано,али се у реалу управо то и дешава.

Ако су карактерни и воле се,неће имати двојбе шта треба да ураде.

Поентирала си,добар пример.

Ко каже да не могу паралелно да граде свој свет и чувају мајку/оца?
Јесте компликовано,али се у реалу управо то и дешава.

Ако су карактерни и воле се,неће имати двојбе шта треба да ураде.
Љубав често бива изложена искушењима, најчешће једно поклекне.
Ако је љубав обоје једнако јака, избориће се, да али се то ређе дешава. Нажалост.

Скоро увек околности превагну.

Љубав често бива изложена искушењима, најчешће једно поклекне.
Ако је љубав обоје једнако јака, избориће се, да али се то ређе дешава. Нажалост.
Да Управо карактер тада долази до изражаја...

На моју огромну жалост.
Чију год тако је.
Жалост, не, живот.
Памет у главу док је време.
Волите се.
"Човек вреди само онолико колико је спреман да да."

Back