Quantcast

Različita boja zuba i molim savet...što hitnije!

M4j4

Aktivan član
Poruka
1.810
Ovako: već duže vreme me malo onako "bolucka" prednji "kec", gornja vilica, ali sam više od godinu dana to pripisivala prosto osetljivoscu zuba.
Konačno odem kod zubara i on mi kaže da moram da izvadim taj zub :(
E, sad: taj veštački bi bio vezan za drugog "keca" (most- navlaka) ali je problem i boja :(
Leva "trojka", očnjak, mi je oduvek bio malo žućkaste boje, a ako sad stavim za par nijansi svetlije "kečeve" plašim se da će da bude još gore, ima da se "vidi iz aviona" da imam veštaka.
Druga opcija je da stavim onda navlake na 6 zuba (3 levo, 3 desno) ili čak 8 (4 levo, 4 desno), onda će boja biti ista, ali što to da radim zdravim zubima?
Molim savet

M4j4

Aktivan član
Poruka
1.810
@Dodola Znam da nisu sneg beli, i da postoje nijanse, upravo sam opisala svoje zube i različite boje istih.

Ako neko slučajno pročita šta sam napisala, zaboravila sam da kažem da "žutu trojku" ne mogu da izbelim jer sam to toliko puta radila da ću još dva tri puta oštetiti gleđ. A "zutilo" se brzo ponovo vrati.
Mislim ljudi, nemojte samo "preleteti očima preko posta ili pročitati samo prvu rečenicu, ili mi pomozite ili nemojte uopšte komentarisati.

M4j4

Aktivan član
Poruka
1.810
Pa zato što mi je zubar predložio te dve opcije, odnosno tri (broj navlaka, da li 6 ili 8), ILI samo da stavim navlaku na zdravog "keca" koji će biti most ovom kecu koga vadim.
A ako se odlučim za to, problem je boja, imam žut očnjak, a nisam luda da nove krunice stavljam žućkaste, u tom slučaju delovali bi prirodno, ali NEZDRAVO, pa ne vidim u čemu je poenta staviti veštački zub u tako da se izrazim "pokvarenoj boji"

Dodola

Domaćin
Poruka
3.738
Pa zato što mi je zubar predložio te dve opcije, odnosno tri (broj navlaka, da li 6 ili 8), ILI samo da stavim navlaku na zdravog "keca" koji će biti most ovom kecu koga vadim.
A ako se odlučim za to, problem je boja, imam žut očnjak, a nisam luda da nove krunice stavljam žućkaste, u tom slučaju delovali bi prirodno, ali NEZDRAVO, pa ne vidim u čemu je poenta staviti veštački zub u tako da se izrazim "pokvarenoj boji"
Pa stavi navlaku na tu žutu trojku

Rayela

Buduća legenda
Moderator
Poruka
46.227
Ovako: već duže vreme me malo onako "bolucka" prednji "kec", gornja vilica, ali sam više od godinu dana to pripisivala prosto osetljivoscu zuba.
Konačno odem kod zubara i on mi kaže da moram da izvadim taj zub :(
E, sad: taj veštački bi bio vezan za drugog "keca" (most- navlaka) ali je problem i boja :(
Leva "trojka", očnjak, mi je oduvek bio malo žućkaste boje, a ako sad stavim za par nijansi svetlije "kečeve" plašim se da će da bude još gore, ima da se "vidi iz aviona" da imam veštaka.
Druga opcija je da stavim onda navlake na 6 zuba (3 levo, 3 desno) ili čak 8 (4 levo, 4 desno), onda će boja biti ista, ali što to da radim zdravim zubima?
Molim savet
Normalno bi bi bilo da ti stavi navlake na postojeci zub ( pored tog keca) i na ovaj zuti zub , znaci
tri komada, a boja bi morala da bude kao sto je boja i tvojih ostalih zuba. Nema veze sto je taj zut zub
sada kao zdrav, nije nikakva katastrofa staviti navlaku na zdrav zub pa neka je samo i estetika u pitanju,
a kod tebe to jeste.