Razjareni ovan ubio gazdu kad se previše približio njegovu stadu

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.295
Ladislav Rebić, 83-godišnjak iz Rusnice pokraj Huma na Sutli, podlegao je višestrukim ozljedama u zabočkoj Općoj bolnici na Bračku od rana i teških prijeloma koje mu je nanio njegov ovan.

Kotrljao ga nizbrdicom

On je u utorak poslijepodne preko svog zemljišta ograđena električnim pastirom, u kojem sa sinom i unukom drže ovce, krenuo nizbrdo u šumu. Kad se približio stadu ovaca koje je paslo na livadi, napao ga je zaštitnik stada.

– Glasno dozivanje i zapomaganje oca čuo sam oko 13.30 sati. Izletio sam van i pedesetak metara od kuće vidio stravičan prizor. Otac je ležao sav u krvi, a ovan ga je i dalje napadao i čelom se zaletavao u njega. Štap pomoću kojeg se otac kreće i šešir, pronašao sam desetak metara iznad mjesta na kojem je ležao otac, tako da ga je ovan vjerojatno stalno udarao i kotrljao niz nizbrdicu.

Dok sam spašavao oca, i mene je počeo napadati, no zgrabio sam ga za lanac koji uvijek ima oko vrata i odgurivao ga nogom te sam ga nekako uspio dovući do štale i zavezati. Otrčao sam susjedu i pozvali smo Hitnu pomoć. Otac, jedva živ, stalno je zapomagao. Bio je u takvu stanju da mu pomoći nije bilo. Umro je u zabočkoj bolnici na Bračku te večeri u 21.30 sati.

Doktori su mi rekli kako su mu s desne strane polomljena baš sva rebra, s lijeve strane tri, probušena su mu i pluća, puknuta mu je i jetra, a zadobio je i dva velika hematoma na mozgu – ispričao nam je utučeni sin Antun.

I prije je bio ratoboran

– Ovan, kao i jarac, jako se brine za svoje stado, a sada dok su ovce bređe i tjeraju se, jako je razdražljiv i agresivan kako bi ih zaštitio. I otprije je znao biti “ratoboran”, no sve je uvijek završavalo na šali – rekao nam je Antun te dodao da je četverogodišnji ovan imao otprilike 120 kilograma i jako tvrdu glavu.

Nakon što se dogodila tragedija, Rebići su, dok je još Ladislav bio živ, “fatalnog” ovna odmah ustrijelili pištoljem za svinje i zakopali.

http://www.vecernji.hr/vijesti/razj...previse-priblizio-njegovu-stadu-clanak-435618

meni nije jasno kakav je to pištolj za svinje :eek:

pistoljZaOmamljivanjeSvinja_Ilustracija.jpg

Sad se tako ubijaju. I bikovi isto ali mora da im puste krv, pa ih omamljene kolju. :confused:

јесам ја.. домаћин уђе у свињац и намами свињу, жичану сајлу стави јој у уста, она рефлексно загризе и мрцина од домаћина вуче свињу из свињца, ако не може нема снаге, неко од позади ухвати за реп, или, најшешће, хватају је за уши и одвуку пар метара напред где ће је заклати. Сви се одмакну у том тренутку, само тај један што држи сајлу затегнуту остаје. У том тренутку месар прислони пиштољ и бууум на чело. Свињу оборе и оштрим ножем закољу испод врата да крв истече. Док свиња лагано умире домаћин весео пије ракију или пиво. Иначе ретко ко има пиштољ, већином пиштољ замењује секира. Наравно удара се тупим делом оним задњим. Јасно, или хоћете још детаља?

јесам ја.. домаћин уђе у свињац и намами свињу, жичану сајлу стави јој у уста, она рефлексно загризе и мрцина од домаћина вуче свињу из свињца, ако не може нема снаге, неко од позади ухвати за реп, или, најшешће, хватају је за уши и одвуку пар метара напред где ће је заклати. Сви се одмакну у том тренутку, само тај један што држи сајлу затегнуту остаје. У том тренутку месар прислони пиштољ и бууум на чело. Свињу оборе и оштрим ножем закољу испод врата да крв истече. Док свиња лагано умире домаћин весео пије ракију или пиво. Иначе ретко ко има пиштољ, већином пиштољ замењује секира. Наравно удара се тупим делом оним задњим. Јасно, или хоћете још детаља?

ni kod mene na selu nije pistolj popularan..ili sikirce, ili macola...
no znas vec kako to ide u krajevima gde se pije od 5 ujutru..a verujem da si i sam cuo tu pricu...

nisu znali kako da ubiju krmacu pa su resili plinom da je uguse.gurnuse joj crevo u usta i drzali je onako vezanu dok nije crkla.
pustili krv, i kada je dosao red na surenje kada je domacin upalio brener krmaca je roknula tako da su creva visila i sa tavanica....

ali kazem ja, tako se prica kod nas...

ni kod mene na selu nije pistolj popularan..ili sikirce, ili macola...
no znas vec kako to ide u krajevima gde se pije od 5 ujutru..a verujem da si i sam cuo tu pricu...

nisu znali kako da ubiju krmacu pa su resili plinom da je uguse.gurnuse joj crevo u usta i drzali je onako vezanu dok nije crkla.
pustili krv, i kada je dosao red na surenje kada je domacin upalio brener krmaca je roknula tako da su creva visila i sa tavanica....

ali kazem ja, tako se prica kod nas...

Grb72.jpg

чуо сам за ту причу више пута а сад да ли је истинита не знам

ja sam je cuo dole u niskoj banji a suo sam je i u somboru..a ibio je slucaj i u mom selu.i svaki put je u pitanju bio covek koga su poznavali....

e sad druze nz odaklem si ali si sigurno cuo za pricu da se covek drzao za mesalicu jednom rukom i da je pokusavao da istrese kamencic iz papuce.pritom drmajuci nogu i da ga je prijatelj ugledao i drknuo lopatom po ruci tako da ju je polomio.
e tu sam pricu cuo sigurno na 10 mesta... i svaki put je bilo reci o nekom kogu su navodno poznavali...

kada se jednom desi ovako nešto onda ode u legendu
a kada se dinamit u ribolovu pokaže efikasnim onda to bude redovno

e sad... ja isto CUO od kolege skojim sam radio da je uzeo flasu benzina i metnuo unutra(jebbem li ga nesto explodirajuce :lol: ) povezao zicom za motor i kada je dao kontakt flasa je explodirala i ostalo mu je samo da pokupi omamljenu ribu iz vode :malav:

Back