Razgovori s Bogom - cijeli film po istoimenoj knjizi Neale Donald Walscha

ISTRAZIVAC9

Elita
Poruka
15.219
-Razgovori sa Bogom- je istinita priča o Neale Donald Walsch koji je inspirisao i promijenio živote miliona širom svijeta. Putovanje počinje nakon što neočekivano slomi vrat u saobraćajnoj nesreći i gubi ​​posao. Ubrzo nakon toga, svjedoci smo njegove transformacije od beskućnika propalica koji se bori samo da ostane živ. Neale nas vodi kroz svoju emocionalnu bitku kako bi povratio svoj ​​život. I taman kad se čini da stvari idu svojim putem, one se pogoršavaju. Osjećajući se kao potpuni promašaj u svim aspektima svog života, Neale, pun ljutnje i gorčine moli Boga da mu odgovori na gomilu pitanja. Unatoč njegovoj nevjerici, Neale je primio odgovore! Razgovori s Bogom koji će uslijediti čitaju danas više od 7.000.000 ljudi na 36 jezika širom svijeta.

 
Film o čoveku koji propadne, postane klošar, a onda se uzdigne i postane poznat, i zaradi velike pare. Tipična USA glupost i slavljenje novca, odnosno boga Mamona. Jako glupo urađeno, providno i nadasve i suviše američki. Jako loš pokušaj manipulacije američkim ispranim mozgovima koji ne umeju da nađu svoju zemlju (ili bilo koju drugu) na mapi sveta. Tuga jedna mamonska.
 
Film o čoveku koji propadne, postane klošar, a onda se uzdigne i postane poznat, i zaradi velike pare. Tipična USA glupost i slavljenje novca, odnosno boga Mamona. Jako glupo urađeno, providno i nadasve i suviše američki. Jako loš pokušaj manipulacije američkim ispranim mozgovima koji ne umeju da nađu svoju zemlju (ili bilo koju drugu) na mapi sveta. Tuga jedna mamonska.

Pa, prilično si u pravu. Kad sam jutros ustala, razmišljam baš o tome... Ne želim da poništim ničije iskustvo, ali zar je dokaz razgovora sa bogom da je zaradio milione dolara?
Baš razočaravajuće. Očekivala sam mnogo više... :(
 
Pa, prilično si u pravu. Kad sam jutros ustala, razmišljam baš o tome... Ne želim da poništim ničije iskustvo, ali zar je dokaz razgovora sa bogom da je zaradio milione dolara?
Baš razočaravajuće. Očekivala sam mnogo više... :(

Gledao sam ga pre više godina i izneo sam svoj stav. Drago mi je da si i ti primetila isto. Američka mamonska propaganda. Obožavanje Mamona. Obožavanje novca. A sve zamotano u neke religiozne pričice. Loša propaganda. Užasno razočaravajuće. Mizerija. :(
 
U Srbiji je moguće mnogo što šta, pa čak i ono što je u Americi nemoguće. U Srbiji država finansira snimanje filma pod naslovom "Srpski film" (snimljen 2010. godine), nejdebilskiji film u istoriji kinematografije. Takvo nešto nijedna država ne bi dozvolila da se snimi. Srbija je zemlja čuda.

Sve što se prodaje u Americi prodaje se i u Srbiji. Nema nikakve razlike. U Srbiji jne na snazi žešći kapitalizam nego u Americi. Srbioja je ušla u kapitalizam 1804. godine, kao četvrta zemlja u svetu koja je izašla iz feudalizma. Prva je Holandija 1588. godine, kada se oslobodila od Španije; druga je Engleska (kasnije Velika Britanija) 1649. godine, ustankom Olivera Kromvela; treća je Francuska 1789.

Ima dosta vernih ljudi koji gladuju. Glupa propaganda. I glup film.
 
Pregledati ceo video je cisto gubljenje vremena. Prva cetvrtina dovoljno govori o raznim varalicama, ali i onima koji su lakoverni i daju velike priloge pokvrenjacima i licemerima. Takvih u svetu, a najvise u SAD, ima na hiljade. Ono sto zabrinjava i zalosti normalnog coveka je da ima tako veliki broj lakovernih, neukih, pa i glupih sledbenika koji se odusevljavaju takvim spodobama. Sta vise, takvima se dive i pravoslavci i katolici i protestanti, itd. itd.
Zalosno.

P.S. Hteo ne hteo, moram da odam priznanje Zoranu na izuzetan komentar.
 
U Srbiji je moguce svasta prikazati.
O tome ne govorim.
Ali nije moguce ovako se obogatiti posle.
To je u meriku moguce.
Film je kod njih cesta realnost.
Kod nas je moguce da se posle prihvatanja Boga, covek uzme pameti i pocne pametnije da radi i da onda bolje zivi. Tada nece vise pusiti, piti, kockati i bacati pare. Pa ce kao vernik on i njegova porodica bolje ziveti.
Eto to moze da mu donese verovanje. Bogacenje kod nas tesko. Ja znam jedan primer u Ceskoj. Ovaj se posle obracenja uzeo pameti a imao je gradjevinarsku firmu. Danas ima nebodere koje iznajmljuje kao poslovne prostorije, biroe.
A pre obracenja je smukom prezivljavao kao firma.

- - - - - - - - - -

Evo ga ovde:
http://www.passerinvest.cz/en

- - - - - - - - - -

Cesto putuje po crkvama i prica iskustvo kako ga je Bog blagoslovio.

- - - - - - - - - -

Kod nas je problem sto ti sistem i okolina nedaju da se postenim radom obigatis.
Samo na mucke.

- - - - - - - - - -

Dok je to u nekim zemljama moguce
 
Film o čoveku koji propadne, postane klošar, a onda se uzdigne i postane poznat, i zaradi velike pare. Tipična USA glupost i slavljenje novca, odnosno boga Mamona. Jako glupo urađeno, providno i nadasve i suviše američki. Jako loš pokušaj manipulacije američkim ispranim mozgovima koji ne umeju da nađu svoju zemlju (ili bilo koju drugu) na mapi sveta. Tuga jedna mamonska.

Holivudsko-protestanstki bullshit
 
Movie Reviiew

Conversations With God

Reviewed by: Rev. Bryan Griem

...

Theologically, Walsch, like the god with which he converses, is all over the place. Walsch was a Roman Catholic in his youth, but one wonders how devout his family was, given the identification of his mother as a member of the Order of the Eastern Star (a Freemason satellite fraternity which is disallowed by the church for its syncretism and occultism). The OES symbol appears on her gravestone in the movie. His mother also appears in dreamlike recollections where she apparently read his palms when he was a child.

Earlier in the film, we encounter Walsch giving a lecture at a Unitarian church. The very name belies opposition to the Christian belief in a trinitarian God, and Unitarians are notorious for being sympathetic with just about every religious expression except the Christian one which necessarily excludes the others.

On the movie poster itself, there is an endorsement quote by New Age guru, Deepak Chopra, an advocate of Hinduism and variant Transcendental Meditation [TM]; and the company that produced the movie is the Spiritual Cinema Circle, a group that puts out just about anything with a spiritual bent, truth unquestioned.

Then there’s the voice of “God,” which contradicts virtually everything God has previously revealed about Himself in the Bible. This is the ultimate test for truth when it comes to assessing spiritual prophets (Deu. 13; Gal. 1:8-9), and Neale Donald Walsch has certainly become a false one at that. Jesus taught his disciples to pray to “Our Father in Heaven,” and he also warned “There is a judge for the one who rejects me and does not accept my words; that very word which I spoke will condemn him at the last day” (John 12:48).

...

This is not the God of the Bible. The God of the Bible is almighty, eternal, and omniscient; superior to human beings because he created us, and did so for his own purposes. His incarnation as the Savior Jesus Christ was because we all needed saving; “for all have all sinned” (Romans 3:23) and are therefore justly deserving of condemnation. God provided the only means for us to be reconciled to Him, through Jesus Christ.

...


Pasted from
http://www.christiananswers.net/spotlight/movies/2006/conversationswithgod2006.html
 
Poslednja izmena:
Movie Reviiew

Conversations With God

Reviewed by: Rev. Bryan Griem

...

Theologically, Walsch, like the god with which he converses, is all over the place. Walsch was a Roman Catholic in his youth, but one wonders how devout his family was, given the identification of his mother as a member of the Order of the Eastern Star (a Freemason satellite fraternity which is disallowed by the church for its syncretism and occultism). The OES symbol appears on her gravestone in the movie. His mother also appears in dreamlike recollections where she apparently read his palms when he was a child.

Earlier in the film, we encounter Walsch giving a lecture at a Unitarian church. The very name belies opposition to the Christian belief in a trinitarian God, and Unitarians are notorious for being sympathetic with just about every religious expression except the Christian one which necessarily excludes the others.

On the movie poster itself, there is an endorsement quote by New Age guru, Deepak Chopra, an advocate of Hinduism and variant Transcendental Meditation [TM]; and the company that produced the movie is the Spiritual Cinema Circle, a group that puts out just about anything with a spiritual bent, truth unquestioned.

Then there’s the voice of “God,” which contradicts virtually everything God has previously revealed about Himself in the Bible. This is the ultimate test for truth when it comes to assessing spiritual prophets (Deu. 13; Gal. 1:8-9), and Neale Donald Walsch has certainly become a false one at that. Jesus taught his disciples to pray to “Our Father in Heaven,” and he also warned “There is a judge for the one who rejects me and does not accept my words; that very word which I spoke will condemn him at the last day” (John 12:48).

...

This is not the God of the Bible. The God of the Bible is almighty, eternal, and omniscient; superior to human beings because he created us, and did so for his own purposes. His incarnation as the Savior Jesus Christ was because we all needed saving; “for all have all sinned” (Romans 3:23) and are therefore justly deserving of condemnation. God provided the only means for us to be reconciled to Him, through Jesus Christ.

...


Pasted from
http://www.christiananswers.net/spotlight/movies/2006/conversationswithgod2006.html

Dakle, da vidimo šta imamo o ovom filmu:
Volš je katolik, protestant, mason i njuejdžer. Višestruka ličnost koja mrzi Boga i Bibliju, a verovatno i radi subotom nepoštujući tako najvažniji Božji zakon koji je Mojsije isklesao u kamenu.
Prava je šteta što nije pravoslavac i ateista, tako bi se upotpunila njegova biografija.
A o filmu ni slova...mada, kad imaš ovakvu biografiju, a film je autobiografski, onda film nije potrebno ni da pogledaš, sve ti je jasno.
 
Poslednja izmena od moderatora:
очекивао сам нешто духовно, међутим класична холивудска прича.

Ja gledao ovo smeće odavno. I rekao sam šta sam imao. I još neko je primetio da je tako. Znači prvi komentari sa vrha otpadaju.

- - - - - - - - - -

Holivudsko-protestanstki bullshit

Tipična USA WASP propaganda. Fuj. :bljak:

- - - - - - - - - -

Dakle, da vidimo šta imamo o ovom filmu:
Volš je katolik, protestant, mason i njuejdžer. Višestruka ličnost koja mrzi Boga i Bibliju, a verovatno i radi subotom nepoštujući tako najvažniji Božji zakon koji je Mojsije isklesao u kamenu.
Prava je šteta što nije pravoslavac i ateista, tako bi se upotpunila njegova biografija.
A o filmu ni slova...mada, kad imaš ovakvu biografiju, a film je autobiografski, onda film nije potrebno ni da pogledaš, sve ti je jasno.

Kad hoće da pričaju o filmu koga nisu ni pogledali - onda ispadne tako. Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta. :hahaha1:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Super Knjiga - Dobri Samarićanin

TheGoodSamaritan_zpssqu3tswu.jpg


http://www.veoh.com/watch/v105297661HQbqSSDE
 
OBRISANA PORUKA

Kaže meni jedan adventista, koji je u nekakvoj nemoralnoj ljubavnoj vezi sa jednom rahitičnom ženom, kad ga neko pita šta radi sa njom: „Držim bogosluženje sa Snežom.“ Stideo se jako dugo vremena da prizna da mu je devojka. Govorio da mu je drugarica. Kaže on još nešto: „Kad mrtvi budu uskrsnuli, ja ću da se oženim sa Elen Vajt (žena koja je osnovala adventiste, bez obzira što po Bibliji žena ne može biti stub crkve), a bog će mi oprostiti što sam bio sa Snežom.“ Uskrsnuće mrtvih isključuje reinkarnaciju, i obrnuto. Reinkarnacija - da; uskrsnuće - ne. Kad nekoga sretne i počne da ga ubeđuje u to u šta veruje ima običaj da kaže: „Imaš prilike da te vratim na pravi put. Ti si tu, ja sam tu, Biblija je tu.“ Alo krvožderu subotarski, pa ta Biblija ti nije kompletna, jer ima samo 4 jevanđelja (umesto 60-ak), znači nije Biblija 1/1, već je Biblija 1/2. Ha ha ha. A rahitična žena ne može biti kyrva 1/1, već samo kyrva 1/2. Znači, ti si tu, pola Biblije je tu, pola kyrve je tu... Aha ha ha ha ha ha ha...

Bravo adventisto. Baš mi je drago što se ovako ponašaš, u skladu sa učenjem moje religije, koja kaže: “Čini što ti je volja, jer nema zakona iznad toga.” Ja danas prošao pored tvoje crkve i čuo kako đakoni prde u nos vernicima.

On inače ima metabolizam i digestivni trakt kao golub, jer je upropastio unutrašnje organe od svinjske i kravlje krvi kojom se puni kao krntija benzinom. Istovremeno puni želudac i prazni creva. I tako po ceo dan. Ne daj bože da mu se digestivni tratkt izvrne naopako. Ha ha ha ha ha ha ha ha...

Jedan obrezani i tetovirani verski fanatik malopre ušao u pekaru i onako zamišljen, pun svinjske i kravlje krvi, zatražio pitu od gowana. I pekarka mu da zavijaču od krompira. Tuga jedna subotarska.

Inače im je IQ na nivou pozivnog za mobitel, koji ne umeju da koriste.


Sotona nalazi patološku radost u nipodaštavanju...

...
 
Poslednja izmena:
OBRISANA PORUKA

...

Mat 27:41 A tako i glavari sveštenički s književnicima i starešinama podsmevajući se govorahu:
Mat 27:42 Drugima pomože, a sebi ne može pomoći. Ako je car Izrailjev, neka siđe sad s krsta pa ćemo ga verovati.
Mat 27:43 On se uzdao u Boga: neka mu pomogne sad, ako mu je po volji, jer govoraše: Ja sam sin Božji.

&

Mar 15:31 Tako i glavari sveštenički s književnicima rugahu se govoreći jedan drugom: Drugima pomože, a sebi ne može pomoći.
Mar 15:32 Hristos car Izrailjev neka siđe sad s krsta da vidimo, pa ćemo mu verovati. I oni što behu s Njim razapeti rugahu Mu se.

Tvorac svemira ovako sramoćen od sveštenika nadahnutim sotonskim duhom!

A šta će hrišćani drugo da dobiju od Sotone i svih njegovih sledbenika nego isto sramoćenje.

Optuživanje za navodne grehe i zločine. Spaljivanje i tela i njihovih reči...

Izvrtanje svega što verujemo.

Zašto ovako čine ljudi koji kažu da veruju u Boga? Zato što su sebe predali da Sotona i njegovi anđeli mogu da upravljaju njihovim umom.

Izabrali su greh! Sami su izabrali da budu robovi Sotone. I sami ponovo biraju da čine pogani posao optuživanja i progonstva istine

Svesno rob Sotone!

...
 
Poslednja izmena:

Back
Top