Ratni gubitci 91-95

Slažem se oko ovog za političare.
:cry: :cry: :cry:
Nedavno sam čuo neke nove podatke za rat u bosni. Ukupne žrtve(poginuli i nestali) oko 98 000, 70%muslimani(civili-vojska, 50-50), 25%srbi(96% vojska), 5%hrvati(60%vojska).
Predpostavljam da će ukupni broj biti nesto veći od 100 0000.
Očigledno je muslimansko vodstvo imalo neke druge interese kad je govorilo o cifri od preko 200 000.
Hrvatski se znaju, nesto preko 15 000 poginulih, od toga 7850 vojnika.
Srpske ratne gubitke(SRJ) nisam nigdje nasao na nikakvom službenom site-u.
Iako sam negdje davno čuo npr. za gubitke JNA na Vukovaru i zapadnoj Slavoniji, ali nista potvrđeno.

Svaki izgubljeni život je tragičan. a ove brojeke me užasavaju. Iako sam ratno dijete i na neki način sam očvrsnuo na krv i dim ipak me prođe jeza kad vidim sve to.
 
E ovo je sad vec polemika koja nije za temu , ko je vojska i sta je vojska .... civili su ljudi koji idu na odsluzenje vojnog roka , ljudi koji su odsluzili vojni rok i rezervni su sastav , ljudi koji su mobilisani za vreme rata .... ili kako kazu , oni koji su nahvatani i na silu odvedeni na ratiste ... ALI NISU SVI CIVILI VOJSKA .... kukavice , mamini sinovi i ostali su CIVIILI bili i ostali tako da mislim da je ta stvar resena oko polemike !!!!
 
whitenicky:
E ovo je sad vec polemika koja nije za temu , ko je vojska i sta je vojska .... civili su ljudi koji idu na odsluzenje vojnog roka , ljudi koji su odsluzili vojni rok i rezervni su sastav , ljudi koji su mobilisani za vreme rata .... ili kako kazu , oni koji su nahvatani i na silu odvedeni na ratiste ... ALI NISU SVI CIVILI VOJSKA .... kukavice , mamini sinovi i ostali su CIVIILI bili i ostali tako da mislim da je ta stvar resena oko polemike !!!!
jel poznajes bokija jeza bio je u 72 do mislim2000
 

Back
Top