Rat u Ukrajini sto se tice Rusa je zavrsen

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.474
Rusi su uspeli u životu postali su izolovana diktatura koja kontoliše ukrajinski izlaz na Crno more,to je nešto!
Изоловани од кога?
На земљи постоји 195 држава а ко је то изоловао Русију, 1/5 држава и то је тебо сви?
Па да ли си ти свестан небулозе коју си окачио?

fauler

Veoma poznat
Poruka
13.103

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.474
Не отвара се страница? Није ни важно, рекох, 1/5 земаља подржава санкције и теби су то сви?
Па треба имати промају у глави за такву тврдњу!
sanction_map.jpg

За твоју информацију, светло зеленом бојом су државе које нису увеле санкције!
И шта сад, и даље ћеш тврдити сви?

fauler

Veoma poznat
Poruka
13.103
Не отвара се страница? Није ни важно, рекох, 1/5 земаља подржава санкције и теби су то сви?
Па треба имати промају у глави за такву тврдњу!
Pogledajte prilog 1156316
За твоју информацију, светло зеленом бојом су државе које нису увеле санкције!
И шта сад, и даље ћеш тврдити сви?
na linku koji ne možeš da otvoriš ima poduži spisak svetskih i evropskih organizacija iz kojih je Rusija izbačena a ti kažeš nema veze nije to ništa,takođe dodatna katastrofa za njih je ogroman broj Rusa koji je napustio Rusiju samo u zadnjih 2-3 meseca jer se ne slažu sa Putinovom ratnom politikom i sad ćeš ti genijalno da primetiš kako je to svega par stotina hiljada ili par miliona ipak je preko 140 miliona i dalje ostalo tu da živi lol

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.474
na linku koji ne možeš da otvoriš ima poduži spisak svetskih i evropskih organizacija iz kojih je Rusija izbačena a ti kažeš nema veze nije to ništa,takođe dodatna katastrofa za njih je ogroman broj Rusa koji je napustio Rusiju samo u zadnjih 2-3 meseca jer se ne slažu sa Putinovom ratnom politikom i sad ćeš ti genijalno da primetiš kako je to svega par stotina hiljada ili par miliona ipak je preko 140 miliona i dalje ostalo tu da živi lol
И, чему служе те светске организације које никада нису осудиле ни једну америчку агресију од гомиле које су починиле?
О чему ти пишеш, о дуплим стандардима као нечему што је релевантно?
Да, колико се то руса иселило, ако можеш прецизно све са изворима који то потврђују?

fauler

Veoma poznat
Poruka
13.103
И, чему служе те светске организације које никада нису осудиле ни једну америчку агресију од гомиле које су починиле?
Да, колико се то руса иселило, ако можеш прецизно све са изворима који то потврђују?
tebi izvori koji nisu ruski ništa ne znače olako ćeš ih diskreditovati kao antiruske zato čemu truda

Mystic+

Legenda
Poruka
69.768

Зато ће те организације да опстану само на Западу и да се хвале међусобно, а то није њихова ни сврха ни циљ!

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.474
tebi izvori koji nisu ruski ništa ne znače olako ćeš ih diskreditovati kao antiruske zato čemu truda
О кавим руским изворима је реч? Питао сам те конкретно:

Могао си бар на прво питање да одговориш, нема везе ни са руским ни са западним изворима?

zemunski kej

Elita
Poruka
18.278
Otprilike to je ta nesto umanjena teritorija carske Rusije. Nesto su Sovjeti osvojili u ratovima a nesto i dobili raspadom Austrougarske. Apsolutno im je ovo dovoljno ,cak previse ali smatram da ce malo da se trguje teritorijama u buducnosti.Nesto ce im prepustiti. Ako smem da dam prognozu stga ce biti Rusko ,Azovsko more ,Crno more zavrsno sa liniojm Hersonmore.na istoku Lugans ,Doneck .Znaci istok~jugoistok Ruski ostalo uKRAJINA-

fauler

Veoma poznat
Poruka
13.103
О кавим руским изворима је реч? Питао сам те конкретно:

Могао си бар на прво питање да одговориш, нема везе ни са руским ни са западним изворима?
https://balkans.aljazeera.net/news/world/2022/4/18/od-putinovih-ratova-pobjegle-stotine-hiljada-rusa
nadam se da će ti se otvoriti lol

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.474
Ниси ми одговорио на прво питање?
Што се тиче чланка, каже 4 до 5 милиона?! Сам наслов дискредитује извор јер, ако прате миграције од 2000-те, значи 22 године не може бити 1 милин више или мање, можда?!
Али добро, за 22 године из Русије отишло 5 милион или 0,034% становништва? Из суседне кроасаније za 10 година отишло 10% становништва?!
Али добро, свако има неке своје, личне, разлоге.
Него да видимо ово:
image-asset.png

Како објашњаваш чињеницу да САД нису избачене ни из једне организације и да не трпе било какве санкције?
Да ли ти, лично, осуђујеш САД као Русији бар за једну агересију од стотине које су починиле и које и дан данас чине?
Ено, њихова армија још није побегла из Ирака, Сирије, Либије, Сомалије...?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
174.534
Руски циљеви на почетку рата:
-денацификација Украјине
-неутралисање војних способности Украјине
-гарантовање украјинске неутралности
-уништење лабораторија за биолошко оружје
-успостављање про-руске власти

Руски циљеви сад:
-довољно плаже за купање
Dobro, ovo poslednje imaju. Nije ni to loše, ide leto.

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.474
Naravno kad je Rus i živi u Rusiji. Nemoj zaboraviti da tamo itekako mora da se pazi šta se piše i priča. Mnogi su zbog pogrešne reči završili u zatvoru, a bilo je i težih slučajeva.
Не балави! Јбт, ти се баш трудиш да покажеш своју ограниченост из теме у тему, из поста у пост?
Ајде, памети не доречена, помози колези и реци ти, кам ги санкције САД-у за било који рат. Зазто нису избачене ни из једне организације ако сте тако правдољубиви?
Не чух реч осуде за њихово присуство, данас, у Ираку, Сирији, Либији, Сомалији...?
У чему је приоблем па нисте никада ни словом осудили америчку агресију?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
174.534

cickos

Zainteresovan član
Poruka
280
Rat u Ukrajini sto se tice Rusa je okoncan. Teritorija koju danas kontrolise Rusija je ta koju zele da prisvoje zauvek. Oni su zadovoljni jer su Ukrajinu potisnuli od Crnog mora. Nisu hteli totalno da oduzmu Ukrajini pristup Crnom moru vec su im dali mali koridor do mora. Dakle za Rusiju je rat okoncan sto se tice osvajanja teritorije. Ono sto oni sada rade je samo to da brane osvojenu teritoriju.

Medjutim za NATO rat nije gotov i trajace sve dok NATO bude zeleo da traje. Zeleni covek je NATO marioneta i on je na kraju krajeva i nebitan za dalja desavanja u Ukrajini. NATO ce odugovlaciti ovaj rat dokle god bude zivog muskarca Ukrajinca da ratuje.

Zasto je NATO-u bitno da se ovaj rat u Ukrajini produzi sto duze? Pa zato kako bi mogao da jos vise hmogenizuje zapad i jos vise da okupira Evropu. Jer taj rat je odlican izgovor da NATO ojacava. Pre rata u Ukrajini NATO je bio pred raspadom. Da je Rusija sacekala jos koju godinu NATO bi se raspao jer nema funkciju a jako je skup za zapad. Medjutim Bajden u dogovoru sa Putinom su resili taj problem. A zasot je Putinu bitan rat u Ukrajini? pa zato sto cene goriva rastu a samim tim Rusija jaca ekonomski. Najveca koleteralna steta ovog rata je naravno Ukrajina koja je unistena u svakom pogledu, a onda Evropa. Evropa je ozbiljno ekonomski ranjena i kako vreme odmice Evropa ce sve vise da gubi ekonomski.

A Amerikanci su sve ovo platili Rusima Ukrajinskom teritorijom.

Sta dalje? Dakle rat ce trajati jos neko vreme dok ima zivih Ukrajinaca a onda ce se okoncati tako sto ce Rusija staviti novu granicu. A Evropa ce biti ekonomski prepolovljena, amerika ce ojacati ekonomski kao i Rusija. Evropa ce dugo godina zadrzati sanskcije Rusiji i samim tim ce sebe jos vise unistiti a Amerikaci i Rusi ce tajno saradjivati. Amerikanci ce kupovati ogromne kolicine Ruskog gasa i pretvarati ga u tecni gas i kao takav ce ga prodavati vropljanima po ogromnoj ceni i zaradjivati ogroman novac. Dolar ce zato mnogo ojacati a evro ce se totalno unsititi i bice opredmet sprdnje na svetskimberzama. Evropa ce biti jako siromasna americka kolonija. Britanija ce biti jaka zato je ona i napustila Evropsku uniju jer je znala planove na vreme.
Ovaj rat je u funkciji Velikog Reseta i NSP, koji treba da se svrsi do 2030, a ukljucuje jednu globalni poredak, valutu, digitalni novcanik, socijalnu kartu, socijalno i ekonosko porobljavanje pojedinca, dehumanizacija i spoj covjeka sa centralnim megakoputerom uz pomoc 6G.
Nije jasno, da li je putko njhov igrac (znamo da je "svabov new lider") ili su ga doveli u corsokak bez izbora. Bilo kako bilo, rat odradjuje planiranu svabovu agendu, poput kovida . . .

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.474
Čudan mi je naslov. Nisu stotine hiljada nego milioni, i to do 2020. dok još nije bilo rata.
Ove godine računa se da ih je otišlo još blizu 4 miliona. Dosta programera zbog sankcija, ali i zbog moguće mobilizacije. Nikome se ne ratuje u tuđoj zemlji za imperijalne ciljeve.
Ко рачуна и на основу чега и о каквој мобилизацији је реч када не примају ни добровољце?

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.474
Primaju itekako.
Ајде, најбоље да ми ти из Новог Сада обајашњаваш шта се овде дешава?
Ајде, обавести ме где су центри за пријављивање, да одем и проверим?
Ево, ја сам на граници, близу дешавања, мора да код мене има неки центар али не знам где је па ми реци?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
174.534
Ајде, најбоље да ми ти из Новог Сада обајашњаваш шта се овде дешава?
Ајде, обавести ме где су центри за пријављивање, да одем и проверим?
Ево, ја сам на граници, близу дешавања, мора да код мене има неки центар али не знам где је па ми реци?
Hajde ti meni reci kako su ovi naši što ratuju tamo i svako malo sa javljaju i hvališu po društvenim mrežama dospeli tamo?
Opet se praviš Englez. :lol:

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.474
Hajde ti meni reci kako su ovi naši što ratuju tamo i svako malo sa javljaju i hvališu po društvenim mrežama dospeli tamo?
Opet se praviš Englez. :lol:
Јбт, да ли си стварно толико ограничен па не разликујеш Доњецк и Луганск од Русије?
Још увек се те два области нису припојиле Русији!
Берић и многи други тамо су већ неколико година и какве то везе има са Русијом?
Ајде да ти купим неки добош па да по њему убудуће лупаш?

Dе Sisti

Legenda
Poruka
64.929
Руски циљеви на почетку рата:
-денацификација Украјине
-неутралисање војних способности Украјине
-гарантовање украјинске неутралности
-уништење лабораторија за биолошко оружје
-успостављање про-руске власти

Руски циљеви сад:
-довољно плаже за купање
Ako se rat završi povlačenjem, ovdašnji rusoeksperti će tvrditi da je cilj, od samog početka, bila i ostala odbrana Rostov

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.