Rat u Ukrajini i srpsko teritorijalno / nacionalno pitanje.

zofr

Iskusan
Poruka
5.579
Озбиљно, у Србији евро најјефтинији због страних инвеститора. Ма шта ми наприча. Испаде не ваља овај курс, него је боље оно када је у 10 година евро порастао за око 70 динара. Питај људе са стамбеним кредитима какав им је курс, или привреднике који су дигли кредите а који коначно могу да предвиде, а не да гледају у пасуљ да ли ће се евро залетети.

Одакле ти на крају крајева идеја да ово није реалан курс евра. Ако није, колики би по твом мишљењу требао да буде и на основу чега тако нешто мислиш. Уз напомену да нам девизне резерве нису баш превише ослабиле када се брани курс, а да се дешавало прилично често да се еври купују, посебно током летњих месеци када туристи и гастербајтери дођу у Србију, како евро не би изгубио на вредности.

И није мени 100 евра проблем, већ твој заиста бедан покушај манипулације шта си ти све са 100 евра могао да купиш некада. Исто као када бих ја рекао, имамо најјефтинију струју у Европи. Шта то доказује, да смо ми земља високог стандарда? Не наравно, јер ће одмах као контрааргумент ићи да су наша примања међу најнижима у Европи и многи други аргументи.

Ако улазиш у расправу потруди се да користиш нешто што макар мало личи на аргумент.
Да прекинемо, видим да површно гледаш на ову материју, а и имаш тенденцију да вређаш.

Нађи неку другу жртву.

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
26.160
Ceka se da Rus izbije na Dunav

A onda sledi postrojavanje

aleksandar-vulin-foto-mod-254492.jpeg

fobos11

Iskusan
Poruka
5.113
Да прекинемо, видим да површно гледаш на ову материју, а и имаш тенденцију да вређаш.

Нађи неку другу жртву.
Сагласан сам да прекинемо. То што ниси у стању да произведеш један разуман аргумент у расправи, па си сада много увређен, то је твој проблем. Нисам те увредио било чиме, већ сам једино тражио од тебе аргументе, а ти цвилиш о 100 евра 2012. године и ван тога ниси био у стању да кажеш било шта разумно.

A

Andorra

Gost
Rusi su izvršili invaziju na Ukrajinu i svojom vojskom zasada "razgraničili" rusko od ukrajinskog na teritorijima Ukrajine.

Srbi baš kao i Rusi imaju sličan ili gotovo identičan problem, polažu istorijska i nacionalna prava na određene teritorije / Kosovo i Metohija, Republika Srpska, u perspektivi možda i Republika Srpska Krajina ali za sada Vojska Srbije ne interveniše kao što to čini Vojska Ruske Federacije.

Ostaje pitanje da li će i Vojska Srbije intevenisati kao što to čini ruska vojska, kada i pod kojim okolnostima? Da li uopšte Vojska Srbije može tako nešto učiniti i koja bi bila cijena takve intervencije?
Neće.

Sad je u modi Otvoreni Balkan i međusobna saradnja, a ne ratovanje.

Šta budućnost nosi - niko ne zna, ali - ko zna - uz malo mozga možemo mi u ovim našim krajevima još i solidno proći u ovom polarizovanom svetu.

Meni su osećanja ljudi jasna, ali osećanja nekad čovek mora ostaviti po strani da bi preživeo i nastavio dalje. Nama je svima ovde trenutno u interesu da međusobno sarađujemo i održavamo dobre komšijske odnose. Toga je većina svesna, a ko nije - postaće. Mogu se batrgati, opirati, kmečati, ali će vremenom svi "leći na rudu" i Otvoreni Balkan će zaživeti, jer to podržavaju i EU i USA.

Ratovi moraju imati neki stvarni smisao i svrhu, a ne puko "nekad bila moja teritorija, hoću je nazad". Ni Rusi ne ratuju (samo) zbog toga, već zbog niza drugih razloga. Čak i da nam Međunarodna Zajednica sutra vrati nazad Kosovo i pokloni Republiku Srpsku - šta onda? Mahati zastavama i slaviti teritoriju, kao što to rade Hrvati? Dizati sebi samopouzdanje, jer smo, eto, "pobedili". Nikome to neće hleb na sto doneti...

Mislim da smo se mi i previše napatili u ratovima devedesetih da bismo ponovo ulazili u bilo kakve sukobe. Pogotovo danas kada USA vlada Evropom i još uvek je tu vrlo prisutna i jaka. A dok USA oslabi i olabavi stisak Evrope - ko zna kakve ćemo sve mi ovde sporazume postići i dostići.

Ljudima je uvek i jedino važno kako će živeti. Ako dobro žive - baš ih briga gde su im granice i kako im se zemlja zove.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.