Rat u Ukrajini (22)

Šta je cilj Rusije?


  • Ukupno glasova
    95
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Грчки извор: Руска хиперсонична ракета „Кинжал“ успела је да погоди заједнички украјинско-НАТО центар за контролу и комуникацију, постављен на дубини од 130 метара. У подземном штабу били су смештени званичници НАТО-а и наводно је било смештено преко 300 људи. Највише су Британци и Пољаци, али је било и Американаца и представника приватних компанија које подржавају комуникације и пренос података. Ово је први масовни удар на особље НАТО-а и није познато како су западне престонице реаговале јер одговора није било. То ће бити исто као да се призна активно учешће људства у рату против Русије. У наредним данима ће се видети у којој мери ће то утицати на вођење украјинских и западних операција и покушаје заустављања руске офанзиве на Бахмут.
 
Pakt Nemake

Pakt protiv Kominterne iz 36. nije nikad realiziovan, Japan nije nikada napao SSSR. Trojni pakt iz 1940. pored Nemaca, Japan i Italije potpisale su Madjarska, Rumunija, Bugarska i Jugoslavija a Danska i NDH tek posle kapitulacije Jugoslavije i Danske, Spanija i Finska nisu bile clanice pakta. Moje pitanje je bilo koje su dve clanice sklopile jedan od paktova sa liste do 39. i napale trecu zemlju? Nemacka i SSSR , niko drugi.
Izvolte Djuro ko je potpisao pakt

acp.png


A sad nam reci po kom od paktova su Poljska i Nemacka raskomadale Cehoslovacku 1938.
 
Prosuo si glupost, pa ako neko ne razmisli mozda i bude imala neki uticaj na njega...
Uglavnom baleti Cajkovskog nikada nisu prestali da se izvode, izvode se i veceras po gradovima Evropre kao i uvek... Jedino ako mislis da zbog Cajkovskog ili Gogolja treba da ukinu sankcije prema agresoru, ali to stvarno ne verujem da ce se desiti....
Pazi pametni,nisam ja to izmislio,to kazu Rusi,cak ima i video sta su sve zabranili.Sankcije krse upravo oni koji su ih i uveli,jadno da jadnije ne moze.A agresor je Ukrajina a ne Rusija i ja sam vec koji put pisao zasto.E sad,to sto zapad ne voli,mrzi,prezire Rusiju,to je vec njihova stvar.
 

PROPAO JOŠ JEDAN NEMAČKI GIGANT: Poznati trgovački lanac ide u stečaj, ugroženo 300 prodavnica širom Evrope, radnicima preti otkaz​


Još jedan poznati nemački trgovački lanac morao je da podnese zahtev za stečaj od početka 2023. godine.


Nemački mediji prenose da je "Reno Schuhcentrum GmbH" pred bankrotom i da je okružni sud u Hamelnu 28. marta 2023. naredio preliminarni stečajni postupak.




Maloprodaja obuće "Reno" ima gotovo 300 poslovnica u Evropi i blizu 180 lokacija u Nemačkoj. Ukupno je 1.000 radnih mesta pogođeno stečajem.


Reč je o drugom najvećem trgovačkom lancu obuće u Nemačkoj nakon Dajhmana.

Zahtev za nelikvidnost očigledno utiče samo na nemački ogranak kompanije, ali ne i na sestrinske kompanije u Austriji i Švajcarskoj.


Posrnuli lanac cipela tek je pre šest meseci dobio novog vlasnika. Krajem septembra HR Grupa prodala je maloprodaju obuće kompaniji cm.sports GmbH u saradnji s GA Europe.


O tome koliko je stanje u ovoj kompaniji zaista loše govori i podatak da veb prodavnica trenutno nije dostupna za kupovinu.


- Naša onlajn trgovina trenutno nije dostupna. Molimo vas za razumevanje i uskoro ćemo vam se obratiti s novostima - piše na web-stranici "reno.de".


Nekoliko trgovinskih lanaca je već podnelo zahtev za bankrot poslednjih meseci uključujući dva velikana u industriji obuće - Gerca i Salamandera. Kompanije su za to okrivile posledice pandemije korone i opadanje raspoloženja potrošača.


Reno se takođe neko vreme nalazio u ozbiljnoj krizi.

https://www.kurir.rs/planeta/413571...m=single_mostread&utm_campaign=adria_internal sankcije rusiji nikad jace nisu donosile rezultate :cepanje:
 
Nije tacno...USA ce zastititi i spasiti Rusiju...Zastitice njenu celovitost.... Nece dozvoliti da se raspadne...Narod ce smeniti Putina....
Lepe ti zelje.Doduse nerealne,ali lepe.Pa pitanje je dana kad ce puci u SAD,tamo je kriticnije nego u Rusiji.Tamo je narod naoruzan,nezadovoljan i spreman na promene,video sam da su protestvovali,banke im pucaju,inflacija ide gore,nece imati priliku da nastampaju jos par desetina milijardi dolara da pokriju budzetski deficit jer ga niko nece.A ako iole hoces da procitas,videces da sa druge strane,u Rusiji,nema pucanja banaka.Nece Putin nigde,on ih je digao,vidis da mu niko nista ne moze.Pa zar nebi Ameri,stari majstori napravili neku obojenu revoluciju u Moskvi,da mogu?
 
Vrlo prosto. Dosta Rusa iz IT sektora je zaradjivalo pare prodavajuci svoje usluge zapadu. Uvodjenjem sankcija zapada Rusiji ostali su bez mogucnosti da to rade sa teritorije Rusije. Zato to rade sada sa teritorije Srbije.... Koriste Srbiju kao proxy da maznjavaju lovu zapadnjacima :maramica:

Mada ja da sam Rus iz IT sektora pre bi izabrao Egipat nego Srbiju....

Lepse je tamo a i zivot je neuporedivo jeftiniji nego u raspalom Beogradu....

U Sharm El Sheiku za par dana 30+ celzijusa i temperatura mora preko 23C :maramica:

Ovaj moj Rus radi za neki ogromni ruski lanac samoposluga kao neki šef IT-ja. Doveo ženu i dete.

Zašto li je on pobegao kad radi za Ruse?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top