Rat u Ukrajini (19)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    134
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Сирија није признала Косово.
Србија је послала спасиоце само у Турску која не само да признаје Косово већ га и опрема наоружањем.
Republika Srpska je poslala spasilačke timove i u Siriju i u Tursku.
Vuqiqi neće da se zameri Kurtiju.
 
Ukrajinci streljaju ratne zarobljenike, obaraju helikopter i ubijaju pola Ukrajinskog vojnog vrha, razvaljuju zgradu pored vrtića i ubijaju sopstvenu decu, razvaljuju šoping centar u kijevu i ubijaju sopstvene ljude, bombarduju Poljsku i ubijaju Poljake, dron im stiže do Zagreba, sreća da niko nije poginuo.. kakvi nesposobni degenerici ratni i zločinci jbm ti
 
Od tebe nema iritantnijeg i umišljenijeg forumaša.

To što ne ćutim na gluposti poput tvojih ali i sličnih ili još gorih na drugoj strani ne znači da sam umišljen

To da iritiram ekstreme na jednoj i drugoj strani mi je poznato, vrlo sam zadovoljan zbog toga i ne nameravam da prestanem.

Informiši se i ne lupetaj pa neće biti neželjenih replika i spuštanja na zemlju.
 
Cela Evropa je pala kao gnjila kruška Hitleru u šake, uz minimalne gubitke, vreme otpora od 6 sati do tri nedelje po zemlji.
Smatrao je da može i sa SSSR-om slično i za malo da bude u pravu, za malo...

Poenta šbb kbb pitanja nije bilo zašto je Hitler odlučio da napadne SSSR i zašto je Staljin terao do Berlina u kontri.
Pitanje je bilo šta bi se desilo da su Rusi stali na svojim granicama.

Iskreno, tu se kao prelomna javlja bitka poznata kao operacija Bagration koja se vodila na ogromnog frontu na zapadnim granicama SSSR i rezultirala je monstruoznim gubicima na obe strane ali posebno teškim na nemaćkoj.

Da su se Nemci povukli van granica SSSR bez te bitke a Rusi stali na svojim granicama (neki separatni mir recimo) rat u Evropi bi trajao jš dugo, dugo sa vrlo upitnim ishodom.
120 nemačkih divizija je bilo na istočnom frontu.
Da nisu bile vezane tamo, možeš samo da zamisliš šta bi bilo u Normandiji ili Siciliji. Nikad se ne bi iskrcali anglosaxi.
 
Pre nekoliko godina ljudi koji su dali novac u njen fond su je tuzili za prevaru , posto novac koji je dobila, trosila je za finansiranje luksuznog zivota. To sto je uradila je protivzakonito, ali sud u Moskvi je odbio da podigne optuznicu jer je ona ipak predstavnik nevladine organizacije i nije bilo politicki prihvatljivo da je gone.
Medjutim nakon velikog pritiska javnosti sud je bio prinudjen da podigne optuznicu protiv nje za prevaru kako bi se novac vratio donatorima koji su ga potrazivali nazad.
Pobegla je u nemacku 2017 godine sa laznim pasosem i novcem donatora i trazila azil. Na poternici je od tada i jos uvek je potrazuju zbog pronevere vise od 12 miliona evra.
Njen miz je ostao u zatvoru , takodje zbog pronevere novca. Inace osudjen po privatnoj parnici ljudi koje je prevario ,a ne drzave. Deo novca koji je ukrao je vracen investitorima, ali veliki deo je potrosen. On sada sluzi kaznu zatvora i nece u skoroj buducnosti izaci.

Poenta mog odgovora tebi nema veze sa njihovim privatnim zivotom vec sa time da nasa draga i cedna Olga nije u Rusiji vec 6 godina, vec u bekstvu, pa me zanima odakle ona zna da je poginulo 40 hiljada Vagnerovaca?
Свака част на информисаности. Још једна либералка-лоповка.
 
Ma ne, gde vidiš da se radujem? Tebi je kao izrazitom rusofilu laganje genetski usađeno, ali nemoj tako providno.

Pristojan i normalan čovek ne bi komentarisao streljanje zarobljenika u pozitivnom kontekstu.
Iz toga sledi da nisi ni pristojan ni normalan.

U ratu se dešavaju svakojake strašne stvari ne treba ih dodatno potencirati.

Isto mislim i za ludake na drugoj strani koji su se silno poradovali vesti da Vagnerovci navodno više neće uzimati zarobljenike.

Ja ne podržavam eskalaciju rata, ja želim da on stane.
To se ne bi moglo reći za mnogo ovde na forumu koji misle da je kraj rata onda kada jedna strana bude potpuno poražena i ponižena.
 
Ruski spasioci u Hataju danas spasili dvoje dece iz ruševina.. jedno ima 18 meseci..
Nadam se da će Turska znati ovo da ceni

Uzgred

Ni jedna evropska zemlja, uključujući i Srbiju, nije poslala bilo kakvu pomoć Siriji, samo Turskoj.
Kakva je to poruka, da li su to vrednosti za koje se Evropa zalaže.

Nešto je ozbiljno trulo, što reče neko ovde
 
Uzgred

Ni jedna evropska zemlja, uključujući i Srbiju, nije poslala bilo kakvu pomoć Siriji, samo Turskoj.
Kakva je to poruka, da li su to vrednosti za koje se Evropa zalaže.

Nešto je ozbiljno trulo, što reče neko ovde
Скоро је извесни Пол Масаро рекао да Сирији не смеју слати ништа јер "ће Асад да профитира на људској трагедији"

Врло болестан и изопачен начин размишљања
 
Ruski spasioci u Hataju danas spasili dvoje dece iz ruševina.. jedno ima 18 meseci..
Nadam se da će Turska znati ovo da ceni
Ако наши спасиоци спасу неке људе, хоће ли Турска знати да цени то? Рецимо, да не шаље Албанцима оружје којим могу бити убијени неки Срби?
 
Poslednja izmena:
Zarobljenici od ranije. Dovedeni u sumu i ubijeni. Verovatno Ukrajinski vojnici koji su frustrirani gubicima svojih saboraca. Mozes ako pazljivo pogledas video da vidis o cemu se zapravo na njemu radi i nije dobro da su sebe snimali i to objavili jer im preti ako prezive sve ovo sud za ratne zlocine. Do sada su sigurno indetifikovani, ako ne Rusi inda sigurno Ukrajinske vlasti jer ovako ponasanje prema zarobljenicima steti reputaciji i legitimnosti Ukrajinske vojske. Sto je jako lose, a vec su u losoj situaciji.
Svejedno , tamo je ratna zona i pojedinci ponekada van kontrole rade ovakve stvari. Vrlo cesto saborci sami likvidiraju svog druga koji pocini gnusni zlocin jer ne zele da budu gonjeni kao saucesnici.
 

I opet ti mučeniče ne čitaš šta prenosiš pa ti se tako ponovo provukao komentar koji uopšte nije pozitivan za Ukrajinu

Haubice koje su isporučene, iako spadaju u moderni varijantu, su pre isporuke osakaćene i poskidani su svi napredni sistemi koji ih čine mnogo efikasnijima i ubojitijima.

Zašto je to urađeno, zašto čerupaju opremu koju šalju Ukrajincima.
Zato što se plaše da će biti zarobljena i provaljena od strane Rusa.
 
Pristojan i normalan čovek ne bi komentarisao streljanje zarobljenika u pozitivnom kontekstu.
Iz toga sledi da nisi ni pristojan ni normalan.

U ratu se dešavaju svakojake strašne stvari ne treba ih dodatno potencirati.

Isto mislim i za ludake na drugoj strani koji su se silno poradovali vesti da Vagnerovci navodno više neće uzimati zarobljenike.

Ja ne podržavam eskalaciju rata, ja želim da on stane.
To se ne bi moglo reći za mnogo ovde na forumu koji misle da je kraj rata onda kada jedna strana bude potpuno poražena i ponižena.
Drug Emihs sa svojim jasnim stavom Podržavam ruske interese u Ukrajini i genocid na ukrajinskim narodom zaslužuje nekakvo poštovanje, jer bar priznaje. A ti sa svom patetikom i krokodilskim suzama, apsolutno nikakvu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top