Rat u Ukrajini (19)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    134
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Misliš da bi poginule stotine tisuća i bez ruske agresije na Ukrajinu?
У Донбасу би се десило крвопролиће, Луганск, Доњецк и Крим би опасно пострадали, јасне намјере украјинског режима да се ликвидирају било какви покушаји аутономије унутар Украјине.Извјештаји са терена говоре да се борци ДНР и ЛНР третирају далеко горе од руских војника и да се често убијају по кратком поступку.Исти народ буквално.ЕУ-САД-НАТО никада нису уважиле чињеницу да постоји једна друга Украјина и зато гледамо грађански рат гдје су се упетљале две јаке војне силе.Жалосно али је тако.На страну навијање, анимозитети али ако гледаш реално објективно са стране требало би да видимо исто.
 

Šta su saveznici i partneri do sada uputili u Ukrajinu​


VAŠINGTON - Iako svijet nije jedinstven kad je u pitanju posmatranje rata u Ukrajini, svi se slažu da bi bez zapadne pomoći, kroz zemlje okupljene u Kontakt grupu za odbranu Ukrajine, uprkos hrabrosti Ukrajinaca odbrana te zemlje odavno pokleknula.


Prema podacima sa sajta Forum in the Arms Trade iz Vašingtona, zaključno s krajem januara 2023. godine, vojnu pomoć Ukrajini obezbijedila je ili obećala 31 zemlja. Navodimo ključne sisteme koje su ove zemlje ponudile.

Australija

Ova zemlja isporučila je ili obećala isporučiti M113 oklopna vozila, šest M77 155 mm haubica, četiri M11 oklopnjaka, kao i dronove, municiju, projektile i druge vrste oklopnih vozila u vrijednosti od 68 miliona dolara.

Belgija

Belgija je isporučila 200 antitenkovskih projektila, 5.000 automatskih pušaka i mitraljeza.

Češka

Ova zemlja je isporučila značajnu pomoć Ukrajini, koja uključuje 90 tenkova T-72, oklopna vozila, helikoptere Mi-24, 160 ručnih protivvazdušnih bacača strela-2, 4.000 minobacačkih granata, puške, metke, pištolje i ostalu opremu.

Danska

Ova zemlja je isporučila 19 haubica cezar kalibra 155 milimetara, 2.700 antitenkovskih ručnih bacača, 300 stinger protivvazdušnih projektila, antibrodske rakete harpoon i zaštitnu opremu.

Estonija

Ova baltička zemlja isporučila je 60 haubica tipa FH-70 155 mm i D-30 haubice kalibra 122 milimetra. Isporučeni su municija, ručni bacači, antitenkovski projektili javelin i devet njemačkih haubica.

Evropska unija

Blok 27 zemalja odobrio je vojnu opremu i oružje u vrijednosti od dvije milijarde evra.

Finska

Finska je prije dvije sedmice odobrila vojnu pomoć vrijednosti 434 miliona dolara, koja uključuje haubice, 2.500 automatskih pušaka s 150.000 metaka, kao i 1.500 ručnih antitenkovskih bacača.

Francuska

Ova zemlja je isporučila šest haubica cezar, milan antitenkovske navođene sisteme i još određenu količinu haubica.

Grčka

Ova južnoevropska zemlja poslala je municiju 155 milimetara, ručne bacače raketa i automatske puške, bez navođenja detalja.

Hrvatska

Naš sjeverni susjed je, prema podacima Foruma, Ukrajini isporučio opremu u vrijednosti od 16,5 miliona evra, koja uključuje puške i zaštitnu opremu.

Kanada

Kanada je obećala ili već isporučila četiri tenka leopard 2, NASAMS PVO sistema, 200 oklopnih vozila senator, osam oklopnjaka drugog tipa, M777 haubice, 4.500 M72 raketnih lansera i oko 7.500 ručnih bacača. Poslano je 20.000 granata 155 mm, oko 1,5 miliona komada različite municije, oprema za satelitski internet, drugu elektronsku opremu i različite senzore, te nekoliko paketa vojne pomoći vrijednosti više stotina miliona dolara, bez navođenja dodatnih detalja.

Njemačka

Najveća evropska zemlja isporučila je ili obećala 14 tenkova leopard 2, 40 marder oklopnih vozila, protivvazdušni sistem patriot, 24 antitenkovskih projektila gepard, 50 cheetah PVO sistema, 56 PbV-501 oklopnih vozila, hiljadu antitenkovskih ručnih bacača i 500 stinger PVO bacača, tri raketna lansera M270 i pripadajuću raketnu municiju, 100 haubica na gusjenicama, 16 tenkova za postavljanje pontonskih mostova, IRIS-T protivvazdušni sistem, opremu za pontonske mostove, 167.000 raznih granata, 12 vozila za izvlačenje i 50 čistača mina.

Irska

Irska je isporučila opremu koja ne uključuje oružje, poput pancira, medicinsku opremu i gorivo.

Italija

Ova zemlja je odobrila transfer vojne opreme, ali još nema odluke parlamenta. Oprema uključuje stinger projektile, antitenkovsko oružje, puške i mitraljeze.

Japan

I Zemlja izlazećeg sunca je isporučila opremu koja ne uključuje oružje, poput pancira, šljemova, kombija i civilnih dronova.

Letonija

Letonija je uputila Ukrajini dva Mi-7 helikoptera, četiri ostala helikoptera, dronove, šest samohodnih haubica 155 milimetara i singer projektile.

Litvanija

Ova zemlja je poslala dva Mi-8 helikoptera, stingere, PVO municiju i sisteme, 62 M113 oklopnjaka, haubice 105 milimetara i 12 PzH2000 haubica uz pripadajuću municiju.

Luksemburg

Oni su u Ukrajinu uputili 102 NLAW antitenkovska ručna bacača, vojne šatore i terenska vozila.

Nizozemska

Ova zemlja poslala je ili obećala dvije baterije patriot PVO sistema, 200 stingera, 3.000 šljemova, 2.000 pancira, 30.000 metaka, puške, 400 njemačkih ručnih bacača, samohodne haubice, oklopnjake i drugo teško naoružanje, bez navođenja dodatnih podataka.

Norveška

Ova zemlja obećala je osam leopard 2 tenka, a isporučila je 100 mistral bacača, 4.000 antitenkovskih bacača, 22 M109 155 mm samopokretnih haubica, kao i tri raketna lansera dugog dometa u zajedničkoj donaciji s Ujedinjenim Kraljevstvom, kao i hellfire avionske projektile.

Poljska

Kao jedna od najodlučnijih podržavalaca Ukrajine, Poljska je poslala ili obećala 14 tenkova leopard 2, 30 PT-91 tenk, čak 260 T-72 tenka, tri skvadrona krab haubica 155 mm, sisteme PVO, ručne bacače, municiju, granate, rakete, minobacače, kao i protivavionske topove S-60.

Portugal

Portugal je obećao ili nabavio četiri leopard 2 tenka, 29 oklopnjaka M113, pet M114 haubica, granate, municiju, automatske puške i šest kamov vatrogasnih helikoptera.

Rumunija

Rumunija je isporučila vojnu opremu u vrijednosti od tri miliona evra koja ne uključuje oružje.

SAD

SAD, kao daleko najvažniji dobavljač opreme u Ukrajinu, obećale su ili isporučile 31 M1A2 tenka, više od 230 haubica i 1,3 miliona granata, laserski navođene raketne sisteme, dronove samoubice, izviđačke dronove, 38 himars višecijevna raketna lansera s pripadajućim raketama, osam raketnih sistema zemlja - vazduh, više od 10.000 javelin i stinger ručnih bacača, 20 Mi-17 helikoptera, 5.200 precizno navođenih artiljerijskih granata, 105.000 RAAM granata, 45 T-72 renovirana tenka, 50 bradley oklopna vozila, 108 miliona metaka, 58 obalskih ili riječnih brodova, osam avenger PVO sistema, 59 dodatnih bradley oklopnjaka, 90 stryker oklopnjaka, te dodatnu opremu. Ukupno, američka pomoć Ukrajini do sada iznosi 24,9 milijardi dolara.

Sjeverna Makedonija

Ova zemlja je poslala nedefinisanu vojnu opremu, ali iz izvještavanja vojnog analitičara Aleksandra Radića iz Beograda, u pitanju je više desetina tenkova.

Slovačka

Ova zemlja je isporučila PVO sisteme S-300 i osam samohodnih haubica zuzana.

Slovenija

Ova zemlja je isporučila 28 M-55S tenka, kao i tenkove T-72 i oklopnjake.

Španija

Španija je isporučila 1.370 antitenkovskih ručnih bacača, 700.000 metaka, medicinsku opremu i drugu neborbenu vojnu opremu.

Švedska

Švedska je isporučila 12 155 milimetara haubica archer, 50 CV90 borbenih vozila, NLAW antitenkovske ručne bacače, PVO sisteme, pancire i automatske puške.

Turska

Ova zemlja je isporučila Ukrajini dronove bayraktar TB2, a pristala je i da ove dronove proizvodi u kooperaciji s Ukrajinom.

Ujedinjeno Kraljevstvo

Ova zemlja isporučila je ili obećala 14 tenkova challenger, 30 samohodnih haubica, 100 oklopnjaka, 10.000 ručnih antitenkovskih bacača NLAW i javelin, oklopnjake saxon, starstreak PVO sisteme, dronove samoubice, radare, teške dronove, M270 bacača raketa, PVO sisteme u vrijednosti od 1,2 milijarde dolara, tri dugodometna raketna lansera zajedno s Norveškom, 50.000 granata, projektile za bacače raketa, AMRAAM PVO projektile i dodatnu količinu dronova.
 
Da, al rusosiiti to negiraju i to krvavih beonjaca

Naime za njih je Estonija, koja ima redovnu armiju od neverovatnih 7200 vojnika, dakle tek jednu jedinu brigadu i pomocno osoblje, supersila koja im preti egzistencijalno.

Kada cujes, a cuo si to garantovano do sad na ovoj temi nebrojeno puta i cak i bez ozbiljnije analize takve tvrdnje, odmah znas da toj grupi ljudi nesto ozbiljno manjka u glavi.

Recimo mozak.

Mnogo se ti pravis glup za jednog CIA spijuna i NATO placenika.

Estonija nije nikakva pretnja kao takva za Rusiju ali jeste ogromna pretnja kao baza za americke nuklearne rakete uperene na Rusiju jer je na samoj granici Rusije u blizini najvecih ruskih gradova.
 

Dobrovoljci iz Turske počeli su sa vojnom obukom u bataljonu Sudoplatova, javile su danas „RIA Novosti“.


Došao sam iz Turske sa prijateljima. Mi smo protiv nacista, znamo šta se ovde dešava i u Ukrajini. Razumemo da se Rusija ne bori protiv Ukrajine, već protiv nacista koji njome vladaju“, rekao je jedan od ovih dobrovoljaca.

On je priznao da je nekoliko godina već živeo u Moskvi, gde je studirao i stekao mnogo prijatelja. Dodao je da je prethodno u svojoj zemlji služio u vojsci, ali da nije učestvovao u vojnim konfliktima.

„Svi znaju da teroriste sponzorišu SAD, a ne Ukrajinci ili Sirijci. Sponzorišu ih kako bi svuda izazvali nered. Oni na tome zarađuju i isto to se sada radi ovde“, objasnio je Turčin, odgovarajući na pitanje kako komentariše konflikt u Siriji i Ukrajini.

Drugi dobrovoljac takođe je kazao da vidi sličnost između situacije u bivšim zemljama SSSR-a i na Bliskom istoku.

„Mi smo danas protiv imeprijalista i nacista, i ovaj rat će Rusija dobiti u svakom slučaju“, rekao je on. Mladić je dodao da se njegovi sunarodnici koji su odlučili da stupe u borbe na strani Rusije zajedno sa njim odlično slažu sa svim pripadnicima bataljona.

„Prihvatili su nas izuzetno dobro“, objasnio je.

prenosi RT
 
Mnogo se ti pravis glup za jednog CIA spijuna i NATO placenika.

Estonija nije nikakva pretnja kao takva za Rusiju ali jeste ogromna pretnja kao baza za americke nuklearne rakete uperene na Rusiju jer je na samoj granici Rusije u blizini najvecih ruskih gradova.
to su samo tvoja sizofrena cepanja

ja ne znam tacne tehnicke specifikacije, ali cini mi se da si bas ti spominjao da hipersonicnim projektilima treba 200-300 sekundi da pocnu da prze zapad?
to je samo par minuta. nema nikakve potrebe za Estonijom. i zasto niste Estoniju napali, koja JESTE NATO, nego Ukrajinu, koja NIJE NATO. da ne pominjem da je Estonija bliza nego Ukrajina ako gledas Moskvu. nigde logike u tvojim teorijama.

ja razumem da Rusija jednim vrlo malim delom razloga zaista ratuje da pomogne etnickim Rusima u Ukrajini, ali nema mozga ako kazem da ratuje zbog NATO. ratuje za svoje interese, da, al NATO nije to. NATO snabdeva Ukrajinu isto za svoje interese, ali treba da razmisljas i van toga, NATO moze da se ukine u ponedeljak trajno. to ne menja ni milimetar interese Rusije da ovlada terenom Ukrajine na sve nacine. Rusija je imala interes da drzi vlast u Ukrajini i pre 100 i pre 200 i pre 400 godina. taj je interes i tada i danas potpuno isti. dakle samo debilcinama i Goljasima sa Golije nije jasno da Rusija ratuje za svoj interes, a ne za NATO, koji u vecini ruske istorije nije ni postojao.

a utvrdili smo i jos nesto, da je recimo Nemacka imala 300+ ispravnih tenkova a Rusija 12.000, to je pre pocetka rata, sad ste daleko od te cifre, a te nepostojece pretnje su bile izgovor za rat protiv komsiluka, jedino ako ti imas neku Generalsku misao u kojoj smatras da se sa 300 tenkica moze osvojiti Rusija. al onda si bas debilcina. mnogo veca nego sto te inace smatram.

a sada ce Evropa dugorocno ulagati, modernizovati i naoruzati se x10, povecace sva moderna oruzja u nedogled, a vama ce doci zid na granice, zauvek.
i imacete stvarnu vojnu silu na granici, za razliku od 7200 Estonaca. Srbija ima vise pevacica na jutubu, nego Estonije vojske.

mene bi bilo sramota, da sam Ruski general, i da mi kroz usta izadje recenica da je Estonija vojna pretnja. sam bi sebe osamario.
 
:think:
"Невероватно је, али истинито да нам опет прете немачким тенковима ‘леопард‘, на чијим оклопима се налазе крстови. И они ће се поново борити са Русијом на тлу Украјине, рукама Хитлерових потомака - бандеровцима. Не желимо да шаљемо своје тенкове на границе западних земаља, али имамо чиме да одговоримо и тај се одговор не би завршио на борбеним оклопним возилима. Требало би то да схвате", поручио је Путин.
 
to su samo tvoja sizofrena cepanja

ja ne znam tacne tehnicke specifikacije, ali cini mi se da si bas ti spominjao da hipersonicnim projektilima treba 200-300 sekundi da pocnu da prze zapad?
to je samo par minuta. nema nikakve potrebe za Estonijom. i zasto niste Estoniju napali, koja JESTE NATO, nego Ukrajinu, koja NIJE NATO. da ne pominjem da je Estonija bliza nego Ukrajina ako gledas Moskvu. nigde logike u tvojim teorijama.

ja razumem da Rusija jednim vrlo malim delom razloga zaista ratuje da pomogne etnickim Rusima u Ukrajini, ali nema mozga ako kazem da ratuje zbog NATO. ratuje za svoje interese, da, al NATO nije to. NATO snabdeva Ukrajinu isto za svoje interese, ali treba da razmisljas i van toga, NATO moze da se ukine u ponedeljak trajno. to ne menja ni milimetar interese Rusije da ovlada terenom Ukrajine na sve nacine. Rusija je imala interes da drzi vlast u Ukrajini i pre 100 i pre 200 i pre 400 godina. taj je interes i tada i danas potpuno isti. dakle samo debilcinama i Goljasima sa Golije nije jasno da Rusija ratuje za svoj interes, a ne za NATO, koji u vecini ruske istorije nije ni postojao.

a utvrdili smo i jos nesto, da je recimo Nemacka imala 300+ ispravnih tenkova a Rusija 12.000, to je pre pocetka rata, sad ste daleko od te cifre, a te nepostojece pretnje su bile izgovor za rat protiv komsiluka, jedino ako ti imas neku Generalsku misao u kojoj smatras da se sa 300 tenkica moze osvojiti Rusija. al onda si bas debilcina. mnogo veca nego sto te inace smatram.

a sada ce Evropa dugorocno ulagati, modernizovati i naoruzati se x10, povecace sva moderna oruzja u nedogled, a vama ce doci zid na granice, zauvek.
i imacete stvarnu vojnu silu na granici, za razliku od 7200 Estonaca. Srbija ima vise pevacica na jutubu, nego Estonije vojske.

mene bi bilo sramota, da sam Ruski general, i da mi kroz usta izadje recenica da je Estonija vojna pretnja. sam bi sebe osamario.
Svako ko je deo NATO ili je u savezu sa njima je vojna opretnja bilo kome. Tvoja neznanje, pa je i sramota tvoja.
 
EU je najavio da planira obučiti ukupno 30.000 ukrajinskih vojnika, čime je udvostručen cilj misije EU-a za vojnu obuku koji je prethodno bio 15.000. Bruxelles je najavio da će osigurati Ukrajini 25 milijuna eura za pomoć u financiranju operacija razminiranja.

Igra poduplavanja :lol:
 
EU je najavio da planira obučiti ukupno 30.000 ukrajinskih vojnika, čime je udvostručen cilj misije EU-a za vojnu obuku koji je prethodno bio 15.000. Bruxelles je najavio da će osigurati Ukrajini 25 milijuna eura za pomoć u financiranju operacija razminiranja.

Igra poduplavanja :lol:
Samo sa ih pohvataju po raznim pijacama, podrumima i skupštinskim sastancima.
 
i EU NACI medijima polako dolazi iz dupeta u glavu.. mi ovo već odavno znamo ...

"Bolno je priznati. Izgubiće"​

Kijev je propustio šansu za pobedu. Pomož iz EU i SAD stiže prekasno, a resursi Rusije daleko nadmašuju ukrajinske, piše nemački "Velt".

Isti list dodaje i da je Zapad izneverio ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog.


"Bolno je priznati, ali pobeda Ukrajine svakim danom postaje sve manje verovatna", konstatuje na početku autor članka i svoju tezu potkrepljuje činjenicama: kijevskoj vojsci ponestaje ljudi i materijalno-tehničkih sredstava.

Takođe, dodaje, Rusija je u boljem položaju, njeni resursi su ogromni, te "ne čudi što zapadne diplomate sve češće govore o primirju".

Osvrnuvši se na "optimistične izjave" ukrajinskih zvaničnika koji su početkom godine govorili o "pobedi", autor članka se pita koliko je uopšte realna sama misao o pobedi Ukrajine?

"Praktično je isključeno da Ukrajina izađe iz ove borbe kao pobednik. Posebno ako ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski zaista vidi pobedu kao 'oslobađanje svih okupiranih teritorija, uključujući Krim'. Međutim, sa današnje tačke gledišta i u sadašnjim okolnostima pod kojima, pre svega, treba razumeti nedovoljnu pomoć Zapada – to je nemoguće. Već sada je Rusija stavila pod svoju kontrolu 18 odsto ukrajinske teritorije. Veća je verovatnoća da se ta cifra u budućnosti povećava, nego smanjuje", navodi se u članku.

Šta su razlozi „gotovo neizbežne“ pobede Rusije?​


Dopisnica "Velta" Marija Droste analizirala je trenutnu situaciju u Ukrajini u pet tačaka:

– Prvo, postalo je jasno da se SAD, Nemačka i druge članice Severnoatlantskog saveza više plaše širenja sukoba na teritoriju Alijanse, nego što strahuju za bezbednost Zapada zbog teritorijalnog osvajanja Rusije u Ukrajini. Zapad pati od svojevrsnog samozastrašivanja i podržava Ukrajinu samo onoliko koliko je dovoljno da odmah ne kapitulira.

Drugo, Rusija je do danas uništila 60 do 70 odsto kritične infrastrukture Ukrajine. Čini se da Kijev neće dobiti od Zapada dovoljno sistema PVO kao što su "iris-T", "nasams" i "patriot" da bi zaustavili Ruse. Naprotiv, dosadašnje bedne isporuke naoružanja sa Zapada nešto su poput „kart blanša“ za ruske Oružane snage koje i dalje imaju ogroman arsenal raketa i dronova.

Treće, Rusija pokušava da uništi zapadno precizno oružje ogromnim količinama svog oružja. Rusija ima dovoljno resursa za to. Ovo se prvenstveno odnosi na tenkove. Prema podacima analitičkog centra iz Londona International Institute for Strategic Studies (IISS), Rusija ima više od 4.000 borbeno spremnih tenkova. To ne samo da predstavlja veliku pretnju za zapadne tenkove "leopard", već daje Rusiji mogućnost da u svakom trenutku pređe u ofanzivu.

Četvrto, Ukrajini ponestaje vojnika. Sada je u zemlji u toku bar osmi talas mobilizacije, na front se već šalju muškarci stariji od 60 godina. Rusija će uskoro poslati na front novi kontingent od 200.000 ljudi. Tvrde da će do leta biti poslato još 500.000 vojnika. Moskva ima mobilizacionu rezervu od skoro 30 miliona ljudi.

Peto, moguće je da će, iz gore navedenih razloga, Rusija izaći iz ovog sukoba ne samo kao vojni pobednik sa teritorijalnim dobicima, već i kao politički pobednik. Članstvo Ukrajine u NATO-u nakon primirja ili mirovnih pregovora biće isključeno u doglednoj budućnosti, a pridruživanje Evropskoj uniji trajaće, u najboljem slučaju, mnogo duže nego što Kijev želi.

"Sada su napori Zapada usmereni na skoro sklapanje primirja, iako se o tome ne govori naglas. Rezultat će biti amputirana Ukrajina“, zaključuje autor članka
 
ELITNE NATO SPECIJALNE SNAGE OBUCAVANE U VELIKOJ BRITANIJI - PREDALE SE RUSIMA U SEVERSKU I HERSONU :maramica:


kako su se predali u hersonu kad Rusi ne drze Herson?!

to su samo tvoja sizofrena cepanja

ja ne znam tacne tehnicke specifikacije, ali cini mi se da si bas ti spominjao da hipersonicnim projektilima treba 200-300 sekundi da pocnu da prze zapad?
to je samo par minuta. nema nikakve potrebe za Estonijom. i zasto niste Estoniju napali, koja JESTE NATO, nego Ukrajinu, koja NIJE NATO. da ne pominjem da je Estonija bliza nego Ukrajina ako gledas Moskvu. nigde logike u tvojim teorijama.

ja razumem da Rusija jednim vrlo malim delom razloga zaista ratuje da pomogne etnickim Rusima u Ukrajini, ali nema mozga ako kazem da ratuje zbog NATO. ratuje za svoje interese, da, al NATO nije to. NATO snabdeva Ukrajinu isto za svoje interese, ali treba da razmisljas i van toga, NATO moze da se ukine u ponedeljak trajno. to ne menja ni milimetar interese Rusije da ovlada terenom Ukrajine na sve nacine. Rusija je imala interes da drzi vlast u Ukrajini i pre 100 i pre 200 i pre 400 godina. taj je interes i tada i danas potpuno isti. dakle samo debilcinama i Goljasima sa Golije nije jasno da Rusija ratuje za svoj interes, a ne za NATO, koji u vecini ruske istorije nije ni postojao.

a utvrdili smo i jos nesto, da je recimo Nemacka imala 300+ ispravnih tenkova a Rusija 12.000, to je pre pocetka rata, sad ste daleko od te cifre, a te nepostojece pretnje su bile izgovor za rat protiv komsiluka, jedino ako ti imas neku Generalsku misao u kojoj smatras da se sa 300 tenkica moze osvojiti Rusija. al onda si bas debilcina. mnogo veca nego sto te inace smatram.

a sada ce Evropa dugorocno ulagati, modernizovati i naoruzati se x10, povecace sva moderna oruzja u nedogled, a vama ce doci zid na granice, zauvek.
i imacete stvarnu vojnu silu na granici, za razliku od 7200 Estonaca. Srbija ima vise pevacica na jutubu, nego Estonije vojske.

mene bi bilo sramota, da sam Ruski general, i da mi kroz usta izadje recenica da je Estonija vojna pretnja. sam bi sebe osamario.

Balticke republike poput Estonije su u NATO paktu, ali NATO tamo ne drzi nikakva oruzja Sudjeg Dana.

Nisu Amerikanci jednako prisutni u ostalim NATO zemljama vec biraju sta im gde treba.

Ali, ti i dalje ne zelis da shvatis da Ukrajina u NATO za Rusiju nije isto sto i Estonija u NATO.
 
Philippine Defense Secretary Carlito Galvez announced on Thursday that American forces would be granted more extensive access to Philippine military bases, adding four sites to the five already available to the United States for training, equipment storage, and infrastructure upgrades.

Ne ide komunističkom pravoslavlju zadnje vrijeme...
Nego sta ti kažeš na ovo ...nadam se da razumeš engleski..Slušaj pažljivo sta ovaj strani dobrovoljac govori
 
Ni danas nema.

A himars je marsovski valjda.

Jasno je bilo da se ukri spremaju da naprave ofanzivu tipa oluja na ruse.

Putin je samo prvi krenuo. Da je cekao bilo bi kasno.
Ako pod ofanzivu na ruse {malim slovom} podrazumevas one u Donjecku u pravu si, legitimna akcija u potpunosti. HIMARS je nesto drugo od raketa naoruzane atomskim bojevim glavama, stigao u Ukrajinu kao nuznost odbrane a ne kao ofanzivno orudje.
 
80.000+ vojnika tu imaju tu su im najelitnije udarne jedinice. Razlog je taj sto se preko Bahmuta planiralo osvajanje Gorlovke, Donjecka kao i presecanje komunikacije DNR LNR.

Te najelitnije jedinice su oni davno potrosili. Rece mi sinoc jedna Ukrajinka da vec kupe i klince od 16 godina sa ulice i otpravljaju na instant - obuku.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top