Rat u Ukrajini (17)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    130
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posrani francuski golub ovaj kokot koji je juče došao u Qatar da proslavi veličanstvenu pobjedu galskih pjevaca i pobere političke poene, a možda i iskamči koji kubik gasa na račun pobjede od katarskih šeika!
4463318.jpg
 
Matori lisac najavljuje nesto...

Približava se vreme za dogovor o miru u Ukrajini kako bi se smanjio rizik od novog svetskog rata, a snovi o razbijanju Rusije mogli bi izazvati nuklearni haos, smatra iskusni američki diplomata Henri Kisindžer.
„Približava se vreme da se radi na strateškim promenama koje su već postignute i da se integrišu u novu strukturu u cilju ostvarenja mira putem pregovora“, napisao je Kisindžer u tekstu za magazin „The Spectator”.

„Mirovni proces bi trebalo da poveže Ukrajinu s NATO-om, kako god to bilo izraženo. Alternativa neutralnosti više nema smisla“, dodao je Kisindžer u članku pod naslovom „Kako izbeći novi svetski rat“.

On je podsetio da je u maju predložio prekid vatre po kojem bi se Rusija povukla na linije pre invazije 24. februara, dok bi se o Krimu „pregovaralo“.

Sukob na istoku Ukrajine počeo je 2014. nakon što je proruski ukrajinski predsednik svrgnut s vlasti Majdanskom revolucijom, posle čega je Rusija anektirala Krim.

Direktor CIA Vilijam Berns rekao je u intervjuu objavljenom u subotu da je, iako se većina sukoba završi pregovorima, ocena CIA da Rusija još i ne pomišlja ozbiljno na prave pregovore o okončanju rata.

Kisindžer (99) je sugerisao da bi, pokaže li se povratak na status quo iz 2014. nemogućim, opcija mogli biti međunarodno nadgledani referendumi na područjima koja je Rusija anektirala.

https://rs.n1info.com/svet/kisindzer-veruje-da-je-vreme-za-dogovoreni-mir-u-ukrajini/
Matorog lisca su davno skrajnuli i niko u US administraciji ga više ne sluša, još od početka 90tih. Uspeli su da razhebu sve što je decenijama gradio.
 
Da, najveći zločin je boriti se protiv okupatora. Užas jedan. A ja mislio da se ti kao Srbin voliš hvaliti pripadnošću "slobodarskom narodu", ali ne, ti bi odmah ručice u zrak 🙌
Season 2 Wow GIF by NBC


Slobodarski narodi ne pristupaju NATOu i ne ratuju za njegove interese.

Podržavamo svaki slobodarski narod koji se bori protiv te terorističke organizacije.
 

Potpuni debakl NATO-a, oglasio se general

Puma je najteže i najskuplje borbeno vozilo pešadije na svetu. Od Nove godine je trebalo da postane "vrh koplja" NATO.
Ali na vežbama Bundesvera, pokvarilo se svih 18 tenkova koji su bili u akciji.
Bundesver je tokom nedavnih vežbi otkrio velike probleme sa modernizovanom verzijom borbenog vozila "Puma", piše Špigl pozivajući se na pismo komandanta 10. tenkovske divizije general-majora Ruprehta fon Batlera rukovodstvu vojske i Ministarstvu odbrane Nemačke.

General piše o "totalnom neuspehu"- javljaju i mnogi drugi nemački mediji prenoseći izveštaj Špigla. Tokom vežbe sa 18 tenkova tipa Puma, borbena gotovost jedinice je u roku od nekoliko dana pala na nulu - crkli su svi tenkovi.

Pre svega je ranjiva elektronika tog visokotehnološkog tenka. U jednom od njih je čak došlo do ozbiljnog požara na kablovima u kontrlonoj kabini koja se nalazi u kupoli, ali je bez posade, upravlja se daljinski iz utrobe.

Vojsci je priroda nedostataka već poznata od ranije, navodi se u mejlu, ali "nikada ranije nije bilo toliko kvarova sa ovolikom učestalošću". Pritom je Puma na ovim vežbama korišćena samo na strelištima u severnonemačkoj niziji i tamo ne "preterano".

General piše da bi, prema oceni pogođene kompanije, a koju smatra veoma verodostojnom, puna borbena spremnost te tenkovske jedinice mogla da se vrati tek za tri do četiri meseca. Pritom na tviteru iskazuje zadovoljsvo sposobnošću vojnika.

I ovi bi da ratuju sa Rusijom... komedija.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top