Rat u Siriji i Iraku - vesti i analize (3)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
" РУСИ ТВРДЕ: Једини начин на који је могао да буде уништен Панцир је...
12.05.2018 Ратни извештаји Сирија / Ирак Издвојено

Израелци су ових дана објавили снимке уништења ПВО система "Панцир С1" који су шокирали, како јавност, тако и стручњаке.


Након удара на оно што су назвали "иранске мете у Сирији" израелске снаге су објавиле снимак на којем се види како крстарећа ракета СПИКЕ НЛОС уништава ПВО систем Панцир С1. То је изазвало запрепашћење у стручној јавности.

Није требало да прође дуго да се јаве руски стручњаци. Ајтеч Бижев, бивши заменик команданта руске авијације је изјавио: "Једини начин да Панцир буде уништен на тај начин је, или да је остао без муниције, или да уопште није био у функцији у тренутку напада."
"Не постоји трећа опција како би он био уништен. Једном када је у оперативној употреби систем врши константно надгледање надолазећих непријатељских авиона и ракета и има веома брзо време реаговања. Не постоји крстарећа ракета коју не би успео да обори, било топовима, било његовим ракетама." , додао је он.

Израелски снимак показује како три човека, вероватно посада система, стоје ван возила, што је још један показатељ да систем није био у употреби.
Чињеница да систему треба између три и пет минута да постане оперативан, а да је време лета између Израела и Сирије буквално нула, такође су доста помогли израелским снагама.
Стручњаци кажу да је немогуће држати систем оперативним непрестано, махом због тога што би то изморило посаду.

А какве се борбе воде за Јармук, погледајте ОВДЕ.".

http://www.pravda.rs/ratni-izvestaj...n-na-koji-je-mogao-da-bude-unisten-pancir-je/
 
20 americkih vojnika poginulo u napadu neizvesnih napadaca u provinciji Hasek ( neki kazu da je ISIS , ali drugi pominju i neke plemenske ,,partizane - o kojima sam ranije pisao ) .....

Хасака

ВВС международной коалиции наносят удары по предполагаемым пунктам дислокации террористов «Исламского государства» в городе Аш-Шаир провинции Хасака. Об авианалетах сил западного альянса во главе с США пишет местный источник в своем микроблоге в социальной сети Twitter (@jisrtv).
Ранее сообщалось, что ИГИЛовцы атаковали расположения армии США в районе Аш-Шаддади. В результате нападения были убиты 20 американских солдат. Кроме того радикальные исламисты захватили несколько единиц военной техники.
 
20 americkih vojnika poginulo u napadu neizvesnih napadaca u provinciji Hasek ( neki kazu da je ISIS , ali drugi pominju i neke plemenske ,,partizane - o kojima sam ranije pisao ) .....

Хасака

ВВС международной коалиции наносят удары по предполагаемым пунктам дислокации террористов «Исламского государства» в городе Аш-Шаир провинции Хасака. Об авианалетах сил западного альянса во главе с США пишет местный источник в своем микроблоге в социальной сети Twitter (@jisrtv).
Ранее сообщалось, что ИГИЛовцы атаковали расположения армии США в районе Аш-Шаддади. В результате нападения были убиты 20 американских солдат. Кроме того радикальные исламисты захватили несколько единиц военной техники.
napred partizani. živela narodnoslobodilačka borba!

islamska država je rokfelerovo kukavičije jaje muslimanima. gde to ima o plemenskim partizanima?
 
20 americkih vojnika poginulo u napadu neizvesnih napadaca u provinciji Hasek ( neki kazu da je ISIS , ali drugi pominju i neke plemenske ,,partizane - o kojima sam ranije pisao ) .....

Хасака

ВВС международной коалиции наносят удары по предполагаемым пунктам дислокации террористов «Исламского государства» в городе Аш-Шаир провинции Хасака. Об авианалетах сил западного альянса во главе с США пишет местный источник в своем микроблоге в социальной сети Twitter (@jisrtv).
Ранее сообщалось, что ИГИЛовцы атаковали расположения армии США в районе Аш-Шаддади. В результате нападения были убиты 20 американских солдат. Кроме того радикальные исламисты захватили несколько единиц военной техники.

mislim da se radi o Arapima, sunitima, Sirijcima...nisu svi suniti protiv Asada...ili bolje receno, neki su vise protiv Kurda i Amera nego protiv Asada...
 
Moram malo da se pohvalim, evo upravo sam pogodio pobednika Evrovizije. Pricam porodici bice Izrael, i to ne zbog pesme vec politike, i stvarno se tako ispostavi.

Uglavnom to sam pogodio zahvaljujuci ovoj temi i diskusiji i pracenju trenutnog stanja.

A zakljucak je da ce Izrael ozbiljno da udari i to uskoro, jer ocigledno imaju svu potrebnu podrsku. Takodje znaci da ce sledece godine u Jerusalimu sve biti OK, jer ce biti tamo Evrovizija. Znam da ce mnogi sad da se smeju na ovo, ali ja sam zahvaljujuci slicnoj logici pogodio pobednika. Pa vi vidite.

Posto je post potpuno off-topic, neka ga moderatori uklone ako smatraju za potrebno.
 
Poslednja izmena:
20 americkih vojnika poginulo u napadu neizvesnih napadaca u provinciji Hasek ( neki kazu da je ISIS , ali drugi pominju i neke plemenske ,,partizane - o kojima sam ranije pisao ) .....

Хасака

ВВС международной коалиции наносят удары по предполагаемым пунктам дислокации террористов «Исламского государства» в городе Аш-Шаир провинции Хасака. Об авианалетах сил западного альянса во главе с США пишет местный источник в своем микроблоге в социальной сети Twitter (@jisrtv).
Ранее сообщалось, что ИГИЛовцы атаковали расположения армии США в районе Аш-Шаддади. В результате нападения были убиты 20 американских солдат. Кроме того радикальные исламисты захватили несколько единиц военной техники.

Tako izgleda kada te napadne pravi protivnik.

Jeste li zapazili da USA od ISIS-a prakticno nije ni imala poginulih? A ISIS razvaljuje sve ostale kako volis.

E, pa sad vidimo kako izgleda kad imas PRAVOG a ne FIKTIVNOG protivnika. Nije da je ovo ne znam kakav uspeh, ali 20 poginulih je za USA jako mnogo. I to onda kada je ISIS "prakticno unisten".

Sad ce neminovno doci na tapet cinjenica da su USA u Siriji agresor.
 
Moram malo da se pohvalim, evo upravo sam pogodio pobednika Evrovizije. Pricam porodici bice Izrael, i to ne zbog pesme vec politike, i stvarno se tako ispostavi.

Uglavnom to sam pogodio zahvaljujuci ovoj temi i diskusiji i pracenju trenutnog stanja.

A zakljucak je da ce Izrael ozbiljno da udari i to uskoro, jer ocigledno imaju svu potrebnu podrsku. Takodje znaci da ce sledece godine u Jerusalimu sve biti OK, jer ce biti tamo Evrovizija. Znam da ce mnogi sad da se smeju na ovo, ali ja sam zahvaljujuci slicnoj logici pogodio pobednika. Pa vi vidite.

Posto je post potpuno off-topic, neka ga moderatori uklone ako smatraju za potrebno.

Hebreji i pe.deri kontrolisu medije. Tako da... propagiraju ono sto zele i navuku na svoju stranu kada to odluce

Pogledaj link

http://www.whale.to/c/jewish_media_control.html

time_of_israel_jews_do_control_the_media.jpg


http://www.whale.to/c/jewish_media_control.html
 
Tako izgleda kada te napadne pravi protivnik.

Jeste li zapazili da USA od ISIS-a prakticno nije ni imala poginulih? A ISIS razvaljuje sve ostale kako volis.

E, pa sad vidimo kako izgleda kad imas PRAVOG a ne FIKTIVNOG protivnika. Nije da je ovo ne znam kakav uspeh, ali 20 poginulih je za USA jako mnogo. I to onda kada je ISIS "prakticno unisten".

Sad ce neminovno doci na tapet cinjenica da su USA u Siriji agresor.

Amerima se sprema pakao kao u Vijetnamu...bolje da odu dok je vrijeme....
 
Hebreji i pe.deri kontrolisu medije. Tako da... propagiraju ono sto zele i navuku na svoju stranu kada to odluce

Pogledaj link

http://www.whale.to/c/jewish_media_control.html

Pogledajte prilog 490912

http://www.whale.to/c/jewish_media_control.html

Pikirao sam i oni svedsku pesmu (onog pederka) ali mi publika poremetila malo pogadjanje.
Kao sto sam rekao, mnogo su mi pomogle diskusije na Krsti, sto na ovoj sto na drugim temama, da pogodim ove stvari. Tako to izleda kad znas malo o tome sta se desava "ispod haube" (mislim na politiku) - vladari NWO, planovi i slicne stvari.
 
Moram malo da se pohvalim, evo upravo sam pogodio pobednika Evrovizije. Pricam porodici bice Izrael, i to ne zbog pesme vec politike, i stvarno se tako ispostavi.

Uglavnom to sam pogodio zahvaljujuci ovoj temi i diskusiji i pracenju trenutnog stanja.

A zakljucak je da ce Izrael ozbiljno da udari i to uskoro, jer ocigledno imaju svu potrebnu podrsku. Takodje znaci da ce sledece godine u Jerusalimu sve biti OK, jer ce biti tamo Evrovizija. Znam da ce mnogi sad da se smeju na ovo, ali ja sam zahvaljujuci slicnoj logici pogodio pobednika. Pa vi vidite.

Posto je post potpuno off-topic, neka ga moderatori uklone ako smatraju za potrebno.

Austrija je trebala pobediti, od tih u vrhu samo oni su mi bili dobri a i Danci su me odusevili. Ja sam proizraelski nastrojen al pesma im je iritantna.

Inace mislio sam da ce ziri izglasati Izrael a publika nekog drugog jer racunao sam da je Netanjahu kupio ziri kad ono po ziriju Austrija a po publici Izrael bem ti.
 
Austrija je trebala pobediti, od tih u vrhu samo oni su mi bili dobri a i Danci su me odusevili. Ja sam proizraelski nastrojen al pesma im je iritantna.

Inace mislio sam da ce ziri izglasati Izrael a publika nekog drugog jer racunao sam da je Netanjahu kupio ziri kad ono po ziriju Austrija a po publici Izrael bem ti.

Ne verujem mnogo tim rezultatima glasanja publike. Mislim na ove na vrhu, naravno. Primetite kako su neke OK pesme (generalno sve su krs, ali ima medju njima, znaci MEDJU NJIMA, razlika i neke su bolje od nekih drugih) bile sasvim dole na kraju ziri glasanja a onda jako odskocile - samo dokaz da ne moze bas da se zavara publika.
Ali za izraelsku pesmu sam 100% siguran da je namesteno - nije da je bila najgora, ali daleko i da je bila najbolja.
Kako sam i napisao, jos pre glasanja sam rekao porodici da ce Izrael pobediti i da to sa pesmom nema veze i tako bi. Slicno je pobedila Ukrajina kada ih je bilo potrebno "podrzati" u suprotstavljanju Rusiji, a slicno smo i mi dobili na poklon pobedu Serifoviceve, malo jer je gej malo da nas pomiluju po glavi za KiM i ostala sr@nja koja smo pretrpeli od Zapada.
 
http://www.pravda.rs/2018/5/13/rusi-o-panciru-s1-evo-sta-su-izraelci-koristili-pre-napada/

"РУСИ О ПАНЦИРУ С1: Ево шта су Израелци користили пре напада!
13.05.2018 Фокус 5 Свет Планета Видео

Многи западни медији тријумфално су објавили да је Израел ракетом Spike NLOS успео да уништи сиријски ракетно-топовски систем Панцир-С1 руске производње.

Уз саму вест ишли су снимци и тврдње да је Панцир-С1 успешно уништен: Чак и да је тај „ракетни погодак“ показао супериорност израелског над руским наоружањем.

Шта се стварно догодило и какав то значај реално има?

Израел наводи да је – поред Панцира-С1 – уништио и сиријски ракетни систем Бук-М1-2, С-200 и С-75.

Наводи и да је успех његове ракете Spike NLOS снимила камера која се налази у њеном `носу`.

Познати руски публициста и војни зналац Алексеј Анпилогов објавио је, међутим, да израелски удар уопште није био убитачан као што се рекламира. Указао је да су сиријском Панциру-С1 оштећени само кабина и предњи точкови. А да су му радар и борбене функције остали неокрњени и неоштећени.

Нагласио је да се нападнути Панцир-С1 може потпуно довести у ред и опет функционисати.

Указао је да је радар Панцира био искључен, а хидраулика лансера ван функције (у време паљбе се лансер подиже и на њене `ноге` да би био стабилнији).

Уредник московског специјализованог журнала „Арсенал Отаџбије“ Алексеј Леонков има фактички исту процену, а додатно указује:

„Израелци су пре напада очито користили дрон за извиђање и имали снимак ситуације. Сви снимци показују да тај сиријски Панцир-С1 није био припремљен за борбу. Уместо да буде на маскираном борбеном положају – налазио се на отвореној писти, а посада је била подаље. Да је било по правилима – Панцир би сигурно открио на време долазећу ракету мада је конструисан за борбу против онога што долази из заздушног простора, а не са земље“.

На снимку се види како сиријски официр трчи према Панциру-С1 и стиже у његову близину управо у моменту ракетног удара.


Према последњим проценама, Израелци су за напад користили артиљеријску самохотку Pereh која користи ракете Spike NLOS које имају домет до 25 километара.
Панцир-С1 није прилагођен борби против противтенковских ракета. Русија такве ракетне системе никада не оставља да дејствују сами и буду без заштите. За њу користи и извиђачке авионе А-50.

Сирија, међутим, нема такве авионе, а ни компактно радарско и ПВО поље, нити врхунске посаде за ракетне системе Панцир-С1 и Бук-М2.

Израелци тврде да су оштећени Панцир атаковали зато што је он гађао њихове авионе – са намером да их обори.

Прочитајте ОВДЕ шта још стручњаци кажу, шта је немогуће радити када је овакав систем у питању.".

- - - - - - - - - -

" ВАШИНГТОН ЗАНЕМЕО: Лазански открива како је "Печора 2М" ПВО систем разбио Американце у Сирији (ВИДЕО)
01.05.2018 Ратни извештаји Сирија / Ирак Свет Планета Видео

Изложба америчких, британских и француских крстарећих ракета, оборених у Сирији, а приказаних у Москви, показала је да сиријска ПВО, полако али сигурно, постаје озбиљан фактор одвраћања за сваку нову могућу војну агресију на Дамаск.

Мирослав Лазански (Фото: Јутјуб)

Американци су у агресији употребили старе верзије „томахавка“, али и најновије типа „ЈАССМ АГМ-158А“ и „ЈАССМ АГМ-158Б“, које имају домет од 926 км. Британци су с авиона „торнадо“ и „тајфун“ лансирали крстареће пројектиле типа „Сторм шедоу“, домета 560 км, док су Французи са авиона „Рафал“ испалили неколико комада ракета „скалп ЕГ“, што је заправо француска верзија ракете „Сторм шедоу“.

Укупно је на Сирију испаљено 105 пројектила, сиријска ПВО је одговорила са 112 лансираних ракета. Највише су гађани објекти у насељима Барса и Џарамин, ту је, изгледа, од лансираних 30 америчких, британских и француских ракета, њих 23 ипак пробило сиријску ПВО.

Војни аеродром Дували гађан је са четири ракете, све четири су оборене, аеродром Думеир гађан је са 12 пројектила, свих 12 је оборено, аеродром Меза гађан је са девет ракета, од којих је пет оборено, аеродром Блеј гађан је са 18 пројектила, сви су оборени, аеродром Шајрат гађан је са 12 ракета, све су оборене, аеродром Хомс био је мета 16 ракета, од чега је 13 оборено.

Крстареће ракете које је покушала да испали једна француска фрегата из Медитерана нису успеле да полете из својих силоса-контејнера, док је једна британска подморница, која је заузимала позицију за лансирање својих крстарећих пројектила, била ометана од руске подморнице класе „Варшављанка“, па није ни испалила ракете. Углавном, највећи део крстарећих ракета које су лансиране на циљеве у Сирији, стигао је са подручја Црвеног мора и из Персијског залива.

Сиријска ПВО се супротставила агресорима системима „Панцир С1“, „Бук М1“ и „Бук М2“, „Стрела 1“, „Стрела 2“, „Стрела 3“ и „Стрела 10“, „Оса“, „Игла“ и „Игла С“, „С-200“, „С-75 Двина“, „Куб“ и „С-125 Печора“.

Уназад неколико година Руси су модернизовали сиријску ПВО, руски стручњаци су обучавали и обучавају посаде на сиријским системима ПВО, тако да успех Сиријаца није случајан. Наравно, не треба искључити да је сиријском систему ПВО податке о долазећим агресорским ракетама давала руска страна, можда су на сиријским системима ПВО били и руски оператори, вероватно су Руси помагали и електронским системом „Красуха 20“, али је ипак велико изненађење да су се, поред модерних руских ракетних ПВО система „Панцир“ и „Бук“, у борби одлично показали и стари ПВО системи „С-125 Печора“.



Наиме, руска фирма „Оборонитељније системи“ модернизовала је пре неколико година Сиријцима систем „С-125 Печора“ у верзију „Печора 2М“ и то је сада сасвим нови ПВО систем. Комплетна електроника је промењена, од компјутерских процесора до обојених монитора од течних кристала на којима се види ситуација у ваздуху.

Нова „Печора 2М“ има могућност раздвајања лансера од командне кабине и антенске станице на десет километара, уместо некадашњих 70 метара, што повећава жилавост система, а то је увелико повећало функционалност система и могућност преживљавања посаде при непријатељској ватри. Нова „Печора 2М“ има осам лансирних рампи уместо досадашње четири, док је два пута већа даљина детекције циљева приликом ометајућих дејстава. Број резервних делова нове „Печоре 2М“ смањен је за десет пута, са 3.000 на 300.

Нова „Печора 2М“ има сада термовизијски канал за ноћну паљбу у пасивном моду, због чега је систем готово неприметан за средства техничког осматрања противника. Ипак, најважније је то што се у систему радиотехничке заштите примењује уређај величине поштанског сандучића, способан да „скрене“ непријатељске ракете које се наводе на зрачење антенске станице.

„Печора 2М“ право је изненађење најновијег обрачуна на небу Сирије и она је практично показала да је амерички начин ратовања са дистанце ефикасан само против цивилних циљева који немају адекватну одбрану. Сиријци брзо уче лекције и све ће бити теже изненадити их.".

http://www.pravda.rs/2018/5/1/vasin...-pvo-sistem-razbio-amerikance-u-siriji-video/

:)

Ako Vulin ovo procita , ima da nabavi pod odmah nekoliko desetina "Pecora" ...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top