Rat u Siriji i Iraku - vesti i analize (3)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A zovu ga i Pariz istoka.

Od Pariza neme ni P.

Nisam cuo da ga tako zovu, mora da ga tako zovu oni koji ga nisu videli, kao ni Pariz.

- - - - - - - - - -

У Алепу нисам био, али јесам у Дамаску и Бејруту. О укусима не вреди расправљати.

Сумњам да си ти посетио иједан од та три града, али добро.

Damask je siv, gadan, staromodan....Odvratan.
 
У Алепу нисам био, али јесам у Дамаску и Бејруту. О укусима не вреди расправљати.

Сумњам да си ти посетио иједан од та три града, али добро.

Sta si ti lepo video u Damasku molim te?

Jedino lepo sto sam ja video je veliki bar restoran "Alibaba" gde se jako dobro jede i gde je ambijent dobro pogodjen.

U Bejrutu je samo lepa pijaca koja je svaki dan ko najveci vasar...

- - - - - - - - - -


Molim te budi ozbiljniji....

To sto si stavio je propaganda turisticke agencije.

Oni tvrde da se u Bejrutu prodaju i leteci cilimovi....
 
Damask je siv, gadan, staromodan....Odvratan.
Исти утисак можеш стећи о било ком граду, ако одеш на погрешна места или имаш неразумна очекивања.

Sta si ti lepo video u Damasku molim te?
Jedino lepo sto sam ja video je veliki bar restoran "Alibaba" gde se jako dobro jede i gde je ambijent dobro pogodjen.
U Bejrutu je samo lepa pijaca koja je svaki dan ko najveci vasar...
Олигледно не то што си ти видео. Видео сам прелепе старе грађевине, посетио музеје, осетио атмосферу једног древног али врло живог града, и упознао топле и гостопримљиве људе.

Бејрут је међу најлепшим градовима Блиског истока. Сами Либанци су помало уображени за мој лични укус.

Но, о чему ми овде причамо? Свима је јасно да су твоје тврдње политичке природе, и да је циљ оцрнити град који је под контролом владиних снага, а то је стицајем околности Дамаск. Бејрут је ту само колатерална штета.
 
Poslednja izmena:
To sto si stavio je propaganda turisticke agencije.
Oni tvrde da se u Bejrutu prodaju i leteci cilimovi....

Pa nije to ova turistička agencija izmislila. Pun ti je Google "paris of meadle east ".
To što ti za to , kako sam reče, nikada nisi čuo je tvoj problem. I naravno da je propaganda.

- - - - - - - - - -

Jedino lepo sto sam ja video je veliki bar restoran "Alibaba" gde se jako dobro jede i gde je ambijent dobro pogodjen.

E yebi ga ako tako nešto pamptiš sa putovanja. Možeš da se oždereš i u svakom banatskom selu a ne da zbog toga potežeš na Bliski istok.
 
U Saudijskoj Arabiji gradit će se kršćanske crkve

Pogledajte prilog 489770
Saudijska Arabija neće više biti jedna od zemalja u Zaljevu u kojoj nema kršćanskih okupljališta.

Potpisan je sporazum između saudijskih vjerskih vođa i Vatikana o uspostavi saradnje koja uključuje i izgradnju crkava za državljane Saudijske Arabije koji su kršćani, javljaju egipatski mediji.

– Ovo je početak nove saradnje, znak da su saudijske vlasti svojoj zemlji spremne dati novi imidž – kazao je za ”Vatican News” na povratku iz Rijada predsjednik Papinskog vijeća za međureligijski dijalog, kardinal Jean-Louis Tauran.

http://saff.ba/u-saudijskoj-arabiji-gradit-ce-se-krscanske-crkve/

Mozda je glupo pitanje, ali ima li u SArabiji uopste hriscana? :eek:

Mislim, lepo sto ce da grade crkvu, ali ako nema za koga glupo je. Ja sam mislio da tamo nema hriscana ni od korova.

Mada nisam znao ni da u Iranu ima Jevreja, dok nisam citao u samom Izraelu Jerusalem Post i neki clanak gde se Jevreji koji su dosli iz Irana u Izrael zale da im je bilo 100 puta bolje u Iranu, i zale sto su uopste dosli. Verovali ili ne.

Tako da mi ocigledno jako puno toga ne znamo o tom Bliskom (a i malo daljem) Istoku.
 
Evo sta kaze Wiki po tom pitanju:

Accurate religious demographics are difficult to obtain in Saudi Arabia[1] but while all citizens are considered Muslims by the state, there are believed to be at least 1.5–2 million Christians living in the country.
...
There are more than a million Roman Catholics in Saudi Arabia. Most of them are expatriate Filipinos who work there, but are not Saudi Arabian citizens.[1][6] The percentage of Christians of all denominations among the roughly 1.2 million Filipinos in Saudi Arabia likely exceeds 60%.[7] There are also Christians from Canada, the United States, New Zealand, Australia, Italy, Greece, South Korea, Ireland, the United Kingdom, India, China, Pakistan, Sri Lanka, Indonesia, Malaysia, Thailand, Ethiopia, Nigeria, Kenya, Lebanon, Syria, Jordan, Egypt and as well a number of Christians from sub-Saharan countries who are working in the Saudi Kingdom.[7]
...
The percentage of Saudi Arabian citizens who are Christians is officially zero,[12] as Saudi Arabia forbids religious conversion from Islam and punishes it by death (Capital punishment in Saudi Arabia).[7][13]

Znaci podaci su malo kontradiktorni. Uglavnom ispada da ima hriscana, sto domacih sto stranaca, koji ne smeju da ispovedaju veru javno (smeju ali po cenu gubitka glave :sad2:). Ali istovremeno zvanicno ih nema jer nisu dozvoljeni.
 
Peto Lucem
NEW MAP: Soon, all areas in and near #Damascus will be under full Government control. #SAA eliminated #ISIS remnants in Hajar Al Aswad and "rebel" groups east of the last #IslamicState pocket at #Yarmouk Camp have surrendered.

DcgFsp_W0AA2Eek.jpg
 
I to dva meseca, daleke1977 godine...

Vecerao sam sa komandantom protivazdusne odbrane Damaska.....

Verovala ili ne....

Znam tu priču...već smo o tome jednom pričali....zato sam ti i postavila ovo pitanje....
nemoj da zaboraviš da je to bilo pre 40 godina...to je jako dug period....
ja sam bila u Bagdadu /pre uvođenja demokratije / Amanu i Kairu...sve su to prelepi gradovi....
 
Mozda je glupo pitanje, ali ima li u SArabiji uopste hriscana? :eek:

Mislim, lepo sto ce da grade crkvu, ali ako nema za koga glupo je. Ja sam mislio da tamo nema hriscana ni od korova.

Mada nisam znao ni da u Iranu ima Jevreja, dok nisam citao u samom Izraelu Jerusalem Post i neki clanak gde se Jevreji koji su dosli iz Irana u Izrael zale da im je bilo 100 puta bolje u Iranu, i zale sto su uopste dosli. Verovali ili ne.

Tako da mi ocigledno jako puno toga ne znamo o tom Bliskom (a i malo daljem) Istoku.


Ima oko 2 miliona hriscana

Saudijska Arabija ima oko 27 miliona st od kojih su 9 miliona stranci ili oko 30%. Procene govore da tamo radi izmedu 1.5 do 2 miliona Evropljana.

U biti ta drustva na BI su vise multireligijska i vise multietnicka nego sto je to slucaj u Evropi. Evropa tek zadnjh par decenija dobija i tu multietnicku i multiversku notu sa masovnijim prilivom migranata. Nakon 60-tih godina proslog veka ali to je jos uvek daleko od BI

Evropljani su najmilitantniji i najratoborniji i najvise se ratovalo u Evropi pa se tako teren "procistio" od onih drugih i udarene su tvrde mede. WWII je bio neka vrsta soka zbog broja poginulih i rusenja pa su se malo umirli.


Stvar je u tome sto mediji u EU i SAD imaju monopol nad propagandom pa plasiraju sve i svasta i vecina evropljana misli da ljudi jedu jedne druge na BI za dorucak. A u biti oni su ziveli sasvim normalno. I ovaj ISIS i svi ovi ratovi su nesto sto im je nametnuto iz vana. To je jasno kao dan. U svakom drustvo ima ekstrema, psihopata itd... Tako i u Nemackoj imas ekstreme. Samo sto ih niko ne podstice iz van da formiraju paramilicje, ruse i vrse nasilje

BI bio bio prosperitetno mesto za zivot da se nisu mesali evropljani i SAD. Pa samo sta su uradili od Iraka. Da ne idemo dalje


Evo uzmi recimo Pakistan. Jedine slike koje mozes dobiti iz te zemlje su nasilje, neki ludaci na ulici, beda itd...

A evo slika crkvi iz tog istog Pakistana

catholicchurchwarisprua.jpg


Christ-Church-Clarkabad-Punjab-Pakistan-Churches-in-Pakistan-Photos-Images.jpg


Velankanni-Church-Main-Article-1-www.mapsofindia.com_.jpg


11031120_828087690611233_492120672934253829_n.jpg


church.jpg


I tako redom. Imas ih na hiljade
 
Poslednja izmena:
Saudijska Arabija ima oko 27 miliona st od kojih su 9 miliona stranci ili oko 30%. Procene govore da tamo radi izmedu 1.5 do 2 miliona Evropljana.
То су мигранти који ту раде, јер Саудијци нису у стању да било шта ураде сами. Они ту бораве привремено и нису стваран део саудијског друштва.

Помињати те људе у контексту дискусује о становништву неке земље је као када бисмо поменули туристе.

U biti ta drustva na BI su vise multireligijska i vise multietnicka nego sto je to slucaj u Evropi. Evropa tek zadnjh par decenija dobija i tu multietnicku i multiversku notu sa masovnijim prilivom migranata. Nakon 60-tih godina proslog veka ali to je jos uvek daleko od BI
Па, кад мислиш да је Саудијска Арабија добила своју 'мултиетничку и мултиверску ноту'? Кад је откривена нафта, и та замља почела да се преображава из земље шатора у земљу солитера. Требало је да неко гради те солитере, служи новообогаћене итд. итд.

Evropljani su najmilitantniji i najratoborniji i najvise se ratovalo u Evropi pa se tako teren "procistio" od onih drugih i udarene su tvrde mede.
Глупости. Не познајеш добро историју Европе, а вероватно ни исламског света. Рат није био ништа више својствен Европи него било ком другом насељеном делу планете.

Evo uzmi recimo Pakistan. Jedine slike koje mozes dobiti iz te zemlje su nasilje, neki ludaci na ulici, beda itd...

A evo slika crkvi iz tog istog Pakistana
То нису једине слике које можеш добити, а све и да јесу, то што у Пакистану има цркава не мења чињеницу да су хришћани у тој, и већини других муслиманских земаља, изложени сталном насиљу. Има цркава и у Египту, па Копти свеједно живе у сталном страху од својих муслиманских суседа.

Узгред, неке од цркава чије слике си овде поставио су из Индије.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top