Rat na ulicama zbog poskupljenja hrane

Оно што је суштина, народ сам не може ништа, јер нема силу. Све док власт може да финансира полицију, војску и судство - има силу да се одржи. У Србији је "народ" 5.октобра имао мало већу подршку него што је била државна сила, па је преврат успео. Али , дана у Србији би та сила која је подржавала промене била усмерена против народа.

Моје мишљење је да ће бити покушаја буне, али да промене неће бити из поменутог разлога све до момента кад уследи тотални колапс и банкрот јер тада власт нема начин финансира полицију ,војску, судство.

Црно, ал` тако је...

ПС
Али, важно је да ширимо оптимизам, како нас саветује прешједник.
 
Оно што је суштина, народ сам не може ништа, јер нема силу. Све док власт може да финансира полицију, војску и судство - има силу да се одржи. У Србији је "народ" 5.октобра имао мало већу подршку него што је била државна сила, па је преврат успео. Али , дана у Србији би та сила која је подржавала промене била усмерена против народа.

Моје мишљење је да ће бити покушаја буне, али да промене неће бити из поменутог разлога све до момента кад уследи тотални колапс и банкрот јер тада власт нема начин финансира полицију ,војску, судство.

Црно, ал` тако је...

ПС
Али, важно је да ширимо оптимизам, како нас саветује прешједник.

ne govorim ja o prevratu, neka ove do kraja mandata, nisu se sami izabrali...al bih voleo da neki ministri dobiju batine na ulici kao u grchkoj, da vidim da li bi i dalje podrzavali marze od 30%
 
prvo, ja sam penzioner, nemam platu, a mlad sam u penziji zbog rane koje sam zadobio braneci svoju zemlju u jednom od onih besmislenih ratova...
drugo, sad makar dobijam neka primanja, tada nisam dobijao nikakva, kasnila su 6 meseci a kada ih dobijes, mogao si s njima obrisati dupe, jer nisu vredela nista, a i da jesu vredela necemu, nisi imao sta da kupis, jer su prodavnice bile prazne.
ne zanima me ni dacic ni njegov sps, ni tadic ni njegov ds, ni nikolic i njegovi nazadnjaci, zanima me kako zivim i od cega, ali dok se nas narod ne osvesti i ne shvati da nece i ne moze drzava voditi racuna o tome da li je pojedinac gladan ili sit, vec da se on sam o tome mora brinuti, svi cemo ziveti lose i kukati na drzavu kako je trebala da nam obezbedi posao, stan, dobru platu...
DIGNITE DUPETA I POTRAZITE TO SAMI!!!!
 
prvo, ja sam penzioner, nemam platu, a mlad sam u penziji zbog rane koje sam zadobio braneci svoju zemlju u jednom od onih besmislenih ratova...
drugo, sad makar dobijam neka primanja, tada nisam dobijao nikakva, kasnila su 6 meseci a kada ih dobijes, mogao si s njima obrisati dupe, jer nisu vredela nista, a i da jesu vredela necemu, nisi imao sta da kupis, jer su prodavnice bile prazne.
ne zanima me ni dacic ni njegov sps, ni tadic ni njegov ds, ni nikolic i njegovi nazadnjaci, zanima me kako zivim i od cega, ali dok se nas narod ne osvesti i ne shvati da nece i ne moze drzava voditi racuna o tome da li je pojedinac gladan ili sit, vec da se on sam o tome mora brinuti, svi cemo ziveti lose i kukati na drzavu kako je trebala da nam obezbedi posao, stan, dobru platu...
DIGNITE DUPETA I POTRAZITE TO SAMI!!!!


:worth::worth::worth::worth::worth:
 
Problem je u tome sto je narod MUDAR i zna da se NISTA VISE NE MOZE OD ONOGA STO SE CINI....

Drzava koja je prezaduzena USLED RATA kao sto je Srbija - ne moze da ocekuje SA NIJEDNOM VLADOM neki boljitak....

sta bre ti lupas neznalico jedna matora ?

srbija je 2000te godine bila duzna tacno 6 milijardi dolara

milosevic nije uzeo dinara kredita.

sve kredite i dugove su nam nabile demokrate.

zato PRESTANI DA LAZES
 
prvo, ja sam penzioner, nemam platu, a mlad sam u penziji zbog rane koje sam zadobio braneci svoju zemlju u jednom od onih besmislenih ratova...
drugo, sad makar dobijam neka primanja, tada nisam dobijao nikakva, kasnila su 6 meseci a kada ih dobijes, mogao si s njima obrisati dupe, jer nisu vredela nista, a i da jesu vredela necemu, nisi imao sta da kupis, jer su prodavnice bile prazne.
ne zanima me ni dacic ni njegov sps, ni tadic ni njegov ds, ni nikolic i njegovi nazadnjaci, zanima me kako zivim i od cega, ali dok se nas narod ne osvesti i ne shvati da nece i ne moze drzava voditi racuna o tome da li je pojedinac gladan ili sit, vec da se on sam o tome mora brinuti, svi cemo ziveti lose i kukati na drzavu kako je trebala da nam obezbedi posao, stan, dobru platu...
DIGNITE DUPETA I POTRAZITE TO SAMI!!!!

pa isto ti je i sad, skroz isto, kurs nestabilan, plate male, inflacija veca svaki mesec, to samo corav ne vidi...shto se mene tiche nema problema, ja ovo nisam ni osetio, em malo jedem, em nisam bahat, al mi zao sirotinje, koja ce pocrkati od gladi...koji posao? :lol: u Srbiji postoji 70.000 firmi kojima je rachun u blokadi, pre neki dan bilo u vestima da se inzenjeri hrane u narodnoj kuhinji jer su ostali bez posla, a radni vek za odlazak u penziju se povecao...a lako je tebi da serendash shto si primio metak u bulju i sad kritikujesh ljude koji bi da rade, a nemaju ni gde ni shta :bljak:
 
Problem je u tome sto je narod MUDAR i zna da se NISTA VISE NE MOZE OD ONOGA STO SE CINI....

Drzava koja je prezaduzena USLED RATA kao sto je Srbija - ne moze da ocekuje SA NIJEDNOM VLADOM neki boljitak....

takvo opravdanje moze da smisli svaka vlast na svetu
recimo opravdanje za los zivot pod Milosevicem moglo je da se nadje u visedecenijskom komunistickom zlu koje je vladalo u Srbiji.
 

Back
Top