Rat izmedju Izraela i Hamasa (3)

Da li će izbiti rat izmedju Izraela i Libana (Hezbolaha) u punom kapacitetu?

• Ukupno glasova
    18
ЏЕФРИ САКС
:„Ако је Израел у егзистенцијалној опасности, то је због политике коју Израел следи.Оно што се догодило у Израелу је да је политика прешла од прагматизма до месијанизма. Израел је пао у руке религиозног месијанског покрета.Мислим то буквално, не мислимфигуративно.
Религиозни националистички Јевреји у Израелу преузели су идеју да је Бог у Књизи Исуса Навина обећао сву земљу, укључујући Палестину, тако да би било какав компромис или повлачење прекршило Божју реч.
Па ово је месијанство. Ово није оно што води до опстанка; то је оно што доводи до катастрофе.
А Израел није био такав пре 50 година. Ох, било је тешко, било је агресивно, али није било овако.
Ово је сада екстремизам.А ти погледај кабинет: Нетањаху је екстремиста; министар финансија Смотрич је екстремиста; министар унутрашњих послова, Бен-Гвир, је екстремиста; министар одбране, Галлант, је екстремиста.То су људи који су се заложили да неће имати државу Палестину.Они се обавезују на израелску доминацију над целом територијом, али тамо има 7 милиона Палестинаца, тако да то значи етничко чишћење.То је оно што покушавају да ураде у Гази, и то је ратни злочин, и то је катастрофа на сваки могући начин: људски, физички, геополитички“.
GG9uQfna0AI-jz9

ЏЕФРИ САКС
:„Ако је Израел у егзистенцијалној опасности, то је због политике коју Израел следи.Оно што се догодило у Израелу је да је политика прешла од прагматизма до месијанизма. Израел је пао у руке религиозног месијанског покрета.Мислим то буквално, не мислимфигуративно.
Религиозни националистички Јевреји у Израелу преузели су идеју да је Бог у Књизи Исуса Навина обећао сву земљу, укључујући Палестину, тако да би било какав компромис или повлачење прекршило Божју реч.
Па ово је месијанство. Ово није оно што води до опстанка; то је оно што доводи до катастрофе.
А Израел није био такав пре 50 година. Ох, било је тешко, било је агресивно, али није било овако.
Ово је сада екстремизам.А ти погледај кабинет: Нетањаху је екстремиста; министар финансија Смотрич је екстремиста; министар унутрашњих послова, Бен-Гвир, је екстремиста; министар одбране, Галлант, је екстремиста.То су људи који су се заложили да неће имати државу Палестину.Они се обавезују на израелску доминацију над целом територијом, али тамо има 7 милиона Палестинаца, тако да то значи етничко чишћење.То је оно што покушавају да ураде у Гази, и то је ратни злочин, и то је катастрофа на сваки могући начин: људски, физички, геополитички“.
GG9uQfna0AI-jz9
E je*i ga, kad ovi pametnjakovići počnu da filozofiraju. Ko im je kriv kad su se zaglavili u tom začaranom krugu mržnje i ekstremizma.

Pa to je kao da se klinci igraju vatrom, pa onda kad se opeku, kukaju.

Ako hoćeš da vodiš državu, je*ote, ne možeš da budeš kao neki mračni lik iz crtanog filma, koji hoće da pokori sve oko sebe.

Pa je*em ti, a gde je tu fer plej? I onda još imaju obraza da kukaju kako ih drugi ne vole. Ma ne čudi me što se ljudi tamo bore ko da su svi poludeli.

Sve ih treba zatvoriti u istu sobu i ne puštati ih dok se ne izljube

Да је Београд био judenfrei како су изјавили Немачки окупатори је лаж, има Срба који су ризиковали свој живот и своје породице скривали Јевреје у Београду и спасили им живот. Награда је једно велико ништа, чак пропагирају многи Јевреји како је Београд био judenfrei, Хрвати и Шиптари ту лаж пуно пута понављају. Јеврејима као Зуроф свака част што неће да пристане да лаже о Србима и не скрива истину о фашистичкој Хрватској. Не може Србин никад бити нациста, то могу Шиптари, Потурчени и Хрвати, али можемо да укажемо на лаж која нам се подмета и имамо право да на конструктиван начин критикујемо Израел за масовно убијање Палестинских цивила. Нисам још видео просрпског Палестинца, вероватно има само ја га још нисам видео, било би добро да неко на ову тему прикаже просрпског Палестинца.

Poslednja izmena:
:klap::super:
ЏИМИ КАРТЕР:„Хајде да погледамо цео наслов [моје нове књиге „Палестина: Мир, а не апартхејд“], ако немате ништа против.
Прва реч је Палестина, што укључује земљу која припада Палестинцима, а не Израелцима.Нисам поменуо Израел, јер не постоји ништа што се тиче апартхејда унутар израелског народа.
И такође сам нагласио реч 'не' — то јест мир, а не апартхејд.
То је оно што се надам да ћу постићи овом књигом: нека врста кретања ка том циљу.Али нема сумње да унутар окупираних територија — палестинске земље — постоји ужасан пример апартхејда.
Окупација палестинске земље, конфискација те земље која не припада Израелу, изградња насеља на њој, колонизација те земље, а затим повезивање тих изолованих али вишеструких насеља — њих више од 200 — са једни друге аутопутевима, којима Палестинци не могу да путују и често где Палестинци не могу ни да пређу.
Дакле, прогон Палестинаца сада, под окупаторским територијама — под окупационим снагама — је један од најгорих примера ускраћивања људских права које знам.
Оно што се Палестинцима сада ради је ужасно на њиховој територији, од стране окупационих сила, а то је Израел.
Одузели су сва основна људска права Палестинцима, као што је учињено у Јужној Африци против црнаца.
И ја у овој књизи врло јасно говорим да апартхејд није заснован на расизму, као што је био у Јужној Африци, већ је заснован на жељи мањине Израелаца да стекну земљу која припада Палестинцима, да задрже ту земљу, а затим да искључе Палестинце из њихове сопствене имовине и потчине их, тако да не могу устати и демонстрирати своје неодобравање да им се отима сопствена имовина.То је оно што се дешава на Западној обали.
А људи у овој земљи, у Америци, никада не знају за ово; они никада не расправљају о томе; нема расправе о томе; у овој земљи нема критике Израела. А у Израелу се води интензивна дебата о питањима у овој књизи.
У овој земљи не.[Слажем се — мислим, волео бих да имамо такву врсту дебате коју они воде у Израелу; Волео бих да то имамо у Сједињеним Државама. Али дајте нам осећај колики део одговорности за сукоб, израелско-палестински сукоб, да ли мислите да припада Израелцима за њихове тактике као што су заузимање земље и окупација територије која им није припадала, колики део одговорност Палестинаца за њихове самоубилачке терористичке нападе и њихове бомбардовања унутар израелске имовине?
У ствари, основни узрок сукоба је трајна окупација туђе земље од стране Израелаца.И ово је директно кршење резолуција Уједињених нација, то је директно кршење мапе пута Међународног квартета, то је директно кршење обавеза које су лидери Израела преузели у прошлости, у Кемп Дејвиду када сам ја био председник, и у Ослу , обећавајући да ће се Израел повући са окупираних територија.
Они то нису успели да ураде.Као одговор на то — дошло је до насиља“.
GHAEu0JbUAA8FT-

daj i onaj snimak iz oktobra dok su ovi isti slavili ubijanje dece po Izraelu. bilo vam je lepo dok su pucali po onom festivalu na Filipince. bili ste presretni dok su klali po kucama.

ali doslo drugo vreme, lepo pise u Bibliji, oko za oko

samo vi ste se turcili u tursku sektu pa ste zaboravili sta je Bozija rec

Back