Rat izmedju Izraela i Hamasa (1)

Koju stranu podržavate?

• Ukupno glasova
    194
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mirovni proces, šta je uradio Izrael

IMG_8951.jpeg

Komentarišem tako što taj naš ex forumski kolega (što vodi taj nalog) prepisuje trećerazrednu propagandu sa (pro)ruskih Telegram kanala.

Dodatno što mogu da ti iskomentarišem je:
1) naseljavanje stanovnika Gaze u Egipat / Sinaj bio je deo izraelsko - egipatskih pregovora tokom 80ih. O tome sam pisao u prvim danima ovog rata
2) nisi prokomentarisao ono što sam danas postavio, izvod iz Hamas programa

Goals of the HAMAS:
'The Islamic Resistance Movement is a distinguished Palestinian movement, whose allegiance is to Allah, and whose way of life is Islam. It strives to raise the banner of Allah over every inch of Palestine.' (Article 6)

On the Destruction of Israel:
'Israel will exist and will continue to exist until Islam will obliterate it, just as it obliterated others before it.' (Preamble)

Nije vam valjao Fatah . Zato ste dobili Hamas.

Kako Srbija pregovara sa Haradinajem, Tačijem, Čekuom... sve za mir!!

Mir nema cijenu!

Ma kakav mir. Jel misliš stvarno sutra kad nato na čelu sa amerikom digne ruke od Kosova da mi nećemo odmah krenuti da vratimo ono što je naše?

Kosovo želi sukob, odnosno da protera sve Srbe. Želi sukob dok ima podršku nato pakta.

Slučajno ako izgube podršku, videćeš da će ići tek tada na kartu mira ali neće im vredeti.

Isplivali planovi - Izrael planira etnicko ciscenje i genocid nad Palestincima Gaze!

Planira rimejk akcije Oluja 95 , sa ciljem da se svi Palestinci po NATO scenariju pobiju i proteraju u Egipat.

Kako komentarises ove jevrejske genocidne namere??? Podrzavas li genocid nad Palestincima Gaze?

Zato i ustase podrzavaju jevreje.. jer se pronalaze u njima i njihovom zverstvu..

Nije vam valjao Fatah . Zato ste dobili Hamas.
nisu ga dobili, vec izmislili i odnegovali sve ove godine da im posluzi kao alibi za konacno resenje palestinaca, vidimo i sami sta im rade
Ever since the political, militant and terror group's founding in the late 1970s, right-wing Israeli officials have fostered the rise of Hamas to ensure there is no viable "partner for peace" on the Palestinian side --- allowing Israel to forever postpone making territorial concessions while further settling the West Bank and paying diplomatic lip service to a two-state solution.
https://www.zerohedge.com/geopoliti...mas-activity-ignored-say-israeli-surveillance

Warnings About Alarming Pre-Oct 7 Hamas Activity Ignored, Say Israeli Surveillance Soldiers​

Da li je Rusija prihvatila npr francusko posredovanje u razgovoru sa Čečenima Aslana Mashadova, Šamila Basajeva i Salmana Radujeva?
Nismo ni mi prihvatili da SAD posreduje izmedju nas i UČK , sami došli sami se nametnuli. :lol:
Nego jasno je da se Hamas hvata za slamku spasa ali da Rusiju tu nema nekakav krucijalan od vitalnog značaja interes.Gaza je u principu nebitna svima u političkom smislu, više dodje kao nekakva arena gdje stradaju palestinci i dobra vijest za Aldžaziru kada želi prikazati muslimane kao žrtve.

Kazu da Amerika ide u rat protiv Irana :maramica:

To je za mene naravno dobra vest

Dabogda svi ostavili kosti tamo

Dzaba im sve to kad 10tak Kindzala i Zirkona ima da im sprcaju ko dlanom o dlan sve te kanturine

🇷🇺🚀 Ракете Кинжал ће моћи да мењају циљање мете у ваздуху

Ескалација сукоба на Блиском истоку и пребацивање америчких носача авиона у источно Средоземно море изазвали су одговор Русије.

Да бисмо још ефикасније демонстрирали наше могућности, ракете Кинжал са којима ће авиони МиГ-31К патролирати Црним морем имаће могућност да мењају ознаку циља директно током лета.

Kindzal ima sad sposobnost kao ja kad krenem u market u kupovinu... krenem ka marketu a zaustavim se u kafani :woho:

Nismo ni mi prihvatili da SAD posreduje izmedju nas i UČK , sami došli sami se nametnuli. :lol:
Hehehe, nije posredovala SAD, nego Kontakt grupa, u kojoj je bila Rossija. ;)
Nego jasno je da se Hamas hvata za slamku spasa ali da Rusiju tu nema nekakav krucijalan od vitalnog značaja interes.Gaza je u principu nebitna svima u političkom smislu, više dodje kao nekakva arena gdje stradaju palestinci i dobra vijest za Aldžaziru kada želi prikazati muslimane kao žrtve.
Rusija ne može da posreduje za Ruse u Hersonu, a moći će ovde. Važi :lol:

Hamas više nije strana u pregovorima.

Hehehe, nije posredovala SAD, nego Kontakt grupa, u kojoj je bila Rossija. ;)

Rusija ne može da posreduje za Ruse u Hersonu, a moći će ovde. Važi :lol:

Hamas više nije strana u pregovorima.
Kako ne može ušla je u rat sa Ukrajinom zbog te problematike.Zaključuješ kao da je rusko-ukrajinski rat završen.
Ako je posredovanje nato bombardovanje na čelu sa SAD onda tvoja teza ima smisla da i Rusija član kontak grupe.
Poenta je bila da je UČK ravan Hamasu ili nije?Razlika?UČĶ je imao moćnog saveznika.Jedina bitna razlika za temu koju ne može niko osporiti ili želiš da ti izbacim podatke koliko puta su od 1997 godine kindapovali civila ne računajući napade na policiju.Gle čuda isto su govorili kako smo im oteli teritoriju.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back