Rastavljanje Galaxy S20 Ultra telefona pokazuje od čega je sastavljen sistem kamera

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
28.828
Rastavljanje Galaxy S20 Ultra telefona pokazuje od čega je sastavljen sistem kamera (video)


Samsung je dosta pažnje posvetio ogromnom sistemu kamera na Galaxy S20 Ultra telefonu. Međutim, ukoliko ste se pitali šta je sve ono što se nalazi u izbočini na poleđini uređaja, iFixit daje odgovor u vidu svog rastavljanja telefona.

Glavna kamera od 108MP je sama po sebi ogromna, a senzor pokriva duplo veću površinu u odnosu na 12MP senzor iz iPhone 11 serije. S druge strane, periskop zoom kameri je potrebno dosta prostora za njen neobični lateralni dizajn, uključujući i optičku stabilizaciju slike za prizmu.


Rastavljanje pokazuje i koliko malo prostora ostaje za čipset, nakon što se izbace kamere i velika baterija od 5000mAh. Glavna ploča je praktično zatrpana komponentama, uključujući Snapdragon 865 procesor i X55 5G modem.


s2_25.jpg


Telefon svakako nije podoban za popravljanje od strane korisnika, a displej i baterija su posebno teški za servisiranje. Sajt iFixit je Galaxy S20 Ultra modelu dao ocenu 3/10 (desetka se daje za najlakše popravljanje).

Izvor: iFixit
 

Prilozi

  • 1583438537471.png
    1583438537471.png
    10,6 KB · Pregleda: 4
Stvarno je dobar ovaj novi galaxy. Daleko bolji od IPhona..
Po čemu? Što ima više Mpix? I čemu toliko oduševljenje?OK ajde se takmičimo'ja napravim fotku mojim Nikonom D7100 koji ima 24 Mpix a ti...moyes i sa 48, i 108...GARANTUJEM da će moja fotka biti bolja!! Pritom'moja sprava košta 2,3 x manje nego ovaj Samsung...
 
Po čemu? Što ima više Mpix? I čemu toliko oduševljenje?OK ajde se takmičimo'ja napravim fotku mojim Nikonom D7100 koji ima 24 Mpix a ti...moyes i sa 48, i 108...GARANTUJEM da će moja fotka biti bolja!! Pritom'moja sprava košta 2,3 x manje nego ovaj Samsung...
Kvalitetniji je Samsung, bolje optimizovan i za par meseci ce biti manje od Iphona na kupujeprodajem sto je ekstra.
 
Kvalitetniji je Samsung, bolje optimizovan i za par meseci ce biti manje od Iphona na kupujeprodajem sto je ekstra.
kakva odvala.-...1. Nije kvalitetniji a jos manjke bolje optimizovan-Android je softver koji treba da radi na 100 marki telefona a IOS samo na jednom i yato je IOS BOLJI!
2. koja god cena bila+najavljena tamo negde za Zapad je 1350 evra'kod nas ce biit 1500-2.000 kao i uvek skuplje za jedno 30 % ako ne i više
 
kakva odvala.-...1. Nije kvalitetniji a jos manjke bolje optimizovan-Android je softver koji treba da radi na 100 marki telefona a IOS samo na jednom i yato je IOS BOLJI!
2. koja god cena bila+najavljena tamo negde za Zapad je 1350 evra'kod nas ce biit 1500-2.000 kao i uvek skuplje za jedno 30 % ako ne i više
Nisam se lepo izrazio, po meni je Android bolji od IOS je mogu da skidam sve piratsko, ne treba mi glupi Itunes, icloud, i ostala sranja. A ja kupujem sa KP ili od nekih ljudi sto nabavljaju ko zna kako i gde ali dosta bude jeftinije. IPhone uglavnom nose zene i deca.. Samsung je za ozbiljne ljude..
 
Nisam se lepo izrazio, po meni je Android bolji od IOS je mogu da skidam sve piratsko, ne treba mi glupi Itunes, icloud, i ostala sranja. A ja kupujem sa KP ili od nekih ljudi sto nabavljaju ko zna kako i gde ali dosta bude jeftinije. IPhone uglavnom nose zene i deca.. Samsung je za ozbiljne ljude..

Pa ti si lood drugar. KaŽes "gomila aplikacija_"? Poslovnom čoveku ne treba gomila aplikacija-treba mu da aplikacija koju ima radi SAVRŠENO!
A to je pre slučaj sa Iphoneom nego sa bilo kojim Androidom. Što je većini nas Iphone preskup pa je "kisleo gržđe"-jbg. Ali da je Samsung bolji-NIJE!
 
Pa ti si lood drugar. KaŽes "gomila aplikacija_"? Poslovnom čoveku ne treba gomila aplikacija-treba mu da aplikacija koju ima radi SAVRŠENO! A to je pre slučaj sa Iphoneom nego sa bilo kojim Androidom. Što je većini nas Iphone preskup pa je "kisleo gržđe"-jbg. Ali da je Samsung bolji-NIJE!
Ja sam imao Iphone X cim je izasao i nisam bio zadovoljan. Prodao sam ga i kupio Samsung
 
kakva odvala.-...1. Nije kvalitetniji a jos manjke bolje optimizovan-Android je softver koji treba da radi na 100 marki telefona a IOS samo na jednom i yato je IOS BOLJI!
2. koja god cena bila+najavljena tamo negde za Zapad je 1350 evra'kod nas ce biit 1500-2.000 kao i uvek skuplje za jedno 30 % ako ne i više
Nije IOS bolji. Pogledaj ono sto sam postao sto Apple zbog namernog usporavanja starijih modela treba da plati pola miliona dolara.
Da Apple igra posteno IOS bi bio bolji, ali Apple ne igra posteno...
 
Nije IOS bolji. Pogledaj ono sto sam postao sto Apple zbog namernog usporavanja starijih modela treba da plati pola miliona dolara.
Da Apple igra posteno IOS bi bio bolji, ali Apple ne igra posteno...
Slucajno imam jako dobrog drugara koji je koristio TOP Simbian-nekad I Android telefone. Znaci sve najjace moguce modele. Sad koristoi iPhone. Kaze neuporedivo sa bilo kojim Androidom. Pametnom dosta. A to sto ti pricas jeste delimicno istina-ali ne osporava cinjenicu da I pored toga Apple pravi uskladjene uredjaje-hardver sa softverom. Jedini je problem sto kosta vise I sto dodatni softver kosta. Ali to je problem vise u nama nasem mentalitetu I plateznim sposbnnistima nego u samom Apple-u. Realno
 
kakva odvala.-...1. Nije kvalitetniji a jos manjke bolje optimizovan-Android je softver koji treba da radi na 100 marki telefona a IOS samo na jednom i yato je IOS BOLJI!
2. koja god cena bila+najavljena tamo negde za Zapad je 1350 evra'kod nas ce biit 1500-2.000 kao i uvek skuplje za jedno 30 % ako ne i više
Apple software je najveće ***** ikada napravljeno, 0/10 što se tiče customization, dok za Android postoje na hiljade custom Roma, staviš custom ROM i resen problem bloatware-a.
Kvalitet izrade je daleko bolji a da ne govorimo o ci je ići da Apple nije ponudio ništa novo već 5god i da kasja za telefonima koji koštaju 1/3 koliko kosta iPhone.
Cena je i kod nas takva, naravno da je skuplje ako ideš preko iSfile ili kako se vec zovu oni iz BGa...
Čoveče kod nas možeš kupiš ono sranje od a Samsung FLEX telefona lza manje para nego što je koštao iPhone 11 max koji opet nije nudio skoro pa nista novp
 

Back
Top