Добро дошли
Buduća legenda
- Poruka
- 27.854
Cela sela za bagatelu!
Kuće sa okućnicom širom Srbije se prodaju budzašto i vlasnici ne mogu da povrate uloženo. U delovima Vojvodine imanja koštaju manje od 5.000 evra. Vile oko Kladova Rumuni kupuju za najviše 8.000

Dvojezični oglasi
[SIZE=+0]KLADOVO [/SIZE]
U PRIGRADSKOM naselju Kladušnica, kraj magistralnog puta od Kladova prema đerdapskoj hidrocentrali, slučajnom prolazniku pažnju privlači masnom belom farbom krupno ispisan dvojezični natpis "kuća na prodaju" i "kasa de vinzare" - s brojem mobilnog telefona za dodatna obaveštenja. Bliski rođak vlasnice nezavršene kuće stavljene pod krov, koja živi u inostranstvu, kaže da je to učinio isključivo zbog putnika iz Rumunije, koji tuda svakodnevno prolaze. - Zainteresovanih ima mnogo, prvenstveno zbog povoljne cene kuće od 120 kvadrata, koju moja rođaka ceni tek 15.000 evra.[SIZE=+0][/SIZE]
[SIZE=+0]Kupuju Rumuni[/SIZE]
U selima kladovske opštine, na dunavskoj granici sa Rumunijom, u poslednje vreme je prodato nekoliko desetina kuća rumunskim državljanima. I dok pojedinci u tome vide pokušaj "rumunizacije" ovog dela istočne Srbije, ali ne žele o tome javno da govore, oni drugi, ne libeći se, kažu da je Timočka krajina, ulaskom Rumunije u Evropsku uniju, postala pravi eldorado za naše istočne komšije.
Rumuni, nije tajna, za male pare u dunavskom zaleđu kupuju započete, nedovršene kuće, solidne stambene objekte ili oronule domove preminulih vlasnika. Tako je, na primer, u Novom Sipu, lepo uređenom naselju, podignutom nedaleko od međunarodnog graničnog prelaza "Đerdap 1" i betonske brane na Dunavu, u poslednje dve godine Rumunima direktno ili indirektno prodato desetak porodičnih kuća, od kojih su one "najskuplje", od stotinak kvadrata i sa pet, šest ari placa, "otišle" za najviše - 8.000 evra!
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:328080-Cela-sela-za-bagatelu
********************************************************
По сличном рецепту као својевремено на КиМ-у. Сада купују а у догледно време рећи ће: ,,Па то је наше-румунско''. И тражиће да се та територија припоји ,,матици држави''.
Са свих страна притисли да се Србија очерупа.
Kuće sa okućnicom širom Srbije se prodaju budzašto i vlasnici ne mogu da povrate uloženo. U delovima Vojvodine imanja koštaju manje od 5.000 evra. Vile oko Kladova Rumuni kupuju za najviše 8.000
Dvojezični oglasi
[SIZE=+0]KLADOVO [/SIZE]
U PRIGRADSKOM naselju Kladušnica, kraj magistralnog puta od Kladova prema đerdapskoj hidrocentrali, slučajnom prolazniku pažnju privlači masnom belom farbom krupno ispisan dvojezični natpis "kuća na prodaju" i "kasa de vinzare" - s brojem mobilnog telefona za dodatna obaveštenja. Bliski rođak vlasnice nezavršene kuće stavljene pod krov, koja živi u inostranstvu, kaže da je to učinio isključivo zbog putnika iz Rumunije, koji tuda svakodnevno prolaze. - Zainteresovanih ima mnogo, prvenstveno zbog povoljne cene kuće od 120 kvadrata, koju moja rođaka ceni tek 15.000 evra.[SIZE=+0][/SIZE]
[SIZE=+0]Kupuju Rumuni[/SIZE]
U selima kladovske opštine, na dunavskoj granici sa Rumunijom, u poslednje vreme je prodato nekoliko desetina kuća rumunskim državljanima. I dok pojedinci u tome vide pokušaj "rumunizacije" ovog dela istočne Srbije, ali ne žele o tome javno da govore, oni drugi, ne libeći se, kažu da je Timočka krajina, ulaskom Rumunije u Evropsku uniju, postala pravi eldorado za naše istočne komšije.
Rumuni, nije tajna, za male pare u dunavskom zaleđu kupuju započete, nedovršene kuće, solidne stambene objekte ili oronule domove preminulih vlasnika. Tako je, na primer, u Novom Sipu, lepo uređenom naselju, podignutom nedaleko od međunarodnog graničnog prelaza "Đerdap 1" i betonske brane na Dunavu, u poslednje dve godine Rumunima direktno ili indirektno prodato desetak porodičnih kuća, od kojih su one "najskuplje", od stotinak kvadrata i sa pet, šest ari placa, "otišle" za najviše - 8.000 evra!
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:328080-Cela-sela-za-bagatelu
********************************************************
По сличном рецепту као својевремено на КиМ-у. Сада купују а у догледно време рећи ће: ,,Па то је наше-румунско''. И тражиће да се та територија припоји ,,матици држави''.
Са свих страна притисли да се Србија очерупа.
Poslednja izmena:

