РАСПАД ВЕЛИКЕ БРИТАНИЈЕ

мошуље

Zainteresovan član
Poruka
123
LONDON - Kraljica Elizabeta Druga održala je krizni sastanak s Dejvidom Kameronom, premijerom Velike Britanije, povodom plana škotskih vlasti da najkasnije do 2015. godine održe referendum o nezavisnosti Škotske.

Uredbe o ujedinjenju dva kraljevstva usvojio je 1706. prvo engleski, a potom, 1707, i škotski parlament, čime je nastala Velika Britanija. Istog monarha imaju još od 1603. godine. Najradikalnija posledica referenduma bilo bi izdvajanje Škotske iz Ujedinjenog Kraljevstva, ali je izvesnije da bi premijer Salmond prvo tražio fiskalnu nezavisnost zemlje. Realno je da bi, i u slučaju razdruživanja, zajednička ostala vojska, briga o nuklearnim postrojenjima i kraljica, a neizvesno je da li bi Škotskoj bilo omogućeno da samostalno rukovodi naftnim platformama u Severnom moru.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/257065/Kraljica-Elizabeta-strahuje-od-raspada-Velike-Britanije

Дакле, шта ми— већ дуги пријатељи Енглеске— можемо учинити да помогнемо?
 
Hm, mozda... Ti znas engleze... Moguca je i vojna sila kako bi opstala VB...
Не, то не би решило ствари, а зацементирало би мржњу.
Уосталом уједињени Енглези и Шкоти у оваквој заједници постоје тек нешто преко 300 година, а трвења су стално опстојавала.
Сада је то институционално покренуто, уосталом као и у Белгији.
 
Scotland_Wattle_Cheung.jpg


podrska skotskom narodu u vekovnoj borbi za samostalnost od imperijalne britanije
 
Шаљемо, Лорда Милорада и Лорда Живорада у медијаторску мисију!

и у случају да британска војска уђе на територију шкотске - да се то сматра чином агресије на шкотску :rtfm:

у том циљу формирати бадинтерову пардон живорадову комисију која ће прогласити административне линије међудржавним границама :rtfm: :mrgreen:

и обавезно појачати рад невладиних организација у затуцаном британском народу, послати шварца тј сороша да отвори нови б92 у лондону ради процеса денацификације и ширења педерлука и осталих модерних вредности у британском друштву
 
Poslednja izmena:
и у случају да британска војска уђе на територију шкотске - да се то сматра чином агресије на шкотску :rtfm:

у том циљу формирати бадинтерову пардон живорадову комисију која ће прогласити административне линије међудржавним границама :rtfm: :mrgreen:

и обавезно појачати рад невладиних организација у затуцаном британском народу, послати шварца тј сороша да отвори нови б92 у лондону ради процеса денацификације и ширења педерлука и осталих модерних вредности у британском друштву
И по Лондону населити све ЕУрупске цигаЊе зарад братства&јединства&расне равноправности....
 
И по Лондону населити све ЕУрупске цигаЊе зарад братства&јединства&расне равноправности....

док џемо јовановић не постане премијер британије сматрати да британија не испуњава услове за пријем у уједињене нације
 

Back
Top