Расизам Ивице Дачића

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Невероватан расизам Ивице Дачића вади Роме из аутобуса.

Ministar policije Ivica Dačić poručio je Romima da ne idu u Evropu i traže azil jer ga neće dobiti, a time ugrožavaju interes svih u Srbiji.
15062100394da477dc277dd599646230_368x242.jpg
Dačić je istakao da bi, umesto toga, državni organi i romska zajednica trebalo da učine sve kako bi ovde bolje živeli.
U toku je priprema promene zakona koji će omogućiti da Romi koji nemaju adresu dobiju lična dokumetna, što će im pomoći u zdravstvnoj zaštiti, obrazovanju i ostvarivanju drugih prava, rekao je Dačić.

Нико нема права неком забранити да путује и да тражи азил то је основно право сваког човека.
 
Невероватан расизам Ивице Дачића вади Роме из аутобуса.

Ministar policije Ivica Dačić poručio je Romima da ne idu u Evropu i traže azil jer ga neće dobiti, a time ugrožavaju interes svih u Srbiji.
15062100394da477dc277dd599646230_368x242.jpg
Dačić je istakao da bi, umesto toga, državni organi i romska zajednica trebalo da učine sve kako bi ovde bolje živeli.
U toku je priprema promene zakona koji će omogućiti da Romi koji nemaju adresu dobiju lična dokumetna, što će im pomoći u zdravstvnoj zaštiti, obrazovanju i ostvarivanju drugih prava, rekao je Dačić.

Нико нема права неком забранити да путује и да тражи азил то је основно право сваког човека.


tim oni nas predstavljaju kao fašiste...tamo piričaju priče...ne valja ti tema...
 
Nije problem u Srbiji i Dačiću, niti je to dokaz rasizma. To je problem Evrope i njihovog rasizma prema Romima jer niko ne postavlja pitanje ako npr. Srbin, Hrvat, Mađar, Slovak zatraže azil u EU jer se zna šta će oni tamo da rade, a šta će Romi da "rade".
Videli smo primer šta su "radili" rumunski Romi u Italiji i Francuskoj. Gde god su otišli napravili su odmah divlja naselja i rugla, a i odmah je primećen porast kriminaliteta tamo gde su se oni pojavili.
Dakle to je problem same Evrope i samih Roma i njihovog mentaliteta, jer gde god da odu postanu socijalni slučajevi i teret državi u koju odu.
Kad Romi promene svoj način razmišljanja i kada se potrude da naprave nešto od svog života kao što su neki od njih i uspeli, nestaće i svaka predrasuda o njima.
 
Nije problem u Srbiji i Dačiću, niti je to dokaz rasizma. To je problem Evrope i njihovog rasizma prema Romima jer niko ne postavlja pitanje ako npr. Srbin, Hrvat, Mađar, Slovak zatraže azil u EU jer se zna šta će oni tamo da rade, a šta će Romi da "rade".
Videli smo primer šta su "radili" rumunski Romi u Italiji i Francuskoj. Gde god su otišli napravili su odmah divlja naselja i rugla, a i odmah je primećen porast kriminaliteta tamo gde su se oni pojavili.
Dakle to je problem same Evrope i samih Roma i njihovog mentaliteta, jer gde god da odu postanu socijalni slučajevi i teret državi u koju odu.
Kad Romi promene svoj način razmišljanja i kada se potrude da naprave nešto od svog života kao što su neki od njih i uspeli, nestaće i svaka predrasuda o njima.



Limburga meseca.
 
Ne vidim shta je ovde fasizam ??? Ja sam za to da svi koji su trazili azil (grupno i organozovano sa jasnom namerom da imaju leba bez motike) budu kaznjeni oduzimanjem pasosha na dve-tri godine pa da vidimo kad bi im palo na pamet da se vozaju radi fore i time ugrozavaju ljude koji hoce normalno da putuju (ne mislim samo na rome nego uopshteno). Ja sam cak chuo priche da oni iako znaju da ce im zahtev biti odbijen otputuju grupuno na neko shatro "turistichko" putovanje i posle kad im se odbije azil evropska unija im plati da se vrate nazad + im salje autobuse za Srbiju besplatno. U prevodu em se provozali em dobili po 200-300e i obezbedjen prevoz nazad...
 
Невероватан расизам Ивице Дачића вади Роме из аутобуса.

Ministar policije Ivica Dačić poručio je Romima da ne idu u Evropu i traže azil jer ga neće dobiti, a time ugrožavaju interes svih u Srbiji.
15062100394da477dc277dd599646230_368x242.jpg
Dačić je istakao da bi, umesto toga, državni organi i romska zajednica trebalo da učine sve kako bi ovde bolje živeli.
U toku je priprema promene zakona koji će omogućiti da Romi koji nemaju adresu dobiju lična dokumetna, što će im pomoći u zdravstvnoj zaštiti, obrazovanju i ostvarivanju drugih prava, rekao je Dačić.

Нико нема права неком забранити да путује и да тражи азил то је основно право сваког човека.

ovo je ta evropa kojoj stremimo?
prvo su nas naterali da cigani koji su bespravno napravili karton naselje, dobiju trajni adekvatan smestaj na drugoj lokaciji..
onda su naterali da se promenom zakona omoguci skolovanje onima koji to nece, pa im je kao studentima omogucen upis na budzet sa manjim brojem poena nego sto imaju ostali upisani studenti koji su konkurisali te godine..
onda su se bunili da su diskriminisani sto sa tim manjim brojem poena ne mogu da konkurisu za stipendije i smestaj u domu..
onda - kako neko ko nema stalnu adresu, izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstvo moze da dobije pasos sa kojim ode preko granice i trazi azil??? cinjenica da ih ima vec koji su to radili..
nisam rasista, ali kako vidim svi koji nisu cigani uskoro ce u srbiji da postanu manjina..jel to kusturica bio vidovit?
u mom kraju, pored osnovne skole bila je gradjevinska prikolica koja je ostala iza radnika posle zavrsenih radova u kraju..
preko noci se uselila porodica cigana koja ima preko 10 clanova..posle 6 meseci, gradjevinska firma je dosla i odnela priklicu, a mnogoclana porodica se samo izmestila u objekat koji je podigla divlje..bez toaleta i kanalizacionog cvora..tri bocne strane sagradjenog objekta su prekrili starim tepisima..u urbanom delu grada bave se skupljanjem sekundarnih sirovina..o kolicini navucenog otpada ne treba ni da pricam..ni o pacovima koji su se namnozili i koje su poceli da gaje kao kucne ljubimce..ni o spopadanju na semaforu na obliznjoj raskrsnici od strane clanova iste porodice..
ispada, da kad im drzava zazmuri na oko sto sebi dom prave gde im padne na pamet - komsiluk mora da placa porez na taj atak..
pokusate li na zemljistu ciji ste vlasnici da napravite bilo kakvu izmenu na objektu za koji imate legalne papire i placate uredno sve poreze i dazbine, inspekcija vam je odmah za vratom, a ovde ne reaguju vec 2 godine..
ko je sada ovde diskriminisan?
 
Невероватан расизам Ивице Дачића вади Роме из аутобуса.

Ministar policije Ivica Dačić poručio je Romima da ne idu u Evropu i traže azil jer ga neće dobiti, a time ugrožavaju interes svih u Srbiji.
15062100394da477dc277dd599646230_368x242.jpg
Dačić je istakao da bi, umesto toga, državni organi i romska zajednica trebalo da učine sve kako bi ovde bolje živeli.
U toku je priprema promene zakona koji će omogućiti da Romi koji nemaju adresu dobiju lična dokumetna, što će im pomoći u zdravstvnoj zaštiti, obrazovanju i ostvarivanju drugih prava, rekao je Dačić.

Нико нема права неком забранити да путује и да тражи азил то је основно право сваког човека.

Ajde da se nas dve napokon u nečemu složimo, zaista niko nema pravo nekome zabraniti da putuje i da traži azil i svako
ko bude sprečen u tome bez valjanog razloga treba da tuži državu zbog državnog terora i onemogućavanja korištenja
prava i slobode kretanja.
Sloboda kretanja može biti ograničena samo u slučaju
da je država u vanrednom stanju ili ako je za licem izdan sudski nalog
 
Poslednja izmena:
Невероватан расизам Ивице Дачића вади Роме из аутобуса.

Ministar policije Ivica Dačić poručio je Romima da ne idu u Evropu i traže azil jer ga neće dobiti, a time ugrožavaju interes svih u Srbiji.
15062100394da477dc277dd599646230_368x242.jpg
Dačić je istakao da bi, umesto toga, državni organi i romska zajednica trebalo da učine sve kako bi ovde bolje živeli.
U toku je priprema promene zakona koji će omogućiti da Romi koji nemaju adresu dobiju lična dokumetna, što će im pomoći u zdravstvnoj zaštiti, obrazovanju i ostvarivanju drugih prava, rekao je Dačić.

Нико нема права неком забранити да путује и да тражи азил то је основно право сваког човека.
I gde je tu rasizam? On ih savetuje, a ne zabranjuje. Cak ce im dati i dokumenta i ako namju adresu sto je nama ostalima nemoguce.
 
Ма какав "расизам" и каква бре "дискриминација" - није то у питању... У ПИТАЊУ ЈЕ КОРУПЦИЈА НАШИХ ПАНДУРА ... па то је читава МАФИЈА... то су читаве ГРУПЕ КРИМИНАЛАЦА КОЈИ ПРОДАЈУ ПАПИРЕ... то је у питању...

е сада ћемо да видимо НА КОЛИКО ЋЕ БИТИ ОСУЂЕНИ ПОХАПШЕНИ ЛИКОВИ И ДА ЛИ ЋЕ СУДСТВО БИТИ ДРАСТИЧНО КАО ШТО СУ БИЛИ КАДА СУ У ПИТАЊУ НАВИЈАЧИ ИЛИ ОНИ КОЈИ СУ ПРОТЕСТВОВАЛИ ПРОТИВ ПЕДЕР-БАЛА...
 
Невероватан расизам Ивице Дачића вади Роме из аутобуса.

Ministar policije Ivica Dačić poručio je Romima da ne idu u Evropu i traže azil jer ga neće dobiti, a time ugrožavaju interes svih u Srbiji.
15062100394da477dc277dd599646230_368x242.jpg
Dačić je istakao da bi, umesto toga, državni organi i romska zajednica trebalo da učine sve kako bi ovde bolje živeli.
U toku je priprema promene zakona koji će omogućiti da Romi koji nemaju adresu dobiju lična dokumetna, što će im pomoći u zdravstvnoj zaštiti, obrazovanju i ostvarivanju drugih prava, rekao je Dačić.

Нико нема права неком забранити да путује и да тражи азил то је основно право сваког човека.

Није им забранио, већ поручио, да не иду тамо, јер азил неће добити. Шта је спорно?
 
Невероватан расизам Ивице Дачића вади Роме из аутобуса.

Ministar policije Ivica Dačić poručio je Romima da ne idu u Evropu i traže azil jer ga neće dobiti, a time ugrožavaju interes svih u Srbiji.
15062100394da477dc277dd599646230_368x242.jpg
Dačić je istakao da bi, umesto toga, državni organi i romska zajednica trebalo da učine sve kako bi ovde bolje živeli.
U toku je priprema promene zakona koji će omogućiti da Romi koji nemaju adresu dobiju lična dokumetna, što će im pomoći u zdravstvnoj zaštiti, obrazovanju i ostvarivanju drugih prava, rekao je Dačić.

Нико нема права неком забранити да путује и да тражи азил то је основно право сваког човека.

Jel može neko ovoj korisnici da skrene pažnju da se teme ne mogu otvarati tako što će plasirati neke dezinformacije koje su plod njeno uma.

Dakle, Ivica Dačić nigde nije vadio Rome iz autobusa!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Невероватан расизам Ивице Дачића вади Роме из аутобуса.

Ministar policije Ivica Dačić poručio je Romima da ne idu u Evropu i traže azil jer ga neće dobiti, a time ugrožavaju interes svih u Srbiji.
15062100394da477dc277dd599646230_368x242.jpg
Dačić je istakao da bi, umesto toga, državni organi i romska zajednica trebalo da učine sve kako bi ovde bolje živeli.
U toku je priprema promene zakona koji će omogućiti da Romi koji nemaju adresu dobiju lična dokumetna, što će im pomoći u zdravstvnoj zaštiti, obrazovanju i ostvarivanju drugih prava, rekao je Dačić.

Нико нема права неком забранити да путује и да тражи азил то је основно право сваког човека.

стварно лупаш.........где је ту расизам?
Овај пут је Ивица рекао исправну ствар..........Због цигана азиланата ће нам на крају и укинути тај бели шенген.
 
стварно лупаш.........где је ту расизам?
Овај пут је Ивица рекао исправну ствар..........Због цигана азиланата ће нам на крају и укинути тај бели шенген.

Ako je to uslov da bi čovek imao pravo na slobodu kretanja, neka ga ukinu, time će što-šta dokazati.
 
Jel može neko ovoj devojčici sa teškom psihičkom nadgradnom da skrene pažnju da se teme ne mogu otvarati tako što će plasirati neke dezinformacije koje su plod njeno poremećenog stanja uma.

Dakle, Ivica Dačić nigde nije vadio Rome iz autobusa!

Ивица је добио налог из ЕУ очигледно да вади Роме из аутобуса
 
Nije problem u Srbiji i Dačiću, niti je to dokaz rasizma. To je problem Evrope i njihovog rasizma prema Romima jer niko ne postavlja pitanje ako npr. Srbin, Hrvat, Mađar, Slovak zatraže azil u EU jer se zna šta će oni tamo da rade, a šta će Romi da "rade".
Videli smo primer šta su "radili" rumunski Romi u Italiji i Francuskoj. Gde god su otišli napravili su odmah divlja naselja i rugla, a i odmah je primećen porast kriminaliteta tamo gde su se oni pojavili.
Dakle to je problem same Evrope i samih Roma i njihovog mentaliteta, jer gde god da odu postanu socijalni slučajevi i teret državi u koju odu.
Kad Romi promene svoj način razmišljanja i kada se potrude da naprave nešto od svog života kao što su neki od njih i uspeli, nestaće i svaka predrasuda o njima.

Све си рекао. Браво.
 
Bez obzira na to kolike političke antipatije imam prema Dačiću,moram da ga branim.Nisi dobro razumela .On je govorio u kondicionalu da je to što Evropa traži od nas,da kršimo naš zakon i ponašamo se nacistički da bi smo njih poštedeli "neprijatnosti" i pritiska.To se znalo još kada se mahalo šarenom krpicom Belog Šengena.Nemci i ostali EUropljani su prepuni "brige",pa prave dekade Roma,ali nikako ne bi hteli da ih vide u svojoj blizini.Zato smo i dobili taj sistem ,kako bi naše vlasti zaustavile mogućnost njihovog stizanja do mile nam EUrope.Naravno da je tu i problem readmisije,koji se odnosi ne samo na Cigane nego i naŠiptare koji su takođe navalili na njih.Licemerje i cinizam.Oni su priznali Šiptaroma državu,ali ne žele da ovi diđu u njihove lepe zemlje,a ne daju ni Ciganima koje su Šiptari proterali sa Kosova i Metohije (jer je većina njih baš odatle)da dođu kod njih.Licemerje i cinizam su pokazali i naši političari koji su onoliko trubili o "otvorenoj mogućnosti putovanja" a u tim aktima je to sve lepo pisalo,samo je trebalo da se pročita pažljivo.
 

Back
Top