Rasizam crnaca prema bijelcima: serija 'Atlanta' 3. sezona

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.824
I opet...
Nema potrebe za prizivanjem zla kad je ono stalno tu. Nisu Poljaci, Madjari, Italijani... proterani vise puta iz svih evropskih zemalja, nisu cak ni cigani.
Iz ovoga danas rodice se nesto, nadam se nesto konacno.

Znas kad u jednoj zemlji 90% medjurasnog kriminala ucini jedna strana a druga to ne sme ni da pomene da je ne bi mediji cerecili onda sigurno da se druga oseca obespravljeno po nekom levom osnovu a takodje ni nacionalni i rasni identitet nema veze sa tim. Pitaj sad azijate po USA kako se osecaju po tom pitanju, narocito od kad je korona krenula.
Ne znam sta si zeleo da kazes ovim postom, samo ponavljas ono sto je receno, sto sam i sam napisao gore...
Da, tako je. I opet: razlog zasto se ne izlazi sa takvim tvrdnjama u medije sem kod druge strane koje se "oseca obespravljeno po nekom levom osnovu" :lol: kad izlazi na internet lezi upravo u cinjenici da to nema veze sa nacionalizmom, vec upravo sa stopom kriminaliteta, koja ponovo nema veze s nacionalistickom ili rasnom pripadnoscu, vec s drustvenim polozajem i takvim socioloskim faktorima, dakle bukvalno sa svime sem s nacionalnoscu. :p Stavise, jedino se filmska industrija otvoreno poigrava s pitanjem nacionalnosti, vidjeno dosad bezbroj puta u komedijama...:D Druga stvar, kad nesto nazoves "astrologijom", vodi racuna da li je pod znacima navoda; ako jeste, to znaci da neko koristi ironican vid izrazavanja, to znaci da se pomenuta rec koristi u posrednom znacenju, da te nauci neko nesto. ;) Karma jeste rec koja dopire iz istocnjacke filozofije, ali se isto tako koristi u narodu pod vidom zadesne sudbine, tako je i ovde iskoriscena, eto resene nedoumice. :) P.S. nije iz islama, vec iz indijske, hindu-tradicije! :P
@~sweet girl~ zalazimo preduboko u pitanja filozofije, religije, ontologije, cega sve ne, za temu koja je otvorena na pdf Film i Pozoriste, hteo bih to da izbegnem. Ja ovde samo predocavam kontraverze i kontradiktornosti, bukvalno odredjene mentalne falinke na planu ucitavanja i citanja rasizma u medijskoj sferi, jer odatle je i krenula tema. ;) :) Jevreje uopste nisam pomenuo ovde, jer se oni ni u uvodnom postu ne pominju, rec je bila o afro-amerikancima, koliko me secanje sluzi. :p Otkud sad i oni u koshu s crnom rasom, tu su `levo obespravljeni` da objasne. :D Ne bih ja to sirio dalje za ovaj pdf, a i bilo gde drugde, jer u suprotnom bice tema zakljucana, i sada je pod delimicnim znakom pitanja, cisto da znas. ;) A sto se tice tvoja dva pitanja, ne znam koliko su relevantna ovde, ali uvek je postenije reci koliko malo znam nego koliko toga znam... ;) Zavisi po cemu covek meri svoje znanje ako je do tog. Mogu ti odgovoriti recimo da jesam - nacitan, odcitan, ucitan, iscitan... :lol: :) Naravno, bice razlike u poimanju realnosti izmedju onih koji su manje i vise nacitani, ali valjani diskurs (dijalog) na nekoj temi kao ovoj npr. mnogo vise otkriva i pokazuje. :) Drugo pitanje - reci cu samo da nisam ni agnostik niti ateista, ali da se zdrav razum razlikuje od mentalne indoktrinacije u bilo kom smislu...te da je verovanje i njega mozda poslednja stvar koju ti je Bog dao na poklon. :) :p

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.824
@Zika34 , čovjek nas uči. Pusti. Ne vrijedi :-)

@Black_star sav dio poruke, nakon što si me označio je suvišno komentarisati. Doviđenja.
:D:lol: neiskusna si ovde, pa ne znas. :) ovakve teme se po pravilu zatvaraju zbog sirenja mrznje, cudi me kako je i ova dogurala dosad ovoliko. :)
nemoj misliti da ja ignorisem stavke iznete ovde, sirenje lgbt propagande, ulogu crnaca u srednjovekovnoj Evropi kad se snima film / serija i tome slicno ludorije, sveukupno, unekoliko promasenu estetiku takvih novovekovnih poduhvata... ;) Mogu, stavise, reci da se ne slazem sa mnogim stvarima koje su danas prenapadne na celiloidu i koje jednostavno ne odgovaraju realnosti... Ali sam isto tako zapitan sta uzrokuje da neko, od prostog belezenja takve situacije, odlazi duboko u kontra-smer gde obitavaju raznorazne teorije zavere gde se tek gubi granica sta je stvarno a sta ne, i gde su svakakva cudesa moguca, veca cak i od jednoroga, vilenjaka i cupova na kraju duge, kakve nalazimo inace u holivodskim filmovima. :p :cool: Ja sam covek "ni po babu ni po stricevima" za takve stvari. Kad to shvatis, bice ti lakse... ;) Poz.:cool::)

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
@Black_star jeste bolje napisana poruka, ali i dalje zauzimaš stav onoga ko uči, arogancija izdiše. Ne znaš me, a zauzimaš stav da sam ja naivna. Kako te nije sramota, sko si i jednu knjiggu pročitao, da takav stav uzimaš prema bilo kome?
Po čemu si daješ za pravo da nekoga učiš?
Ja sam prije svojih poruka posumnjala da si taj tip čovjeka, ali pristupila sam ti sa poštovanjem kao i bilo kojoj osobi.
Tu 'načitanost' ne uzimam za plus. Vrlo dobro znam o čemu govorim. Moj razlog da vidim kako razmišljaš više se ticao moje sklonosti ka metakogniciji - volim da uviđam kako neko donosii zaključke.
Poletio si nakog toga što rekoh 'načitan' i svaka rečenica je bila, nepotrebna uvreda kao da sam ja niže biće.

Komentarišeš na temi Oto Vajningera, a nisi naučio šta je njegova definicija genija.
Kako onda uopšte možeš i pomisliti da to što si nešto pročitao je dovoljno da se time rukovodiš?

Eto ti samo jedan banalan primjer.

I nemam više poštovanja prema tebi, a samim time ni želje za komunikacijom sa tobom. Ako smo ljudi, onda se ponašajmo kao ljudi!

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.824
@~sweet girl~ napisao sam ti da `nacitanost` ja sam ne uzimam za prednost, niti na tome insistiram. :) moguce da koristim ironican ton da izrazim neko misljenje, i da ti odatle mirise nesto nalik na aroganciju, mada ipak, tim tonom se sluzim samo da potcrtam neke glavne karakteristike onoga sta mislim naspram nekakvih tvrdnji koje mi sa razlogom deluju nepotpuno, nepotkrepljeno, pa i da - moram cak reci i - naivno. Ne mislim da omalovazavam nikog, drzim se teza koje se ovde iznose, o tome vodim dijalog, ali ja jednostavno nisam siguran u kojoj meri si svesna tezine nekih stvari koje si iznela jos u samom uvodu? Moje pravo misljenje je da u takve vrlo zeznute stvari ulazis pomalo, ono kako se kaze, "grlom u jagode", moze biti nespremna cak i da cujes pravu kritiku na racun tako skrojenih reci i obzervacija... Ali ja ti sa distance mojih pogleda i `nacitanosti` mogu reci da evo vec posle cele 4.stranice ove teme nisi zapravo dobila nijedan valjani odgovor na ta pitanja, sem slicnih obzervacija i konstatacija. Naravno, bilo je pitanje trenutaka kada ce se neki random-teoreticar zavere pojaviti na ovakvoj temi da ti ponudi `dubinske` i laufer-odgovore na takva pitanja, a po tome da li ces poverovati u takve odgovore - ja sa svoje strane takodje metakognitivno ;) mogu da utvrdim da li si ozbiljna u zelji da saznas pravu prirodu i odnos stvari ili je za sva zla sveta uvek odgovorna neka druga, tudja i strana instanca umesto nase licno promisljanje o svetu. Veruj da se talog predrasuda, nevoljnih ili voljnih, u svemu prvo oseti pre bilo kakve druge nadogradnje, i znaj da odmah potom ta nadogradnja svakom iole upucenijem ili jezgrovitijem u razmisljanju zaista deluje pomalo komicno... Nalik ovom gospodinu, koji kao svaki dobri teoreticar zavere, s vremena na vreme ispusta `pucnje` u vidu komicnih informacija tipa da Bugari drze Holivud 😄 :lol::lol::hahaha:...Ali, to je njihova taktika app, ako prodje prodje, ali samo da bi dali sebi na paznji i znacaju, znaj, to je jedini cilj takvih izjava; u mnogome sam navikao na njih, uredjujem Misterije i Teorije zavere, pa znam kako to ide s njima, nemoj brinuti. ;) Na ovoj temi, kako si je otvorila, ti mozes ili: 1) traziti potpune istomisljenike za stanje u filmskoj industriji kakvu si je primetila, 2) cuti i nauciti nesto novo od ljudi koji te podrzavaju u tom misljenju i 3) cuti i nauciti nesto novo od ljudi koji te NE podrzavaju u tom misljenju. :);) Spisak nije gotov. :) Mozes i : 4) sama nauciti nekog ko te podrzava u onome kako razmisljas :), kao i 5) sama nauciti nekog ko te NE podrzava u onome kako razmisljas :) ... Ali, vidi, posle cetiri stranice, ja licno nisam zabelezio nista od poslednje dve stavke... :confused: Vlada status quo. Nisam procitao nista dalje od onoga sto si iznela u uvodnom postu. Sve ostalo doprineli su drugi... Nisu takve stvari zabranjene, stavise, vrlo su interesantne, ali na forumu cesto pojedinac ne moze da ocekuje da ce ostati u potpunosti krunisan i dostatan sa mislima koje iznosi na samom pocetku, uvodu teme... A lepo je kada tako biva, to jeste, priznajem,...:cool: samo se nadam da se to ne desava s temama gde se iz jedne krajnosti bez osecaja za balans zalazi u drugu krajnost, a gde se obe stvari ticu mrznje prema drugosti, paranoje, prosto jednih ruznih stvari, umesto tema koje s pravom nose prefiks lepoga.:)
Takodje je naivno nadati se finalnom razresenju kod ovako teskih tema na forumu. ;) Ajde da je nesto lepo ili prakticno, npr. kod kog frizera da odem, treba mi to i to, sta je bolje za koriscenje, ovo ili ono... Nego: kako da resimo stvari, idemo brzo, ubij crnca, zakolji jevreja, ne treba nam lek vec finalna solucija... E, idi begaj. :cool: Kako god, postujem sta god mislis ili napises, ali naravno, kao svako ovde, star ili nov, ocekuj da se neko ne slozi sa tobom, ili da izadje sa komplementarno drugacijim stavovima od tvojih i tu nema ljutnje. :) pozdrav srdacan. :)

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
@Black_star
Kao prvo, ti meni duguješ izvinjenje, koje nisam dobila. Jesi li svjestan da uživo nikada tako nešto ne bi meni rekao iz više razloga, prije svega jer bi me poštovao, a ne bih ti ni dopustila.
Kao drugo, Jesi li svjestan ograničenja u forumskoj komunikaciji, koja je javna? Ja kao postavljač teme imam ograničenja u postavljanju teme i to bi ti trebalo biti jasno. Moje sugerisanje u temi je namjerno. Nije me zanimala priča o seriji kao takvoj. Nrma potrebe da s tu ponašaš kao da ne znam šta radim!
Šta ti znači tvoje znanje kad ne razumiješ osobu kraj sebe? To me je uvijek fasciniralo, ta totalna nespremnost na sušti život. Ovo je dragi @Black_star život, komunikacija sa nekom tamo osobom - a ja sam tebi pristupila radoznalo i veoma otvoreno, i sa poštovanjem kao osobi koja misli drugačije.
Molim te, pročitaj opet moju poruku ili poruke, pa onda svoj odgvoor i shvatićeš koliko si se ogriješio o mene. Ovo ti govorim kao čovjeku za kojeg se nadam da ima iole savjesti.
Kao treće, Pa i ja bih isto kao i ti mogla pisati duge poruke i objasniti mnogo štošta što ti ne znaš i ne želiš da znaš. Zauzeo si stav da nekoga podučavaš i to na jedan vrlo arogantan način. Štaviše, nepotrebno prema meni koja je pristupila otvoreno, a ne da sve zna!! Ja sam tebi pristupila otvoreno, a ti meni arogantno. Ko će tako više naučiti u životu?
Podnio si se prema meni vrlo nehumano iz tebi poznatih, gore navedenih razloga, a to nije opravdanje.
Nema opravdanja za takvo ponašanje. Razumiješ li?

Vidiš li da ja ne pjenim, ne omalovažavam - a mogla sam. Nauči se bar prepoznavati osnovne osobine u ljudima. Jer šta će ti škola, kada to ne znaš!!!

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Zapitaj se imaš li takve probleme i inače u komunikaciji sa ljudima. @Black_star
Ja nemam ;-)

Gledam na tebe kao na lekciju, jer sam pomislila da si arogantan, ali sam svjedno pristupila radoznalo komunikaciji. Drugi put neću pogriješiti! Vidiš li kako se uči?
Ja sam tebe procijenila, pa dopustih si grešku i precijenila sam te, a ti si mene podcijenio.
Pričamo o nekoj temi, a ja pritome uradim još jednu analizu, za koju ti vidno ne znaš i ne vidiš ni potrebu.
Da li shvataš da je to odličan indikator da gledam šire od tebe.
Ja sam tvoje komentare i razmišljanje razumjela, samo me je, kako i napisah zanimalo gdje se kreće razlikovati i čime se ti to vodiš, šta ne znaš itd.

Pohvale što si krenuo pisati bolje i urednije - ima nade da ćeš naučiti i shvatiti šta ti napisah. Tebi je u cilju, a ne meni. Češće se komunicira nego što se priča o apstraktnim idejama. Ovo je moja dobra volja da pokušam pomoći.

Laku noć!

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.824
Zapitaj se imaš li takve probleme i inače u komunikaciji sa ljudima. @Black_star
Ja nemam ;-)

Gledam na tebe kao na lekciju, jer sam pomislila da si arogantan, ali sam svjedno pristupila radoznalo komunikaciji. Drugi put neću pogriješiti! Vidiš li kako se uči?
Ja sam tebe procijenila, pa dopustih si grešku i precijenila sam te, a ti si mene podcijenio.
Pričamo o nekoj temi, a ja pritome uradim još jednu analizu, za koju ti vidno ne znaš i ne vidiš ni potrebu.
Da li shvataš da je to odličan indikator da gledam šire od tebe.
Ja sam tvoje komentare i razmišljanje razumjela, samo me je, kako i napisah zanimalo gdje se kreće razlikovati i čime se ti to vodiš, šta ne znaš itd.

Pohvale što si krenuo pisati bolje i urednije - ima nade da ćeš naučiti i shvatiti šta ti napisah. Tebi je u cilju, a ne meni. Češće se komunicira nego što se priča o apstraktnim idejama. Ovo je moja dobra volja da pokušam pomoći.

Laku noć!
Dobro, evo... ja ti se izvinjavam ako sam te uvredio, zao mi je zbog toga iskreno, ali moras biti svesna da si otvorila temu o vrlo delikatnoj stvari,
ili je pak to ucinjeno na vrlo delikatan nacin. Pisao sam sta mislim i kao covek i kao moderator, a posto si od skoro tek ovde, sve vreme ti dajem naznake
(ali ne samo tebi), u svojstvu moda, da sama postavka ove teme i tok dijaloga visi o koncu, problematican je za ovaj forum, razumes...? Prosto, moras razumeti tako nesto... Od konstatacije rasizma do kontra-rasizma tanka je granica, i moramo se cuvati ekstrema. :) Ajde, pa tako, i laku noc... :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.