Rasistički ispad Milice Dabović: Crnkinja igra za Srbiju!?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
205.634
Rasistički ispad Milice Dabović: Crnkinja igra za Srbiju!?
Bivša kapitenka ženske košarkaške reprezentacije Srbije, Milica Dabović, imala je sramotan ispad na društvenim mrežama zbog nove igračice u nacionalnom timu - Amerikanke Ivon Anderson.

Nova reprezentativka Srbije postala je plejmejker Ivon Anderson, što je posebno zasmetalo Milici Dabović!?

“Alo, pored toliko talenata u ovoj našoj Srbiji dovesti Amerikanku i to još crnkinju i to još na pleju pored žive Ane Dabović za mene je van svake pameti. Selektorko, dokle ćeš se još sprdati sa ljudima? Možda sam ja luda, ali ne prihvatam”, napisala je Dabovićeva na Tviteru.

Ima toga još u tekstu koji je na ovom linku. Uveliko je postala praksa dovođenja stranih sportista na ove prostore, mada je varijanta da igraju i za našu reprezentaciju relativno nova. Ne razumem šta može biti motiv bilo kome ovde da mrzi druge rase. Ovde su češći Kinezi od crnaca, mada ne znam ni zašto bi njih neko trebao da mrzi. Koliko je uopšte rasizam kao pojava raširen u Srbiji?
 
Ima toga još u tekstu koji je na ovom linku. Uveliko je postala praksa dovođenja stranih sportista na ove prostore, mada je varijanta da igraju i za našu reprezentaciju relativno nova. Ne razumem šta može biti motiv bilo kome ovde da mrzi druge rase. Ovde su češći Kinezi od crnaca, mada ne znam ni zašto bi njih neko trebao da mrzi. Koliko je uopšte rasizam kao pojava raširen u Srbiji?
Ma teska glupost nepostoji rasizam ovde malo ga uopste ima idje u svjetu medju novijim generacijama....ali se moze itekako dobra karijera napraviti na "borbi protiv rasizma" Dabovicka je ispala samo glupa jer nekonta kako stvari stoje i da ce ovo biti super povod mnogima da seru...
 
Ma teska glupost nepostoji rasizam ovde malo ga uopste ima idje u svjetu medju novijim generacijama....ali se moze itekako dobra karijera napraviti na "borbi protiv rasizma" Dabovicka je ispala samo glupa jer nekonta kako stvari stoje i da ce ovo biti super povod mnogima da seru...
Tacno, ona je samo ogorcena sto kao nacija kosarkasa dovodimo nekog treceg.

Izrazavanje joj jedino nije na mestu, ostalo je u pravu.

U Srbiji mislim da nema rasizma, ali nam je recnik problematican pa se lako pripise svasta ako se zeli.
 
Brate nije problem niko druge boje koze nego je problem kakav je ako je 90% cigana sljam onda ****** nebi da mi deca rastu sa njima znas....
Ali "vidi sto guras stereotipe ima dobrih" pa ima sa tim dobrim nemam problem.da raste i visi znas...a kad vecuna budu dobri i uzorni normalni onda nemam nikakav problem....a da postanu uzorni i normalni znas nece postati tako sto cemo ih na silu gurati na neka vodeca mjesta znas i ljude obicne jebati u zdrav mozak kako su rasisti...nego je malo ozbiljnija prica e to kad se desi...nemam problem....a pazi i kad toga se drustvo uhvati tj da radi na tom problemu a zajebe biznis "pravljenja karijere nad rasizom"....Ocu li ozeniti Crnkinju?...pa necu vjerovatno ne "jerbo sam rasista?" Pa ono mislim da nije to definicija rasizma...ali vidi...Ima nesto iskonsko o coveku znas zudi da rasprostre gene ali kada se mesa sa drugom rasom njegovi geni vise nisi dominantni i nevide se ko treba to je vecini belaca prva reakcija....sad belac koji oce nemam problem...samo nemoj da mene teras i da me ubedjujes kako to mora treba i kako je progres...
 
Brate nije problem niko druge boje koze nego je problem kakav je ako je 90% cigana sljam onda ****** nebi da mi deca rastu sa njima znas....
Ali "vidi sto guras stereotipe ima dobrih" pa ima sa tim dobrim nemam problem.da raste i visi znas...a kad vecuna budu dobri i uzorni normalni onda nemam nikakav problem....a da postanu uzorni i normalni znas nece postati tako sto cemo ih na silu gurati na neka vodeca mjesta znas i ljude obicne jebati u zdrav mozak kako su rasisti...nego je malo ozbiljnija prica e to kad se desi...nemam problem....a pazi i kad toga se drustvo uhvati tj da radi na tom problemu a zajebe biznis "pravljenja karijere nad rasizom"....Ocu li ozeniti Crnkinju?...pa necu vjerovatno ne "jerbo sam rasista?" Pa ono mislim da nije to definicija rasizma...ali vidi...Ima nesto iskonsko o coveku znas zudi da rasprostre gene ali kada se mesa sa drugom rasom njegovi geni vise nisi dominantni i nevide se ko treba to je vecini belaca prva reakcija....sad belac koji oce nemam problem...samo nemoj da mene teras i da me ubedjujes kako to mora treba i kako je progres...

Nije samo to. Istraživanja su ustanovila da crnci doživljavaju stres (tlak, znojenje, analiza krvi i sl.) ako im se pojavili bijelac ili azijac u vidnom polju, te obratno.

Svaka ptica svomu jatu leti, a ako su još gurnuti u borbu za opstanak ....
 
Nije samo to. Istraživanja su ustanovila da crnci doživljavaju stres (tlak, znojenje, analiza krvi i sl.) ako im se pojavili bijelac ili azijac u vidnom polju, te obratno.

Svaka ptica svomu jatu leti, a ako su još gurnuti u borbu za opstanak ....
Hmmm baci link za istrazivanja...al objasnjava zasto u zatvorima samo postoji rasna podjela...kada dodje do golog opstanka...
Al pazi na stranu to ono gore sto sam iznuo je tabu i najtezi rasizam za danasnji mainstream...a ja to pricam kao neko ko je rasto sa crncima i ima prijatelje...i njemu kad kazem a vidi sutra ti da imas djete bjleca? Trzne se wtf kako pa ne....
E kontas mene....hmmm. "Oh I get it now"....Nego iskrenost i istina se neplaca dobro...
Nema tu karijere nego "rasizam i ostale toksicne fobije"...tu je lova ta prica placa...
 
Ima toga još u tekstu koji je na ovom linku. Uveliko je postala praksa dovođenja stranih sportista na ove prostore, mada je varijanta da igraju i za našu reprezentaciju relativno nova. Ne razumem šta može biti motiv bilo kome ovde da mrzi druge rase. Ovde su češći Kinezi od crnaca, mada ne znam ni zašto bi njih neko trebao da mrzi. Koliko je uopšte rasizam kao pojava raširen u Srbiji?
B92 je imao ispad kada su govorili da su nam Kinezi doneli pacove... mislim da nema toliko rasizma kod nas, al i ta manjina je uvek glasna ...
 
Ima toga još u tekstu koji je na ovom linku. Uveliko je postala praksa dovođenja stranih sportista na ove prostore, mada je varijanta da igraju i za našu reprezentaciju relativno nova. Ne razumem šta može biti motiv bilo kome ovde da mrzi druge rase. Ovde su češći Kinezi od crnaca, mada ne znam ni zašto bi njih neko trebao da mrzi. Koliko je uopšte rasizam kao pojava raširen u Srbiji?

Sto je beda veca to ce nacionalizam biti veci.
 
Нисам испратио Милицину изјаву, ако је додала "и то црнкиња", то јесте расизам, и Милица је излетила, што се каже, језик био бржи од памети. Дежурни моралисти ће по обичају ударити са својим осудама и моралисањем, то они као фини, али сви понекад имамо сличне изјаве, моменте када језик каже нешто што не треба, дешава се.

Но друго је важно у овој причи и гдје нам медији перфидно моделирају које је исправно мишљење. На птф кошарка сам отворио и тему "Натурализовани играч у мушкој репрезентацији Србије, да или не?", истина фокусирао сам се на мушку националну селекцију јер је у женској националној селекцији већ дебитовала Американка, али овдје је важан принцип.
И у том уводном пости на теми дао сам и који је исправан одговор. Наравно не:
Из бројних разлога;
- Национална селекција није само ствар тренутка, ад-хок избор за неко такмичење, него је ту континуитет рада, посвећености, ентузијазма генерација спортских радника, тренера, играча, један мукотрпан процес формирања тих играча, сениорска репрезентација мора бити огледало тог рада. Доброг или лошег.
- Свакако је и лакше и јефтиније узети на позицији на којој сте "танки" натурализованог кошаркаша/кошаркашицу, "готов производ", него га годинама кроз рад у клубу и млашим категоријама стварати, "правити", истрпити у том формирању, но тежи пут је у овом случају и једини прави.
- Играчи који су прошли млађе категорије, жртвовали пуно тога, морају бити награђени да буду у конкуренцији за А репреентацију. Потуснути их да би направили мјесто натурализованом играчу огрешите ћете се о спортска начела. У спорту све се враћа, све се плаћа.
- Ваља држати мало и до националног поноса, аутошовинсти то и не разумију, но они којима је Србија у срцу итекако разумију.
- Српским играчима наступи у репрезентацију су највећа част и привилегија, натурализованим играчима је тај избор ствар користи.

То су разлози зашто не. Краткорочно узимање натурализованог кошаркаша или натурализоване кошаркашице може помоћи да се попуни нека позиција, но тиме се нарушавајуи начела на којима је постављена српска кошарка, постоји опасност и да би се временом наруши култ репрезентације који данас постоји, истина више када је мушка кошака у питању него женска, нарушили би се и здрави темељи, са годинама то ништа добро неће донијети српској кошарци.
 
Milica Dabovic ima mentalnih problema, pored toga sto je degenecio decko Hrvat, ima burazera koji robija jer je rasturao kokain kao i svaki uspesan CG biznismen u Srb, a godine je stigle, kraj karijere, dzaba se skida i slika na netu pored mladjih i lepsih .... da da, teske su to traume pa sad lupa gluposti.
 
Mi u Hrvatskoj nemamo takvih problema. Kod nas je svatko dobro došao. Naravno ne treba pretjerivati u tome svemu. Sjećam se na SP-u u Rusiji kad su Maradonu pitali za mišljenje jer su četiri europske reprezentacije u polufinalu, a on im odgovorio da je samo jedna europska reprezentacija u polufinalu. I to Hrvatska. 😂
Evo popisa:
NOGOMET
Eduardo da Silva, Sammir

KOŠARKA
Dontaye Draper, Oliver Lafayette, Shavonte Zellous

RUKOMET
Iztok Puc, Svitlana Pasičnik, Elena Nemaškalo

VATERPOLO
Xavi Garcia, Sergej Bjelofastov

ODBOJKA
Irina Kirilova, Jelena Čebukina, Tatjana Sidorenko

GIMNASTIKA
Aleksej Demjanov

DIZANJE UTEGA
Nikolaj Pešalov

STOLNI TENIS
Tan Ruiwu
https://sportske.jutarnji.hr/sn/nji...epu-nasu-a-vec-hara-u-hrvatskom-dresu-6650205
 
Jedno pitanje.




Zašto je rasizam negativna pojava?
Da li postoji samo rasizam belog coveka? Ko su veci rasisti? Kako se gleda na rasizam, ne nacionalizam, ili sovinizam Kineza? Moglo bi se postaviti jos dosta pitanja. Pre optuzbi skrenuo bih paznju potencijalnim pljuvacima da izmedju ostalog slusam Jazz i posedujem zavidnu kolekciju ploca ciji su autori crnci.
 
Mi u Hrvatskoj nemamo takvih problema. Kod nas je svatko dobro došao. Naravno ne treba pretjerivati u tome svemu. Sjećam se na SP-u u Rusiji kad su Maradonu pitali za mišljenje jer su četiri europske reprezentacije u polufinalu, a on im odgovorio da je samo jedna europska reprezentacija u polufinalu. I to Hrvatska. 😂
Evo popisa:
NOGOMET
Eduardo da Silva, Sammir

KOŠARKA
Dontaye Draper, Oliver Lafayette, Shavonte Zellous

RUKOMET
Iztok Puc, Svitlana Pasičnik, Elena Nemaškalo

VATERPOLO
Xavi Garcia, Sergej Bjelofastov

ODBOJKA
Irina Kirilova, Jelena Čebukina, Tatjana Sidorenko

GIMNASTIKA
Aleksej Demjanov

DIZANJE UTEGA
Nikolaj Pešalov

STOLNI TENIS
Tan Ruiwu
https://sportske.jutarnji.hr/sn/nji...epu-nasu-a-vec-hara-u-hrvatskom-dresu-6650205
Ма наравно! :hahaha:
Ви у 'Рвацкој имате проблем само са ЈАСЕНОВЦЕМ и јамама за МАСОВНА КЛАЊА И УБИСТВА!
Имате само проблем са најбестијалнијим испадима људске врсте. Само то.
...и од прилике до прилике РЕКТАЛНЕ ОРГАЗМЕ када угледате нацисте:
 

Back
Top