Расипање сексулане енергије или бацања бисера пред свиње

Naime, vekovima je to bila teorija u hrušćanskom učenju da je moguće seksualnu energiju usmeriti prema Bogu..
Takođe i u taoizmu postoje tehnike "zadržavanja semena", odnosno orgazma bez ejakulacije. Ne poznajem tačno tehniku, ali cilj je produženje života ili čak dostizanje besmrtnosti. 🙂
 
Takođe i u taoizmu postoje tehnike "zadržavanja semena", odnosno orgazma bez ejakulacije. Ne poznajem tačno tehniku, ali cilj je produženje života ili čak dostizanje besmrtnosti. 🙂
Imala sam jednu ljubav, on je to često radio... Zadržavao orgazam, odlagao, čitao je baš neku literaturu da istoka. Često ne bi uopšte svršava na susretima. Imao je odličnu erekciju i dugo je trajala. Ne znam da li je od te tehnike ili neke druge. Ali ne znam da li je moguće orgazmirati bez ejakulacije i da li je to zdravo...
 
@Slavenska Koja je tačno tehnika kojom preusmeravas seksualnu energiju u nešto drugo? 🤔 Bez toga ovo je samo priča.
Тачан термин је сексуалана трансмутација , нема неке посебне технике једноставно се енергија преусмери на нешто друго а не на пражњење путем сексуалног односа .Наравно мора да дође прво до буђења те енергије у човеку , значи да укључује и апстиненцију .За буђење те енергије могу да се користе и платонске љубави , као што је радио и Бетовен ..

Пробудити је у себи , не расипати и усмерити на нешто креативно
 
Тачан термин је сексуалана трансмутација , нема неке посебне технике једноставно се енергија преусмери на нешто друго а не на пражњење путем сексуалног односа .Наравно мора да дође прво до буђења те енергије у човеку , значи да укључује и апстиненцију .За буђење те енергије могу да се користе и платонске љубави , као што је радио и Бетовен ..

Пробудити је у себи , не расипати и усмерити на нешто креативно
Da li si praktikovala?
 
Koliko se sećam kad sam čitao neku taoisticku literaturu, upravo je i bilo u pitanju neko duboko disanje pred ejakulaciju. 😁
Pa evo ajde kad sam bio mladji, interesovale su me te stvari. Vezbao sam jogu i kundalini. Bio u fazonu, sto da ne, da probam.
Kod njih je, kako sam barem ja shvatio u celom tom putesestveniju, poenta da si u skladu sa svojim telom i bicem i ljubavlju. A ljubav podrazumeva celokupnu energiju, ne samo seksualnu iako seksualna znaci vise nego kod nas. Nase drustvo je hriscansko-zapadno i zato kod nas seks ima tu prljavo znacenje. Greh. A izlaz je trpljenje, odricanje.
Zato je na pr "Jungizam" zasnivan na istocnjackim principima jer su dosta vise izucavali mehanizme u coveku nasuprot katolicizmu i pravoslavlju, koji su, pa eto: Jednostavno branili i osudjivali.
Na kraju se svede da koristis tu energiju ispunjen sobom. Na pravi nacin. A to je i delom oslobadjajuci se stega kroz meditaciju i vezbe. Pa i vfzbe disanja.
Evo ti pr, tkzv chanting. Ono njihovo :ooom uuum uuum i sl. Kod nas se to povezuje sa nekakvom ezoterijom, ali ima psiholosku osnovu. To je fizicki nacin da se oslobodis stresa na pr. Kao kod nas kada kazes: uhhh ohhh ahhh.
Poucno je ali ne mogu to da povezem sa idejom transmutacije. Transmutacija u hemiji znaci da pretvoris jedan element u drugi. Da bi to uradio treba ti nuklearna energija. Znaci jedino da progutas uranijum, sta vec..
 
Твој пример је зиста одбрана тезе о сексуалној енергији и њеном усмеравању ..значи да си енергију која је у бити стваралачка усмерила на нешто креативно и добила си резултат.

Људи ту енергију бесумице троше а нису свесни колико је драгоцена
Sexualna energija u 16-oj godini je (još uvek) nešto oko čega će se ljudi mrštiti jer ih podseća na pedofiliju, mada ja razumem o čemu govoriš.

Međutim, u tom sam komentaru bila sarkastična. Ja ne verujem u tvoju teoriju kako bi se kreativni (ili uopšte) ljudi trebali odreći sexa ne bi li tu vrstu energije utrošili mudrije (?). Bila sam napisala da je i Krouli slično mislio, a on se nije dokazao svojom teorijom o usmeravanju sexualne energije na bilo šta. Tu postoje razne smicalice i čovek im po difoltu lako podlegne.

Ali da se manemo Kroulija koji je bio problematičan na mnoge načine (između ostalog, i britanski špijun jedno vreme) pa su mu i teorije problematične. Poenta je da nije stvar u mojem sarkastičnom "argumentu" već u tome što TI ne raspolažeš argumetima. Tokom istorije, imaš na stotine ljudi koji su bili I sexualno proaktivni, i veoma kreativni. Ne znam, Mocart. Ili Frida Kalo koja je provela vek u svađi, razilaženjima i mirenjima s čovekom u kojeg je bila zatreskana. Pa onda štaznam, Dikins, koji je imao koliko ono dece? Desetoro? I opet ima impresivan opus. Sam Tolstoj je napravio hrpu dece i usput spavao sa svakom zgodnom seljančicom na svom imanju pre nego ga je raspustio, pa ga to nije omelo da napiše one nesnosne klasike od Ane Karenjine do Rata i mira. Pa onda... Očigledno je da upražnjavanje sexa nije omelo ljude u njihovoj kreativnosti. Naravno, ti možeš postaviti teoriju da bi bili mnogo kreativniji da su živeli u celibatu - ali to je teorija šta bi bilo kad bi bilo. I, čak i da mi imenuješ ljude (osim Tesle) koji jesu živeli u celibatu i bili kreativni - to ne čini tvoj argument tačnim.


To samo znači da se ljudska kreativnost ne može ukalupiti u teorije. Štaviše, NE TREBA.
 
Ako se ne racuna masturbiranje, uopste nigde ne rasipam seksualnu energiju pa sam nekako postao seksualno frustrirani incel.. Ali i u vreme kad nisam cak ni masturbirao i tad sam bio seksualno frustriran. Kod mene je ta energija izbila na to, zbog toga cak ne mogu ni da se skoncentrisem na neke kreativnije stvari jer konstantno razmisljam kada cu, kako, s kim, i da li cu uopste ikad imati 'ono'.
 
Mićo, taj stav cu imati kad za to dodje vreme. Do tad-raspali😍
аутроска тема

Паметни људи , креативни људи , велики научници ,међу којима први Никола Тесла, су своју сексулану енергију , најјача енергија на свету , каналисали у другом смеру за велике пројекте , на креативне идеје , на изуме ..Уметници знају да је канилсање сесксулане енергије а не њено распање путем сексуланог односа доноси нове креације, нова дела , да ли је грех распати ту енергију или је боље да се користи у неке више циљеве и зшто није раширена свест о каналисању сексулане енергије ?
 
Генерално усмеравање те енергије на особу од које ти неће доћи никакав импулс представља расипање енергије и времена
Као мушкарац не очекујем да ми жена подилази или нацрта нешто на зиду али знају жене да пошаљу повратни импулс ако то желе.

Сувише сам сиромашан да бих куповао јефтине ствари.
 

Back
Top