Quantcast

ransomware

webmen

Ističe se
Poruka
2.519
ako je iko imao tu nesreću da bude žrtva ransomware-a volela bih da znam da li je i kako uspeo da vrati enkriptovane fajlove..
ja ovako sluđena dok sam skapirala šta se dešava, ostala sam bez mnooogo fotografija i dosta dokumenata, od kojih su mi neki dosta bitni, a bekap naravno nemam..
čitala sam razna uputstva, pokušala sa nekim alatima da vratim fajlove, ali bezuspešno.. sada pokušava da spasem šta se spasti može, prebacujem na eksterni hdd sve što je ok, a kapiram da mi ne gine reinstalacija celog sistema..
volela bih samo da mogu da povratim fajlove.. nosim se čak i mišlju da platim ucenjivačima.. pa ako neko ima neko iskustvo sa ovim problemom, svaki savet bi mi dobro došao.. :(
Sinoc kad uzeh da trazim slike da okacim na krstu , imam sta videti "mogu samo da placem" , ama ne znam sta da kazem .
Sokiran skroz , ama nema ni sistem restore . ( ne znam da li je ovo najgora extenzija sto su je pokupili)

webmen

Ističe se
Poruka
2.519
Kazu, resenja zasad nema , a kad ce biti , cekamo , a cekaju i oni za starije viruse .
U stvari , kompanije koje prodaju antiviruse kazu : sto niste kupili novi proizvod , oni koji sire ransomwaree imaju legalne kompanije sto se vidi
iz mejlova i sajtova , mikrosoft napravio bug , mesto on da placa ili da ih juri i vidi se jedna sprega.

webmen

Ističe se
Poruka
2.519
Zasto nema dekripcije, pa prvo te nagovore da obrises virus a onda conjak , ma ok , izgleda da nesto ima na vidiku .
A da niko nije obrisao pa pustio na mrezu brzo bi se nasla altka .