RANJENA VENERA

Biberchica

Obećava
Poruka
79
Otvaram ovu temu, jer mislim da nasu paznju zasluzuje i slucaj ''ranjene'', odnosno aflikovane Venere.
Zašto mislim da je Venera važna? Pa zato što je to planeta ljubavi, (delom) seksualnosti, ženstvenosti, umetnosti, partnerstva i saradnje, i - sreće.

Dakle, ovo je za sve one koji imaju Veneru napadnutu (konjukcijama, opozicijama i kvadratima) od strane ''teških'' planeta - Saturna, Plutona, Urana, Neptuna....

Da li nas loš aspekt ovih planeta sa Venerom onemogućava da budemo srećni? Zaista srećni?

I kako lečiti jadnu, ranjenu Veneru?J

Jednoj mojoj prijateljici sa težim položajem Venere je jedna žena rekla da je potrebno da što više potencira svoju Veneru, kao ženski princip, pa i na najbanalnije načine, tipa-umesto da kupi šal i rukavice sive ili teget boje, preporučuje joj da kupi u roze boji...: :D
 
Moja venera je u kvadratu sa saturnom u sedmoj kući, šta reći...inače,vladar sedme mi je venera u blizancima, e sad ona kao daje mlađe partnere, a opet ovaj kvadrat koji ima sa
saturnom ukazuje na starije partnere, pa mi tu ništa nije jasno..:?a i nisam baš nešto
happy u ljubavi..
 
Dobra tema! ;)

Moja Venerica je u Ribama shto je valjda analogno XII kuci, pa donosi tajne veze, sumnjive tipove........ :twisted:
Kvadrat sa Uranom - Venera zeli da je voljena, da pripada, Uran slobodu i neobavezujuce price - ovaj aspekt je verovatno uzrok toga da ni sama ne znam shta hocu, 2 dana bih da sam vezana, 2 dana zhelim slobodu, i tako :lol: sekstil sa Neptunom - idealizovanje i pogreshno sagledavanje partnera.........
Ostali aspekti su..hmm, zadovoljavajuci (konjukcija Mars, trigon Pluton)
 
Joj moja je najgora! Em je u Ovnu ,em je sapljena, i jos opozicija Saturn. A ne bih o tome ( suvise je bolno :| ) Ne kazem za dzabe, da mi je bolje da cekam narednu inkarnaciju

Jao vi sa opozicijom Venere i Saturnaaaaa .....Ne izvuci iz vas neku emociju , pa to ti je...A nije da ih nemate...ali negde , sakrivenu...iza sto brava...naravno, kljuc progutali..:shock:
:razz:
 
Jao vi sa opozicijom Venere i Saturnaaaaa .....Ne izvuci iz vas neku emociju , pa to ti je...A nije da ih nemate...ali negde , sakrivenu...iza sto brava...naravno, kljuc progutali..:shock:
:razz:
Ma nisu Djuro toliko strašni.
Moje iskustvo je da oni ne umeju ili se stide da verbalizuju emocije. Nije da ih nemaju. A i tu se krije neki strah od povredjivanja.:D
 
Pa to sam ja i rekla. Rekla sam da nije da ih nemaju...imaju, ali su teskiiiiii ko djon.:shock:
Baš tako...moja jača polovina je ima kvadratiranu od Saturna, pa još u opoziciji sa Mesecom, a bogme i taj Mesec u kvadratu sa slatkim Saturnom.
Pa kad ga ja napenalim da je ''kockica leda'' ( to mu je interni nadimak:D), on onda , obavezno, uzvrati konstatacijom ''ne vidim da si ti nešto toplija''.
Našla se dve ''hladnoće''..moj Mesec je u 12.pa u opoziciji sa Ne, pa u kvadratu sa Me, a Me u kvadratu sa Ne.:lol:
Kod nas se ne zna ko pije, a ko plaća.:lol:
 
Koliko znam moja je u drugoj kuci(Devica),svi mi kazu da nemam osecanja,da sam hladna kao led i da samo volim skupe stvari,da nipodastavam sve drugo...to nije tacno...iza sto brava samo ja znam sta je,a ne umem to da pokazem...mozete li mi reci,hocu li ikada biti srecna zbog same sebe...i da li ce me ljudi vise ceniti ako pokazem sva svoja osecanja...inace,mrzim roze boju,hahhahaa...moji podaci 20.09.1974. 1.30 loznica
 
moja venera (25 st. vodolije) pravi uglavnom dobre aspekte sa drugim planetama jedino me nervira kvadrat sa marsom koji je u 1 kuci (u biku). kakve probleme bi mogao da pravi taj aspekt?
 
moja venera (25 st. vodolije) pravi uglavnom dobre aspekte sa drugim planetama jedino me nervira kvadrat sa marsom koji je u 1 kuci (u biku). kakve probleme bi mogao da pravi taj aspekt?

Pa ta VE kvadrat MA ti kaze da si zestoka zenska (xixix) . Ve u vodoliji trazi da joj partner bude prijatelj na prvom mestu, i da je zanimljiv, duhovit, ne voli da je guse i ograicavju.
 
Moja venera je u kvadratu sa saturnom u sedmoj kući, šta reći...inače,vladar sedme mi je venera u blizancima, e sad ona kao daje mlađe partnere, a opet ovaj kvadrat koji ima sa
saturnom ukazuje na starije partnere, pa mi tu ništa nije jasno..:?a i nisam baš nešto
happy u ljubavi..

mislim da ce, sto se tice godista tvog partnera, prevagnuti kvadrat venere i saturna, i da tebi zapravo vise odgovaraju muskarci stariji od tebe oko 7 godina (ili vise), a da ce venera u blizancima da se izrazi tako sto ce tvoji partneri mozda izgledati mladje (baby face) ili se tako ponasati... Mada, kazu da ne mora da znaci bas uvek da saturn daje starijeg partnera, vec da moze biti i partner mladji oko 7 godina...kod kontakta venera-saturn je naglasena samo razlika u godinama, na ovu il na onu stranu ;-) Pa jos kad dodamo tome veneru u blizancima...znaci za tebe je - piletina! :D
 
Za pilice glasam i ja!!!
Salim se ali je istina to sto si napisala, skoro sve ako gledamo bez natala... Meni je saturn u 7, u Ovnu, vladar 7 mars u blizancima u 9 , prvi muz 5 god stariji, drugi muz 8 godina mladji..do njega su sve bili stariji partneri izmedju 5-11 godina.. Pozdrav
 
Joj moja je najgora! Em je u Ovnu ,em je sapljena, i jos opozicija Saturn. A ne bih o tome ( suvise je bolno :| ) Ne kazem za dzabe, da mi je bolje da cekam narednu inkarnaciju

ma, nije tooooo-liiiii-koooo strasno ;-)
mislim da ce ti biti lakse kad prezivis saturnov povratak. Jel bio vec?

ja imam kvadrat venere u strelcu i saturna u devici - znam o cemu pricam :D
 
Za pilice glasam i ja!!!
Salim se ali je istina to sto si napisala, skoro sve ako gledamo bez natala... Meni je saturn u 7, u Ovnu, vladar 7 mars u blizancima u 9 , prvi muz 5 god stariji, drugi muz 8 godina mladji..do njega su sve bili stariji partneri izmedju 5-11 godina.. Pozdrav

eto, trebalo je da prodje neko vreme (i verovatno neka karmicka-saturnovska dugovanja da se plate;-)), ali si na kraju zakljucila da su mladji tipovi bolji za tebe...ali vremenska razlika mora, pa mora da se ispolji :)

ja sam isto mahom imala starije tipove, par puta cak i dooooosta starije, hehe, al sam zakljucila da meni odgovara najvise razlika oko 5 godina ( gde sam ja mladja), naaaaajvise 7 godina
 

Slične teme


Back
Top