Rane izazvane oralnim oružijem!

Нико нас не може повредити док то сами не дозволимо...

Самосажаљење проширује ране... не води никуда...

А шта их лечи... не знам... Суочиш се са истином и идеш даље.

''Све што те не убије то те ојача.''
 
Pa kažu da istina najviše vređa. Mene najviše zaboli ako neko ko me poznaje, znači zna i moje mane i ev. vrline, pa me pecne tamo gde sam najtanja, to teško mogu da oprostim, a boli me duuuugo. Ako vidim da je bilo slučajno, O.K. idemo dalje uz jednu dozu opreznosti, ali ako se ponovi, takve osobe odstranjujem kao nepoželjne i zaboravljam da postoje.
Uh, kakav uvod, a htela sam samo reći da me može povrediti komentar sa zlobnom konotacijom isključivo od ljudi koji su mi bliski, oni drugi me ne zanimaju.
 
Kako se borite i štitite od ljudi koji vas ranjavaju ili čine ranjivima!!! Kako se manifestuje bol i kako naj brže da rana zaraste...:roll:

Sam sebe cinis ranjivim.

Od onih koji pokusavaju oralno-verbalno-mentalno da me rane branim se ne-reakcijom na to ili makar ne pokazivanjem emocija/reakcije.

u 1001 slucaj od 1000, uspeh je garantovan.
Zvali su me jednom: streptomicin za skorpije.
 
Sam sebe cinis ranjivim.

Od onih koji pokusavaju oralno-verbalno-mentalno da me rane branim se ne-reakcijom na to ili makar ne pokazivanjem emocija/reakcije.

u 1001 slucaj od 1000, uspeh je garantovan.
Zvali su me jednom: streptomicin za skorpije.

:D:D:D

Ах, те шкорпије...

А када се ипак одаш са неком емоцијом и неко те повреди... како лечиш ране...
 
Ама ја се не слажем...људи повређују и не питају за дозволу...можда искористе нечију наивност али углавном речи као куршуми пробијају све панцире и не можеш да их избегнеш...а не можеш ни да будеш увек јак....не глумите супермене или супержене...
 
Ама ја се не слажем...људи повређују и не питају за дозволу...можда искористе нечију наивност али углавном речи као куршуми пробијају све панцире и не можеш да их избегнеш...а не можеш ни да будеш увек јак....не глумите супермене или супержене...

Ах ти опаки људи... речи су само речи Медо... сами им дајемо на значају...
Панцири? Чему?
 
:D:D:D

Ах, те шкорпије...

А када се ипак одаш са неком емоцијом и неко те повреди... како лечиш ране...


Ma uplatim u bezinteza banku pa opalim zateznu kamatu pa sve vratim... salim se.

Cudan sam ja, kad me neko recima povredi, ja se iskljucim za neko vreme a pre svega iskljucim tu osobu iz mog zivota kao da nikada nije ni postojala... i uspem i da je zaboravim... a kad se opet setim nje, vec su rane zarasle.
jbg, mozda sam srecan, reci me ne povrede toliko... retko kad... necija (ne)dela me povredjuju mnogo vise a tu je barem lakse.
 
Jednostavno,i ja sam jedan od onih,koji izbegavaju takve ljude ili,ako je u pitanju neko koga dobro poznajem,pokušavam što pre da zaboravim neki neprijatan događaj s tom osobom,u međuvremenu izbegavam tu osobu,koja me povredila i tek kasnije rana možda dobro zaraste, i ja ponovo počinjem druženje s tom osobom...8-)
 
Ma uplatim u bezinteza banku pa opalim zateznu kamatu pa sve vratim... salim se.

8-) Има у овој шали више од пола истине... јел тако...:D

Није ли искључивање некога из живота велика казна... некада и за обоје... али нас одржава помисао да не патимо само ми... пати још неко... и то баш тај који је заслужио...
 
8-) Има у овој шали више од пола истине... јел тако...:D

Није ли искључивање некога из живота велика казна... некада и за обоје... али нас одржава помисао да не патимо само ми... пати још неко... и то баш тај који је заслужио...

nema vise od pola istine. ni pola od pola. jos manje.
prosla me ta vremena da mi je bitno da se osvetim nekome, da trosim energiju na nekog bezvrednog. osveta trazi puno energije i na kraju, osecaj nakon osvete ne moze da bude nikada onakav kakav ocekujemo dok osmisljamo osvetu. provereno... i sve bude uzalud.

iskljucivanje nije rukovodjeno patnjom. jos manje pomislju da i druga osoba pati. to je vise kao biranje manjeg zla... kao odstranjivajne rak rane... kao dobitak na dugorocne staze spram kratkorocnog gubitka...barem tako ja to dozivljavam
 

Back
Top