Rajko Dujmić podlegao povredama zadobijenim u saobraćajnoj nesreći

Poruka
63.410
116877054_782361219180334_5847401521960553622_n-678x363.jpg



Kompozitor i nekadašnji vođa poznate jugoslovenske i hrvatske grupe „Novi fosili“, Rajko Dujmić, koji je prošle srede doživeo tešku saobraćajnu nesreću, preminuo je u riječkom Kliničko bolničkom centru, saznaju hrvatski mediji.

Saobraćajana nesreća u kojoj je učestvovao Dujmić dogodila se u Starom Lazu, mestu u planinskoj oblasti Gorski kotar, u Hrvatskoj. Poznati muzičar je izgubio kontrolu nad autom i sleteo u provaliju.

Lekari u Kliničko bolničkom centru u Rijeci pet dana su se borili za njegov život.

Rajko Dujmić je bio jedan od najpoznatijih muzičara sa ovih prostora. Najpoznatiji je u javnosti kao deo grupe „Novi fosili“.

Zajedno sa Stevom Cvijićem, komponovao je za bend „Riva“ numeru Rock Me, koja je trijumfovala na takmičenju za „Pesmu Evrovizije“ 1989. godine.

Njih dvojica su takođe komponovali i pesme kojima je Jugoslavija učestvovala na prethodne dve „Evrovizije“ – Ja sam za ples koju su izvodili „Novi fosili“ i Mangup, koju su izvodila „Srebrna krila“.

Muzičko obrazovanje stekao je u Zagrebu, u Muzičkoj školi „Vatroslav Lisinski“, a zatim na Pedagoškoj akademiji.

Počeo je da svira klavijature u rok sastavima „Grupa Marina Škrgatića“, „Crno bijeli“ i „Klani Zlatni akordi“, a njegova prva autorska pesma izvedena je na „Bum“ festivalu u Ljubljani.
https://www.rts.rs/page/magazine/sr...ih/4039222/rajko-dujmic-novi-fosili-umro.html


Počivaj u miru, LEGENDO!
:(
 
Da budemo iskreni muzika mu je bila tezak shit, nesto u rangu Azre, ali mnogo popularno u samoupravnoj drzavi.
Porediti Azru sa Fosilima je otprilike kao poredjenje Ferarija i Fice....
Stulic nije bio najvestiji na gitari i nije imao dobar glas ali sto se tice tekstova tu je deset duzina ispred svakog iz tog perioda.
................................................
Da dodam jos da sada po obicaju svi su slusali Fosile i svi zale za legendom...
Sem neke pesmice ``E moj Sasa``ne mogu a se setim niti jedne muzicke izredbe ove grupe...
 
Чуј Азра шит. Е свашта ћеш прочитати на овијем интернетима. :roll:
bas...porediti Azru i Nove Fosile je van pameti...ovi zadnji su jedna sladunjava pop grupa bas lakih nota....nego, cuo sam da je pokojni Dujmic bio tesko bolestan zadnje vrijeme....mozda je i namjerno malo jace opalio po gasu...
 
Neverovatno je kolika mržnja živi u nekim ljudima da i u ovakvoj prilici moraju da pokažu svoju nevaspitanost, neznanje i bezobrazluk.
Nisam pratio Fosile i Dujmića, mene zanima rok, ali lepa pesma je lepa pesma.
Sasvim je nevažno da li je rok, pop, klasika il neka druga muzika.
A još je manje važno da li je autor Srbin, Hrvat,......


 
Neverovatno je kolika mržnja živi u nekim ljudima da i u ovakvoj prilici moraju da pokažu svoju nevaspitanost, neznanje i bezobrazluk.
Nisam pratio Fosile i Dujmića, mene zanima rok, ali lepa pesma je lepa pesma.
Sasvim je nevažno da li je rok, pop, klasika il neka druga muzika.
A još je manje važno da li je autor Srbin, Hrvat,......

Najčešće su iz mešanih brakova što tek predstavlja biser.
Koliko vidim, sem što ujedaju čoveka koji je toliko bio vezan sa muzičarima iz cele SFRJ i koji je toliko puta bio u Beogradu kao kod kuće, glasniji pojedinci ovde smatraju da je Azra hrvatski bend?

Po meni, za vreme SFRJ mnogi najveći pop hitovi pripadaju bendovima iz Hrvatske, nekako su imali stila za to. Beograd je imao drugačiji pristup i dosta eksperimentisanja u muzici.

Takodje bih podsetio da su Jugoton kasete i ploče uvek bile kvalitetnije uradjene nego RTB kod nas koji je mešetario sa provizijama pre nego da napravi kasetu bez šuštanja.
 
Poslednja izmena:
Neverovatno je kolika mržnja živi u nekim ljudima da i u ovakvoj prilici moraju da pokažu svoju nevaspitanost, neznanje i bezobrazluk.
Nisam pratio Fosile i Dujmića, mene zanima rok, ali lepa pesma je lepa pesma.
Sasvim je nevažno da li je rok, pop, klasika il neka druga muzika.
A još je manje važno da li je autor Srbin, Hrvat,......


Gde vidis`` nevaspitanost, neznanje i bezobrazluk.``?
 
Ма какав итало-поп. Ово је хрво-треш.

Teme o zvaničnom istorijatu Srpsko-Hrvatskih civilnih odnosa imate napretek.
Ovo je tema o umetniku koji ima svoje pośtovaoce i u Srbiji.
Nadji da li je Rajko ikad iśta loše rekao?

Bitno da se ne bunite kad što je pola industrije Srbije prodato Hrvatskoj jer Bože moj TO JE DEMOKRATIJA, POBEDNICI TRANZICIJE...

...i opljačkani konzumenti.
 
Poslednja izmena:
Gde vidis`` nevaspitanost, neznanje i bezobrazluk.``?
Nevaspitanost:

- na temi o legendi SFRJ muzičke scene dodješ kao trećerazredni šovinista

Neznanje:

- dosta Srba je spasilo živu glavu bežeći od Turske odmazde za Hrvatsku koja je delom bila i pod Otomanima.
- dosta Srba je učestvovalo u NDH delovanjima
- primitivci iz BiH narušavaju odnose vatajući se tpbož svak za svoju zastavu pa da se dokažu nekome, pola Bosanskih Srba imalo Putovnicu bez ikakvih problema...zinula guzca za EU...

Bezobrazluk:
Pitati a śta je problem što sam naišao na temu koja me ne zanima sem da istresem jaja sa sigurne daljine jer ja sam Srbon kad pljujem Hrvate a prvom komšiji Srbinu ne bih pomogao da mu za lek treba.

 
Poslednja izmena:

Back
Top