raj

Чему измишљање чега нема и лупетање? Павле нигде није то рекао, као што није ни рекао за себе да је лажов. Престани да вадиш ствари из контекста.


Čemu izmišljanje čega nema i lupetanje? Pavle nigde nije to rekao, kao što nije ni rekao za sebe da je lažov. Prestani da vadiš stvari iz konteksta.

Čemu izmišljanje čega nema i lupetanje?

jeli ti stvarno mislis da ja lupetam bez dokaza?

Pavle nigde nije to rekao,

problem ovdje je sto ti ne poznajes Bibliju kao ja, pa me nemozes upratit sta ti pricam


Pavle kaze:
Rimljanima 3,7Jer ako je istina Božja po mojoj laži još većma zasjala na slavu njegovu, zašto još i ja kao grješnik da budem osuđen?

da vidimo ima li prmjera njegovih lazi koje se i ne stidi spominjati


Isus kaze jedno:
Matej 5,17Ne mislite, da sam došao ukloniti zakon ili proroke. Nijesam došao da ih uklonim, nego da ih ispunim.
Matej 5,18Jer zaista, kažem vam: Dok stoji nebo i zemlja, neće nestati nijedne crtice slova ili točke iz zakona, dok se sve ne ispuni.
Matej 5,19Tko dakle ukine jednu od ovih zapovijedi, pa bilo i najmanju, i tako uči ljude, zvat će se najmanji u kraljevstvu nebeskom. A tko ih drži i uči držati, zvat će se velik u kraljevstvu nebeskom.

pa dodje Pavle i slaze na Isusa
Efežanima 2,15On(Isus) je ukinuo *zakon i njegove zapovijedi s njihovim primjenama. On je htio tako, pošavši od Židova i pogana, stvoriti u sebi jednog novog čovjeka, uspostavljajući mir,

je li ovo laz od Pavla, jeste, eto ti i primjer

dalje Isus kaze:
Matej 7,15 Čuvajte se od lažnih proroka! Oni dolaze k vama u odijelu ovčijem, a unutra su vuci grabljivi.

Pavle kaze o sebi kao vuku u jagnjecoj kozi:

1. Korinćanima 9,20 Židovima sam bio kao Židov, da Židove pridobijem; onima, koji su pod zakonom, bio sam kao pod zakonom, premda sam nijesam pod zakonom, da pridobijem one, koji su pod zakonom;
1. Korinćanima 9,21 Onima, koji su bez zakona, kao da sam bez zakona, premda nijesam bez zakona Božjega, nego sam u zakonu Kristovu, da pridobijem one, koji su bez zakona.
1. Korinćanima 9,22 Slabima bio sam slab, da slabe pridobijem; svima sam bio sve, da svakako nekoje spasim.


i toga se i ne stidi pa vam jasno kaze

2. Korinćanima 12,16 Pa dobro! ja vam nisam bio na teretu! Ali, prepreden kakav jesam, ja sam vas na lukavštinu ulovio.

Cak sebe mozda i Satanom smatra pogledaj ovo

Rimljanima 7,21 Nalazim dakle zakon, kad hoću dobro da činim, da me na zlo nagoni.

da vidimo kako ide rijecv po rijec da znamo stvarno sta pise


King James Bible
I find then a law, that, when I would do good, evil is present with me.

Christian Standard Bible
So I discover this law: When I want to do what is good, evil is present with me.


When I
ἐμοὶ (emoi)

want
θέλοντι (thelonti)

to do
ποιεῖν (poiein)

good,
καλὸν (kalon)

evil
κακὸν (kakon)

is right there with
παράκειται (parakeitai)

me.
ἐμοὶ (emoi)

znaci doslovan prevod je Zlo je tu prisutno uz mene
 
problem ovdje je sto ti ne poznajes Bibliju kao ja, pa me nemozes upratit sta ti pricam
Не, хафизе, проблем је то што си умишљен и глава ти пара облаке, иако сам ти већ најмање једном показао да грешиш, на шта си изабрао да ћутиш, а сад се опет размећеш својим ,,бољим" познавањем Библије. Поново ти кажем - не извлачи ствари из контекста, не тумачи на своју руку са злом намером, и не говори о туђим способностима и знању.

Pavle kaze:
Rimljanima 3,7Jer ako je istina Božja po mojoj laži još većma zasjala na slavu njegovu, zašto još i ja kao grješnik da budem osuđen?
Ово смо већ рашчистили. Није тешко разумети шта значи реторичко питање - ако ја питам да ли ћу бити ухапшен због убиства, признајем ли да сам убица? Одговор је, наравно, не. Сврха реторичког питања је долазак до логичног одговора - да, бићу ухапшен.

Цела трећа глава посланице говори о томе да су за Бога сви људи лажови и неправедни, јер је Он апсолутна истина и истинољубив, тако да нико не може да буде праведан. Штавише, ако се не повинују закону у потпуности као што нико не може, сви су неправедни и неверни. Из претходне главе се види да се о Јеврејима говори:
17. Гле, ти се зовеш Јеврејин, а ослањаш се на закон и хвалиш се Богом,
18. И познајеш вољу, и избираш шта је боље, јер си научен од закона;
19. И мислиш да си вођ слепима, видело онима који су у мраку,
20. Наказатељ безумнима, учитељ деци, који имаш углед разума и истине у закону.
21. Учећи, дакле, другог себе не учиш;
22. Проповедајући да се не краде, крадеш; говорећи: Не чини прељубе, чиниш прељубу: гадећи се на идоле, крадеш светињу;
23. Који се хвалиш законом, а преступом закона срамотиш Бога.
25. Обрезање помаже ако закон држиш; ако ли си преступник закона, обрезање је твоје необрезање постало.
24. Јер се име Божије због вас хули у незнабошцима, као што стоји написано.
https://www.pravoslavna-srbija.com/sveto-pismo-biblija/45_RIM/45RIM002

Јевреји су у Павлово време мислили да су праведни зато што су били обрезани, и желели су да суде чак и Богу:
5. Ако ли неправда наша Божију правду подиже, шта ћемо рећи? Еда ли је Бог неправедан кад се срди? По човеку говорим:
7. Јер ако истина Божија у мојој лажи већа постане на славу Његову, зашто још и ја као грешник да будем осуђен?
8. Зашто, дакле (као што вичу на нас, и као што кажу неки да ми говоримо) да не чинимо зла да дође добро? Њима ће суд бити праведан.
https://www.pravoslavna-srbija.com/sveto-pismo-biblija/45_RIM/45RIM003
Павле говори из угла Јевреја који хуле, тако што понавља преформулисане њихове речи (по човеку говорим) - ,,Бог је неправедан јер кажњава нашу неправедност, чиме себе приказује праведним у поређењу са нама". Или, другим речима ,,наша грешност служи доброј сврси, јер помаже људима да виде колико је Бог праведан. Није ли онда неправедно да нас кажњава?".

da vidimo ima li prmjera njegovih lazi koje se i ne stidi spominjati


Isus kaze jedno:
Matej 5,17Ne mislite, da sam došao ukloniti zakon ili proroke. Nijesam došao da ih uklonim, nego da ih ispunim.
Matej 5,18Jer zaista, kažem vam: Dok stoji nebo i zemlja, neće nestati nijedne crtice slova ili točke iz zakona, dok se sve ne ispuni.
Matej 5,19Tko dakle ukine jednu od ovih zapovijedi, pa bilo i najmanju, i tako uči ljude, zvat će se najmanji u kraljevstvu nebeskom. A tko ih drži i uči držati, zvat će se velik u kraljevstvu nebeskom.

pa dodje Pavle i slaze na Isusa
Efežanima 2,15On(Isus) je ukinuo *zakon i njegove zapovijedi s njihovim primjenama. On je htio tako, pošavši od Židova i pogana, stvoriti u sebi jednog novog čovjeka, uspostavljajući mir,

je li ovo laz od Pavla, jeste, eto ti i primjer
Па, није лаж, хафизе. Не иде ти читање од руке баш најбоље.

Исус у јеванђељу по Матеју каже καταλύω:
17. Не мислите да сам ја дошао да покварим закон или пророке: нисам дошао да покварим, него да испуним.

А, Павле у посланици Ефесцима каже καταργέω.
15. Закон заповести наукама укинувши; да из обога начини собом једног новог човека, чинећи мир;
16. И да помири с Богом обоје у једном телу крстом, убивши непријатељство на њему.

То није исто. Израз καταργέω који се користи у посланици Ефесцима се односи на испуњење или замену нечим бољим, побољшање, а не кварење, уклањање или брисање, што значи да су те Павлове речи комплементарне Исусовим речима из јеванђеља по Матеју. У четвртој глави посланице Римљанима каже:
31. Кваримо ли дакле закон вером? Боже сачувај! Него га још утврђујемо.
Закон је, дакле, укинут као закон заповести наукама или уредбама (δόγμα, наметнут и прихваћен, не због своје суштинске праведности, већ на основу ауторитета) и установљен као закон Духом, новог човека, у миру с Богом. То је оно побољшање или замена нечим бољим - Христ, „крај закона,“ га је заменио слободним заветом Духа; Он је то учинио за нас, својом смрћу и васкрсењем, јер како каже у десетој глави посланице Римљанима - Он је крај, тј. испуњење (τέλος) закона:
4. Јер је Христос свршетак закона: који Га год верује оправдан је.
Тако да, као што видимо, Исус није закон покварио, већ испунио.

Pavle kaze o sebi kao vuku u jagnjecoj kozi:

1. Korinćanima 9,20 Židovima sam bio kao Židov, da Židove pridobijem; onima, koji su pod zakonom, bio sam kao pod zakonom, premda sam nijesam pod zakonom, da pridobijem one, koji su pod zakonom;
1. Korinćanima 9,21 Onima, koji su bez zakona, kao da sam bez zakona, premda nijesam bez zakona Božjega, nego sam u zakonu Kristovu, da pridobijem one, koji su bez zakona.
1. Korinćanima 9,22 Slabima bio sam slab, da slabe pridobijem; svima sam bio sve, da svakako nekoje spasim.
Павле овде говори о томе како пристаје на све да придобије што више људи за Христа, тј. приведе у спасење. Њихова добробит и учешће у јеванђељу су му награда за то:
23. А ово чиним за јеванђеље, да бих имао део у њему.
Као што је Исус био све за све људе, тако је био и Павле. Као што су свештеници и фарисеји тврдили да је Исус био пијанац и прождрљивац због дружења са таквим људима како би их увео у царство Божије, тако је и Павле. Око јеврејског народа се понашао веома строго према Мојсијевим законима, што је било лако за њега јер је и сам био васпитан као фарисеј. Са паганима је био опуштенији, али је пазио да не прекрши Божје законе не марећи за услове човека.

i toga se i ne stidi pa vam jasno kaze

2. Korinćanima 12,16 Pa dobro! ja vam nisam bio na teretu! Ali, prepreden kakav jesam, ja sam vas na lukavštinu ulovio.
А кад не извучеш из контекста, сасвим друга слика:
1. Али ми се не помаже хвалити, јер ћу доћи на виђења и откривења Господња.
2. Знам човека у Христу који пре четрнаест година (или у телу не знам; или осми тела, не знам: Бог зна) би однесен до трећег неба.
3. И знам за таквог човека (или у телу, или осим тела, не знам: Бог зна)
4. Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити.
5. Тим ћу се хвалити, а собом се нећу хвалити, већ ако слабостима својим.
6. Јер кад бих се и хтео хвалити, не бих био безуман, јер бих истину казао; али штедим да не би ко више помислио за мене него што ме види или чује шта од мене.
7. И да се не бих понео за премнога откривења, даде ми се жалац у месо, анђео сотонин, да ме ћуша да се не поносим.
8. Зато трипут Господа молих да одступи од мене.
9. И рече ми: Доста ти је моја благодат; јер се моја сила у слабости показује сасвим. Дакле ћу се најслађе хвалити својим слабостима, да се усели у мене сила Христова.
10. Зато сам добре воље у слабостима, у ружењу, у невољама, у прогоњењима, у тугама за Христа: јер кад сам слаб онда сам силан.
11. Постадох безуман хвалећи се: ви ме натерасте; јер је требало да ме ви хвалите; јер ни у чему нисам мањи од превеликих апостола, ако и јесам ништа.
12. Јер знаци апостолови учинише се међу вама у сваком трпљењу, у знацима и чудесима и силама.
13. Јер шта је у чему сте мањи од осталих цркава, осим само што вам ја сам не досадих? Баците на мене ову кривицу.
14. Ево сам готов трећи пут да вам дођем, и не досађујем вам; јер не тражим шта је ваше него вас. Јер деца нису дужна родитељима имања тећи него родитељи деци.
15. А ја драговољно потрошићу и бићу потрошен за душе ваше, ако и љубим ја вас одвише, а ви мене мање љубите.
16. Али нека буде, ја не досадих вама, него лукав будући добих вас преваром.
17. Еда ли вас шта закидох преко кога од оних које слах к вама?
18. Умолих Тита, и с њим послах брата: еда ли вас Тит шта закиде? Не ходисмо ли једним духом? Не једним ли стопама?
19. Мислите ли опет да вам се одговарамо? Пред Богом у Христу говоримо, а све је, љубазни, за ваше поправљање.
20. Јер се бојим да кад по чем дођем нећу вас наћи какве хоћу, и ја ћу се наћи вама каква ме нећете: да како не буду свађе, зависти, срдње, пркоси, опадања, шаптања, надимања, буне:
21. Да ме опет кад дођем не понизи Бог мој у вас, и не усплачем за многима који су пре сагрешили и нису се покајали за нечистоту и курварство и срамоту, што починише.
Нема због чега да се стиди. Све ради због Божије милости, и за спасење других.

Cak sebe mozda i Satanom smatra pogledaj ovo

Rimljanima 7,21 Nalazim dakle zakon, kad hoću dobro da činim, da me na zlo nagoni.
Невероватно, ти си уникат, мајке ми. Чуј, можда се Сатаном сматра. Нити из једне речи не може нешто толико небулозно да се закључи, али ако се потрудиш, сигуран сам да би могао и нешто још небулозније и луђе да смислиш. Баш волиш да лупаш. Говори о потешкоћи у послушности Божјем закону јер му грешна природа не дозвољава да чини оно што његов ум жели, али већ у следећој глави објашњава да се ослобађање греха остварује кроз Исуса или прецизније, кроз Светог Духа. Седма и осма глава посланице Римљанима показују да верник има избор; ослањање на телесно или ослањање на духовно:
3. Јер што закону беше немогуће, јер беше ослабљен телом, посла Бог сина свог у обличју тела греховног, и за грех осуди грех у телу,
4. Да се правда закона испуни у нама који не живимо по телу него по духу;
5. Јер који су по телу телесно мисле, а који су по духу духовно мисле.
 
Не, хафизе, проблем је то што си умишљен и глава ти пара облаке, иако сам ти већ најмање једном показао да грешиш, на шта си изабрао да ћутиш, а сад се опет размећеш својим ,,бољим" познавањем Библије. Поново ти кажем - не извлачи ствари из контекста, не тумачи на своју руку са злом намером, и не говори о туђим способностима и знању.


Ово смо већ рашчистили. Није тешко разумети шта значи реторичко питање - ако ја питам да ли ћу бити ухапшен због убиства, признајем ли да сам убица? Одговор је, наравно, не. Сврха реторичког питања је долазак до логичног одговора - да, бићу ухапшен.

Цела трећа глава посланице говори о томе да су за Бога сви људи лажови и неправедни, јер је Он апсолутна истина и истинољубив, тако да нико не може да буде праведан. Штавише, ако се не повинују закону у потпуности као што нико не може, сви су неправедни и неверни. Из претходне главе се види да се о Јеврејима говори:

https://www.pravoslavna-srbija.com/sveto-pismo-biblija/45_RIM/45RIM002

Јевреји су у Павлово време мислили да су праведни зато што су били обрезани, и желели су да суде чак и Богу:

https://www.pravoslavna-srbija.com/sveto-pismo-biblija/45_RIM/45RIM003
Павле говори из угла Јевреја који хуле, тако што понавља преформулисане њихове речи (по човеку говорим) - ,,Бог је неправедан јер кажњава нашу неправедност, чиме себе приказује праведним у поређењу са нама". Или, другим речима ,,наша грешност служи доброј сврси, јер помаже људима да виде колико је Бог праведан. Није ли онда неправедно да нас кажњава?".


Па, није лаж, хафизе. Не иде ти читање од руке баш најбоље.

Исус у јеванђељу по Матеју каже καταλύω:


А, Павле у посланици Ефесцима каже καταργέω.


То није исто. Израз καταργέω који се користи у посланици Ефесцима се односи на испуњење или замену нечим бољим, побољшање, а не кварење, уклањање или брисање, што значи да су те Павлове речи комплементарне Исусовим речима из јеванђеља по Матеју. У четвртој глави посланице Римљанима каже:

Закон је, дакле, укинут као закон заповести наукама или уредбама (δόγμα, наметнут и прихваћен, не због своје суштинске праведности, већ на основу ауторитета) и установљен као закон Духом, новог човека, у миру с Богом. То је оно побољшање или замена нечим бољим - Христ, „крај закона,“ га је заменио слободним заветом Духа; Он је то учинио за нас, својом смрћу и васкрсењем, јер како каже у десетој глави посланице Римљанима - Он је крај, тј. испуњење (τέλος) закона:

Тако да, као што видимо, Исус није закон покварио, већ испунио.


Павле овде говори о томе како пристаје на све да придобије што више људи за Христа, тј. приведе у спасење. Њихова добробит и учешће у јеванђељу су му награда за то:

Као што је Исус био све за све људе, тако је био и Павле. Као што су свештеници и фарисеји тврдили да је Исус био пијанац и прождрљивац због дружења са таквим људима како би их увео у царство Божије, тако је и Павле. Око јеврејског народа се понашао веома строго према Мојсијевим законима, што је било лако за њега јер је и сам био васпитан као фарисеј. Са паганима је био опуштенији, али је пазио да не прекрши Божје законе не марећи за услове човека.


А кад не извучеш из контекста, сасвим друга слика:

Нема због чега да се стиди. Све ради због Божије милости, и за спасење других.


Невероватно, ти си уникат, мајке ми. Чуј, можда се Сатаном сматра. Нити из једне речи не може нешто толико небулозно да се закључи, али ако се потрудиш, сигуран сам да би могао и нешто још небулозније и луђе да смислиш. Баш волиш да лупаш. Говори о потешкоћи у послушности Божјем закону јер му грешна природа не дозвољава да чини оно што његов ум жели, али већ у следећој глави објашњава да се ослобађање греха остварује кроз Исуса или прецизније, кроз Светог Духа. Седма и осма глава посланице Римљанима показују да верник има избор; ослањање на телесно или ослањање на духовно:
Džabe mu pričaš. Povadio je citate iz konteksta sa nekog islamističkog apologetskog sajta i sada nas ovdje masira.
 
Kako zamišljate raj?
voleo bi (ako je ikako moguće) da "čujem" isključivo vaš neki lični doživljaj, šta očekujete, čemu se nadate.
Onako kako u bibliji piše a biblija je reč božija.
Obradjujes polje Elohimovo gol golcat medju zivotinjama a Elohim te nadgleda kojem svaki dan pjevas pjesme zahvale sto radis u polju.
 
Не, хафизе, проблем је то што си умишљен и глава ти пара облаке, иако сам ти већ најмање једном показао да грешиш, на шта си изабрао да ћутиш, а сад се опет размећеш својим ,,бољим" познавањем Библије. Поново ти кажем - не извлачи ствари из контекста, не тумачи на своју руку са злом намером, и не говори о туђим способностима и знању.


Ово смо већ рашчистили. Није тешко разумети шта значи реторичко питање - ако ја питам да ли ћу бити ухапшен због убиства, признајем ли да сам убица? Одговор је, наравно, не. Сврха реторичког питања је долазак до логичног одговора - да, бићу ухапшен.

Цела трећа глава посланице говори о томе да су за Бога сви људи лажови и неправедни, јер је Он апсолутна истина и истинољубив, тако да нико не може да буде праведан. Штавише, ако се не повинују закону у потпуности као што нико не може, сви су неправедни и неверни. Из претходне главе се види да се о Јеврејима говори:

https://www.pravoslavna-srbija.com/sveto-pismo-biblija/45_RIM/45RIM002

Јевреји су у Павлово време мислили да су праведни зато што су били обрезани, и желели су да суде чак и Богу:

https://www.pravoslavna-srbija.com/sveto-pismo-biblija/45_RIM/45RIM003
Павле говори из угла Јевреја који хуле, тако што понавља преформулисане њихове речи (по човеку говорим) - ,,Бог је неправедан јер кажњава нашу неправедност, чиме себе приказује праведним у поређењу са нама". Или, другим речима ,,наша грешност служи доброј сврси, јер помаже људима да виде колико је Бог праведан. Није ли онда неправедно да нас кажњава?".


Па, није лаж, хафизе. Не иде ти читање од руке баш најбоље.

Исус у јеванђељу по Матеју каже καταλύω:


А, Павле у посланици Ефесцима каже καταργέω.


То није исто. Израз καταργέω који се користи у посланици Ефесцима се односи на испуњење или замену нечим бољим, побољшање, а не кварење, уклањање или брисање, што значи да су те Павлове речи комплементарне Исусовим речима из јеванђеља по Матеју. У четвртој глави посланице Римљанима каже:

Закон је, дакле, укинут као закон заповести наукама или уредбама (δόγμα, наметнут и прихваћен, не због своје суштинске праведности, већ на основу ауторитета) и установљен као закон Духом, новог човека, у миру с Богом. То је оно побољшање или замена нечим бољим - Христ, „крај закона,“ га је заменио слободним заветом Духа; Он је то учинио за нас, својом смрћу и васкрсењем, јер како каже у десетој глави посланице Римљанима - Он је крај, тј. испуњење (τέλος) закона:

Тако да, као што видимо, Исус није закон покварио, већ испунио.


Павле овде говори о томе како пристаје на све да придобије што више људи за Христа, тј. приведе у спасење. Њихова добробит и учешће у јеванђељу су му награда за то:

Као што је Исус био све за све људе, тако је био и Павле. Као што су свештеници и фарисеји тврдили да је Исус био пијанац и прождрљивац због дружења са таквим људима како би их увео у царство Божије, тако је и Павле. Око јеврејског народа се понашао веома строго према Мојсијевим законима, што је било лако за њега јер је и сам био васпитан као фарисеј. Са паганима је био опуштенији, али је пазио да не прекрши Божје законе не марећи за услове човека.


А кад не извучеш из контекста, сасвим друга слика:

Нема због чега да се стиди. Све ради због Божије милости, и за спасење других.


Невероватно, ти си уникат, мајке ми. Чуј, можда се Сатаном сматра. Нити из једне речи не може нешто толико небулозно да се закључи, али ако се потрудиш, сигуран сам да би могао и нешто још небулозније и луђе да смислиш. Баш волиш да лупаш. Говори о потешкоћи у послушности Божјем закону јер му грешна природа не дозвољава да чини оно што његов ум жели, али већ у следећој глави објашњава да се ослобађање греха остварује кроз Исуса или прецизније, кроз Светог Духа. Седма и осма глава посланице Римљанима показују да верник има избор; ослањање на телесно или ослањање на духовно:

Не, хафизе, проблем је то што си умишљен и глава ти пара облаке, иако сам ти већ најмање једном показао да грешиш, на шта си изабрао да ћутиш, а сад се опет размећеш својим ,,бољим" познавањем Библије. Поново ти кажем - не извлачи ствари из контекста, не тумачи на своју руку са злом намером, и не говори о туђим способностима и знању.


Ово смо већ рашчистили. Није тешко разумети шта значи реторичко питање - ако ја питам да ли ћу бити ухапшен због убиства, признајем ли да сам убица? Одговор је, наравно, не. Сврха реторичког питања је долазак до логичног одговора - да, бићу ухапшен.

Цела трећа глава посланице говори о томе да су за Бога сви људи лажови и неправедни, јер је Он апсолутна истина и истинољубив, тако да нико не може да буде праведан. Штавише, ако се не повинују закону у потпуности као што нико не може, сви су неправедни и неверни. Из претходне главе се види да се о Јеврејима говори:

https://www.pravoslavna-srbija.com/sveto-pismo-biblija/45_RIM/45RIM002

Јевреји су у Павлово време мислили да су праведни зато што су били обрезани, и желели су да суде чак и Богу:

https://www.pravoslavna-srbija.com/sveto-pismo-biblija/45_RIM/45RIM003
Павле говори из угла Јевреја који хуле, тако што понавља преформулисане њихове речи (по човеку говорим) - ,,Бог је неправедан јер кажњава нашу неправедност, чиме себе приказује праведним у поређењу са нама". Или, другим речима ,,наша грешност служи доброј сврси, јер помаже људима да виде колико је Бог праведан. Није ли онда неправедно да нас кажњава?".


Па, није лаж, хафизе. Не иде ти читање од руке баш најбоље.

Исус у јеванђељу по Матеју каже καταλύω:


А, Павле у посланици Ефесцима каже καταργέω.


То није исто. Израз καταργέω који се користи у посланици Ефесцима се односи на испуњење или замену нечим бољим, побољшање, а не кварење, уклањање или брисање, што значи да су те Павлове речи комплементарне Исусовим речима из јеванђеља по Матеју. У четвртој глави посланице Римљанима каже:

Закон је, дакле, укинут као закон заповести наукама или уредбама (δόγμα, наметнут и прихваћен, не због своје суштинске праведности, већ на основу ауторитета) и установљен као закон Духом, новог човека, у миру с Богом. То је оно побољшање или замена нечим бољим - Христ, „крај закона,“ га је заменио слободним заветом Духа; Он је то учинио за нас, својом смрћу и васкрсењем, јер како каже у десетој глави посланице Римљанима - Он је крај, тј. испуњење (τέλος) закона:

Тако да, као што видимо, Исус није закон покварио, већ испунио.


Павле овде говори о томе како пристаје на све да придобије што више људи за Христа, тј. приведе у спасење. Њихова добробит и учешће у јеванђељу су му награда за то:

Као што је Исус био све за све људе, тако је био и Павле. Као што су свештеници и фарисеји тврдили да је Исус био пијанац и прождрљивац због дружења са таквим људима како би их увео у царство Божије, тако је и Павле. Око јеврејског народа се понашао веома строго према Мојсијевим законима, што је било лако за њега јер је и сам био васпитан као фарисеј. Са паганима је био опуштенији, али је пазио да не прекрши Божје законе не марећи за услове човека.


А кад не извучеш из контекста, сасвим друга слика:

Нема због чега да се стиди. Све ради због Божије милости, и за спасење других.


Невероватно, ти си уникат, мајке ми. Чуј, можда се Сатаном сматра. Нити из једне речи не може нешто толико небулозно да се закључи, али ако се потрудиш, сигуран сам да би могао и нешто још небулозније и луђе да смислиш. Баш волиш да лупаш. Говори о потешкоћи у послушности Божјем закону јер му грешна природа не дозвољава да чини оно што његов ум жели, али већ у следећој глави објашњава да се ослобађање греха остварује кроз Исуса или прецизније, кроз Светог Духа. Седма и осма глава посланице Римљанима показују да верник има избор; ослањање на телесно или ослањање на духовно:


Nije teško razumeti šta znači retoričko pitanje - ako ja pitam da li ću biti uhapšen zbog ubistva, priznajem li da sam ubica? Odgovor je, naravno, ne. Svrha retoričkog pitanja je dolazak do logičnog odgovora - da, biću uhapšen.

ali ono nije reotricko pitanje jer covjek kaze "MOJOJ LAZI"....i onda u daljim pisanjima pokaze kako laze, kroz lukavost i prevaru vara ljude , predstvalja se ono sto nije da ih pridobije, druga stvar Isus kaze jedno on kaze drugo.



Cela treća glava poslanice govori o tome da su za Boga svi ljudi lažovi i nepravedni,

ne pise za Boga nego za Pavla.

Pavle kaze:
Rimljanima 3,4Nego je Bog istinit, a čovjek svaki lažac


To nije isto. Izraz καταργέω koji se koristi u poslanici Efescima se odnosi na ispunjenje ili zamenu nečim boljim, poboljšanje, a ne kvarenje, uklanjanje ili brisanje, što znači da su te Pavlove reči komplementarne Isusovim rečima iz jevanđelja po Mateju.
nije tacno

dokaz:
by abolishing
καταργήσας (katargēsas)
https://www.biblehub.com/ephesians/2-15.htm

abolish znaci ukinuti

Zakon je, dakle, ukinut kao zakon zapovesti naukama ili uredbama (δόγμα, nametnut i prihvaćen, ne zbog svoje suštinske pravednosti, već na osnovu autoriteta) i ustanovljen kao zakon Duhom, novog čoveka, u miru s Bogom.

ali Isus rece nije dosao da ukine, a ti kazes ukinut zakon.


Tako da, kao što vidimo, Isus nije zakon pokvario, već ispunio.

da , ali ti ga je Pavle ukinuo.

Pavle ovde govori o tome kako pristaje na sve da pridobije što više ljudi za Hrista, tj. privede u spasenje. NJihova dobrobit i učešće u jevanđelju su mu nagrada za to:

nije tacno , nego Pavle hoce da pridobije ljude u svoju novoosnovanu vjeru a ne u hrista


dokaz jasno i glasno Pavle ti kaze da hoce svoju vjeru neku da propovjeda gdje nema Hrista:


Rimljanima 15,20I tako sam se trudio, da ne propovijedam evanđelja ondje, gdje se je već spominjao Krist, da ne gradim na tuđemu temelju,

pa kaze dalje ovo

Hebrejima 6,1Zato da, ostavimo počela Kristove nauke, i da se damo na savršenstvo; da ne postavljamo opet temelja odvraćanjem od mrtvih djela, i vjerom u Boga;

znaci pusti Kristovu nauku nego slijedite nesto drugo,


Kao što je Isus bio sve za sve ljude, tako je bio i Pavle.

nije tacno, isus kaze da je samo poslat narodu Izrelovom...a ne za sve ljude.



Čuj, možda se Satanom smatra. Niti iz jedne reči ne može nešto toliko nebulozno da se zaključi,

pavle ti kaze Uz mene je prisutno zlo.

pa ti kaze pbavim se lukavstinama, pravim se ono sto nisam, lazem narod itd

jasno i glasno Isus kaze, nisam dosao ukinuti zakone, Pavle dodje i ukine ih i tako stvori hriscnastvo, taklo vam je hriscanstvo i nastalo kroz mijenjanje starih zakona i jos dodanit vjerovanja od Pavla i stvori vam hriscanstvo, zamislite covjek koji nema isto ucenje kao Isus vam stvori vjeru i vi toga slijedite a ne slijedite Isusa

dok mi muslimani smo sljedbenici Isusa, i to pravi sljedbenici a ovi krscani to nisu , oni su sljedbenici Pavla.
 
ali ono nije reotricko pitanje jer covjek kaze "MOJOJ LAZI"....i onda u daljim pisanjima pokaze kako laze, kroz lukavost i prevaru vara ljude , predstvalja se ono sto nije da ih pridobije, druga stvar Isus kaze jedno on kaze drugo.





ne pise za Boga nego za Pavla.

Pavle kaze:
Rimljanima 3,4Nego je Bog istinit, a čovjek svaki lažac



nije tacno

dokaz:
by abolishing
καταργήσας (katargēsas)
https://www.biblehub.com/ephesians/2-15.htm

abolish znaci ukinuti



ali Isus rece nije dosao da ukine, a ti kazes ukinut zakon.




da , ali ti ga je Pavle ukinuo.



nije tacno , nego Pavle hoce da pridobije ljude u svoju novoosnovanu vjeru a ne u hrista


dokaz jasno i glasno Pavle ti kaze da hoce svoju vjeru neku da propovjeda gdje nema Hrista:


Rimljanima 15,20I tako sam se trudio, da ne propovijedam evanđelja ondje, gdje se je već spominjao Krist, da ne gradim na tuđemu temelju,

pa kaze dalje ovo

Hebrejima 6,1Zato da, ostavimo počela Kristove nauke, i da se damo na savršenstvo; da ne postavljamo opet temelja odvraćanjem od mrtvih djela, i vjerom u Boga;

znaci pusti Kristovu nauku nego slijedite nesto drugo,




nije tacno, isus kaze da je samo poslat narodu Izrelovom...a ne za sve ljude.





pavle ti kaze Uz mene je prisutno zlo.

pa ti kaze pbavim se lukavstinama, pravim se ono sto nisam, lazem narod itd

jasno i glasno Isus kaze, nisam dosao ukinuti zakone, Pavle dodje i ukine ih i tako stvori hriscnastvo, taklo vam je hriscanstvo i nastalo kroz mijenjanje starih zakona i jos dodanit vjerovanja od Pavla i stvori vam hriscanstvo, zamislite covjek koji nema isto ucenje kao Isus vam stvori vjeru i vi toga slijedite a ne slijedite Isusa

dok mi muslimani smo sljedbenici Isusa, i to pravi sljedbenici a ovi krscani to nisu , oni su sljedbenici Pavla.
Jedno pitanje za tevbe:
Reci mi u tehnickom smislu, sto se tice dalje implementacije, koja je razlika izmedju statusa ukinut i ispunjen zakon ?
 
ukinut zakon, ne vrijedi vise, izbaceno iz upotrebe.



trebalo bi da znaci izvrseno je po zakonu a ne ispunjeno, jer ispunjen zakon je nejasan termin.
Ma jel razumes ti pitanje - pitao sam te u tehnickom smislu,po pitanju IMPLEMENTACIJE !!!
Dakle kako se prepoznaje PO TOME koji je zakon ispunjen a koji ukinut ???
Recimo,mozes reci da se ukinut zakon vise ne sprovodi dok se ispunjen recimo...sta ja znam,evo recimo - sprovodi ali ne potpuno,sprovidi se ovako-onako ovde onde tu i tamo ili da se mozda I ON NE SPROVODI...
Dakle ??? :kafa:

trebalo bi da znaci izvrseno je po zakonu a ne ispunjeno,
A sad ti ne valja formulacija,kao zapisano je nejasno a evo tebe pametnjakovica koji ce nam dopuniti Bibliju onako kako je to njemu razumljivo...da ne zelis da dodamo neko poglavlje po cackalici...!?
Pa nije ovo falisifat poput vaseg kurana prijatelju,to mozes tamo da se igras slovima,formulacijama,ovo,ono isto kao sto to isto mozes raditi u dnevnoj stampi...
Ovo je ozbiljna knjiga koja se zove Sveto Pismo,Biblija koju trebas sa duznim postovanjem prvo samo gledati a kad se pomolis Bogu onda je mozes uzeti u svoje ruke...jer si je neosnovano pljuvao i s tim vredjao samog Boga ... a o nama hriscanima cak i da ne govorimo ali ti je to ocito bila i namera.
 
Poslednja izmena:
Kod starih Grka, nakon smrti, troje sudija bi većalo o tome da li će duša biti upućena na Jelisejska polja ili u mračni Tartar. Izuzetno dobrim dušama dopušteno je bilo da večni život provedu u radosti na Elizijumu – Ostrvima blaženstva, koja su bila rezervisana za bogove i heroje.

Tu bi možda mogao da se ogrebeš za seks posle smrti. :per:
 
jeli ti stvarno mislis da ja lupetam bez dokaza?



problem ovdje je sto ti ne poznajes Bibliju kao ja, pa me nemozes upratit sta ti pricam


Pavle kaze:
Rimljanima 3,7Jer ako je istina Božja po mojoj laži još većma zasjala na slavu njegovu, zašto još i ja kao grješnik da budem osuđen?

da vidimo ima li prmjera njegovih lazi koje se i ne stidi spominjati


Isus kaze jedno:
Matej 5,17Ne mislite, da sam došao ukloniti zakon ili proroke. Nijesam došao da ih uklonim, nego da ih ispunim.
Matej 5,18Jer zaista, kažem vam: Dok stoji nebo i zemlja, neće nestati nijedne crtice slova ili točke iz zakona, dok se sve ne ispuni.
Matej 5,19Tko dakle ukine jednu od ovih zapovijedi, pa bilo i najmanju, i tako uči ljude, zvat će se najmanji u kraljevstvu nebeskom. A tko ih drži i uči držati, zvat će se velik u kraljevstvu nebeskom.

pa dodje Pavle i slaze na Isusa
Efežanima 2,15On(Isus) je ukinuo *zakon i njegove zapovijedi s njihovim primjenama. On je htio tako, pošavši od Židova i pogana, stvoriti u sebi jednog novog čovjeka, uspostavljajući mir,

je li ovo laz od Pavla, jeste, eto ti i primjer

dalje Isus kaze:
Matej 7,15 Čuvajte se od lažnih proroka! Oni dolaze k vama u odijelu ovčijem, a unutra su vuci grabljivi.

Pavle kaze o sebi kao vuku u jagnjecoj kozi:

1. Korinćanima 9,20 Židovima sam bio kao Židov, da Židove pridobijem; onima, koji su pod zakonom, bio sam kao pod zakonom, premda sam nijesam pod zakonom, da pridobijem one, koji su pod zakonom;
1. Korinćanima 9,21 Onima, koji su bez zakona, kao da sam bez zakona, premda nijesam bez zakona Božjega, nego sam u zakonu Kristovu, da pridobijem one, koji su bez zakona.
1. Korinćanima 9,22 Slabima bio sam slab, da slabe pridobijem; svima sam bio sve, da svakako nekoje spasim.


i toga se i ne stidi pa vam jasno kaze

2. Korinćanima 12,16 Pa dobro! ja vam nisam bio na teretu! Ali, prepreden kakav jesam, ja sam vas na lukavštinu ulovio.

Cak sebe mozda i Satanom smatra pogledaj ovo

Rimljanima 7,21 Nalazim dakle zakon, kad hoću dobro da činim, da me na zlo nagoni.

da vidimo kako ide rijecv po rijec da znamo stvarno sta pise


King James Bible
I find then a law, that, when I would do good, evil is present with me.

Christian Standard Bible
So I discover this law: When I want to do what is good, evil is present with me.


When I
ἐμοὶ (emoi)

want
θέλοντι (thelonti)

to do
ποιεῖν (poiein)

good,
καλὸν (kalon)

evil
κακὸν (kakon)

is right there with
παράκειται (parakeitai)

me.
ἐμοὶ (emoi)

znaci doslovan prevod je Zlo je tu prisutno uz mene
Чекај сад, немој тако нагло. До сад си нас убеђивао да оригинални језик Новог Завета није грчки, сада пишеш нешто друго.
Не сматра он себе Сатаном, нешто си погрешно прочитао.

(Rim 7,21) εὑρίσκω ἄρα τὸν νόμον, τῷ θέλοντι ἐμοὶ ποιεῖν τὸ καλόν, ὅτι ἐμοὶ τὸ κακὸν

Превод гласи -
Желећи, дакле, да чиним добро, налазим да за мене важи закон - да је зло у мени.

То објашњава како све нас грех вуче на доле.
 

Back
Top