Ragovor o seksu sa vasim partnerom

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
16.965
Kazu da je razgovor o seksu jos na pocetku veze veoma vazna tema za izgradnju odnosa medju partnerima a isto tako i kod iskusnih parova jer znamo da se vremenom seksualne zelje i zahtevi menjaju. Da li je to tabu tema u mnogim vezama?
Ako pricate o cemu pricate? Da li otvoreno kazete sta vam se svidja a sta ne volite?
Da li je uvreda ako partner kaze - to i to mi se ne svidjа, mogao/mogla bi to da smenis jer me ne pali vise?

sukleta

Ističe se
Poruka
2.383
Kazu da je razgovor o seksu jos na pocetku veze veoma vazna tema za izgradnju odnosa medju partnerima a isto tako i kod iskusnih parova jer znamo da se vremenom seksualne zelje i zahtevi menjaju. Da li je to tabu tema u mnogim vezama?
Ako pricate o cemu pricate? Da li otvoreno kazete sta vam se svidja a sta ne volite?
Da li je uvreda ako partner kaze - to i to mi se ne svidjа, mogao/mogla bi to da smenis jer me ne pali vise?
otvoreno kaze da bi me ebala do smrti
zato begam kolko me noge nose...sta ona misli ko sam ja :evil:

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
16.965
otvoreno kaze da bi me ebala do smrti
zato begam kolko me noge nose...sta ona misli ko sam ja :evil:
Cije smrti, tvoje ili njene?
Poruka je automatski spojena:

Volim da pričam o sexu
Ali ne voli to svako
Naravno jes malo nezgodno jer su intimne stvari u pitanju
Svako to drugačije doživljava
Neke žene prosto ne vole da explicitno govore o tome sa partnerom
Pa sa kim bi delio intimu ako ne sa osobom sa kojom si u intimnom odnosu? :D

yioim

Buduća legenda
Poruka
36.177
uf ... nisam mogao sa svakom da se "otvorim" lako ali kako sam spoznao svoje telo
nisam imao problem da kazem ej cekaj ne tako ajmo ovako ili ono suptilno da
je uhvatim za kosu i prebacim sa pisse da mi ljubi grudi ...

Ne moze sa svakim partnerom da se prica ... pojedini imaju blam da ispolje zelje.
I ocekivanje da na prva dva/tri sexa citam misli sve sto joj prija..

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.192
mogao/mogla bi to da smenis jer me ne pali vise?
Uvek je bolje koristiti pozitivan jezik. Umesto "to me ne pali" bolje je reći "ovo drugo me pali, hajde to da probamo".

Pošto neki ljudi mogu biti prilično osetljivi na otvorenu kritiku kad se radi o tome.

Nekad je bolje govorom tela staviti do znanja šta prija a šta ne, umesto mnogo teoretisanja i filozofiranja. Meni nikad nije bilo potrebno da mi neko kaže šta mu se sviđa a šta ne, ako ja to sam ne vidim - džaba mi posao.

yioim

Buduća legenda
Poruka
36.177
jednom se jedna zaigrala sa prsticem dok me je drzaja za vrsnjaka ... i ja joj rekao aj malo lakse nisam
jbt na pregledu prostate ona se uvredila "kako pa Iimenuje lika pre mene) je tako obozavao"?

wtf ... sad si resila mene da deflorises jbt
koji je to frik bio uverena da sve sto je taj neki voleo vole svi muskarci

necu ni da kazem da mi je bio problem da sedim 15min nakon sexica :rumenko:

Paula

black cat
Poruka
8.183
Nezgodno je reći to i to što ti voliš mi se ne sviđa, zato je možda mudrije reći šta se voli, npr baš me uzbuđuje... ili hoćeš li ovo da mi uradiš? I to onda kada smo opušteni i sve ide kako treba...
Treba naći dobar momenat i to zaista reći, jer niko ne voli da otkrije posle nekog vremena da to što je radio se drugoj osobi zapravo ne dopada.
A pitanje... pa da, rekla bih ja šta volim a ponekad i šta ne volim.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.192
Ali zar nije bolje pricati nego precutati?
Neke zene pali lizanje i grickanje uha, a ja to ne podnosim i sta treba da radim, da cutim dok me balavi jezikom ili da mu lepo bez uvrede kazem da ne volim to i da me tako ne stimulise, naprotiv.
Ako te to ne pali, treba da ga momentalno uhvatiš za goozu i postaviš onako kako tebi odgovara, razumeće. Bolje to nego da mu objašnjavaš "e ne pali me to, dosadan si, smaraš me".

LokiMacak

Domaćin
Moderator
Poruka
4.448
Naravno da nije to nikakva uvreda da se kaže ako nešto ne pirija ili dosadi...Iskreno,neko ko se na to uvredi verovatno ne razume da je seks nešto u ćemu obe strane treba da uživaju i to treba da se račisti što pre.

Inače razgovor o sekusu,naročito sa osobom sa kojom se seksaš bi trebalo da je sasvim normalna svrar.Na primer posle seksanja je osličan trenutak da se pokrene ta tema o tome šta kome prija i ne prija i šta koga koliko loži

yioim

Buduća legenda
Poruka
36.177
Naravno da nije to nikakva uvreda da se kaže ako nešto ne pirija ili dosadi...Iskreno,neko ko se na to uvredi verovatno ne razume da je seks nešto u ćemu obe strane treba da uživaju i to treba da se račisti što pre.

Inače razgovor o sekusu,naročito sa osobom sa kojom se seksaš bi trebalo da je sasvim normalna svrar.Na primer posle seksanja je osličan trenutak da se pokrene ta tema o tome šta kome prija i ne prija i šta koga koliko loži

ovaj momenat je mozda i najbitniji jer tada se vec preslo preko onog pocetnog blama pa je lakse i pricati.

RužnaKoLopov

Elita
Moderator
Poruka
17.031

To mi je onako bas bezveze

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
16.965
Uvek je bolje koristiti pozitivan jezik. Umesto "to me ne pali" bolje je reći "ovo drugo me pali, hajde to da probamo".

Pošto neki ljudi mogu biti prilično osetljivi na otvorenu kritiku kad se radi o tome.

Nekad je bolje govorom tela staviti do znanja šta prija a šta ne, umesto mnogo teoretisanja i filozofiranja. Meni nikad nije bilo potrebno da mi neko kaže šta mu se sviđa a šta ne, ako ja to sam ne vidim - džaba mi posao.
Aha, pa moze i tako, okrenem loptu u tom pravcu... recimo kazem da su grudi moja erogena zona i dok se on zabavlja grudima ostavice moje usi na miru :mrgreen:

paketije

Ističe se
Banovan
Poruka
2.434
Zavisi od tehnike partnera, jer "svidja mi se" ili "ne volim" nije apsolutno.Oralni seks je dobar primer.Volis ga kod jednog, ne volis ga kod drugog

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.237
Jako je bitno, po mom misljenju, razgovarati o seksu. Zene vole spontanost, cinjenica, tako da su vrvt retke one koje u toku samog seksa mogu da daju 'instrukcije' ali ako ne moze u toku, moze pre ili posle.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.192
Aha, pa moze i tako, okrenem loptu u tom pravcu... recimo kazem da su grudi moja erogena zona i dok se on zabavlja grudima ostavice moje usi na miru :mrgreen:
Jutros sam slušao na radiju, nemački naučnici su dokazali da muškarac koji gleda ženske grudi samo 10 minuta dnevno produžava život sebi 2 do 5 godina. Valjda se luče neki blagotvorni hormoni i štatijaznam, smanjuje se stres i napetost, i svašta nešto.

Tako da treba raditi na zdravlju.

yioim

Buduća legenda
Poruka
36.177
Jutros sam slušao na radiju, nemački naučnici su dokazali da muškarac koji gleda ženske grudi samo 10 minuta dnevno produžava život sebi 2 do 5 godina. Valjda se luče neki blagotvorni hormoni i štatijaznam, smanjuje se stres i napetost, i svašta nešto.

Tako da treba raditi na zdravlju.

ako je tako ja cu po matematici da zivim 120god a to je nemoguce :D

pogotovo ako u drustvu svoje partnerke gledas grudi druge zene :kez:

Paula

black cat
Poruka
8.183
ovaj momenat je mozda i najbitniji jer tada se vec preslo preko onog pocetnog blama pa je lakse i pricati.
početni blam? :) Nikad ne bih bila tako intimna sa nekim (sex) kome ne bih sve to mogla i reći... Jer kako da si go, sexaš se, to nije blam? a onda reći nešto je blam... ja to ne mogu tako. Sve u paketu. Bliskost, intima, razgovori. Ili ništa od toga.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.