"Raduje me što je na čelo Srbije došao autentični Srbijanac"

D U K Lj A N I N

Ističe se
Poruka
2.960
Đukanović: Raduje me što je na čelo Srbije došao autentični Srbijanac

04. jul 2012.
Milo-Djukanovic.jpg

Lider vladajuće Demokratske partije socijalista (DPS) Crne Gore Milo Đukanović rekao je da ga raduje da je na čelo Srbije konačno došao autentični Srbijanac, dodavši da je uvjeren da će sada odnosi Srbije i Crne Gore "neminovno ići uzlaznom putanjom, čemu će predsjednik Nikolić dati i lični pečat".

Bivši crnogorski premijer je, u inervjuu za nedjeljnik Vreme, ocijenio da je Srbija kojoj, sudeći po potencijalima, pripada mjesto lokomotive evropskih integracija Balkana, danas na začelju upravo zbog toga što su je u prošlosti vodili Crnogorci i oni koji su u Beogradu pokušavali da se predstave "većim katolicima od pape", prenosi B 92.
"U vrijeme predizborne kampanje, imao sam priliku da razgovaram sa predsjednikom Nikolićem i mogu da kažem da mi je djelovao veoma uvjerljivo kada je rekao da je za njega pitanje crnogorske nezavisnosti završeno, da ono predstavlja izraz demokratske volje građana Crne Gore koju veoma poštuje", naveo je Đukanović.
U tom stavu, kako je rekao Đukanović, nije ga pokolebao ni Nikolićev nastup na crnogorskoj televiziji kada je rekao kako Srbe i Crnogorce doživljava kao jedan narod.
"Ono što mi se čini suštinski važnim je da, za razliku od ostalih, nakon izjave predsjednika Nikolića, niko u Crnoj Gori ne očekuje ni verbalne, ni političke, ni bilo kakve vrste pritisaka u smislu ugrožavanja crnogorskog nacionalnog identiteta i državne nezavisnosti", istakao je Đukanović.
Drugim riječima, dodao je lider DPS-a, sigurni smo da više neće biti inicijativa ili akcija koje bi imale za cilj potvrđivanje takvog stava na drugi način i drugim sredstvima.

http://www.portalanalitika.me/polit...e-na-elo-srbije-doao-autentini-srbijanac.html

Sa te tačke glediša Đukanović može biti u pravu.

No, Nikolić je velika neznalica, tako da vjerujem da će njegovo staranje o Srbima u regionu biti puno gafova i kontroverzi, a logično je za očekivati i da će biti oštriji prema Crnoj Gori - suprotno Đukanovićevim očekivanjima.

S tim što će Nikolić, inače originalni kreator ideje 2006. godine (poslije raspada SCG) da Sjever Crne Gore i Boka kotorska proglase jednostrano autonomnu Srpsku Crnu Goru koja bi mogla slično RS u Bosni i Hercegovini održavati specijalne veze sa Republikom Srbijom, vjerovatno to činiti izuzetno ofrlje i traljavo.
Može se očekivati rast rejtinga u Srba Nove srpske demokratije - jedine crnogorske političke stranke koja je otvoreno podržala Nikolića.

Isti taj je prije samo nekoliko godina obećao da će se za njegovog života održati referendum o priključenju Crne Gore Srbiji i poništiti maj '06...

Poslednja izmena:
Beograd -- Milo Đukanović je izjavio da ga raduje što je, izborom Tomislava Nikolića za predsednika, na čelo Srbije konačno došao autentični Srbijanac.
16690508124feb5cabdb18c464690814_640x453.jpg

Đukanović je to rekao u intervjuu za najnoviji broj nedeljnika "Vreme", gde je govorio o svojim utiscima o novom predsedniku Srbije, odnosima Beograda i Podgorice, evropskim integracijama...

Đukanović je ocenio da je Srbija kojoj, sudeći po potencijalima, pripada mesto lokomotive evropskih integracija Balkana, danas na začelju upravo zbog toga što su je u prošlosti vodili Crnogorci i oni koji su Beogradu pokušavali da se predstave "većim katolicima od pape".

Bivši crnogorski premijer i predsednik Demokratske partije socijalista ocenio je da će, po izboru Nikolića za predsednika, odnosi Srbije i Crne Gore "neminovno ići uzlaznom putanjom, čemu će predsednik Nikolić dati i lični pečat".

"U vreme predizborne kampanje, imao sam priliku da razgovaram sa predsednikom Nikolićem i mogu da kažem da mi je delovao veoma uverljivo kada je rekao da je za njega pitanje crnogorske nezavisnosti završeno - ono predstavlja izraz demokratske volje gradjana Crne Gore koju, kako je kazao, veoma poštuje", rekao je Đukanović.

On je naveo da ga u tom stavu nije pokolebao ni nedavni nastup Nikolića na crnogorskoj televiziji kada je predsednik Srbije rekao da Srbe i Crnogorce doživljava kao jedan narod.

"Ono što mi se čini suštinski važnim je da, za razliku od ostalih, nakon izjave predsednika Nikolića, niko u Crnoj Gori ne očekuje ni verbalne, ni političke, ni bilo kakve vrste pritisaka u smislu ugrožavanja crnogorskog nacionalnog identiteta i državne nezavisnosti. Drugim rečima, sigurni smo da više neće biti inicijativa ili akcija koje bi imale za cilj potvrdjivanje takvog stava na drugi način i drugim sredstvima", kazao je Đukanović.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=07&dd=04&nav_category=11&nav_id=623721

U boldovanom delu teksta mu je svaka ko Njegoševa.:klap:

Beograd -- Milo Đukanović je izjavio da ga raduje što je, izborom Tomislava Nikolića za predsednika, na čelo Srbije konačno došao autentični Srbijanac.
16690508124feb5cabdb18c464690814_640x453.jpg

Đukanović je to rekao u intervjuu za najnoviji broj nedeljnika "Vreme", gde je govorio o svojim utiscima o novom predsedniku Srbije, odnosima Beograda i Podgorice, evropskim integracijama...

Đukanović je ocenio da je Srbija kojoj, sudeći po potencijalima, pripada mesto lokomotive evropskih integracija Balkana, danas na začelju upravo zbog toga što su je u prošlosti vodili Crnogorci i oni koji su Beogradu pokušavali da se predstave "većim katolicima od pape".

Bivši crnogorski premijer i predsednik Demokratske partije socijalista ocenio je da će, po izboru Nikolića za predsednika, odnosi Srbije i Crne Gore "neminovno ići uzlaznom putanjom, čemu će predsednik Nikolić dati i lični pečat".

"U vreme predizborne kampanje, imao sam priliku da razgovaram sa predsednikom Nikolićem i mogu da kažem da mi je delovao veoma uverljivo kada je rekao da je za njega pitanje crnogorske nezavisnosti završeno - ono predstavlja izraz demokratske volje gradjana Crne Gore koju, kako je kazao, veoma poštuje", rekao je Đukanović.

On je naveo da ga u tom stavu nije pokolebao ni nedavni nastup Nikolića na crnogorskoj televiziji kada je predsednik Srbije rekao da Srbe i Crnogorce doživljava kao jedan narod.

"Ono što mi se čini suštinski važnim je da, za razliku od ostalih, nakon izjave predsednika Nikolića, niko u Crnoj Gori ne očekuje ni verbalne, ni političke, ni bilo kakve vrste pritisaka u smislu ugrožavanja crnogorskog nacionalnog identiteta i državne nezavisnosti. Drugim rečima, sigurni smo da više neće biti inicijativa ili akcija koje bi imale za cilj potvrdjivanje takvog stava na drugi način i drugim sredstvima", kazao je Đukanović.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=07&dd=04&nav_category=11&nav_id=623721

U boldovanom delu teksta mu je svaka ko Njegoševa.:klap:
Ti si neki veliki zaebant? :hahaha:
DVE osnovne činjenice u samom naslovu/uvodu govore o .... sačuvaj Bože!
CCCCCccccccc......
.....

Da, ali Milo ne misli kao retardirani zapadni sUsjedi na sve Srbe iz Srbije, već na stanovnike tkz. "uže Srbije" iliti Šumadije.

Nikolić i jeste Srbijanac.

Jesu li ti Srbijanci (Srbi iz uže Srbije), neki posebni, drugačiji, različitiji od ostalih Srba?
Ako nisu, naziv je uvredljiv, a ako jesu onda je to neka posebna nacija.

Back