Radovanović: Umesto zvaničnih šestoro, 2. jula umrlo 52

al bundy

Legenda
Poruka
63.998
Radovanović: Umesto zvaničnih šestoro, 2. jula umrlo 52
DruštvoAutor:Gordana Petkovic06. Jul. 202023:25 > 09:0144 Komentara



Mnogo je više pozitivnih na koronu svakog dana, zna se i da je broj umrlih i broj obolelih višestruko umanjen i da ima mnogo muvanja, rekao je večeras epidemiolog Zoran Radovanović, ocenjujući to kao "moralni pad njegovih kolega".
Napominjujući da postoje određeni i jasni kriterijumi, ali da se oni se krše, Radovanović je naveo primer broja umrlih 2. jula koji je zvanično objavljen, a koji se ne slaže sa stvarnih brojem umrlih toga dana od koronavirusa.

“Ako bih ja vama rekao da je 2. jula bilo zvanično šestoro umrlih u Srbiji, a da je stvarni broj bio 52 onda ćete me pitati kako ja to znam i onda moram da otkrijem identitet kolege sa Infektivne klinike koji se osam sati borio sa više umrlih, zna koliko je u drugim bolnicama i odjednom vidi izveštaj – samo šest i onda mu prekipi”, rekao je Radovanović na tribini “Naučna stručnost i javne politike: Između autoriteta i zloupotrebe” u Dorćol Platzu.

viđanje sa starima


Predstavlja, kako kaže, rame za plakanje, zovu ga mnoge kolege telefonom, javljaju o većem broju preminulih nego što se objavljivalo.
“Zove me koleginica koju ne znam sa juga Srbije, kaže noćas je kod nas na grudnom umrlo petoro, ja sam popunila formulare, znači to je sve kovid, a to se ne pojavi u izveštajima”, dodaje Radovanović.
Dodaje i da svakog dana ima mnogo više pozitivnih nego 300 koliko se objavljuje, a da u tih 7.000 ili 9.000 testiranih treba uključiti ne samo PCR, nego i serološke testove.
“Tu ima tako mnogo muvanja, ali zna se da je broj višestruko umanjen i broj umrlih i broj obolelih u Srbiji, zna se kako treba da bude i to je sve jasno. To je moralni pad mojih kolega”, zaključio je Radovanović.

https://nova.rs/drustvo/radovanovic-umesto-zvanicnih-sestoro-2-jula-umrlo-52/

Kako ono beše mantra svinjskih medija i režima ,Crnogorci, Hrvati i ostali Grci ***** smanjuju broj obolelih kako bi spasli turističku sezonu ,a zato u Srbiji sve pošteno i transparentno ,samo deca primaju infuziju na parkingu ispred bolnica (valjda je to u skladu sa protokolima da budu na svežem vazduhu ) i krije se broj preminulih za par stotina .
Ajde manje - više režim i Poglavar , čovek je patološki slučaj koji slaže čim zine pa je očekivano da su u ovakvim kritičnim uslovima njegova bolest samo još više manifestuje , ali ekipi iz tzv. "kriznog štaba " ili kako ih zovu "struka " treba sudi za krivična dela protiov ugrožavanja zdravlja ljudi , to je čini mi se isto ono poglavlje KZ-a gde je i dilovanje gudre i gde su kazna taman primerene za ono što rade .
 
Radovanović: Umesto zvaničnih šestoro, 2. jula umrlo 52
DruštvoAutor:Gordana Petkovic06. Jul. 202023:25 > 09:0144 Komentara



Mnogo je više pozitivnih na koronu svakog dana, zna se i da je broj umrlih i broj obolelih višestruko umanjen i da ima mnogo muvanja, rekao je večeras epidemiolog Zoran Radovanović, ocenjujući to kao "moralni pad njegovih kolega".
Napominjujući da postoje određeni i jasni kriterijumi, ali da se oni se krše, Radovanović je naveo primer broja umrlih 2. jula koji je zvanično objavljen, a koji se ne slaže sa stvarnih brojem umrlih toga dana od koronavirusa.

“Ako bih ja vama rekao da je 2. jula bilo zvanično šestoro umrlih u Srbiji, a da je stvarni broj bio 52 onda ćete me pitati kako ja to znam i onda moram da otkrijem identitet kolege sa Infektivne klinike koji se osam sati borio sa više umrlih, zna koliko je u drugim bolnicama i odjednom vidi izveštaj – samo šest i onda mu prekipi”, rekao je Radovanović na tribini “Naučna stručnost i javne politike: Između autoriteta i zloupotrebe” u Dorćol Platzu.

viđanje sa starima


Predstavlja, kako kaže, rame za plakanje, zovu ga mnoge kolege telefonom, javljaju o većem broju preminulih nego što se objavljivalo.
“Zove me koleginica koju ne znam sa juga Srbije, kaže noćas je kod nas na grudnom umrlo petoro, ja sam popunila formulare, znači to je sve kovid, a to se ne pojavi u izveštajima”, dodaje Radovanović.
Dodaje i da svakog dana ima mnogo više pozitivnih nego 300 koliko se objavljuje, a da u tih 7.000 ili 9.000 testiranih treba uključiti ne samo PCR, nego i serološke testove.
“Tu ima tako mnogo muvanja, ali zna se da je broj višestruko umanjen i broj umrlih i broj obolelih u Srbiji, zna se kako treba da bude i to je sve jasno. To je moralni pad mojih kolega”, zaključio je Radovanović.

https://nova.rs/drustvo/radovanovic-umesto-zvanicnih-sestoro-2-jula-umrlo-52/

Kako ono beše mantra svinjskih medija i režima ,Crnogorci, Hrvati i ostali Grci ***** smanjuju broj obolelih kako bi spasli turističku sezonu ,a zato u Srbiji sve pošteno i transparentno ,samo deca primaju infuziju na parkingu ispred bolnica (valjda je to u skladu sa protokolima da budu na svežem vazduhu ) i krije se broj preminulih za par stotina .
Ajde manje - više režim i Poglavar , čovek je patološki slučaj koji slaže čim zine pa je očekivano da su u ovakvim kritičnim uslovima njegova bolest samo još više manifestuje , ali ekipi iz tzv. "kriznog štaba " ili kako ih zovu "struka " treba sudi za krivična dela protiov ugrožavanja zdravlja ljudi , to je čini mi se isto ono poglavlje KZ-a gde je i dilovanje gudre i gde su kazna taman primerene za ono što rade .
2 jula je sigurno umrlo barem 280 ljudi u celoj srbiji , toliko je prosek ljudi koji dnevno umiru u srbiji svakoga dana tokom jedne godine bilo korone ili ne na raznorazne načine , manipulisanje sa podacima nije ništa novo ali niko ne umire samo zbog korone već zbog pridruženih bolesti ili nesretnim slučajem ili nasilnom smrću , tako da ovo proseravanje matore drtine nigde ne vodi.
 
Nažalost niko nije javno napisao ovde i postavio sledeća pitanja :
- Koliko je ljudi u srbiji umrlo samo zato što su otkazane sve operacije i tretmani teških i životno ugroženih bolesnika u srbiji zbog pandemije covid19?
- Koliko običnih ljudi je umrlo zbog neblagovremene reakcije zdravstva u opštim ambulantama?
- Koliko ljudi će tek da umre kao posledica ekonomske krize izazvano pandemijom covid19?
 
Imam informaciju da je 2. jula umesto sestoro umrlo 52 od korone. Izvor je jedan kolega sa Infektivne klinike ciji idenetitet ne smem da otkrijem. Kraj price.

Dakle danas je ovo dokaz velike lazi i obmane vlasti. Rece mi jedan covek. Ili kada hrvati zovu neku nasu novinarku koja je IMALA UVID u dokument gde pise broj umrlih.

Ali ajde ovako ako je tog dana biilo 52 mrtva, pa valjda bii neko od blize ili dalje rodbine nesto makar progovorio i rekao da njihov bliiznji nije umro od izliva pameti u mozak vec od korone, pa da pocnemo pricu. Pa onda na red stupaju istrazivacki novinari koji ce empirijski dokazati da zvanicna brojka nije tacna.

A ovaj doktor Radovanovic je pandam Nestorovicu, samo onaj opozicioni. Dok je Nestorovic nekako prodrzavni klovn/doktor, tako je ovaj nesrecni Radovanovic opozicioni. Covek kojem je struka nauka ne ustrucava se da olako izadje sa rekla/kazala pricama.

I sto neko rece, dajte da vidimo konacno taj mortalitet. Dajte da uporedimo sa prethodnim godiniama, ako ima vecih odstupanja onda mozemo da sumnjamo da se nesto krije. Do tada ovo je samo nabacivanje i nagadjanje sa brojevima.
 
onda moram da otkrijem identitet kolege sa Infektivne klinike koji se osam sati borio sa više umrlih

Каква фантастична употреба српског језика.

Да није у питању овај колега?

ER6OW4cVUAATbr-.jpg
 
Imam informaciju da je 2. jula umesto sestoro umrlo 52 od korone. Izvor je jedan kolega sa Infektivne klinike ciji idenetitet ne smem da otkrijem. Kraj price.

Dakle danas je ovo dokaz velike lazi i obmane vlasti. Rece mi jedan covek. Ili kada hrvati zovu neku nasu novinarku koja je IMALA UVID u dokument gde pise broj umrlih.

Ali ajde ovako ako je tog dana biilo 52 mrtva, pa valjda bii neko od blize ili dalje rodbine nesto makar progovorio i rekao da njihov bliiznji nije umro od izliva pameti u mozak vec od korone, pa da pocnemo pricu. Pa onda na red stupaju istrazivacki novinari koji ce empirijski dokazati da zvanicna brojka nije tacna.

A ovaj doktor Radovanovic je pandam Nestorovicu, samo onaj opozicioni. Dok je Nestorovic nekako prodrzavni klovn/doktor, tako je ovaj nesrecni Radovanovic opozicioni. Covek kojem je struka nauka ne ustrucava se da olako izadje sa rekla/kazala pricama.

I sto neko rece, dajte da vidimo konacno taj mortalitet. Dajte da uporedimo sa prethodnim godiniama, ako ima vecih odstupanja onda mozemo da sumnjamo da se nesto krije. Do tada ovo je samo nabacivanje i nagadjanje sa brojevima.

Profesor Radovanovic bio je ucitelj ovoj Vucicevoj Struci, covek ima 80 godina i verovatno ne zeli, ne ume, ne moze
da slusa vise ove Vuciceve lazove i prevarante, a po mrezama ( socijalnim) ima stotine dokaza o umrlima tog dana
diljem Srbije. Mi istrazivacko novinarstvo nemamo ( nismo ga u principu nikada ni imali), a i inace, novinari ne mogu
tek tako da ulaze u jako osetljive kartoteke i datoteke obolellih i umrlih.

I nemoj da lazes, stavi taj video od 1,5 minuta u kome on kaze ( a to govori vec duze vreme) da mu se javljaju
lekari iz cele Srbije i kazu da je kod njih tog dana umrlo vise nego sto je javljeno.

I za kraj, ne kaze se pandaM nego pandan.
 
Ali ajde ovako ako je tog dana biilo 52 mrtva, pa valjda bii neko od blize ili dalje rodbine nesto makar progovorio i rekao da njihov bliiznji nije umro od izliva pameti u mozak vec od korone, pa da pocnemo pricu. Pa onda na red stupaju istrazivacki novinari koji ce empirijski dokazati da zvanicna brojka nije tacna.
Pa progovorili su u Pazaru i Tutinu ,al ih je svinjska hunta nazvala Alijinim džihad fanaticima koji bi da cepaju Srbiji u uspostvaljaju Zelenu Transvenzalu .
 
Profesor Radovanovic bio je ucitelj ovoj Vucicevoj Struci, covek ima 80 godina i verovatno ne zeli, ne ume, ne moze
da slusa vise ove Vuciceve lazove i prevarante, a po mrezama ( socijalnim) ima stotine dokaza o umrlima tog dana
diljem Srbije. Mi istrazivacko novinarstvo nemamo ( nismo ga u principu nikada ni imali), a i inace, novinari ne mogu
tek tako da ulaze u jako osetljive kartoteke i datoteke obolellih i umrlih.

I nemoj da lazes, stavi taj video od 1,5 minuta u kome on kaze ( a to govori vec duze vreme) da mu se javljaju
lekari iz cele Srbije i kazu da je kod njih tog dana umrlo vise nego sto je javljeno.

I za kraj, ne kaze se pandaM nego pandan.

Hvala na casu srpskog i izvinjavam se duboko na gresci.


To sto je bio profesor kako kazes Vucicevim lazovima i preavarantima nije dokaz da je u pravu. To sto kaze da mu se obracaju kolege i govore mu informacije, a on ne sme da im otkrije identitet, NIJE DOKAZ.

Dajte nesto sto makar mirise na istrazivacko novinarstvo i neka dokazu da je u pitanju laz. Jer ovde se bore dve struje koje tvrde da ova vlast laze. Jedna je ona koja kaze da korona ne postoji, da je izmisljena i druga koja kaze da imamo stotine i hiljade mrtvih ali se krije. Dokaze nemaju ni jedna ni druga, ali su, kao sto prilici, veoma glasni na drustvenim mrezama.

To sto kazes da istrazivacko novinarstvo nemamo, veoma bi uvredila mnoge nabedjene istrazivacke novinare sa jedne televizije koja je do sada uspela sa nula dokaza da pravi citave dokumentarce. To sto nece imati uvid u umrlice i slicno, znas da te naucim nije istrazivacko novinarstvo Brankica Stankovic kojoj u ono vreme sluzba donese podatke, a ona dovede goste i povraca po njima.

U ovom slucaju neka krenu od mortaliteta. Neka traze recimo za taj 2. jul koliko je ljudi umrlo i ko je sve umro. Do ovih podataka je moguce doci. Onda neka kontaktiraju rodbinu i prijatelje, neka naprave anketu od cega su ljudi umrli. Da li su u bolnici ili u kucnim uslovima. Neka nadju da li se nesto slaze da li ima nekog odstupanja. Ako je taj dan u redu neka idu na neki drugi dan neka ponove citav postupak.

Istrazivacko novinarstvo nemamo bas iz razloga sto je to mucan, tezak, opasan, ali nekada i dosadan posao. Rezultati nisu odmah vidljivi jer su neki pravi istrazivacki novinari mesecima i godinama nesto kopali kako bi dosli do istine ili kako bi dokazali neku laz. Ali takvi rezultati gde su dokazi neoborivi dovode i do nekih ozbiljnijih posledica.

Dakle da li se krije broj mrtvih moze da se proveri i proverljivo je. To bi bio tezak i mukotrpan posao, ali ako vec postoji osnovana sumnja, eto materijala, evo opisao sam i jednu mogucu opciju kako je sve to moguce proveriti. Ali da se ne zaje.bavamo, pa naravno da niko to nece raditi. Uvek je bolje napraviti gostovanje za nekoga ko ce olako ispaliti neku cifru koju je dobio iz poverljivih izvora.

A koliko oni koji pokusavaju da dokazu neciju laz znaju da omanu pa secamo se onih poplava 2014. godine kada su pojedini interenet opozicionari navodili hiljade mrtvih, a da vlast samo to krije.

Dakle manje nagadjanja, vise istrazivanja i konkretnijih dokaza.
 
Pa progovorili su u Pazaru i Tutinu ,al ih je svinjska hunta nazvala Alijinim džihad fanaticima koji bi da cepaju Srbiji u uspostvaljaju Zelenu Transvenzalu .
Misliš na one koji su celu porodicu medicinskog tehničara iz novoga pazara sahranili , da bi čovek posle zvao rasima da objasni kako je njemu umrla sestra samo dok su mu roditelji fala bogu živi i zdravi?
 
Pa progovorili su u Pazaru i Tutinu ,al ih je svinjska hunta nazvala Alijinim džihad fanaticima koji bi da cepaju Srbiji u uspostvaljaju Zelenu Transvenzalu .

I oni se uplasili i nisu hteli javno da izadju sa konkretnim dokazima, jer poznato je da Pazarci ne zele da uznemiravaju Vucica. Pa ako bi neko izleteo sa informacijama da nije tacno to su oni.
 
Polovina novih slučajeva korone u Grčkoj su turisti iz Srbije
U Grčkoj su u poslednja 24 sata registrovana 43 nova slučaja korona virusa i nijedan smrtni slučaj.

TweetKOMENTARI 10

INFO 07.07.2020. | 08:15
Polovina novih slučajeva korone u Grčkoj su turisti iz Srbije

Foto: Pixabay
Kako je saopštila Nacionalna organizacija za javno zdravlje (EODY), od 43 novozaražena, 36 je otkriveno na graničnom prelazu Promahonas, od kojih je 20 osoba iz Srbije i 16 iz drugih zemalja.

https://www.021.rs/story/Info/Regio...eva-korone-u-Grckoj-su-turisti-iz-Srbije.html
 
Док се ви надмудрујете, Поглавник је завршио штеловање изборних резултата, и сада, задовољан, пуца му прслук за народ и корону, само да бројке не буду велике, да се народ не досети да је то због избора.

Срећна вам била дискусија.
 
Radovanović: Umesto zvaničnih šestoro, 2. jula umrlo 52
DruštvoAutor:Gordana Petkovic06. Jul. 202023:25 > 09:0144 Komentara



Mnogo je više pozitivnih na koronu svakog dana, zna se i da je broj umrlih i broj obolelih višestruko umanjen i da ima mnogo muvanja, rekao je večeras epidemiolog Zoran Radovanović, ocenjujući to kao "moralni pad njegovih kolega".
Napominjujući da postoje određeni i jasni kriterijumi, ali da se oni se krše, Radovanović je naveo primer broja umrlih 2. jula koji je zvanično objavljen, a koji se ne slaže sa stvarnih brojem umrlih toga dana od koronavirusa.

“Ako bih ja vama rekao da je 2. jula bilo zvanično šestoro umrlih u Srbiji, a da je stvarni broj bio 52 onda ćete me pitati kako ja to znam i onda moram da otkrijem identitet kolege sa Infektivne klinike koji se osam sati borio sa više umrlih, zna koliko je u drugim bolnicama i odjednom vidi izveštaj – samo šest i onda mu prekipi”, rekao je Radovanović na tribini “Naučna stručnost i javne politike: Između autoriteta i zloupotrebe” u Dorćol Platzu.

viđanje sa starima


Predstavlja, kako kaže, rame za plakanje, zovu ga mnoge kolege telefonom, javljaju o većem broju preminulih nego što se objavljivalo.
“Zove me koleginica koju ne znam sa juga Srbije, kaže noćas je kod nas na grudnom umrlo petoro, ja sam popunila formulare, znači to je sve kovid, a to se ne pojavi u izveštajima”, dodaje Radovanović.
Dodaje i da svakog dana ima mnogo više pozitivnih nego 300 koliko se objavljuje, a da u tih 7.000 ili 9.000 testiranih treba uključiti ne samo PCR, nego i serološke testove.
“Tu ima tako mnogo muvanja, ali zna se da je broj višestruko umanjen i broj umrlih i broj obolelih u Srbiji, zna se kako treba da bude i to je sve jasno. To je moralni pad mojih kolega”, zaključio je Radovanović.

https://nova.rs/drustvo/radovanovic-umesto-zvanicnih-sestoro-2-jula-umrlo-52/

Kako ono beše mantra svinjskih medija i režima ,Crnogorci, Hrvati i ostali Grci ***** smanjuju broj obolelih kako bi spasli turističku sezonu ,a zato u Srbiji sve pošteno i transparentno ,samo deca primaju infuziju na parkingu ispred bolnica (valjda je to u skladu sa protokolima da budu na svežem vazduhu ) i krije se broj preminulih za par stotina .
Ajde manje - više režim i Poglavar , čovek je patološki slučaj koji slaže čim zine pa je očekivano da su u ovakvim kritičnim uslovima njegova bolest samo još više manifestuje , ali ekipi iz tzv. "kriznog štaba " ili kako ih zovu "struka " treba sudi za krivična dela protiov ugrožavanja zdravlja ljudi , to je čini mi se isto ono poglavlje KZ-a gde je i dilovanje gudre i gde su kazna taman primerene za ono što rade .


ma i 6 je mnogo........stavi 4...........il da zaokruzimo na 3 ?
 
Укупан број мртвих се не може сакрити и то је јаван податак. Треба само упоредити овогодишњи број умрлих са бројем умрлих у истом временском периоду претходних година и разлика је смртност услед ковид-19. Тако да се не треба бринути истина ће се сазнати кад тад.
Мени само није јасно што све те мудре главице које су провалиле Вучића не подузимају барем оно што могу да носе маску и перу руке, већ само разглабају како их Вучић лаже.
 
Огорчени сам противник теорија завера али верујем да је број умрлих од ковид 19 много већи од оног који власти саопштавају.
Lako im je da to friziraju, samo napišu da je uzrok neki drugi morbiditet.

Na to je 'ludirao Ante Brnabić svojom pričom o šinobusu
 
Petao-Sofronije.jpg


Znam, znam, sinak, cifre ne lažu...

Današnj tema o broju preminulih me pokrenula da postavim anketu.
I u vreme prvog karantina, i posle njega, a pre ovog "novog talasa" (sad, da li je drugi pik prvog talasa ili prvi pik drugog talasa, iskreno, nemam pojma), što na društvenim mrežama, što putem vibera, što u razgovorima, imao sam priliku da vidim i čujem razne teorije o broju umrlih od korona virusa.

"Ma lažu, bre, gde kod nas da je samo petoro, mora da ih je pedesetpetoro!"
"Ma lažu, bre, oni i ko je umro od srca, kažu da je od korone, povećavaju da bi nas držali u strahu, da mogu lakše da nas kontrolišu!"

Šta vi mislite?
 

Back
Top