"Радован Караџић у затвору трпи ужасне болове - без лекарске помоћи. Рекао ми је да неће преживети овај викенд. Сматрам да је ово покушај убиства"

Било је и тога годину, две раније.
Као што рекох у повлачењу нисмо имали кад да се бавимо теренским радом.
Да, раније јесте.

Кад је умро Маца? Каква канонизација? То нека заебанција са Пинка?
Jedan nas svestenik je ubijen nakon narodnog sudjenja na kraju drugog rata...U vreme rata je bio poznat pod nadimkom Maca, jer je sa svojom grupom cetnika pobio vise ljudi u Crnoj Gori...Egzekuciju je vrsio macolom, otuda naziv Maca, jos u vreme rata...Svi su ga se plasili...Zrtve su bili uglavnom Crnogorci koji su imali rodbinu u partizanima...Zene, stari, ne znam za decu, mislim da je bilo i dece, svedoci bar govore....
Inace postojao je dokumentarac na kome je intervijuisana rodbina nastradalih..Stariji ljudi koji ga jos pamte iz rata..Pisali pisma crkvi, pateijarhu, ali ne vredi...Zgrozili se ljudi kad su culi da je na kraju postao svetac...Do tad su bili veoma religiozni, i sad su, ali im je zao...
Taj dokumentarac je volsebno nestao sa Youtuba...verovatno ga je CIA skinula...

Соња Караџић Јовичевић: Радован у британском затвору трпи ужасне болове - без лекарске помоћи. Рекао ми је да неће преживети овај викенд. Сматрам да је ово покушај убиства

Izvor 1 - https://www.danas.rs/vesti/drustvo/...i-zatvor-je-pokusaj-ubistva-s-predumisljajem/

Izvor 2 - http://www.nspm.rs/hronika/sonja-ka...ikend.-smatram-da-je-ovo-pokusaj-ubistva.html

Први председник Републике Српске Радован Караџић, који се налази у британском затвору, трпи ужасне болове јер му нису дали неопходне лекове нити има лекарску помоћ, изјавила је данас његова ћерка Соња Караџић Јовичевић и истакла да то сматра покушајем убиства.

radovan1.jpg

"Данима ми Радован говори да има болове у стомаку и карлици који се повећавају. Лекове које је требало да добије нису му дали. Чекао је, покушавао да дође до лекара. Није ми дао да се обратим медијима", рекла је Јовичевић за Срну.

Она је истакла да је Радован данас позвао у 14.30 сати и да је једва говори, али је успео да каже да му је стомак огроман од синоћ, да има ужасне болове и да нико неће да му помогне нити да зове лекара.

"И даље се нада да ће му ипак неко помоћи. Оног момента када је рекао да без помоћи неће преживети овај викенд и да се само молим Богу, одлучила сам да то поделим са јавношћу. Надам се, бар овако, да ће неко реаговати на такво понашање које сматрам покушајем убиства", каже Јовичевић.

Некадашњи председник Републике Српске Радован Караџић налази се у енглеском затвору "Вајт", где служи казну.

Радован Караџић је ухапшен 2008. и потом је у хашком трибуналу осуђен на доживотни затвор.

(Спутњик)
Iskreno, onaj tko je kriv i osuđen za genocid i treba trpjeti paklene bolove pa da osjeti kakve patnje osjećaju oni koji su zbog njega izgubili svoje najbliže i da osjeti bol onih koji su stradali u Srebrenici i koji su u muci gledali kako im se bliži zadnji trenutak. Neka pati! Zaslužio je! :kafa:

A zašto se sprdaš?

Svako ko je zatočen zaslužuje da se o njegovim zdravstvenim problemima staraju, kao npr. što su Šešelju uklonili i rak, ugradili pejsmejker, itd. To je osnovno i neotuđivo pravo svakog zatvorenika; potpuno je nebitno za šta je tačno osuđen.

Ne slažem se sa stavom da je to ravno ubistvu, ali ako osoba umre od lekarske nebrige, onda se može reći da je odgovarajući zatvor odgovoran što mu nije pružio ono na šta ima neotuđivo pravo.
Za takve je šteta što je Europa ukinula smrtnu kaznu.

Jedan nas svestenik je ubijen nakon narodnog sudjenja na kraju drugog rata...U vreme rata je bio poznat pod nadimkom Maca, jer je sa svojom grupom cetnika pobio vise ljudi u Crnoj Gori...Egzekuciju je vrsio macolom, otuda naziv Maca, jos u vreme rata...Svi su ga se plasili...Zrtve su bili uglavnom Crnogorci koji su imali rodbinu u partizanima...Zene, stari, ne znam za decu, mislim da je bilo i dece, svedoci bar govore....
Inace postojao je dokumentarac na kome je intervijuisana rodbina nastradalih..Stariji ljudi koji ga jos pamte iz rata..Pisali pisma crkvi, pateijarhu, ali ne vredi...Zgrozili se ljudi kad su culi da je na kraju postao svetac...Do tad su bili veoma religiozni, i sad su, ali im je zao...
Taj dokumentarac je volsebno nestao sa Youtuba...verovatno ga je CIA skinula...
I takvog zločinca je kanonizirala SPC.

I takvog zločinca je kanonizirala SPC.
Na zalost, da...Iako je u vreme kanonizacije bilo i zivih svedoka njegovih zlodela...Ceo kraj ga se plasio u vreme rata...
Na kraju je zaplakao na susjenju i trazio pomilovanje ... Razularena masa nije dala... Verovatno je to hajde da kazemo nelegalno komunisticko sudjenje bilo povod da se kanonizuje... Kao sa jedne strane su zlocinci komunisti, a sa druge nebeska pravda...

Inace u mom mestu u Sumadiji su komunisti mnogo vise ubijali nego cetnici...Pobili su mnogo vidjenijih ljudi...Ja sam ceo zivot vecma za sve krivio komuniste...Ali naravno da sam vremenom saznavao i za cetnicka zlodela...Zaklali su celu porodicu, prva kuca do kuce moje majke u njenom selu...I jos par porodica u selu...Ti ljudi su bili privrzeni komunistima...U vreme rata ih samo proglase za komunisticke dousnike i pobiju...
Sto se tice Popa koljaca, Mace, to zna ceo kraj njegov...

Inace u mom mestu u Sumadiji su komunisti mnogo vise ubijali nego cetnici...Pobili su mnogo vidjenijih ljudi...Ja sam ceo zivot vecma za sve krivio komuniste...Ali naravno da sam vremenom saznavao i za cetnicka zlodela...Zaklali su celu porodicu, prva kuca do kuce moje majke u njenom selu...I jos par porodica u selu...Ti ljudi su bili privrzeni komunistima...U vreme rata ih samo proglase za komunisticke dousnike i pobiju...
Sto se tice Popa koljaca, Mace, to zna ceo kraj njegov...
Прва кућа до твоје али си прво знао за комунистичке злочине и то у СФРЈ?
Ти ни да лажеш не знаш, свака прича ти је петоразредни сценарио препун рупа.

Inace u mom mestu u Sumadiji
Бем ти миша, знате ли ви лажнопредстављајући неки други део Србије?
Сви сте обавезно из Шумадије.
Додуше тако можемо извуће закључак шта ви сматрате максималном Србијом.

Прва кућа до твоје али си прво знао за комунистичке злочине и то у СФРЈ?
Ти ни да лажеш не знаш, свака прича ти је петоразредни сценарио препун рупа.
Sam kraj je bio vise cetnicki pre i u vreme rata...Kada se rat zavrsio, svi su se promenili, mnogi postali clanovi partije...
Moram jednu digresiju da napravim, ja mislim da ti nisi normalan.
U vreme SFRJ narod je bez obzira na sve bio privrzen Titu...Briga njih sto su vidjeniji ljudi bili pobijeni na kraju rata...To je za njih bila burzoazija...Narod jeste manje slavio slave, ali svojom odlukom, kao sto su danas privzeni Vucicu svojom odlukom, a sutra ce pricati kako su morali, jer je bilo takvo vreme...

Бем ти миша, знате ли ви лажнопредстављајући неки други део Србије?
Сви сте обавезно из Шумадије.
Додуше тако можемо извуће закључак шта ви сматрате максималном Србијом.
Ja sam rodjen ovde, roditelji su mi odavde, ne mogu ja zbog tebe da odlazim negde u Krajinu ili gde vec... Sto se tice lazi, osecao bih se veoma nelagodno kada bih lagao, ne mogu ja to...

@psmaniac највероватније нема на форуму Срба само комшија. Свађају се сами са собом вероватно.
Без тврдње
Нема везе, пишем за неке случајно залутале Србе, читаће можда неко и следећих дана.

Соња Караџић Јовичевић: Радован у британском затвору трпи ужасне болове - без лекарске помоћи. Рекао ми је да неће преживети овај викенд. Сматрам да је ово покушај убиства

Izvor 1 - https://www.danas.rs/vesti/drustvo/...i-zatvor-je-pokusaj-ubistva-s-predumisljajem/

Izvor 2 - http://www.nspm.rs/hronika/sonja-ka...ikend.-smatram-da-je-ovo-pokusaj-ubistva.html

Први председник Републике Српске Радован Караџић, који се налази у британском затвору, трпи ужасне болове јер му нису дали неопходне лекове нити има лекарску помоћ, изјавила је данас његова ћерка Соња Караџић Јовичевић и истакла да то сматра покушајем убиства.

radovan1.jpg

"Данима ми Радован говори да има болове у стомаку и карлици који се повећавају. Лекове које је требало да добије нису му дали. Чекао је, покушавао да дође до лекара. Није ми дао да се обратим медијима", рекла је Јовичевић за Срну.

Она је истакла да је Радован данас позвао у 14.30 сати и да је једва говори, али је успео да каже да му је стомак огроман од синоћ, да има ужасне болове и да нико неће да му помогне нити да зове лекара.

"И даље се нада да ће му ипак неко помоћи. Оног момента када је рекао да без помоћи неће преживети овај викенд и да се само молим Богу, одлучила сам да то поделим са јавношћу. Надам се, бар овако, да ће неко реаговати на такво понашање које сматрам покушајем убиства", каже Јовичевић.

Некадашњи председник Републике Српске Радован Караџић налази се у енглеском затвору "Вајт", где служи казну.

Радован Караџић је ухапшен 2008. и потом је у хашком трибуналу осуђен на доживотни затвор.

(Спутњик)
Bog i pravda, samo što duže, da poživi Rašo Vaš crnoburzijanac i kockar.

Au, da tacno jeste....Pokrao je bio neke pare iz budzeta ili nesto vezano za kredite,...Koliko se secam, pricalo se o nekih 300 hiljada maraka nemackih..Bio je optuzen, ali mu nije ni sudjeno...Ma zlotvor epskih razmera...Vidis kad govori da je antihrist, kao sam djavo...

Da su Srbi pravi narod zalio bi se na zdravlje u srpskom zatvoru. Ovako morali stranci da ga osude.

Back