"Радован Караџић у затвору трпи ужасне болове - без лекарске помоћи. Рекао ми је да неће преживети овај викенд. Сматрам да је ово покушај убиства"

Соња Караџић Јовичевић: Радован у британском затвору трпи ужасне болове - без лекарске помоћи. Рекао ми је да неће преживети овај викенд. Сматрам да је ово покушај убиства

Izvor 1 - https://www.danas.rs/vesti/drustvo/...i-zatvor-je-pokusaj-ubistva-s-predumisljajem/

Izvor 2 - http://www.nspm.rs/hronika/sonja-ka...ikend.-smatram-da-je-ovo-pokusaj-ubistva.html

Први председник Републике Српске Радован Караџић, који се налази у британском затвору, трпи ужасне болове јер му нису дали неопходне лекове нити има лекарску помоћ, изјавила је данас његова ћерка Соња Караџић Јовичевић и истакла да то сматра покушајем убиства.

radovan1.jpg

"Данима ми Радован говори да има болове у стомаку и карлици који се повећавају. Лекове које је требало да добије нису му дали. Чекао је, покушавао да дође до лекара. Није ми дао да се обратим медијима", рекла је Јовичевић за Срну.

Она је истакла да је Радован данас позвао у 14.30 сати и да је једва говори, али је успео да каже да му је стомак огроман од синоћ, да има ужасне болове и да нико неће да му помогне нити да зове лекара.

"И даље се нада да ће му ипак неко помоћи. Оног момента када је рекао да без помоћи неће преживети овај викенд и да се само молим Богу, одлучила сам да то поделим са јавношћу. Надам се, бар овако, да ће неко реаговати на такво понашање које сматрам покушајем убиства", каже Јовичевић.

Некадашњи председник Републике Српске Радован Караџић налази се у енглеском затвору "Вајт", где служи казну.

Радован Караџић је ухапшен 2008. и потом је у хашком трибуналу осуђен на доживотни затвор.

(Спутњик)
Dali su mu morfijum.bice dobro.zivece jos 6 godina

Не рисе, сво време трагичног марша нападани смо и нападали смо абанске исламске бандите и на Косову и на северу Албаније.
Нисмо имали времена да се озбиљније бавимо њиховим јатацима и базама, као у балканским ратовима.
Нападани од албанских банди.

Не рисе, сво време трагичног марша нападани смо и нападали смо абанске исламске бандите и на Косову и на северу Албаније.
Нисмо имали времена да се озбиљније бавимо њиховим јатацима и базама, као у балканским ратовима.
Ajde bre cuti...Na jednom mestu neki Arbanasko pleme zapucali(jer su pre toga godinu dana veliki zlocini nad njima cinjeni,a to se proculo svuda). Od se pravi prica o "svom vreme"...
Koliko je pogresno ciniti zlodela, proterivat,spaljivati sela i citava plemena ubijati, moze se uvek nauciti... Cesto na kraju nevini plate...Neko ce sutra ubijati nevine muslimane ili hrvate iz osvete zbog zlocina nekih njihovih generala...A neko ce sutra nas, zbog osvete recimo onoga u Srebrenici...Eto sta nam donose krvnici na svim stranama, i njihovi i ovi nasi koje slavimo...Sram i repovi koje su nam ostavili, jos nisu pokazali svu nesrecu koju donose....

Радован би тебе излечио, знаш он је психијатар, дао би ти пилуле за лилуле и да те Бог види.
Nadam se da ce postati hriscanin... Otezavajuca okolnost mu je sto je sam sa sobom...

A zašto se sprdaš?

Svako ko je zatočen zaslužuje da se o njegovim zdravstvenim problemima staraju, kao npr. što su Šešelju uklonili i rak, ugradili pejsmejker, itd. To je osnovno i neotuđivo pravo svakog zatvorenika; potpuno je nebitno za šta je tačno osuđen.

Ne slažem se sa stavom da je to ravno ubistvu, ali ako osoba umre od lekarske nebrige, onda se može reći da je odgovarajući zatvor odgovoran što mu nije pružio ono na šta ima neotuđivo pravo.

Ajde bre cuti...Na jednom mestu neki Arbanasko pleme zapucali(jer su pre toga godinu dana veliki zlocini nad njima cinjeni,a to se proculo svuda). Od se pravi prica o "svom vreme"...
Koliko je pogresno ciniti zlodela, proterivat,spaljivati sela i citava plemena ubijati, moze se uvek nauciti... Cesto na kraju nevini plate...Neko ce sutra ubijati nevine muslimane ili hrvate iz osvete zbog zlocina nekih njihovih generala...A neko ce sutra nas, zbog osvete recimo onoga u Srebrenici...Eto sta nam donose krvnici na svim stranama, i njihovi i ovi nasi koje slavimo...Sram i repovi koje su nam ostavili, jos nisu pokazali svu nesrecu koju donose....
Све то су нам жвакали још од турских дана.
Шта је било не ваља помињати, није данас као што је јуче, срамота Ћупрелића не ваља се помињати,
зарад новог бољег вакта...
Још тада Његош вам је избио то опако превртљиво оружје из руку, само Срби слабо читају.

Све то су нам жвакали још од турских дана.
Шта је било не ваља помињати, није данас као што је јуче, срамота Ћупрелића не ваља се помињати,
зарад новог бољег вакта...
Још тада Његош вам је избио то опако превртљиво оружје из руку, само Срби слабо читају.
O, pa evo nas opet, gospodaru vrele vode! Nemoj mi ovde da sereš o istoriji kao da si lično preživeo tursko ropstvo. A ti bi da pametuješ o Ćupreljiću, a ne znaš ni koja ti je leva, a koja desna ruka. A taj tvoj Njegoš, mogao bi ti biti savjetnik za tvoje životne izazove, jer vidim da teško razlikuješ početak od kraja. Ajde sad idi tamo i dalje maštaj o nekim imaginarnim vremenima, a ovde ne prodaji maglu kao da si ispao iz nekog jeftinog filma.

Mislim da je u tom istom zatvoru na severu engleske i General Krstić pre par godina bio napadnut od strane nekih islamista,albanaca cini mi se..pokusali su da ga zakolju ako se dobro secam...radi se o coveku koji je tezak invalid,izgubio je nogu u ratu...Isti slucaj uzasnog tretmana je sa Milanom Marticem koji kaznu sluzi u Estoniji...generalno se strahovito lose odnose prema srpskim osudjenicima...izuzetak je slucaj Generala Borovcanina koji je kaznu sluzio u Danskoj i koji o tom periodu boravka prica kao jednom pozitivnom iskustvu...

Mislim da je u tom istom zatvoru na severu engleske i General Krstić pre par godina bio napadnut od strane nekih islamista,albanaca cini mi se..pokusali su da ga zakolju ako se dobro secam...radi se o coveku koji je tezak invalid,izgubio je nogu u ratu...Isti slucaj uzasnog tretmana je sa Milanom Marticem koji kaznu sluzi u Estoniji...generalno se strahovito lose odnose prema srpskim osudjenicima...izuzetak je slucaj Generala Borovcanina koji je kaznu sluzio u Danskoj i koji o tom periodu boravka prica kao jednom pozitivnom iskustvu...
Nisu oni osudjenici nego ratni zarobljenici.

O, pa evo nas opet, gospodaru vrele vode! Nemoj mi ovde da sereš o istoriji kao da si lično preživeo tursko ropstvo. A ti bi da pametuješ o Ćupreljiću, a ne znaš ni koja ti je leva, a koja desna ruka. A taj tvoj Njegoš, mogao bi ti biti savjetnik za tvoje životne izazove, jer vidim da teško razlikuješ početak od kraja. Ajde sad idi tamo i dalje maštaj o nekim imaginarnim vremenima, a ovde ne prodaji maglu kao da si ispao iz nekog jeftinog filma.
Опа, Његош вам је изгледа лакмус папир.
Како си се упалио, мора да си потомак Ћупрелички?

'Куго људска да те Бог убије,
али ти је мало по свијета,
што си својом злошћу отровала?
Но си отров своје адске душе
и на овај камен избљувала.'

Лош закључак.
Нападани.
Напади са наше стране нису забележени.
Било је и тога годину, две раније.
Као што рекох у повлачењу нисмо имали кад да се бавимо теренским радом.

Хоћеш да кажеш да је лош Човек?
А зашто је Радован лош Човек?

За Југословене он је један од главних злочинаца.
Хвала богу ја се прешалтах на српство.

Не вреди бити Југовић
пита се од го вана не прави !

Back