Rado Srbin ide u vojnike ;)))

S

Struja

Gost
ok white govoris kao vojnik.mislis kao vojnik. razumem ja tebe.ali samo podji od toga da ima muskaraca koji stvarno ne mogu da budu tako surovi kao ti. ne kazem surov u smislu da te uvredim, jednostavno nemam trenutno bolji izraz.lepo si rekao da ne treba siliti coveka na nesto za sta nije sposoban. to dovodi do frustracija i do toga da lik uzme automatsku pusku ubije pola vojnika iz svoje spavaonice i na kraju sebe. razumes mene ti? ljudi su se izgubili, prave vrednosti nisu vise prave, sve je kao u iskrivljenom ogledalu. uskoro ce i onako da ukinu vojsku, vidis da ste raspisali tender za odrzavanje telekomunikacione opreme! e ! to je smesno! to je tragicno.to je da se upucas u glavu odmah. mi nemamo osnovu koju treba da ima jedna drzava, a to je vojska kao institucija koja cuva granice i ljude unutar istih.vojska kod nas sluzi da bi sto vise mladih stanovnika ove zemlje naslo svoju smrt u njoj.ti si birao svoj poziv. pusti ostale da odaberu da ne budu u necemu za sta ne znaju sta je. da je sve drugacije postavljeno i danasnji decaci bi sa ponosom isli u vojsku.ovako su ko ovce za klanje.nije ***** onaj ko ne ode. on samo ne zna zasto da ide.dakle, u pitanju je nedostatak kolektivna svest o postojanju zemlje prema kojoj imas obavezu.to povlaci odsustvo mnogih drugih obaveza i morala.
ja sam se rasplinula.pozdrav i za tebe, svakako.

whitenicky

Buduća legenda
Poruka
39.518
Struja:
ok white govoris kao vojnik.mislis kao vojnik. razumem ja tebe.ali samo podji od toga da ima muskaraca koji stvarno ne mogu da budu tako surovi kao ti. ne kazem surov u smislu da te uvredim, jednostavno nemam trenutno bolji izraz.lepo si rekao da ne treba siliti coveka na nesto za sta nije sposoban. to dovodi do frustracija i do toga da lik uzme automatsku pusku ubije pola vojnika iz svoje spavaonice i na kraju sebe. razumes mene ti? ljudi su se izgubili, prave vrednosti nisu vise prave, sve je kao u iskrivljenom ogledalu. uskoro ce i onako da ukinu vojsku, vidis da ste raspisali tender za odrzavanje telekomunikacione opreme! e ! to je smesno! to je tragicno.to je da se upucas u glavu odmah. mi nemamo osnovu koju treba da ima jedna drzava, a to je vojska kao institucija koja cuva granice i ljude unutar istih.vojska kod nas sluzi da bi sto vise mladih stanovnika ove zemlje naslo svoju smrt u njoj.ti si birao svoj poziv. pusti ostale da odaberu da ne budu u necemu za sta ne znaju sta je. da je sve drugacije postavljeno i danasnji decaci bi sa ponosom isli u vojsku.ovako su ko ovce za klanje.nije ***** onaj ko ne ode. on samo ne zna zasto da ide.dakle, u pitanju je nedostatak kolektivna svest o postojanju zemlje prema kojoj imas obavezu.to povlaci odsustvo mnogih drugih obaveza i morala.
ja sam se rasplinula.pozdrav i za tebe, svakako.

PODRZAN STAV U SVAKOM POGLEDU !!!! Pozdrav za tebe i nije lepo da raspravljamo o tome , ali NEKA SVAKO ODLUCI ONO STO JE NAJBOLJE ZA NJEGA , covek mora sam da odlucuje o svom sledecem koraku , treba ga usmeravati naravno ali PUT ODABIRE SAM !!!!

commodore

Domaćin
Poruka
4.300
@ батица серијал килер

Батице, пали у војску бре, супер друштво, супер искуство.
Пасуљ је ВРХ ВРХОВА.
Војска је велика школа. ВЕЛИКА.
Моћи ћеш тамо нешто што ниси могао никада пре на тако јасан и недвосмислен начин да видиш.
А то је ТВОЈЕ МЕСТО МЕЂУ ВРШЊАЦИМА.
Научићеш да је Србија наша, докле год је не дамо ником и да се то НЕ ДАМ, подупире пушком.
НЕМА ИНЦИДЕНАТА ПОД ТУШЕВИМА... такви сад сви служе цивилку... Нема ни туча.
...
Клопа је ок.
Често се иде кући.
Траје 6 месеци.
Примаш и платицу.

...
Ја сам служио ГОДИНУ ДАНА. + месец продужетка
Био сам кући ЈЕДНОМ.
Имам 3 месеца ратишта.
...
И шта сад?
...
СВЕ ЈЕ ТО ЗА ПРАВОГ МУШКАРЦА РИБИН ДИМ. да не кажем како треба...

Е сад, ако си стварно серијски убица...
Не мораш да бринеш... хехехеххе
Ајде срећно гуштеру.
која ти је цифра... хехехехеххе

X

xpajamacax

Gost
hm. svi moji drugari su bili u vojsci. surdulica,zagreb vis, lastovo imate li pojma gde je to?
nemate jer ste pice.
frka vam da idete u vojsku na pola godine a pola od tog aste kod kuće...
moga generacija išla i vojsku godinu dana a oni malo pre i godinu i po!
i svi u neke pičkiće neke karaule i ko zna koje vukojebine za koje vi i ne znate.
kao što nemate pojma kako je lep cavtat!
samo kenjate.
jao vojska. reče vojnik porođaj, pa izumrli bi odma posle 2 minuta.
kada je moja generacija išla u vojsku znalo se ko je izbegavao.
lopovi i prevaranti i naravno nesposobni.
ne nisu frajeri izbegavali vojski nego gnjide, kao i ovi danas.
a sve je mnogo gotivnije nego tada.
idi u vojsku ,kažu da se tamo nauči puno o sebi. i znam da se mnogi vratiše kao kvalitetniji ljudi.

S

Struja

Gost
hehe ja sam imala jednog druga bio pravi placljivac, e kad se vratio iz vojske prestao da cmizdri i nekako poceo da lici na muskarca. ima tu istine, dobra je da se ocvrsne, a i jedina im je obaveza. samo maco vidi kakvo je bre vreme. vise se njih vrati u kovcezima nego na dve noge. ako me razumes vako agresivnu.:lol:

LePiaf

Domaćin
Poruka
4.848
whitenicky:
PA DA POCNEMO : 1. USTAJANJE JE U 6h , 2. GREJANJE JE SOLIDNO + imas vrecu za spavanje 3. obuka nije IZIVLJAVANJE - to kazu mamini i tatini sinovi koji se drze jos mami za suknju 4.U VOJSCI NEMA TIH FAZONA POD TUSEM - ko ti je to rekao reci mu da laze 5. PASULJ - ovo je najveca izmisljotina godine , taj ko ti je rekao da u pasulju nema zrna , taj je ocigledno bio u ALBANSKOJ vojsci JER JEDINO JE TO HRANA KOJA U VOJSCI VALJA , to neka ti potvrde ljudi sa foruma koji su sluzili vojni rok

E SAD MOJE PREDLOG I KOMENTAR : Ako si u mogucnosti probaj jos da odlazes vojsku posto ti se ocigledno ne svidja , br.2 NI U JEDNOJ FIRMI OZBILJNIJOJ NECES DOBITI POSAO AKO NEMAS ODSLUZEN VOJNI ROK, br.3 ako ne mozes da izdrzis 6 meseci vojske ... NO COMMENT , evo neka ti forumasi kazu koliko su bili u vojsci i gde su sve bili od HRVATSKE ,BOSNE , KOSOVA .... tako na tebi je da IZABERES ... Samo me jedna stvar interesuje DANAS SUTRA KAD SE BUDES OZENIO , JEL IMAS PETLJU DA KAZES ZENI DA NISI MOGAO DA IZDRZIS DRIL OD 3 MESEC KOLIKO TRAJE OBUKA , A ZENSKI PORODJAJ NI JEDAN OD NAS MUSKARACA NEBI MOGAO DA IZDRZI ... PA TI VIDI I ODLUCI : STA SI ? POZDRAV OD MENE I OVO SAM TI ISPRICAO ZATO STO RADIM U VSCG KAO STARIJI VODNIK TAKO DA NE POMISLIS DA SAM NEKI NAUCNIK PA DA LUPAM GLUPOSTI
Eto, sad vidite kako je u vojsci. Dodje vam stariji vodnik i krene da se dere na vas.
SHTA JE? RANO TI JE DA USTANESH U 6?
KAO, SLABO TI JE GREJANJE, PICHKICE SLINAVA?
MALO TI JE PASULJA U PASULJU???

LePiaf

Domaćin
Poruka
4.848
xpajamacax:
hm. svi moji drugari su bili u vojsci. surdulica,zagreb vis, lastovo imate li pojma gde je to?
nemate jer ste pice.
frka vam da idete u vojsku na pola godine a pola od tog aste kod kuće...
moga generacija išla i vojsku godinu dana a oni malo pre i godinu i po!
i svi u neke pičkiće neke karaule i ko zna koje vukojebine za koje vi i ne znate.
kao što nemate pojma kako je lep cavtat!
samo kenjate.
jao vojska. reče vojnik porođaj, pa izumrli bi odma posle 2 minuta.
kada je moja generacija išla u vojsku znalo se ko je izbegavao.
lopovi i prevaranti i naravno nesposobni.
ne nisu frajeri izbegavali vojski nego gnjide, kao i ovi danas.
a sve je mnogo gotivnije nego tada.
idi u vojsku ,kažu da se tamo nauči puno o sebi. i znam da se mnogi vratiše kao kvalitetniji ljudi.
Najvishe volim kada se zene nacrtaju da baljezgaju o vojsci, u pauzama izmedju chitanja Glorije i manikiranja, pa sve sa onim u-moje-vreme-se-znalo proseravanjem.

Oximoron

Gost
Poruka
11.725
McMillan:
Ma dajte bwe ljudi, kakva otadžbina, kakvi bakrači. Razumem one od pre 20 godina, tada je otadžbina nešto i uradila za njih. Ovima da služim??? Pa, žao mi je što sam bio u vojsci, ali majke mi. Morao sam. Godine. Fuckk...
I, ne lažu te. Stvarno ima svega... Ameri su jebeni početnici, ja da ti kažem...
Da viš' kako izgleda prava maršruta od 20km, po močvari bačke, srema, ne znam geografiju baš najbolje, sa punom ratnom opremom, punim okvirom i metkom u cevi... Fuckking Vietnam, dude...
A moj ortak sa posla ide u civilnu... 9 meseci, čini mi se... Dig'o kredit, boli ga uvo, ima kintu, služiće u bolnici, pije kafu sa medicinskim sestrama svako jutro, uveče u grad, a spava u svom krevetu, nema da se skupljaju muve na čaršafu (šatro čisto, ma daaaaa....)...
Ne znam, jbg, možda sam ja razmažen...
Imao sam ja prilično lepe događaje u vojsci, ali kad pogledam, to su bile stvari koje se u civilnom životu dešavaju svakodnevno... A zgledale su lepe, je jer je sve ostalo krajnje sranje.
Teraj ti njih u pizdu materinu. Idi u civinu. Veruj mi...
I zajebi babe i dede koji kenjaju da čovek nije onaj ko nije služio vojsku. Ja ti kažem da ćeš biti bar 50% bolji čovek ako ne odeš...
uprau je choek ...

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186
Thx svima, mislim da sam odluchio shta cu!
Definitivno cu da idem, iz sledecih razloga :
- Cale je imao prilichno solidan chin u vojsci (kap. I klase), bila bi bruka da njegov sin ne ide
- U svoje vreme je u sr. skolama predavao odbranu i zashtitu. -> Kuca je bila puna tih knjiga koje sam ja josh sa 10 godina lepo prouchavao i zavoleo tu oblast.
- Ja se i inache bavim planinarenjem, kapujem tu i tamo i sl., tako da mi shuma, marshevi i fiz. napor ni malo ne smeta
- Mozda sam i malo militantan ;) (gde cu drugo da dobijem firearm shooting training)

Moraću da se prijavim za decembar, poshto ću leto da provedem crnčeći u inostranstvu (ako Bog da).
Hvala svima, dosta ste mi pomogli (iako je vecina bila protiv vojske)

Jary

Veoma poznat
Poruka
13.227
Serijski_Ubica:
Thx svima, mislim da sam odluchio shta cu!
Definitivno cu da idem, iz sledecih razloga :
- Cale je imao prilichno solidan chin u vojsci (kap. I klase), bila bi bruka da njegov sin ne ide
- U svoje vreme je u sr. skolama predavao odbranu i zashtitu. -> Kuca je bila puna tih knjiga koje sam ja josh sa 10 godina lepo prouchavao i zavoleo tu oblast.
- Ja se i inache bavim planinarenjem, kapujem tu i tamo i sl., tako da mi shuma, marshevi i fiz. napor ni malo ne smeta
- Mozda sam i malo militantan ;) (gde cu drugo da dobijem firearm shooting training)

Moraću da se prijavim za decembar, poshto ću leto da provedem crnčeći u inostranstvu (ako Bog da).
Hvala svima, dosta ste mi pomogli (iako je vecina bila protiv vojske)
BRAVO i Srecno ti bilo ! Saznaces od st.vodnika da se" od tebe trazi samo jedno.A to su dve stvari : rad ,red i discilplina!"

commodore

Domaćin
Poruka
4.300
Srecno, srecno gusteru, vrati nam se ti...
i ako ides u decembru ima pesma za tebe

U decembru u decembru u JNA,
stigao sam jaaaaa
preda mnom je, preda mnom je duga godinaaaa (p.m. tebi pola godine :lol:)
al dani, dani brzo prolaze, proci ce i tooooo
sluzicemo jarancino, sluzicemo postenoooooo

vetar duva vetar duva...
niz beograd grad
trista tries i tri - SITNOOOOOO ! - (tebi opet 183 sitnooo)
ja sam vojnik mlad...

:lol: :lol: :lol:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.