Radno vreme u Srbiji

Тренутно радим у сменама, на недељу дана их мењам.
Недељно радим 48 сати, што значи свака субота радна ( осим када радим трећу смену и тада изађем у суботу ујутру и тај дан ми се рачуна као слободан и ако га преспавам цео. )
Прековремени рад тј суботе су плаћене али то више нема логике јер после толико дуго времена рада по 6 дана недељно нема ефикасности због преуморности.
 
Evo jedna tema o uslovima rada. Mozemo da uporedimo uslove u Srbiji i regionu.
Da vidimo ko najmanje radi :zkez:


Koliko sati radite nedeljno? Koliko su duge pauze?
tesko je izracunati, radim i kad ne radim. pauze su odgovarajuce, ali posto na pauzi mislim sta cu da radim onda i na pauzi radim

Koliko slobodnih dana imate nedeljno?
ni jedan

Da li od Vas ocekuju da ostajete duze?
ne ali vole

Da li Vam je placeno ako ostajete duze?
nije ali se ne zalim

Ne morate da pisete o sebi mozete o svom okruzenju.
obicno radimo od 9 do 5, 5 dana u nedelji
ali to je manje vise oficijelno vreme u kancu. plus minus.
ostalo od kuce, sa mora, iz aviona, iz ludnice, gde se zateknem
 
Poslednja izmena:
Evo jedna tema o uslovima rada. Mozemo da uporedimo uslove u Srbiji i regionu.
Da vidimo ko najmanje radi :zkez:


Koliko sati radite nedeljno? Koliko su duge pauze?
Koliko slobodnih dana imate nedeljno?

Da li od Vas ocekuju da ostajete duze?
Da li Vam je placeno ako ostajete duze?

Ne morate da pisete o sebi mozete o svom okruzenju.

Nemam radno vreme, imam samo obavezu da isporucim dogovoreno.

Sam odredjujem kada i koliko cu da radim. Nekad to bude 50 sati nedeljno, nekad bude 15 sati.

Zapisivao sam, cisto radi statistike, koliko efektivno sati provedem na poslu, i svodi se na nekih 30-tak sati nedeljno - dakle 6 sat dnevno. Vikendom nikad ne radim, osim sto ponekad, kada mi je bas dosadno, citam strucne knjige i artikle.

Ziveo truli zapad 😊
 
Nemam radno vreme, imam samo obavezu da isporucim dogovoreno.

Sam odredjujem kada i koliko cu da radim. Nekad to bude 50 sati nedeljno, nekad bude 15 sati.

Zapisivao sam, cisto radi statistike, koliko efektivno sati provedem na poslu, i svodi se na nekih 30-tak sati nedeljno - dakle 6 sat dnevno. Vikendom nikad ne radim, osim sto ponekad, kada mi je bas dosadno, citam strucne knjige i artikle.

Ziveo truli zapad 😊
Pa dobro, ali radiš svih 6 sati, na Zapadu, ja od osam radim dvatri :D živio Balkan
 
Ja ću da pišem sebi. Radim 40h nedeljno, svaki vikend imam slobodan. Prekovremeno nemam jer za sada nema potrebe da radim a neke moje kolege moraju i sve im je plaćeno. Svaki praznik koji je neradan a mi radimo je duplo plaćen.
Pauza u toku radnog vremena je 30min.

Da li sam ja oštećena, treba nekome da se žalim?
Dakle, pauza ti se racuna kao rad, to je lepo...
 
Pa dobro, ali radiš svih 6 sati, na Zapadu, ja od osam radim dvatri :D živio Balkan

Radis i ti ako si u firmi. Nebitno je da li zaista radis ili samo sedis i kuckas na forumu, nisi slobodna da ides gde hoces kad zaista ne radis, da legnes, odgledas seriju, izadjes gde hoces - dakle, radis :)

Rad je sve ono vreme za koje ne mogu da radim sta hocu i da idem gde ja hocu.

Nije meni zapad cool zvog kesha - vise kesha mogu da zaradim u Srbiji - nego zbog slobode i cistog vazduha 😊
 
Radis i ti ako si u firmi. Nebitno je da li zaista radis ili samo sedis i kuckas na forumu, nisi slobodna da ides gde hoces kad zaista ne radis, da legnes, odgledas seriju, izadjes gde hoces - dakle, radis :)

Rad je sve ono vreme za koje ne mogu da radim sta hocu i da idem gde ja hocu.

Nije meni zapad cool zvog kesha - vise kesha mogu da zaradim u Srbiji - nego zbog slobode i cistog vazduha 😊
Vjerovao ili ne ja volim da idem na posao. Volim provoditi vrijeme u kanc. Doba korone mi je bilo grozno zbog rada od kuće. Em sam više radila em mi je bilo dosadilo da mi spavaća, kancelarija i kafana budu u istoj prostoriji.
 
Vjerovao ili ne ja volim da idem na posao. Volim provoditi vrijeme u kanc. Doba korone mi je bilo grozno zbog rada od kuće. Em sam više radila em mi je bilo dosadilo da mi spavaća, kancelarija i kafana budu u istoj prostoriji.

Ja se divim ljudima koji vole da idu na posao.
Ja ne volim. Volim svoju slobodu, svoj mir, da gledam samo one ljude koje zelim, da ne razmisljam o putu do posla, o tome sta cu da obucem, da ne mogu da legnem kad mi se lezi, da izadjem na kafu kad god ja hocu (i gde god hocu), da napravim pauzu od 2-3 sata i odem da vozim bajs po sumi, itd.

I, ono najvaznije: mnoogoo vremena provodim sa detetom - ne propustam skoro nijedan momenat njegovog odrastanja 😊

Home office je za mene raj!
Ne bih isao u firmu vise nikad ni za kakve pare. 😎
 
Ja se divim ljudima koji vole da idu na posao.
Ja ne volim. Volim svoju slobodu, svoj mir, da gledam samo one ljude koje zelim, da ne razmisljam o putu do posla, o tome sta cu da obucem, da ne mogu da legnem kad mi se lezi, da izadjem na kafu kad god ja hocu (i gde god hocu), da napravim pauzu od 2-3 sata i odem da vozim bajs po sumi, itd.

I, ono najvaznije: mnoogoo vremena provodim sa detetom - ne propustam skoro nijedan momenat njegovog odrastanja 😊

Home office je za mene raj!
Ne bih isao u firmu vise nikad ni za kakve pare. 😎
Divno je i kad neko uspije da ostvari svoje snove, bar glede zaposlenja. Uživaj :)
 

Back
Top